قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار ارزهای برتر  »  دوج کوین، بیت کوین بعدی نیست؛ با این حال این دو ارز دیجیتال شباهت‌هایی با هم دارند

دوج کوین، بیت کوین بعدی نیست؛ با این حال این دو ارز دیجیتال شباهت‌هایی با هم دارند

دوج کوین، بیت کوین بعدی نیست؛ با این حال این دو ارز دیجیتال شباهت‌هایی با هم دارند

همانطور که دوج کوین در کمتر از یک سال به رشدی حدود 9،392٪ دست یافت، ما شباهت‌های شگفت انگیزی بین این ارز برگرفته از میم (تصاویر وایرال و همه گیر در فضای اینترنت) و بیت کوین پیدا کرده‌ایم.

برای کسانی که مدت طولانی در این صنعت بوده‌اند، دوج کوین همیشه یک چیز عجیب و غریب بوده است. پروژه‌ای که دارای قابلیت استثنایی و جذب کاربران جدید است در حالی که بسیاری از ویژگی‌های مفید یا ارزشمند ارزهای دیجیتال مهم را ندارد.

این پروژه که در سال 2013 توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس ایجاد شد، سال‌ها پیش توسط بنیانگذاران و توسعه دهندگان، که از طرفداران آن نبودند، رها شد. تا همین اواخر، آن چنان در وضعیت ضعیفی به سر می‌برد که حتی نمی‌توانست زیرساخت‌های بلاک چین خود را تأمین کند. این ارز در سال 2014 واگن خود را به ارز دیجیتال رمزنگاری اولیه دیگری به نام لایت کوین منتقل کرد.

در آن زمان، این یک حرکت ضروری به نظر می‌رسید. سوالاتی در مورد اینکه آیا توکن DOGE می‌تواند اصلاً زنده بماند وجود داشت. دیروز، این توکن میم توانست برای خود حامیان قدرتمندی دست و پا کند.

حداقل برای لحظه‌ای، دوج کوین بیش از دو برابر لایت کوین و بانک 330 ساله بارکلیز (Barclays) سرمایه بازار را به خود اختصاص داده بود.چه اتفاقی دوج کوین را مانند بیت کوین اینقدر قدرتمند کرده است؟

پول همان چیزی است که مردم از آن سود می‌برند. چند سال پیش، یک سری مصاحبه با مردم در ایران، هند، سنگاپور، هندوراس، نیجریه و چند مکان دیگر انجام شد. در آن مصاحبه به این نتیجه رسیدند که بیت کوین ارز انتخابی آنها برای معامله نیست. هزینه‌های معامله بیت کوین، در بسیاری از موارد، بالاتر از دستمزد یک روز کار در این کشورها است. این ارز به طور کلی با مقیاس‌های ارزش محلی سازگار نیست.

تحلیلگران فهمیدند که، اگرچه این درست است، اما مردم هنوز بیت کوین را به عنوان بهترین گزینه خود می‌دیدند. این یک چرخه خود تقویت کننده ایجاد می‌کند، که مفاهیم آن امروز نیز قابل مشاهده است.

چرا مردم همچنان به BTC به عنوان یک ارز جهت سرمایه گذاری فکر می‌کنند؟

این تصمیمات با یک سوال ساده پیش می‌رود: از بین ارزهایی که به آنها دسترسی دارم، کدام یک به احتمال زیاد برای من مفید است؟

برای بیت کوین، این ابزار دارای دو طعم است. یکی قابل پیش بینی بودن است. مردم ارزهای محلی خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند، زیرا آنها به دنبال راهی برای ذخیره ارزش پول خود، جدا از واقعیت‌های سیاسی و اقتصادی محلی هستند. همه در مورد عرضه ثابت بیت کوین و همچنین سیاست پولی آن که تا حد زیادی تغییرناپذیر است، می‌دانند. این قوانین بیت کوین را به طور گسترده‌ای از دسترس تغییرات دولت‌ها خارج می‌کند.

دلیل دیگر، که حتی ممکن است از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، نقدینگی است. مردم می‌خواهند مطمئن باشند که وقتی تصمیم به فروش می‌گیرند، همیشه شخصی در آنجا خواهد بود که می‌خواهد با قیمت بازار خرید کند.

بنابراین، اگرچه از نظر محلی می‌توان معاملات بیت کوین  را بسیار گران دانست، اما این گزینه همه گیرتر است. مردم می‌توانند سایر توکن‌ها را انتخاب کنند، اما این “پسوند طولانی” سرمایه گذاری رمزنگاری به طرز باورنکردنی و به طور فزاینده‌ای در مورد بیت کوین خوب جواب داده است.

تعداد توکن هایی که می‌توان از بین آنها یک مورد را انتخاب کرد، هر روز گسترش می‌یابد. با این وجود سرمایه گذاران بیشتر درباره آنها حدس می‌زنند زیرا جامعه مصرف کننده آنها کم است. حتی در برخی موارد هیچ جامعه‌ای وجود ندارد.

این ویژگی می‌تواند به مرور زمان تغییر کند. با این حال مزیت به اصطلاح اولین بودن در فضای کریپتو و اثر شبکه‌ای که بیت کوین حول محور خود ایجاد کرده است، فوق العاده قدرتمند است. به زبان ساده، بیت کوین بسیار مفید است زیرا همه از آن استفاده می‌کنند.

چرا دوج کوین در حال افزایش است؟

در بیشتر سالهای گذشته، کارشناسان به طور فزاینده‌ای به این باور رسیده‌اند که دوج کوین اکنون مانند گذشته بیت کوین عمل می‌کند. بیت کوین انتخاب مشترک برای افرادی است که به دنبال “پولی با سیاست‌های قابل پیش بینی” در برابر ارز محلی خود هستند. در سوی دیگر دوج کوین برای افرادی است که می‌خواهند “بطالت” را در ارز محلی خود تجربه کنند. سرمایه گذارانی که از کنترل قدرتمندان بر جریان مالی خسته شده‌اند. آن‌ها دنبال به سخره گرفتن سیستم مالی حاکم بر دنیا با ایجاد یک اجماع قدرتمند بین خود هستند. اینجاست که دوج کوین و بیت کوین به یک ویژگی مشترک می‌رسند. اجماع سرمایه گذاران بدون هیچ رهبر فکری آنها را بهم نزدیک می‌کند.

به طور قطع به نظر می‌رسد که این مورد در میان ایلان ماسک، اسلیم جیمز و مارک کوبایی‌های جهان وجود داشته باشد. نیازی به ذکر نیست که سهم رو به رشد فرهنگ میم به طور گسترده وجود دارد.رشد قیمت DOGE با اجماع کاربرانش جهت کمک به برندهای قدیمی

این مورد در اوایل هفته با تماس شرکت کوناگرا برندز (Conagra Brands) با درآمد شرکت برجسته شد. کوناگرا یک شرکت هیپی نیست. این فروشگاه دارای سبد قابل توجهی از مارک‌های دنیای قدیم از جمله اسلیم جیم (چوب‌های گوشتی دودی)، ماری کالندر (یک رستوران زنجیره‌ای) و گوجه فرنگی هانتز همراه با بیش از ده مورد دیگر است.

اما وقتی زمانی صحبت درباره پیروزی‌های اخیر فرا رسید، مدیر عامل شرکت، استراتژی تعامل کوناگرا با دوج کوین را در تیم خود به عنوان نکته کلیدی برجسته کرد. دنبال کنندگان توییتر با دوج کوین به اسلیم جیم (Slim Jim) کمک کرده‌اند. این باعث شده تعامل آنها بیش از 500٪ افزایش بیابد.

DOGE تبدیل به واحد پول شوخی برای غلبه بر سیستم مالی سنتی و صاحبان آن شده است. همه می‌خواهند با آنها شوخی کنند. با این کار قیمت این ارز را افزایش می‌دهند، و این حتی میزان شوخی را بیشتر می‌کند. این یک چرخه خود تقویت کننده است. مانند بیت کوین برای خاورمیانه و کشورهایی با اقتصاد آسیب دیده از تورم.

اکنون، این ممکن است خیلی بد به پایان برسد: بسیاری از افرادی که DOGE را با این قیمت خریداری می‌کنند، داستان واقعی را نمی‌دانند. همانطور که می‌گویند، آسان بیا، آسان برو. اما حداقل در حال حاضر مطمئناً به نظر می‌رسد دوج کوین استاندارد طلای ارزهای شوخی است و شاید همین برای رشد قیمت آن کافی باشد.

مطالب مرتبط
گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر برند
اتریوم 2.0 و دیفای: به روزرسانی اتریوم امور مالی غیرمتمرکز را تغییر خواهد داد
اوج جدید اتریوم در 3000 دلار همزمان با رشد اتریوم کلاسیک توجه بازار را به این ارزها جلب کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس