منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  سیستم مالی غیرمتمرکز (دیفای)  »  NFT و دیفای موج جدید کریپتو؛ جاستین سان از علاقه نسل بعدی به حوزه‌های داغ کریپتو می‌گوید
NFT و دیفای موج جدید کریپتو؛ جاستین سان از علاقه نسل بعدی به حوزه‌های داغ کریپتو می‌گوید

NFT و دیفای موج جدید کریپتو؛ جاستین سان از علاقه نسل بعدی به حوزه‌های داغ کریپتو می‌گوید

مطمئنا هزاره‌ها سرمایه گذاری را متحول می‌کنند. یکی از آنها – مدیر عامل ترون، جاستین سان – فکر می‌کند NFT ها و دیفای موج آینده در فضای رمزنگاری هستند.

NFT و دیفای موج جدید کریپتو؛ جاستین سان از علاقه نسل بعدی به حوزه‌های داغ کریپتو می‌گوید

این مصاحبه در مقدمه رویداد “GBA Blockchain Week 2021” انجام شده است. این رویداد از 30 مارس تا 1 آوریل برگزار می‌شود.

سرمایه گذاران نسل جدید مانند کسانی نیستند که قبل از آنها در بازار حضور داشتند. همه چیز در حال دیجیتالی شدن است، حتی اشیا با ارزش مانند آثار هنری منحصر به فرد. آن‌ها دیگر در راهروهای تالار بورس فریاد نخواهند زد تا سفارشات خرید را در یک طبقه معاملاتی ثبت کنند. این سرمایه گذاران دیگر زیر پایانه اطلاعاتی بلومبرگ قوز نخواهند کرد. به احتمال زیاد، سرمایه گذاری آنها در یک هوم آفیس یا مبل در اتاق نشیمن اتفاق می افتد.مدیر عامل ترون از اهدافش برای ورود به بازار NFT  و دیفای می گوید

جاستین سان 30 ساله بخشی از این نسل جدید است. مدیر عامل بلاک چین ترون (TRON) و بیت تورنت (BitTorrent) پس از اینکه در خرید NFT اثر هنری “Everydays: The First 5000 Day” از یک گالری آثار دیجیتال شکست خورد، یک جایزه تسلیت دریافت کرد: NFT متفاوت هنرمند دیجیتال، بیپل به نام “جبهه اقیانوس” که با قیمت 6 میلیون دلار خریداری شد.

سان در مصاحبه ویدیویی خود گفت: “برای NFT در بازار هنر، روند این است که انواع هنرها به صورت آنلاین منتقل می‌شوند. من فکر می‌کنم در آینده، به جای دیدن آثتر هنری در یک گالری ها، همه شروع به گرفتن هنرهای دیجیتال [در] مجموعه دیجیتال خود می‌کنند.” سان در این فکر است که صندوق 100 میلیون دلاری برای این منظور راه اندازی نماید. این صندوق می‌خواهد NFT های خریداری شده توسط وی را به صورت آنلاین در آنچه “گالری جاستین” خوانده خواهد شد، به نمایش بگذارد.

با فروش بیش از 220 میلیون دلار NFT در ماه گذشته، تقاضا برای NFT امسال به بالاترین حد رسیده و هنر دیجیتال پیشگام این بازار است.

بازار هنر دیجیتال قاتل شبکه اتریوم شده است

دنیای هنر تنها صنعتی نیست که در حال استفاده از فرصت‌های رمزگذاری است. موسیقی، ورزش و افراد مشهور نیز با ضرب و جمع آوری کالاهای دیجیتال به این طوفان پیوسته‌اند. بیشتر این آثار در شبکه اتریوم از طریق استاندارد ERC-721 که ایجاد توکن های منحصر به فرد در این بلاک چین را فراهم می‌کند، ایجاد می‌شوند.

اما اتریوم نیز قربانی موفقیت خود شده است. محبوبیت قابل توجه اتریوم در زمینه امور مالی غیرمتمرکز و در حال حاضر، بخش NFT منجر به ازدحام و هزینه‌های معامله بالا – یا هزینه‌های گس – برای توسعه دهندگان و کاربران شده است.

اتریوم سعی دارد مشکلات مقیاس پذیری و هزینه گس خود را با پیشنهاد بهبود  1559-(EIP) برطرف کند. این پیشنهاد بهبود حداقل هزینه معامله را در هر بلاک و کاهش دستکاری ماینرها در هزینه‌های گس معرفی کرده است. این شبکه تمام تلاش خود را برای نگه داشتن سازندگان دپ (dApps) و NFT که به دنبال گزینه‌های بهتر هستند می‌کند. با این حال بلاک چین های دیگر آرام ننشسته‌اند. رقبای جدید و آینده اتریوم شامل کاردانو، پولکادات و تزوس در حال توسعه هستند. شبکه دیگری که بی سر و صدا در حال جذب توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند است ترون است.ترون درحال سرمایه گذاری بر روی دیفای و NFT ها

به عنوان یک پروژه، ترون در روزهای ابتدایی خود دچار تبلیغات منفی شد. اتهامات مربوط به سرقت ادبی در وایت پیپر این ارز ترون را در بین جامعه کریپتو بدنام کرد. اکنون پس از انتشار استاندارد TRC-721 و ارزش کل 8 میلیارد دلار که در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز دیفای قفل شده است، به عنوان یکی از محبوب‌ترین جانشین‌های اتریوم محسوب می‌شود.

دیفای و NFT ها – که ترون به زودی از آنها پشتیبانی خواهد کرد – در حال رشد هستند. آن‌ها برای نسل جدیدی از سرمایه گذاران مانند جاستین سان ساخته شده‌اند.

سان گفت:”نسل جوان در حال تصمیم گیری در زمینه پلتفرم های تجاری خود هستند. به جای اینکه همه پول خود را در یک صندوق بازنشستگی، صندوق سرمایه گذاری مشترک، صندوق پرچین بگذارند، و اجازه دهند که این صندوق‌ها با پول آنها تجارت کنند، آن‌ها ترجیح می‌دهند فقط با تلفن همراه خود و برنامه رابین هود (Robinhood) روی کاناپه معامله کنند.”

معامله گران جدید، بازارهای جدید، دنیای جدید

سان، سخنران ویژه هفته آینده در رویداد (Blockchain GBA) خواهد بود. وی گفت: “به همین دلیل احساسات رسانه‌های اجتماعی برای نسل آینده و بازرگانان آینده بسیار مهم است”. این روند برای آینده است، نه تنها [در] ایالات متحده، بلکه در چین.” وی در این مصاحبه که قبل از سخنرانیش انجام شد برخی از موضع های خود را در کورد ترندهای برتر بازار مطرح کرده است.

آینده صنعت هنر

“میلیاردرهای آینده، آثار هنری خود را در خانه خود به نمایش نمی‌گذارند. آن‌ها قطعات هنری خود را به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها فقط می‌خواهند پیوندها را به اشتراک بگذارند. به دوستی بگویند، “این متعلق به من است.” و همچنین، در آینده، اگر می‌خواهید قطعات هنری را بخرید، نیازی به مرور لیست حراجی کریستی نیست. لازم است آداب و رسوم را از بین ببرید. در گذشته شما باید آثار هنری را از کشوری به کشور دیگر می فرستادید. این کار علاوه بر هزینه بر بودن  تقریباً نیم سال طول می‌کشد. اما در حال حاضر، شما می‌توانید TRC-721 را ارسال کنید.”

چرا سان تمایل داشت 70 میلیون دلار بابت NFT اثر هنری بیپل بپردازد؟

“امروز 70 میلیون دلار قیمت بالایی به نظر می‌رسد. اما می‌بینید در رتبه بندی 100 اثر هنری گران قیمت فعلی، اثر بیپل در رده 52 یا چیزی در همین حدود قرار گرفته است. من فکر می‌کنم در 10، 20 سال آینده، 80٪ از 100 اثر هنری گران قیمت برتر NFT یا هنر مربوط به NFT باشد.”چرا NFT به مقررات ضد پولشویی نیاز دارد

“من معتقدم که برای هر وب سایت NFT مانند نایفتی گیت وی (Nifty Gateway) و همچنین سیستم عامل‌های تجاری NFT دیگری که داریم – KYC / AML باید اولویت اصلی‌مان باشد. آن وب سایت‌های NFT باید همان مقررات و اساساً مقررات ضد پول شویی را داشته باشند که صرافی‌ها دارند. این بورس‌ها باید بدانند چه کسی این NFT ها را می‌خرد و چه کسی پول را دریافت می‌کند. مهم است بدانیم این پول‌ها از کجا می‌آیند و به کجا می‌روند. من فکر می‌کنم این اولویت شماره یک برای قانون گذاری در این سیستم عامل‌هاست. “

نسل بعدی سرمایه گذاران

«افراد نسل جوان مایلند تصمیمات خود را در زمینه تجارت بگیرند. آن‌ها ترجیح می‌دهند به جای اینکه همه پول خود را در یک صندوق بازنشستگی، صندوق سرمایه گذاری مشترک، صندوق محافظ در برابر تورم بگذارند و اجازه دهند که این صندوق‌ها برای خود با پول آنها تجارت کنند، فقط روی کاناپه با برنامه رابین هود روی تلفن همراه خود معامله نمایند. … بنابراین به همین دلیل است که کل رفتار تجاری به طرز چشمگیری تغییر کرده است. به همین دلیل احساسات رسانه‌های اجتماعی برای نسل آینده و بازرگانان آینده بسیار مهم است. “

چرا وارن بافت از رمزنگاری اجتناب می‌کند

“بزرگ‌ترین نگرانی وارن بافت در مورد رمزنگاری این است که سود ارز دیجیتال واقعی نیست. من معتقدم که فلسفه سرمایه گذاری وارن بافت به شدت به سود سهام وابسته است. او اعتقاد زیادی به سود سهام دارد. بنابراین او معتقد بود که شما می‌توانید مبلغ سرمایه گذاری را پس بگیرید، نه به دلیل نوسان قیمت سهام، که البته غیر قابل پیش بینی است.”

مطالب مرتبط
دیفای در اسمارت چین بایننس: رشدهای 100 درصدی محصولات دیفای بر روی (BSC)
وس لویت (Wes Levitt) از آزمایشگاه‌های تتا به شش سوال در مورد ارزهای دیحیتال پاسخ می دهد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether