قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال کین (Kin) چیست؟ همه چیز درباره سکه پیامرسان کیک

ارز دیجیتال کین (Kin) چیست؟ همه چیز درباره سکه پیامرسان کیک

آشنایی با آلتکوین
رضا باغانی
1400/01/18
۰
ارز دیجیتال کین (Kin)

برنامه محبوب پیام رسان موبایل کیک (Kik) با راه اندازی ارز دیجیتال خود کین (Kin) کاربران بیشتری را به خود جلب کرد، به طوری که اکنون یکی از فعال ترین جامعه‌‌‌های کاربری در فضای رمزنگاری از آن این ارز دیجیتال است.

ارز دیجیتال کین (Kin) چیست؟ همه چیز درباره سکه پیامرسان کیک

کیک در سال 2009 توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه کانادا تأسیس شد. این پیام رسان برای از بین بردن برخی از موانع موجود در دنیای پیام رسانهای تلفن همراه ایجاد شد. کیک چیزی را در آن روزگار معرفی کرد که رویای دارندگان تلفن همراه بود. قبل از به وجود آمدن کیک چت بین کاربران بلک بری (Blackberry)، اندروید (Android) و آیفون (iPhone) امکان پذیر نبود.

از آن زمان، کیک به روشی محبوب برای برقراری ارتباط دوستان با یکدیگر تبدیل شده است. این شرکت همچنین با جمع آوری 120.5 میلیون دلار از شرکت‌هایی مانند فاندیشن کپیتال (Foundation Capital)، آر آر ای ونچرز (RRE Ventures)، اسپارک کپیتال (Spark Capital) و تنسنت (Tencent)، توسعه دهنده وی چت (WeChat)، مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.ارز دیجیتال کین چیست؟

کین ارز دیجیتالی برای سرویس پیام رسان کیک است. این ارز دیجیتال در پلتفرم پیام رسان کیک کاربردهای ویژه‌ای دارد. کاربران می‌توانند با مشارکت پویا در جامعه گسترده پیامرسان کیک، این ارز را به دست آورند. سپس ارز دیجیتال کین را برای کالاها و خدمات مختلف در بستر کیک خرج کنند.

 این ارز دیجیتال از طریق ICO در سال 2017 راه اندازی شد. کین در عرضه اولیه سکه خود تقریباً 100 میلیون دلار درآمد کسب کرد. کیک یک مزیت اساسی نسبت به رقبای خاص خود در فضای ارزهای دیجیتال داشت. این ارز از قبل از طریق پلتفرم پیام رسانی خود میلیون‌ها کاربر فعال را به دست آورده بود.

تاریخچه کین

ارز دیجیتال کین برای اولین بار در سپتامبر سال 2017 از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) راه اندازی شد. این ارز تقریباً 100 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران خود در مدت زمان حدود دو هفته جمع کرد. پس از راه اندازی آن، بنیانگذاران کین اکوسیستم کین را “به طور خاص برای گردهم آوردن مردم در یک اقتصاد مشترک جدید” طراحی کردند. این ارز دیجیتال قرار است به عنوان “پایه‌ای برای یک اکوسیستم غیرمتمرکز خدمات دیجیتال” عمل کند.

اکثر شرکت‌هایی که ارز دیجیتال خود را راه اندازی می‌کنند لزوماً یک پایگاه کاربری آماده ندارند. کیک در اینجا با میلیون‌ها کاربر فعال از طریق بستر پیام رسانی خود یک برگ برنده اساسی داشت. به همین ترتیب، این پلتفرم محبوب در به پیش بردن اهداف ارز دیجیتال کین در بین مصرف کنندگان کمک کرد. برنامه کیک می‌تواند بسیاری از خدمات و ویژگی‌های شخص ثالث سنتی برای این ارز، از جمله کیف پول کین را در خود جای دهد.

طبق اطلاعات رسمی‌کین اواخر سال 2017 راه اندازی شده است. با این حال به نظر می‌رسد این یک کارزار بزرگ آزمایشی بود که توسط توسعه دهندگان کیک انجام شد. طی یک دوره نزدیک به سه سال، کیک پروژه‌ای به نام کیک پوینتز (Kik Points) را اجرا کرد. این پروژه بسیار شبیه کین بود از این جهت که به کاربران کیک فرصت کسب و هزینه کردن امتیاز در این برنامه را می‌داد. در بالاترین سطح خود، کیک پوینتز به حجم معاملاتی سه برابر بیشتر از بیت کوین دست یافت.موتور پاداش ارز دیجیتال کین

یکی از نکات قابل توجه در مورد راه اندازی ارز دیجیتال کین، موتور پاداش کین است. از این طریق، کیک، کین را به عنوان پاداش روزانه بین سهامداران خود توزیع می‌کند. این کار به وسیله الگوریتمی‌بر اساس سهم جامعه در اکوسیستم، انجام می‌پذیرد.

تد لیوینگستون، مدیر عامل و بنیانگذار کیک، بیان کرد که توکن کین فرصتی برای توزیع ارزش بین توسعه دهندگان است. ایده این است که کین به فعالیت در پیامرسان کیک ارزش می‌دهد. این می‌تواند انگیزه توسعه دهندگان برای “ساخت یک اکوسیستم باز و غیرمتمرکز از برنامه‌ها” در پلت فرم کین باشد.

بنیاد کین

به گزارش ETHnews، “بنیاد کین مظهر یک سازمان حکومتی غیرانتفاعی است. این بنیاد در نهایت غیر متمرکز و خودمختار خواهد بود”. این بنیاد قرار است به هدایت توسعه اکوسیستمی‌گسترده‌تر برای کاربران کمک کند. این اکوسیستم بر اساس تبلیغات نخواهد بود. اقتصاد مبتنی بر تبلیغات در بسیاری از سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. کین بیشتر به این ایده وابسته است که کاربران می‌توانند برای خود و یکدیگر ارزش ایجاد کنند. سپس به این کاربران با توکن‌‌‌های کین پاداش داده می‌شود.

طبق اعلام وب سایت این ارز، کین علاوه بر اینکه یک ارز دیجیتال است، توکن را “متفاوت از سایر ارزهای دیجیتال” توصیف می‌کند. کین از آنجا که از بلاک چین عمومی‌استفاده می‌کند و ارزش پولی دارد مشابه بیت کوین است. این واقعیت که کین بخشی از یک بلاک چین است، به توسعه دهندگان آن اجازه می‌دهد تا ایجاد و جریان توکن‌ها را کنترل کنند. این از افزایش نوسانات جلوگیری کند. پشتیبانی بلاک چین همچنین امکان تضمین ارزشمندی توکن در بلند مدت را فراهم می‌کند. طبق داده‌های کوین مارکت کپ، از تاریخ 2 آوریل 2021، کین رتبه 61 را در بازار ارزهای دیجیتال داشت.آینده ارز دیجیتال کین

در سال 2019، کیک اعلام کرد سرویس پیام رسانی خود را تعطیل می‌کند تا تمرکز خود را بر کین بگذارد. با این حال، اندکی پس از اعلامیه، این شرکت توسط مدیا لب (MediaLab) خریداری شد. سرویس پیام رسان دست نخورده باقی ماند.  کمی‌بعد از آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) از کیک به دلیل جمع آوری پول در عرضه اولیه سکه کین بدون ثبت نام، شکایت کرد.

در سال 2020، SEC حکم داد که کیک با فروش کین در سال 2017 قانون اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است. با این حال، سرویس پیام رسان نیازی به تعطیلی شبکه کین و همچنین ثبت نام کین در SEC نداشت. بنابراین، فروش کین هنوز هم می‌تواند انجام شود. چندی پیش این ارز بلاک چین سولانا را به عنوان خانه جدید خود برگزید و اکنون بر روی ایجاد یک سیستم پرداخت خرد تمرکز دارد.

مطالب مرتبط
پروژه‌های برتر ارز دیجیتال، 4 پروژه با فاندامنتال قوی که در سال 2021 امکان رشد دارند
پروژه‌های جدید ارز دیجیتال که باید در ماه مارس و آپریل زیرنظر داشته باشید
 پلتفرم کی فای (KeyFi) : یک داشبورد دیفای (DeFi) غیرحضانتی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید