منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  پالی گان ناجی اتریوم با پروژه‌های بیشتری از جمله IoTex همکاری می کند
پالی گان ناجی اتریوم با پروژه‌های بیشتری از جمله IoTex همکاری می کند

پالی گان ناجی اتریوم با پروژه‌های بیشتری از جمله IoTex همکاری می کند

رضا باغانی
1400/03/24
۰

پالی گان (Polygon) پروژه لایه دویی که قبلاً با نام متیک شناخته می‌شد اکنون ناجی اتریوم شده است. این شبکه با هدف افزایش توان عملیاتی و قابلیت همکاری اتریوم پا به میدان گذاشته است.

شبکه پالی گان پس از اینکه هزینه تراکنش‌ها اتریوم را کاهش داد توانست استفاده از اوه را به صورت چشمگیری افزایش دهد. اکنون پس از گذشت چند ماه از ادغام با اوه (Aave)، این شبکه با آیوتکس (IoTeX)، شبکه اینترنت اشیا همکاری خواهد کرد. این دو شبکه راهی برای مبادله توکن های ساخته شده بر روی بلاک چین های اتریوم و آیوتکس ایجاد کرده‌اند.

پالی گان با انجام 7 میلیون تراکنش ناجی اتریوم شد

پس از گذشت چند ماه از راه اندازی پالی گان، هزینه‌های گس اتریوم برای معاملات ساده به کمتر از یک دلار و برای معاملات پیچیده مربوط به مبادله‌های مختلف به حدود 4 دلار کاهش یافته است. به نظر می‌رسد یکی از دلایل خلوت شدن شبکه اتریوم، پالی گان است. شبکه متیک که اخیراً به پالی گان تغییر نام داده است ناجی اتریوم شده است.

طبق داده های تجزیه و تحلیل نانسن (Nansen)، اوه از طریق پالی گان حدود 10000 کاربر فعال روزانه داشته است. این در حالی است که سوشی سواپ (Sushiswap) نزدیک به 16000 نفر کاربر فعال روزانه را پشتیبانی می‌کند. سایر دپ های برجسته نیز مانند کورو (Curve) و وان اینچ (1inch) و همچنین صرافی غیرمتمرکز 0x نیز اکنون از پالی گان استفاده می‌کنند.

شبکه اصلی اتریوم اکنون حدود 1.7 میلیون معامله روزانه را پردازش می‌کند. این در حالی است که پالی گان ناجی اتریوم خیلی بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت کاربران را به خود جذب کرده است.

مانند تمام لایه‌های دوم به طور کلی، مفهوم اساسی در اینجا مربوط به کاربران نهایی شبکه است. پالی گان با شیوه منحصر به فردش توانسته حجم زیادی از دارایی‌های شبکه اتریوم را به خود جذب کند. در این شیوه شما دارایی‌ها را به پالی گان منتقل می‌کنید و در آن شبکه از مکانیزم اثبات سهام بهره می‌برید. این به سرعت بالاتر و هزینه گس پایین تر می انجامد. در نتیجه کاربران نهایی رضایت خاطر بیشتری خواهند داشت.

سوشی در حال حاضر حدود 1.4 میلیون دلار سود به دارندگان توکن سوشی بر اساس فعالیت در پالی گان پرداخت کرده است. این را می‌توان یکی از اولین استفاده‌های هم افزایی در صنعت بلاک چین دانست.

پالی گان ناجی اتریوم اکنون فراتر از یک راه حل لایه دوم است

بسیاری از کارشناسان ادعا دارند که پالی گان را دیگر نمی‌توان یک راه حل لایه دو برای اتریوم دانست. آن‌ها معتقدند که این شبکه اکنون به یک زنجیره جانبی برای اتریوم تبدیل شده است. شاید این نکته به نظر یک نبرد کلامی درباره آنچه واقعاً پالی گان انجام می‌دهد، باشد.

تمایز بین این دو مفهوم به این بستگی دارد که پالی گان چه مقدار از امنیت زنجیره‌ای اتریوم استفاده می‌کند. به عنوان مثال زد کی رول آپز (zk-rollups) نوعی کد برای جمع آوری تراکنش‌های درون زنجیره‌ای اتریوم است. به این معنی است که این شبکه به طور کلی از امنیت اتریوم بهره می‌گیرد.

پروژه‌های دیگر در حال ظهور هستند. بنابراین ما باید انتقادات دقیق‌تری راجع به مزایا و معایب استفاده از پالی گان در شبکه اتریوم دریافت کنیم. بسیاری از پروژه‌ها در حال کار بر روی پل‌های بلاک چین هستند. اما پالی گان توانسته بسیار زودتر از بقیه، شبکه ای را به حالت کاربردی ارائه دهد.

این شبکه توانسته با انجام 7 میلیون تراکنش بار زیادی را از روی دوش اتریوم بردارد. همین طور همکاری‌های متعدد آن با دیگر بلاک چین ها راهی برای سرمایه گذاری راحت‌تر در دیفای به وجود آورده است.IoTeX و پالی گان اکنون از طریق آیوتیوب (IoTube Bridge) توکن مبادله می‌کنند

پل زنجیره‌ای ioTube اکنون امکان تعویض دو طرفه بین آیوتکس و پالی گان را فراهم آورده است. این پل بلاک چین از شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین پشتیبانی می‌کند.

IoTeX از افزودن پالی گان به شبکه رو به رشد شبکه مبادله توکن میان زنجیره‌ای خود خبر داده است. پالی گان ناجی اتریوم یکی از سریعترین شبکه‌ها در فضای بلاک چین است. این همکاری نقدینگی بیشتری را برای شبکه IoTeX فراهم می‌کند.

یکی از اعضای تیم IoTeX نوشت:

” پشتیبانی از پالی گلن به پل زنجیره‌ای ioTube تنها اولین نقطه عطف همکاری طولانی مدت ما با پالی گان است. در آینده، موارد استفاده جالب‌تر از جمله آوردن “NFT های واقعی” و داده‌های دستگاه‌های هوشمند را به شبکه پالی گان فعال خواهیم کرد “

نسخه 4 IoTube

کاربران پالی گان اکنون می‌توانند از پل متقابل زنجیره‌ای ioTube بهره مند شوند که هزینه‌های بسیار کمی به همراه دارد. کدگذاری ioTube برای بازدید در گیت هاب (GitHub) برای همه آزاد و همچنین با ioPay و متامسک (Metamask) سازگار است.

نشانه‌های موجود که در حال حاضر می‌توان از طریق این پل تعویض کرد به شرح زیر است.

MATIC، wMATIC (بسته بندی شده)، wETH، wBTC، DAI، USDT، USDC، SUSHI، QUICK و AAVE.

به منظور امکان انتقال توکن ها از قراردادهای هوشمند در مبدأ و مقصد استفاده می‌شود. این فرآیند از زمانی شروع می‌شود که کاربر با استفاده از “قرارداد صندوق ” دارایی خود را به زنجیره A واریز می‌کند. بسیاری از اعتبارسنجان رویداد را تأیید می‌کنند و یک امضا به شبکه رله می‌فرستند. این شبکه به یک قرارداد اعتبار سنجی در زنجیره B دستور می‌دهد تا مقدار متناظر توکن هایی را که در زنجیره A واریز شده‌اند ایجاد کند.

پس از ارسال توکن ها از طریق پل ioTube و تبدیل آنها به زنجیره‌های پالی گان، اتریوم و BSC، می‌توان آنها را در صرافی‌های مربوطه یونی سواپ (UniSwap) در اتریوم، کوییک سواپ (Quickswap) در پالی گان، میمو (mimo) در  IoTeX و پنکیک سواپ (PancakeSwap) در BSC معامله کرد. ادغام‌های بین زنجیره‌ای بیشتری برای آینده در نظر گرفته شده است.همکاری متیک و اوه دیوانه کننده خواهد بود

بازارهای غیرمتمرکز پول مانند اوه (Aave) یا کامپاند (Compound) زمینه را برای یک سیستم مالی بازتر و در دسترس فراهم کرده‌اند. با این حال مشکل هزینه های بالا و سرعت کم یکی از دغدغه های اصلی آنها است. در این میان پالی گان توانسته با کمک به اوه این مشکلات را حل کند.

اوه بیست و هشتمین ارز در جدول با افزایش اخیر بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری را تحت تأثیر قرار داده است. همین موضوع در مصاحبه اخیر مورد بحث قرار گرفت. ونس اسپنسر، بنیانگذار فریم ورک ونچرز (Framework Ventures)، چندین عامل اساسی را در پشت رشد قابل توجه AAVE برجسته کرد. او بیان کرد:

“با نگاهی به زیرساخت‌های اصلی پشت همه پروتکل‌های دیفای، AAVE از بسیاری جهات یک شرکت است. این پروژه هم اکنون دارای پرسنل کامل و یک دفتر کار است. آن‌ها در حال حاضر بر توسعه بیشتر پروتکل تمرکز ندارند. در عوض خواهان پذیرش بیشتر در بین شرکت‌ها هستند. رشد بیشتر دیفای و پروتکل‌های آن فقط به زمان بیشتری نیاز دارد. “

علاوه بر این، وی افزود:

“به نظر من AAVE با ارائه خدمات مالی خود پیشگام در نهادینه سازی دیفای در بین جریان اصلی است. صدها صنعت در جریان اصلی وجود دارند که مایل به دسترسی به این خدمات هستند اما راهی برای انجام این کار ندارند.”

اینجاست که پالی گان همانطور که ناجی اتریوم شد به کمک اوه آمد. اگر فردی به سرمایه بازار و قیمت MATIC نگاه کند، نمی‌تواند رشد آن را در یک سال گذشته نادیده بگیرد. همکاری این دو به رشد استفاده از اوه انجامید. این نوید بخش نسل جدیدی از پروتکل ها با قابلیت همکاری است.پروژه های دیگری از پالی گان راه اندازی خواهند شد

“من فکر می‌کنم 3 یا 4 توکن مانند متیک را احتمالاً اواسط و اواخر تابستان خواهید دید. ارزش قفل شده در پالی گان بازتاب دهنده اهمیت این پروتکل برای اتریوم است. ممکن است ما شاهد رشد خیره کننده پروژه‌های بومی مانند کوییک سواپ، اسلینگوست (Slingshot) باشیم. جنبه مهم برای فراگیری بلاک چین هزینه استفاده از آن است. بسیاری از افراد توانایی پرداخت این هزینه‌ها را ندارند. اینجاست که پالی گان با کاهش هزینه‌ها به ناجی اتریوم بدل می‌شود.”

ما در واقع در حال حرکت به سوی یک انقلاب امیدوار کننده هستیم. پالی گان و BSC، هر دو توانسته‌اند به خوبی کاربران را جذب کنند. حال این شبکه‌ها را با زیرساخت و تجربه کاربری که شبیه ETH تلفیق کنید. رشد نهایی صنعت بلاک چین دیوانه کننده خواهد بود.

طبق گفته ونس اسپنسر، فناوری لایه 2 به ما کمک می‌کند تا سیستم‌های بلاک چینی قابل استفاده ایجاد کنیم. شبکه‌هایی که بتوانند برای صنایع مختلف مقیاس پذیر باشند. این اکوسیستم می‌تواند با سیستم‌های متمرکزی مانند ویزا (Visa) رقابت کند.

مطالب مرتبط
مافیای صنعت ارز دیجیتال چه کسانی هستند، صاحبان بزرگ پروژه‌های نام آشنای کریپتو را بشناسید
لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می شود
کانی وست از دوستداران بیت کوین در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس