منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند
عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند

عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند

اگر گاوهای بیت کوین بتوانند از دیوار فروش در مقاومت 48000 عبور کنند با یک شورت اسکوییز می‌توانند جفت ارز BTC/USD را بسیار فراتر از 50،000 دلار بفرستند.

پادشاه ارزهای دیجیتال روز سه شنبه دوباره به 47،000 دلار رسید. بیت کوین (BTC) یک بار دیگر جهت عبور از مقاومت 48 هزار دلار تلاش می‌کند. عبور از دیوار فروش 48 هزار دلار می‌تواند منجر به یک شورت اسکوییز گسترده در بازار شود. این اتفاق به خودی خود قیمت را بسیار فراتر از 50 هزار دلار خواهد برد.

به نظر می‌رسد دیگر شکی در ادامه افزایش قیمت BTC وجود ندارد. با این حال تحلیلگرها تاکید می‌کنند که همه چیز آنطور که به نظر می‌رسد ادامه نخواهد یافت. بسیاری وضعیت کنونی بیت کوین را با اواخر سال 2020 مقایسه می‌کنند. با این وجود این افزایش قیمت در واقع چندین تفاوت عمده دارد که آن را نسبت به چرخه‌های قبلی “غیرعادی” می‌کند.

عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند

نمودار ساعتی بیت کوین

با تنگ‌تر شدن نوسان بیت کوین در محدوده 48 هزار عبور از مقاومت ممکن می‌شود

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که BTC/USD روز سه شنبه پس از کاهش قیمت در شروع هفته، تلاش می‌کند از محدوده 46 تا 48 هزار دلار خارج شود.

فاصله بین 45000 تا 48000 دلار به عنوان یک کریدور معاملاتی باریک برای BTC عمل کرده است. بیت کوین اکنون تلاش می‌کند از آخرین مانع و مقاومت خود قبل از 50،000 دلار عبور کند. با این حال، تا کنون گاوها قدرت لازم برای ایجاد تغییرات اساسی را نداشته‌اند.

به نظر مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر ارشد کوین تلگراف، 48000 دلار سطح مهمی در روز گذشته بود. به اعتقاد وی شکست این مقاومت می‌تواند منجر به حرکت تکانشی دیگری شود.

وی در ویدیوی تازه خود در یوتیوب گفت: “اگر بیت کوین به وضوح از این مقاومت عبور کند، احتمالاً یک شورت اسکوییز بزرگ ایجاد خواهد شد. بسیاری از تریدرها در این ناحیه به دنبال یک حرکت رو به پایین هستند.”

“این مرا به یاد منطقه 6000 دلاری می‌اندازد که ما با بیت کوین تجربه کردیم. اگر بیت کوین از این مقاومت عبور کند، من فکر می‌کنم قیمت این ارز تا 55000-56000 دلار، سطح بعدی مقاومت، افزایش پیدا کند.”

معامله گر و تحلیلگر رکت کپیتال (Rekt Capital) نیز با این ایده موافقت کرد. وی به این نکته اشاره کرد که به علت عدم حرکت تکان دهنده تا کنون هنوز مقدار زیادی سوخت در روند صعودی بیت کوین باقی مانده است.

چرا این چرخه صعودی بیت کوین با چرخه انتهای 2020 تفاوت دارد

پیت هومیستون (Pete Humiston)، مدیر ارشد واحد تحقیقات صرافی کراکن (Kraken Intelligence Research) است. وی براین باور است که بیت کوین در فصل سوم 2021 در مقایسه با فصل آخر 2020 یک چرخه کاملاً متفاوت را سپری می‌کند. در ادامه دلایلی که تفاوت بیت این دو دوره زمانی را مشخص می‌کند بر می‌شماریم.

GBTC هنوز نتوانسته است قدرت خود را بازیابد

با وجود اینکه بیت کوین تنها در یک ماه از 29000 دلار به 48000 دلار رسید، هنوز علاقه و خرید زیادی را به خود جذب نکرده است.

سطوح بالاتر قیمت از حمایت قابل توجهی برخوردار بوده است. با این حال شواهد کمی در مورد نوع تقاضا وجود دارد که بتوان آن را با شروع امسال یا پایان سال گذشته مقایسه کرد.

یکی از موارد قابل توجه، صندوق تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) است. سهام این صندوق این هفته نیز با تخفیف حدود 13 درصد نسبت به قیمت قطعی معامله می‌کند.

اگرچه قیمت بیت کوین افزایش یافته است، تقاضای GBTC به طور کامل افزایش نیافته است. حتی بسیاری از سرمایه گذاران نهادی برای استفاده از نرخ تخفیف علاقه‌ای به خرید نشان نمی‌دهند. در زمان اوج کاهش قیمت BTC، حق بیمه GBTC در حدود -20 درصد بود.

هومیستون خاطرنشان کرد: درست است که حق بیمه صندوق تراست گری اسکیل اکنون از -20 به -10 افزایش یافته است. با این حال این نشان از کاهش تقاضا دارد.

“اگر افزایش دوباره تقاضا را شاهد باشیم، که به نظر می‌رسد اینطور نیست، ما احتمالاً کاهش این تخفیف را می‌دیدیم. خریداران نهادی در بازار با تخفیف GBTC این فرصت را پیدا می‌کنند تا از بیت کوین با تخفیف برخوردار شوند.”

عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند

حق بیمه صندوق تراست بیت کوین گری اسکیل

داده های بازار آتی نیز چندان مطلوب نیست

دو عامل دیگر که ساختار فعلی بازار بیت کوین را متمایز می‌کند، اوپن اینترست کم در معاملات آتی بیت کوین و نرخ‌های بودجه کمتر از حد انتظار است.

با توجه به سرعت افزایش قیمت‌ها در ماه گذشته، هر دوی این معیارها با شروع بازار گاوی 2020 مغایر هستند. در حقیقت هر دوی این موارد برعکس بازار گاوی انتهای سال 2020 اندازه گیری می‌شوند.

عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند

اوپن اینترست معلاملات آتی در صرافی ها

هومیستون افزود: “در زمانی که ما شاهد حرکت بیت کوین از 30 هزار دلار تا 48 هزار دلار آمریکا بودیم، اوپن اینترست افت کرده و قیمت بیت کوین افزایش یافته است. میزان نرخ بودجه نیز هرچند مثبت اما هنوز نسبتاً پایین است”.

“هیچکدام از این معیارها واقعاً رالی گسترده BTC را دنبال نکرده‌اند، که این در حقیقت تعجب آور است. می‌توان گفت شرایط این افزایش قیمت طبیعی نیست.”

با این وجود، نرخ‌های بودجه در حال حاضر مثبت‌تر از هر زمان دیگری از زمان سقوط قیمت ماه مه است.

نرخ بودجه معاملات آتی بیت کوین

سولانا همچنان عنوان سودآورترین آلت کوین در سرتیتر خبرها قرار دارد

در همین حال، آلت کوین‌ها با بازگشت بیت کوین به دنبال آن حرکت کردند. البته اکثر ارزهای لیست 50 ارز برتر حرکات آرامی داشته‌اند. با این حال بعضی از دارایی‌ها توانسته‌اند رشدهای بزرگی را ثبت کنند.

یکی از استثناءهای قابل توجه توکن SOL شبکه بلاک چین سولانا بود. این ارز با 14 درصد در روز گذشته، سود هفتگی خود را به نزدیک 80 درصد رساند.

اتر (ETH) همچنان خود را بالاتر از 3200 دلار نگه داشته است. این ارز نیز مانند بیت کوین در محدوده باریکی از نوسانات در ماه آگوست حرکت می‌کند.

مطالب مرتبط
آیا آرامش بیت کوین قبل از جهش بزرگ و تکرار الگوی دو اوج سال 2013 در سال جاری است؟
شرکت معتبر سرمایه‌گذاری فیدلیتی: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد
اصلاح ادامه‌دار بیت کوین را تا زیر 50 هزار دلار کاهش داد. آیا یک اصلاح دیگر ممکن است؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether