قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  تولد دوباره آیوتا IOTA با راه اندازی پروتکل کریسالیس (Chrysalis)

تولد دوباره آیوتا IOTA با راه اندازی پروتکل کریسالیس (Chrysalis)

تولد دوباره آیوتا IOTA با راه اندازی پروتکل کریسالیس (Chrysalis)

بلاک چین آیوتا (IOTA) با مهاجرت به پروتکل کریسالیس تولد دوباره را تجربه می‌کند. این به روزرسانی باعث افزایش امنیت در این شبکه بلاک چین می‌شود. این سیستم عامل اکنون با امکانات بیشتر بسیار امن‌تر از گذشته شده است.

آیوتا (IOTA) دوباره در یک شبکه کاملاً جدید شروع به کار می‌کند. ارتقا کریسالیس فراتر از از امکانات پروتکل فعلی است. این به روز رسانی تلاشی برای تولد آیوتا در یک شبکه بالغ‌تر محسوب می‌شود.

انتقال شبکه کریسالیس امروز رسماً آغاز می‌شود. دوره مهاجرت شبکه قدیمی‌به ارتقا جدید حدود هفت روز طول خواهد کشید. در این زمان کاربران، مبادلات و مدیران دارایی قبل از به روزرسانی شبکه، توکن‌‌‌های خود را برای تعویض آماده می‌کنند. به این ترتیب، این بروزرسانی به طور رسمی‌در تاریخ 28 آوریل اتفاق می‌افتد.رفع اشتباهات گذشته در تولد دوباره آیوتا

آیوتا (IOTA) یک دفتر توزیع شده منبع باز و ارز دیجیتال برای ثبت و اجرای معاملات بین ماشین‌ها و دستگاه‌هایی است که در اینترنت اشیا (IoT) به یکدیگر متصل می‌شوند.

با این حال، تنها در طی یک سال پس از راه اندازی آن در سال 2016، IOTA هک شدن کیف پول را به صورت قابل توجهی تجربه کرد. در میان دیگر تزلزل‌های بعدی، این نقض امنیت منجر به از دست دادن حرکت آیوتا به سمت مقصد اصلی پروتکل شد. قبل از هک سال 2017، این ارز به جایگاه پنجم در بین ارزهای دیجیتال برتر دست یافته بود. در آن زمان حجم سرمایه بازار این ارز کمی‌بیش از 13 میلیارد دلار بود.

با وجود پامپ اخیر، این ارز دیجیتال هنوز نتوانسته است به مقاومت 2.50 دلاری برسد. طبق گزارش تریدینگ ویو (TradingView)، آیوتا در زمان نوشتن این مقاله در رده بیست و سوم جدول قرار گرفته است.

کریسالیس راه حل جدید آیوتا برای عملکرد بهتر، ثبات و امنیت بیشتر در تولد دوباره این سیستم عامل است. علاوه بر این، به روزرسانی جدید ابزارهای جدیدی را برای توسعه دهندگان، مشاغل و صرافی‌ها فراهم می‌کند.

آیوتا پیش از راه اندازی در حساب توئیتر خود نوشت: ” پروتکل جدید #IOTA بسیار سبک‌تر، مدولار و آسان برای استفاده است.”

کریسالیس 2 هفته دیگر عرضه می‌شود!

عملکرد بیشتر ثبات بیشتر امنیت بیشتر!

پروتکل جدید #IOTA سبک‌تر، مدولار و دارای کاربردی آسان‌تر از گذشته است.

آیوتا (iota) 14 آوریل 2021

کریسالیس چیست و چه هدفی دارد؟

کریسالیس نرم افزار توسعه یافته توسط بنیاد پروتکل ایوتا، لایبرری ها، کیف پول‌ها و پیاده سازی‌ها را در می‌نوردد. این به روزرسانی در حال پایه ریزی برای سایر امکانات در آینده مانند قراردادهای هوشمند و توکن سازی روی بلاک چین آیوتا است.

حرکت به سمت کریسالیس برای آیوتا در حذف هماهنگ کننده، مهم است. رویداد آتی، کوردیساید (Coordicide) نامیده می‌شود. این حرکت لزوم وجود واسطه‌ها را در سیستم عامل آیوتا از بین می‌برد. کریسالیس این امکان را به کاربران می‌دهد که مانند توسعه دهندگان، صرافی‌ها، متولیان امر، شروع به ایجاد راه حل‌های خود کنند.هجرت بزرگ

این ارتقا بزرگترین طرح توسعه‌ای در تاریخ شبکه آیوتا محسوب می‌شود. اولین مرحله از این بروزرسانی شبکه در آگوست سال 2020 اتفاق افتاد و کریسالیس 1.5 (Chrysalis 1.5) نامگذاری شد.

این به روزرسانی اولین مرحله به سمت کریسالیس 2.0 بود. از طریق این به روزرسانی، آیوتا به دنبال کاهش زمان معاملات و بهره وری بیشتر بود.

یکی از مولفه‌های اصلی مرحله دوم به روزرسانی کریسالیس، انتقال دارایی است. آیوتا در تولد دوباره خود یک فرآیند انتقال ساده را برای کاربرانی که از قبل در شبکه حضور داشتند برنامه ریزی می‌کند.

دارندگان توکن می‌توانند یکی از دو مسیر مهاجرت را طی کنند. یا قبل از راه اندازی کریسالیس در طول دوره مهاجرت تعیین شده یا در هر زمان دیگر.

اگرچه شبکه اعلام می‌کند “هیچ تفاوت عملی” بین گزینه‌های مختلف وجود ندارد، اما انتقال دارایی قبل از راه اندازی به جلوگیری از هرگونه دسترسی یا اختلال در شبکه کمک می‌کند.

دارندگان توکن‌ها در شبکه قدیمی‌آیوتا قادر خواهند بود تا در رویداد پیش بینی شده هماهنگی برای تعویض توکن‌ها پیش روند.

محصولات جدید بعد از تولد دوباره آیوتا

در طول دوره مهاجرت، نرم افزار گره جدید، هورنت (Hornet)، منتشر خواهد شد. این برنامه از تراکنش‌های مهاجرت پشتیبانی می‌کند که امکان انتقال وجوه را برای کاربران سابق فراهم می‌کند.

همراه با هورنت، کیف پول جدید آیوتا در تولد دوباره این بلاک چین، فایر فلای (Firefly) به صورت عمومی‌عرضه می‌شود. این کیف پول به عنوان راهی برای کاربران شبکه جهت انتقال ایمن دارایی‌های خود به شبکه جدید کریسالیس انجام وظیفه می‌کند.

فایر فلای بدون هیچ گونه دخالت شخص ثالث کار می‌کند. پیش از این، دخالت اشخاص ثالث دلیل آسیب پذیری قابل توجهی در آخرین کیف پول آیوتا بود. فایرفلای یکی از محصولات برای به بلوغ رسیدن سیستم عامل است. این کیف پول دوباره بازنویسی و به دقت کنترل شده است.

در روز مهاجرت، آیوتا محصولات اضافی، لایبرری‌ها و نرم افزارهایی را منتشر می‌کند که برای توسعه دهندگان و کاربرانی که از شبکه استفاده می‌کنند مفید خواهد بود.تولد دوباره برای بهره وری بیشتر شبکه آیوتا

در آستانه بروزرسانی کریسالیس، آیوتا همکاری‌های جدیدی را نیز اعلام کرد. این همکاری‌ها پیشرفت‌های سیستم و توانایی ایجاد قراردادهای هوشمند در بلاک چین آنها را نشان می‌دهد.

این مشارکت‌ها شامل پروژه‌های پایداری با کلایمت چک (ClimateCHECK) برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و تلاش برای ارتباط با “اینترنت پایدار اشیا” است که یکی از حوزه‌های تمرکز آیوتا با کریسالیس است.

علاوه بر این، بنیاد آیوتا اخیراً همکاری‌هایی در آسیا را اعلام کرده است. این همکاری‌ها برای اجرای پروژه‌های شهر هوشمند در مکان‌های مختلف در سرتاسر قاره است. بنیاد آیوتا برای سال 2021، می‌خواهد این همکاری‌ها را در اروپا نیز گسترش دهد. این مستلزم توکن سازی قراردادهای املاک و مستغلات و ایجاد محیطی سازگار با فناوری دفتر توزیع شده است.

از آنجا که مهاجرت به نسخه ارتقا یافته با احتمال بهره وری بیشتر در شبکه همراه است، فقط زمان نشان می‌دهد که تولد دوباره آیوتا آرزوهای این بلاک چین را برآورده می‌کند یا خیر. آیوتا آرزو دارد به یک اکوسیستم پایدار و مطمئن برای کاربران و سرمایه گذاران تبدیل شود.

مطالب مرتبط
مایکروسافت و بلاکچین بیت کوین
تعداد معاملات روزانه اتریوم به بالاترین سطح خود رسیده و حتی از رکورد سال 2018 بیشتر است
برنامه‌های اتریوم در حال مشاهده سطوح فعالیتی هستند که این صنعت خوابش را نمی‌دید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟