قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  اخبار  »  اخبار ارزهای دیجیتال در ایران  »  ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است به گفته آقای فیروزآبادی

ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است به گفته آقای فیروزآبادی

اخبار ارزهای دیجیتال در ایران
نوید رحیمی
18 ژوئن 20
۰
ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است به گفته آقای فیروزآبادی

ارز دیجیتال ایرانی ، بایدها و نبایدها – آیا بزودی شاهد این خواهیم بود که ساخت ارز دیجیتال ایرانی در دستور کار قرار بگیرد؟ آقای سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران گفت : در تلاش هستیم با طراحی ارز دیجیتال ملی ، چسبندگی به نوع معاملات خودمان را به دست آوریم، چرا که ارز دیجیتال یا رمز ارز ملی می تواند کمک شایانی به سلامتی اقتصاد کشور کند ، که البته باید جمع بندی اصولی و دقیقی برای ورود رمز ارزها به کشور داشته باشیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت : ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است

به گزارش بیت پارس و به نقل از پایگاه اینترنتی باشگاه خبرنگاران جوان ، آقای سید ابوالحسن فیروزآبادی ، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران درباره ورود ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها به کشور و کاربردش در داخل کشورمان گفت :

” پس از یک زمانی که پول های کاغذی در جهان رواج بسیاری داشت ، امروزه نیز باتوجه به بستر فضای مجازی و گسترده بودن آن در جوامع مختلف رمز ارزها نمود زیادی پیدا کرده است ، که البته حاکمیت ها ( دولت ها ) در تلاش هستند استفاده از این ارزهای دیجیتال را از همدیگر مخفی کنند و معاملات خودشان را به صورت پنهانی انجام دهند. در واقع استفاده از ارزهای دیجیتال امروزه برای کسانی مورد قبول می باشد ، که معاملات خودشان را مخفیانه انجام می دهند. “


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


آقای فیروزآبادی همچنین درباره وجود و ورود ارزهای دیجیتال به ایران گفت :

” برای استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور، ما توانستیم ماینینگ ( استخراج ارزهای دیجیتال ) را با شرایطی از قبیل تولید برق ارزی کشور با تبعیت از قیمت صادراتی آزاد کنیم و الان نیز بانک مرکزی در حال بررسی تمام امور اقتصادی و مالی بحث ارز دیجیتال در کشور است. “

ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است به گفته آقای فیروزآبادی

ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است به گفته آقای فیروزآبادی

آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه گفت :

” استفاده و تزریق رمز ارز (ارز دیجیتال ) به بازار اقتصاد ایران ، باید به ‌صورت هدایت شده و کنترل شده باشد، به همین منظور نیز بانک مرکزی ایران بررسی آن را برعهده گرفته است.

ما سعی داریم با طراحی رمز ارز ملی ( ساخت ارز دیجیتال ایرانی ) چسبندگی به نوع معاملات خود را بدست آوریم، چراکه رمز ارز ملی می ‌تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند ، که البته باید جمع ‌بندی اصولی و دقیقی برای ورود رمز ارزها ( ارزهای دیجیتال ) به کشور داشته باشیم. “

نتیجه گیری و جمع بندی بیت پارس از گفته های آقای فیروز آبادی درباره ساخت ارز دیجیتال ایرانی

از دیدگاه ما ( بیت پارس ) در صورتی که ارز دیجیتال یا همان رمز ارز ملی ساخته شود بسیاری از مشکلات اقتصادی می تواند حل و فصل شود. در نظر بگیرید که اکنون و با توجه به تحریم های یکطرفه آمریکا بسیاری از کشورهایی که دوست دارند با ایران معامله داشته باشند از ترس تحریم ها جرات چنین کاری را ندارند ، حال آنکه از طریق رمز ارزها این نوع معاملات می تواند در خفا و عادلانه انجام گیرد.

کشور ایران و تمامی کشورهای جهان در صورتی می توانند تجارت آزاد داشته باشند که تحت زورگویی های ایالات متحده آمریکا به کارشان ادامه دهند.

البته این قلدری آمریکا در جهان بدلیل تجهیزات نظامی آنها نیست بلکه بدلیل قدرت نفوذ اقتصادی و دلار آنهاست. بنابراین ارزهای دیجیتال در جهان می توانند آزادی و عدالت زیادی را بوجود آورند که تاکنون مردم عادی و حتی برخی دولت ها از آن بی نصیب بوده اند.

در آخر سر هم بایستی بگوییم که در ایران امروزی خیلی حرف ها زده می شود ولی مهم عمل کردن به آنهاست که البته امیدواریم اینبار آقای فیروزآبادی پیگیر فاز عملیاتی این طرح ملی باشند.

مطالب مرتبط
مجوز استخراج بیت کوین در ایران
ماینینگ صنعتی بیت کوین: استخراج ارز دیجیتال از زیرزمین‌های خانه به سوله‌های صنعتی
ماینرهای غیرقانونی بیت کوین باعث خاموشی‌های تهران؛ 45000 ماینر ضبط شد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟