منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  رکورد شکنی ارزهای دیجیتال در ژانویه؛ 2021 سال هیجان انگیز دنیای کریپتو
رکورد شکنی ارزهای دیجیتال در ژانویه؛ 2021 سال هیجان انگیز دنیای کریپتو

رکورد شکنی ارزهای دیجیتال در ژانویه؛ 2021 سال هیجان انگیز دنیای کریپتو

حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز در مسیر شکستن رکوردهای گذشته است. به نظر می‌رسد تعداد دارندگان جدید بیت کوین در حال افزایش هستند. افزایش حجم بازار ارزهای دیجیتال به بالای 1 تریلیون دلار نویددهنده رکورد شکنی‌های زیادی در سال 2021 است.

رکورد شکنی ارزهای دیجیتال در ژانویه؛ 2021 سال هیجان انگیز دنیای کریپتو

در حالی که چرخه افزایشی در اواخر سال 2020 کاملاً در جریان بود، ژانویه 2021 شاهد رکوردشکنی دوباره بازار ارزهای دیجیتال است. آیا این می‌تواند شروع بهترین سال برای رمزنگاری و بیت کوین باشد؟

سال 2020 مطمئناً برای رمزنگاری سال بدی نبود. معامله گران از ماه مارس و با تغییر نرخ بیت کوین از 4000 دلار به 40،000 دلار، نقاط ورود شگفت انگیزی داشتند و تقریباً به همان میزان خروجی اشتها آور بودند. اما ژانویه 2021 ممکن است با شکستن رکوردهای جدید، رویاهای رمزنگاری را تحقق بخشد.حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز

در حالی که قیمت‌ها همیشه یک معیار مفید هستند، حجم معاملات نیز مهم است. این معیار می‌تواند نشان دهد که بازارها به کدام سمت حرکت می‌کنند. امور مالی غیرمتمرکز به عنوان کلید واژه رمزنگاری در سال 2020 شناخته شود. با این حال هیچ نشانه‌ای از کند شدن استقبال از آن وجود ندارد.

صرافی‌های غیرمتمرکز با هدایت یونی سوآپ (Uniswap) امکان معاملات ناشناس را فراهم می‌کنند. با استفاده از دکس ها تقریباً هرکسی می‌تواند نقدینگی را برای هر توکنی تأمین کند. طبق تحقیقات شرکت تحقیقاتی مساری (Messari Research)، دکس ها در شرف رسیدن به 56.9 میلیارد دلار حجم معاملات در ژانویه 2021 هستند. رکورد قبلی 26.7 میلیارد دلار در سپتامبر 2020 بود.

در حالی که یونی سوآپ باعث جنجال دیفای (DeFi) در اواخر سال 2020 شد، پروتکل‌های دیگری در حال افزایش هستند. سینثتیکس (Synthetix) راه حل‌های لایه 2 را برای اتریوم ارائه می‌دهد. میکر دائو (MakerDAO) با استیبلکوین DAI، و توکن MKR عملکرد چشمگیری داشته‌ است.

دارندگان جدید بیت کوین افزایش می‌یابد

در حالی که دیفای و دنیای اتریوم (ETH) توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می‌کند، بیت کوین (BTC) توانسته بازار سنتی و جربان اصلی را در مشت خود بگیرد. علی رغم چند افت از بالاترین قیمت تاریخی‌اش که تقریباً به بیش از 40000 دلار رسیده بود (و چه کسی می‌توانست این را پیش بینی کند؟)، بیت کوین هنوز معیارهای خوبی دارد.

در این مرحله، سرمایه گذاری از سوی مؤسسات امری قطعی است. هرچند که آیا این قیمت در سال جدید هنوز هم می‌تواند برای مؤسسات جذاب باشد جای سؤال دارد. باید دید که آیا ورود سرمایه شرکتی همچنان ادامه دارد یا اینکه آنها منتظر یک فروپاشی بزرگ برای خرید می‌مانند.

تحقیقات انجام شده توسط چین آنالیسیس (Chainalysis) داده‌های بسیار هیجان انگیزی را در رابطه با مدت زمانی که هودلرها در بازار می‌مانند نشان می‌دهد. ارزش کیف پول دارندگان بلند مدت و همچنین کیف پول‌هایی که کمتر از یک ماه نگه داشته شده‌اند، افزایش یافته است..

تحلیلگران این شرکت معتقد هستند با اینکه این اعداد، تقریباً به سطح بازار افزایشی و هیجانی سال 2017 که منجر به افزایش قیمت تا 20000 دلار شد می‌رسد، خریداران جدید همچنان در بازار هستند. همانطور که رسانه‌های جریان اصلی برای تعویض بیت کوین از تعطیلات زمستانی بیدار می‌شوند، این تعداد می‌تواند به رکورد جدید برسد. این به معنی خریداران جدید BTC بیش از هر زمان دیگر و در نتیجه قیمت‌های بالاتر است.تعداد نهنگ‌های بیت کوین با بازگشت بازار به بالاترین سطح خود رسید

در حالی که افزایش قیمت BTC برای مدتی کند شده است، اما نشانه‌های فاندامنتال هنوز خوب به نظر می‌رسند. در واقع، سرمایه بازار بیت کوین در زمان نوشتن این مقاله حدود 700 میلیارد دلار است.

طبق داده‌های گلس نود (Glassnode) ، ارائه دهنده داده‌های بلاکچین، تعداد آدرسهای بیت کوین که حداقل 1000 بیت کوین در اختیار دارند (بیش از 35 میلیون دلار با قیمت امروز) اکنون به عدد 2425 رسیده است.

این یک رکورد شکنی دیگر برای این معیار در بازار ارزهای دیجیتال است که هر روز به ثبت رکوردهای جدید ادامه می‌دهد.

این بدان معناست که “نهنگ‌ها” بیش از هر زمان دیگری از اعماق آب شور ظاهر می‌شوند. “نهنگ‌ها” سرمایه گذاران با مقدار زیادی بیت کوین هستند. بنابراین قدرت آنها برای تأثیرگذاری در بازار مهم محسوب می‌شود. اگر نهنگ‌ها، بیت کوین خود را به یک باره وارد بازار کنند، می‌توانند بازار را خراب کنند.

اما این که سرمایه گذاران کلان دارایی‌های بیت کوین خود دو برابر می‌کنند، نشان می‌دهد که آنها فکر می‌کنند قیمت افزایش می‌یابد.

در حالی که نهنگ‌ها افزایش می‌یابند، قیمت بیت کوین تا حدودی ثابت باقی مانده است. این دارایی در اوایل این ماه به بیش از 41000 دلار افزایش یافت، قبل از آنکه یک شبه حدود 20٪ از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش گلس نود، حداقل برخی از نهنگ‌ها بدون سر و صدا باقی ماندند. در حالی که بیت کوین کاهش قیمت یافت، تعداد کمی از نهنگ‌ها دارایی‌های خود را به فروش رساندند. و همزمان با بازگشت بیت کوین، تعداد نهنگ‌های بیت کوین همچنان رو به افزایش است. تعداد آنها از حدود 2370 به ATH (بیشترین میزان در تاریخ) فعلی یعنی 2425 افزایش یافت.

نهنگ‌های اتریوم بار خود را سبک می‌کنند

در همین حال، تعداد آدرس‌هایی که حداقل 1000 ETH  (حدود 1.2 میلیون دلار) دارند به طور مداوم در حال کاهش است. تعداد نهنگ‌ها شب گذشته به 6،985 رسید، در حالی که روز قبل 7،007 بود.

به نظر می‌رسد این نیز با قیمت بی ارتباط باشد. اتریوم با قیمت 1224 دلار، در حدود 4٪ در 24 ساعت گذشته رشد کرده است. علاوه بر این قیمت اتریوم از ابتدای سال رشد چشمگیری تجربه کرده است. این ارز فاصله اندکی تا رکورد شکنی جدیدش در بازار ارزهای دیجیتال دارد.نتیجه گیری

بیت کوین و صرافی‌های غیرمتمرکز ممکن است در پایان سال 2021 رکورد بزنند. هر دو این‌ها به معنی تحقق رویای ارز و بازارهای غیرمتمرکز بدون مرز است. سوابق خوب هستند، اما در بازار ارزهای دیجیتال، رکورد شکنی‌ها همیشه با نوسانات همراه است.

مطالب مرتبط
مک آفی از پیش بینی قیمت یک میلیون دلاری بیت کوین عقب نشینی می کند
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether