قیمت بیت کوین
1,157,248,020تومان
49,139.00دلار
3.32
قیمت اتریوم
92,986,258تومان
3,926.37دلار
0.31
قیمت بایننس کوین
13,865,393تومان
585.47دلار
2.89
قیمت کاردانو
50,917تومان
2.15دلار
14.48
قیمت دوج کوین
12,423تومان
0.52دلار
0.18
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  شبکه آیوتا IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی

شبکه آیوتا IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی

شبکه IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی

شبکه آیوتا IOTA یک دفترکل تراکنشها منبع باز و مقیاس پذیر است که برای اطمینان از یکپارچه بودن و انتقال داده‌ها ایجاد شده است. این شبکه به طور خاص برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی ساخته شده است که به آن اینترنت همه چیز(اینترنت اشیا یا IoE) گفته می‌شود، شبکه ای که برای تبادل داده و وجوه بین ماشین‌ها و انسان‌ها بدون ناسازگاری طراحی شده است.

شبکه آیوتا IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی

شبکه آیوتا IOTA با داشتن تراکنشهای بدون کارمزد، داده‌‌‌های مقاوم در برابر اعمال نفوذ، و تقاضای منابع محدود، می‌تواند اینترنت اشیا را بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد در زیرساخت‌ها ایجاد شده است.
آیوتا IOTA قصد دارد نقش مهمی‌در انقلاب صنعتی آینده که از ما ایجاد و حفظ اقتصاد ماشین آلات و اداره روابط اقتصادی بین ماشین‌ها و انسان‌ها طلب می‌کند، داشته باشد. شبکه اعتبار و صحت داده‌‌‌های مبادله شده، در خود را تضمین می‌کند و از انواع اعمال نفوذ جلوگیری می‌کند.آیوتا IOTA همچنین توکن رمزگذاری شبکه آیوتا IOTA را نشان می‌دهد و در زمان نوشتن این مقاله 0.227 دلار ارزش دارد.

چرا آیوتا IOTA اختراع شد؟

در سال 2015 توسط دیوید سونستوبو، دومینیک شاینر، دکتر سرگویی پوپوف و سرگ ایوانچگلو بنیانگذاری شده است. IOTA یک کارگروه تخصصی با هدف اصلی دموکراتیک کردن و قدرت دادن به اینترنت اشیاء (IoT) است. این طرح برای ارائه پرداخت‌‌‌های مطمئن و ارتباطات بین دستگاه‌ها طراحی شده است با توجه به رویکرد نوآورانه، بدون توجه به مبلغ تراکنش هیچ کارمزدی برای تراکنش‌ها وجود ندارد و اعتبارسنجی آنها تقریباً فوری است. از لحاظ تئوریک، این سیستم به دلیل قدرت بالای مقیاس پذیری می‌تواند تعداد نامحدودی از تراکنش‌ها را تأیید کند.

از آنجا که ما به سمت آینده ای دیجیتالی حرکت می‌کنیم که به ارتباط قابل اعتماد بین دستگاه‌ها و ماشین‌ها وابسته است، به یک سیستم شبکه ای معتبر نیاز داریم که بتواند ایمنی انواع این ارتباطات را تضمین کند.آیوتا IOTA در تلاش است تا این شبکه را از طریق رویکرد منحصر به فرد خود که بر ساختن شهرهای هوشمند، تجارت جهانی، هویت دیجیتالی، راه حلهای با محوریت تحرک و تأثیر اجتماعی از راحتی و کارآیی مالی و ارتباطی متمرکز است، بوجود بیاورد.

چگونه شبکه آیوتا IOTA کار می‌کند و چه فناوری پشت آن است؟

آیوتا IOTA ساختار داده ای متفاوت با نام Tangle برای ذخیره سازی و مدیریت تمثال‌‌‌های عددی به روشی منحصر به فرد، ارائه داده است. این ساختار اجازه می‌دهد تا IOTA با از بین بردن موانع توپوگرافی که پیامد استفاده از بلاکچین است بر مسئله مقیاس پذیری توکنها قابل استخراج مانند بیت کوین و توکن هایی مانند XRP که از قبل استخراج شده اند، غلبه کند و تراکنشها با استفاده از Tangle، گراف بی دور غیر متمرکز (DAG) اعتبار سنجی شوند. به عبارت ساده تر، این شبکه ای از گره‌‌‌های غیر متدوام است که اجازه می‌دهد هر گره از طریق نوعی “تنگل” به چندین گره دیگر وصل شود.

اگرچه سایر بلاکچین‌ها نیز DAG هستند، اما سیستم موازی یکسانی ندارند. این بدان معناست که در شبکه آیوتا IOTA، تراکنشها می‌توانند همزمان انجام شوند. آنها لزوماً موظف نیستند دستورالعملهای متوالی که تراکنشها را در یک صف ذخیره می‌کنند، دنبال کنند. هرچه گره‌‌‌های بیشتری به بخشی از Tangle تبدیل شوند، شبکه کارآمدتر و ایمن تر می‌شود. همچنین این سیستم به کارگزاران گره کامل احتیاج ندارد زیرا هر معامله جدید با مراجعه به دو خرید آخر قابل تایید اعتبار است. این کار نه تنها زمان پردازش تراکنشها را کاهش می‌دهد بلکه باعث کاهش منابع مورد نیاز جهت اعتبارسنجی آنها نیز می‌شود.

در پایان، یک امتحان کوچک یا چیستان برای اثبات کار آسان (PoW) برای تأیید تراکنشها گنجانده شده است. این پروتکل منجر به اعتبارسنجی تراکنشها بدون هیچ گونه کارمزد و هزینه ای می‌شود و انرژی کمتری مصرف می‌کند. همچنین این بدان معنی است که ارز دیجیتال آیوتا یا میوتا MIOTA را می‌توان در طیف وسیعی از سیستم‌ها و دستگاه‌‌‌های پویا و بدون نیاز به نیروی زیاد استفاده کرد.

شبکه آیوتا IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی

شبکه آیوتا IOTA دفتر کل تراکنشهای منبع باز، طراحی شده برای نسل بعدی انقلاب دیجیتالی

آیا شبکه آیوتا IOTA پول واقعی است؟

در مقایسه با سایر سکه‌‌‌های ایجاد شده مانند بیت کوین، آیوتا IOTA هنوز هم از نظر پذیرش بازار به عنوان یک گزینه جایگزین ارز قابل قبول، راهی طولانی در پیش دارد. در حال حاضر، بسیاری از کسب و کارها آیوتا IOTA را پذیرفته اند، از جمله Jade Bloom، Qpiter، قهوه Elemental، Gemma، Volamo، Xtensions، خدمات نظافت مانستر و موارد دیگر از این دست. البته، اینها برندهای قابل توجهی در مقیاس جهانی نیستند و فقط به کاربران منطقه ای خدمات ارائه می‌دهند. گفته می‌شود، هدف اصلی آیوتا IOTA تبدیل شدن به جایگزینی برای ارز نیست بلکه ایجاد یک شبکه قوی از ماشین‌ها و دستگاه هایی است که به راحتی می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ریزتراکنشها فقط یک قطعه ی کوچک از تصویر بزرگتر هستند.

IOTA چشم انداز طولانی مدت و انقلابی دارد که ممکن است سالها طول بکشد تا تحقق یابد. تا آن زمان، شانس کمی‌برای جذب کاربران عمومی‌بر خلاف بسیاری دیگر از رمزارزها دارد.

کارمزدها و هزینه ها

آیوتا IOTA بلاکچین ندارد و به تبع آن هیچ ماینری وجود ندارد. از یک دفترکل گسترده ی غیر متمرکز استفاده می‌کند که در آن هر تراکنش جدید با توجه به دو مورد قبلی تأیید می‌شود. این بدان معنی است که شبکه Tangle برای تأیید تراکنشها مجبور به صرف منابع نیست زیرا کاربران در این شبکه این کار را برای یکدیگر انجام می‌دهند. این نه تنها مشکل بزرگ مقیاس پذیری را برطرف می‌کند بلکه منجر به کارمزد تراکنشی معادل صفر می‌شود. استفاده از شبکه Tangle هیچ هزینه ای برای شما ندارد. فرقی نمی‌کند که یک میلیون دلار یا یک سنت ارسال کنید، گیرنده مبلغ دقیق را بدون هیچ کسری دریافت می‌کند.

با این حال، اگر قصد خرید علائم IOTA را از صرافی‌‌‌های رمزارز یا پلتفورم‌‌‌های معاملاتی دارید، آنها کارمزد استانداردی را از شما دریافت می‌کنند. درصد این کارمزد بستگی به طیف گسترده ای از عوامل، از جمله کشور محل اقامت شما، مقدار توکن‌ها و ساختار قیمت گذاری دارد.

مزایای آیوتا IOTA چیست؟

از آنجایی که آیوتا IOTA به جای بلاکچین سنتی از دفترچه توزیع شده اختصاصی خود به نام Tangle استفاده می‌کند، مزایای بی نظیری را ارائه می‌دهد:

کارمزد صفر

برخلاف سایر ارزهای رمزنگاری، شبکه آیوتا IOTA هیچ گونه کارمزد تراکنشی را دریافت نمی‌کند. چه 100000 دلار بفرستید و چه تنها یک پنی، گیرنده عین همان مبلغ را دریافت خواهد کرد. هیچ کسری ای وجود نخواهد داشت.

بسیار مقیاس پذیر

دفترچه توزیع شده به نام Tangle به گونه ای خلاقانه طراحی و مهندسی شده است که هرچه ترافیک در شبکه آیوتا IOTA بیشتر باشد پردازش تراکنشها سریع تر انجام می‌شود.

تراکنشها سریع

اگرچه هنوز به اندازه برخی از ارزهای رمزنگاری شده دیگر سریع نیست، اما هنوز سرعت تراکنش بالایی را به ارمغان می‌آورد. به هیچ وجه لازم نیست زمان زیادی را برای تأیید تراکنش صبر کنید.

نیاز به منابع اندک

از آنجا که Tangle دقیقاً یک بلاکچین معمولی نیست که نیاز به اثبات کار داشته باشد، دیگر نیازی به تجهیزات محاسباتی قدرتمند نیست و باعث می‌شود پردازش آیوتا IOTA مقرون به صرفه و مناسب برای محیط زیست باشد.

فناوری همه کاره

با استفاده از شبکه آیوتا IOTA فقط پول نیست که می‌توانید منتقل کنید بلکه هر چیزی که دارای ارزش باشد، از جمله داده‌ها و اطلاعات را نیز می‌توان منتقل کرد. Tangle داده‌‌‌های مقاوم در برابر اعمال نفوذ را حفظ می‌کند تا تمامیت شبکه را با هر هزینه ای تضمین کند.

غیر متمرکز

در حالی که به یک بلاکچین تکیه نمی‌کند، سربرگ توزیع شده Tangle هنوز یک پلتفورم غیرمتمرکز است. این بدان معنی است که هیچ مرجع مرکزی کنترل مطلق بر شبکه یا تراکنشها ندارد.

چشم انداز بلند پروازانه

آیوتا IOTA قصد دارد همه دستگاه‌‌‌های دیجیتالی را از طریق شهرهای هوشمند، هویت دیجیتالی و تجارت جهانی با ایجاد شبکه ای بی سیم از ماشین‌ها که زندگی ما را بسیار آسان تر می‌کند، پیوند دهد.

___________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

___________________________________________________________________

آیا می‌توان از آن به صورت ناشناس استفاده کرد؟

گمنامی‌معمولاً به عنوان یکی از ویژگیهای ممتاز آیوتا IOTA و بسیاری ارزهای رمزنگاری دیگر مطرح می‌شود. با این حال، واقعیت این است که افزایش سخت افزارهای نظارتی در سراسر جهان، استفاده از ارزهای دیجیتالی را بدون افشای هویت کاربر، برای هر کسی دشوار کرده است. اکثر صرافیهای رمزنگاری ایجاد شده و پلتفورمهای معاملاتی باید مطابق با مقررات مشتری خود را بشناس (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) باشند، بنابرین آنها اطلاعات شخصی شما را برای تأیید هویت درخواست می‌کنند.

اگر از شبکه Tangle استفاده می‌کنید و با طرف ثالثی (صرافیها و پلتفورمهای معملاتی و…) ارتباط برقرار نکنید و شانس بسیار زیادی برای ناشناس ماندن خواهید داشت. اما حتی در این صورت نیز، اگر دولت بخواهد طرفهای درگیر در معامله ای خاص را شناسایی کند، ردپای دیجیتالی کافی برای ردیابی شما وجود دارد. به همین دلیل همیشه پول نقد پادشاه معاملات ناشناس است.

چقدر امن است؟

شبکه آیوتا IOTA از یک دفترکل گراف بی دور توزیع نشده استفاده می‌کند. پس از تأیید معامله، غیرممکن است که سیستم یا هرگونه دخالت خارجی بتواند پردازش را به عقب برگرداند و یا هرگونه تغییری ایجاد کند. هرچه ترافیک شبکه بیشتر باشد، از امنیت بیشتری برخوردار می‌شوید.آیوتا IOTA دارای اصل تغییر ناپذیری داخلی است که هیچگونه عدولی از آن ممکن نیست. جدا از آن، شبکه از رمزنگاری برای کلیه فعالیت‌ها و تعاملات استفاده می‌کند تا از دخالت جلوگیری کند و اطلاعات شما را تا حد امکان ایمن نگه دارد.

تیم هایی که در توسعه شبکه آیوتا  کار می‌کنند

IOTA یک پروژه عظیم رمزنگاری با بخش‌‌‌های موثر متعدد است. دو بخش عمده بر پروژه نظارت دارند.

بنیاد آیوتا IOTA

این سازمان اصلی است که بر ایجاد مشارکت‌‌‌های ماندگار با برند‌‌‌های مناسب و ارائه پشتیبانی لازم به کارآفرینان، توسعه دهندگان، دارندگان توکن و سایر ذینفعان تمرکز دارد. این صندوق همچنین بودجه ی توسعه اکوسیستم را مدیریت می‌کند، و این پشتیبانی مالی را به انجمن توسعه دهندگان IOTA ارائه می‌دهد، که در چندین کانال اجتماعی از جمله Discord، Twitter، YouTube، Reddit و StackExchange وجود دارند.

فناوری‌‌‌های آیوتا IOTA

از آنجا که این یک پروژه منبع باز است، IOTA Technologies وظیفه دارد پشتیبانی فنی از جمله ابزارها و چارچوب‌‌‌های مورد نیاز برای توسعه بیشتر Tangle را ارائه دهد. اینها شامل نرم افزارهای Node مانند IRI، Hornet، Bee و Chronicle و همچنین ابزارهای توسعه دهنده ای مانند Streams، Client Libraries، Tangle Utilities و شبکه‌‌‌های خصوصی است. این تیم همچنین در حال کار بر روی چارچوب دسترسی و کتابخانه Stronghold است که قرار است در آینده نزدیک منتشر شود.

اعضای بنیاد

این بنیاد به ریاست دیوید سونستبو، دومینیک شاینر، دکتر ناوین راماچندران و سرگیوی پوپوف است و تیم اجرایی شامل Jakub Cech، Holger Koth و Carara Harbor است. این گروه به طور طبیعی تعداد زیادی از توسعه دهندگان نرم افزار از جمله الکسی سووبولف، الکساندر اشمیت، چارلی وارلی، براد ون وستر، بیل آچا، دکتر بینگ یانگ لین، هانس موگ، Evaldas Drasutis و افراد دیگری را درگیر می‌کند. لیست کامل اعضای مشارکت کننده را می‌توان در وب سایت رسمی‌مشاهده کرد.

کدام موسسات مالی در آیوتا IOTA سرمایه گذاری می‌کنند؟

از آنجایی که آینده آیوتا IOTA به موفقیت اینترنت برای همه چیز بستگی زیادی دارد، هیچ سرمایه گذاری مستقیم از سوی موسسات مالی یا بانک‌ها صورت نگرفته است. با این حال، IOTA توانسته است همکاری‌‌‌های استراتژیک با غول‌‌‌های فناوری و غول‌‌‌های اتومبیلسازی مانند Volkswagen، سامسونگ و سیسکو ایجاد کند، که در حال حاضر مشغول آزمایش شبکه Tangle و فناوری زیرساختی آن در محصولاتشان هستند. از آنجاییکه موفقیت IOTA بیش از حمایت مالی از طریق بانکها بستگی به اینترنت اشیاء دارد ایجاد این مشارکتها را منطقی است. پس از اتمام توسعه، این شبکه به آزمایش غول‌‌‌های فناوری نیازخواهد داشت. اگر همانطور که در نظر گرفته شده کار کند، شرکتی مانند سامسونگ می‌تواند برای رشد آینده IOTA بسیار مهم باشد.

علاوه بر این، IOTA با دولت تایپه نیز همکاری کرده است تا کارت‌‌‌های شناسایی Tangle را در اختیار شهروندان خود قرار دهد، و این امکان را برای آنها فراهم کند تا بتوانند از این شبکه برای انجام تراکنشها خرد و سایر تعاملهای دیجیتالی که در آن اطلاعات مبادله می‌شود، بهره مند شوند.

استخراج آیوتا IOTA

آیوتا IOTA برای کار به بلاکچین متکی نیست. به همین دلیل هیچ ماینری درگیر نیست. در عوض، از یک DAG) ) استفاده می‌کند و به مصرف کنندگان این امکان را می‌دهد تا از شبکه برای اعتبارسنجی تراکنشها قبلی استفاده کنند. این امر نه تنها نیاز به ماینرها و منابع محاسباتی گسترده را کاهش می‌دهد بلکه مشکل عظیم مقیاس پذیری و هزینه‌‌‌های معامله را نیز برطرف می‌کند.

کیف پول آیوتا IOTA

از کیف پول‌ها برای ایمن کردن توکن‌ها استفاده می‌شود و این کیف پول‌ها در انواع مختلفی از جمله کیف پول‌‌‌های سخت افزاری و نرم افزاری موجود است. اگر می‌خواهید سکه‌‌‌های شبکه آیوتا IOTA خود را ایمن نگه دارید، می‌توانید از یکی از کیف پول‌‌‌های زیر استفاده کنید:

ترینیتی – کیف پول موبایل و دسک تاپ

GUI Light – کیف پول دسک تاپ

Ledger Nano S – کیف پول سخت افزاری

کیف پول سبک نوستالژی – کیف پول دسک تاپ

Coinbase – کیف پول وب

کیف پول آیوتا IOTA

کیف پول نلیوم

آیا آیوتا IOTA ارزش سرمایه گذاری دارد؟

شبکه آیوتا IOTA تغییر تکنولوژیکی را ایجاد کرده است که فضای رمزنگاری برای حل دو مشکل اساسی خودش – هزینه بالای تراکنش و مقیاس پذیری – لازم داشت. شبکه Tangle آن به گونه ای طراحی شده است که اعتبارسنجی را انجام می‌دهد، به طوری که برای انجام کار نیازی به بلوک یا ماینرها ندارد. با این حال، از سوی دیگر، موفقیت این رمزنگاری بسیار وابسته به موفقیت چشم انداز اینترنت اشیاء است، که این پروژه را به یک هدف بلندپروازانه بدل می‌کند. این که آیا آیوتا IOTA در دستیابی به آن هدف موفق می‌شود یا نه، زمان مشخص خواهد کرد.

در ضمن، شما به دلیل نوسانات غیرقابل پیش بینی در قیمت و نوسانات زیاد بازار به طور کلی، باید تراکنشها رمزارز را جدی بگیرید. فقط مبلغی را سرمایه گذاری کنید که در صورت از دست دادنش وضعیت اقتصادی شما را تحت تأثیر قرار ندهد. اصول اولیه تجارت رمزنگاری را بیاموزید، خود را در مورد آخرین تحولات به روز کنید و همیشه با متنوع کردن طیف سرمایه گذاری خود در سهام و کالاهای مختلف، ریسک خود را مدیریت کنید.

مطالب مرتبط
گلس نود (Glassnode) چگونه به وجود آمد، پیش بینی بنیانگذار این شرکت مبنی بر اصلاح قیمت
رول آپز کارتزی Cartesi رویکردی منحصر به فرد در مقیاس پذیری اتریوم ارائه می‌دهند
لوگوی بیت کوین چگونه متولد شد: داستان "B" نارنجی بزرگ از سرآغاز تا کنون
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید