منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  شرکت لجر پس از هک عمده اطلاعات کاربرانش، به آنها غرامت پرداخت نخواهد کرد
شرکت لجر پس از هک عمده اطلاعات کاربرانش، به آنها غرامت پرداخت نخواهد کرد

شرکت لجر پس از هک عمده اطلاعات کاربرانش، به آنها غرامت پرداخت نخواهد کرد

رضا باغانی
1399/10/03
۰

مدیرعامل شرکت لجر، پاسکال گوتیه، می‌گوید این شرکت به کاربرانی که آدرس خانه آن ها در هک بزرگ این شرکت فاش شده است هیچ گونه خسارتی ارائه نخواهد کرد.

شرکت لجر پس از هک عمده اطلاعات کاربرانش، به آنها غرامت پرداخت نخواهد کرد

مدیرعامل لجر، پاسکال گاوتیر امروز گفت که این شرکت به مشتریانی که اطلاعات شخصی آنها به صورت آنلاین درز کرده است – از جمله کسانی که آدرس خانه خود را فاش کرده‌اند – غرامتی پرداخت نخواهد کرد.

دیروز پایگاه داده‌ای از اطلاعات مشتریان شرکت لجر بصورت آنلاین و عمومی منتشر شد. این نشان داد که داده‌های حساس‌تری نیز در هک پایگاه داده شرکت لجر به سرقت رفته است. شرکت لجر تخمین زده است هکرها حدود 270،000 نام کاربری، آدرس تحویل و شماره تلفن مشتریانش را به صورت آنلاین ارسال کرده‌اند. با این حال، شرکت لجر هیچ گونه خسارتی به این افراد ارائه نمی‌دهد.بازپرداخت به صاحبان این تعداد کیف پول باعث مرگ لجر خواهد شد

گوتیه به پایگاه خبری دیکریپت گفت، بازپس گیری کیف پول ها باعث مرگ شرکت خواهد شد.”اگر برای شرکت کوچکی مانند لجر هکی به این بزرگی اتفاق افتد، ما نمی‌توانیم همه هزینه‌های یک میلیون کاربر را پس دهیم، این کا فقط نشدنی است”.  “در عوض ما ترجیح می‌دهیم به آینده نگاه کنیم. کاری که لجر در حال حاضر انجام می‌دهد سرمایه گذاری زمان و هزینه زیادی برای ایجاد لایه بعدی امنیتی است. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد محصولات بعدی، امنیت بیشتری را برای کاربران ما به ارمغان ‌آورند.”

همانطور که دیکریپت گزارش کرد، انتشار اطلاعات حساس‌تر منجر به بروزرسانی حملات فیشینگ شده است. پیش از این، ایمیل‌ها از کاربران کیف پول لجر می‌خواستند لینک‌های مخرب را بارگیری کنند. این کار به این امید که کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال آنها را بدست آورند، انجام می‌شد. اکنون، این ایمیل‌ها به نوعی اخاذی تبدیل شده است. هکرها به مشتریان کیف پول لجر می گویند که هکرها نام و آدرس مشتریان را می‌دانند. سپس تهدید می‌کنند که برای سرقت ارز دیجیتال آنها به خانه‌هایشان هجوم می‌آورند مگر اینکه مشتریان هزینه‌ای بپردازند.

“این فقط یک کلاهبرداری آنلاین است که شما را با این تاکتیک‌ها می‌ترساند. این همان چیزی است که برای مهاجمان مفید است. واقعاً رفتن به خانه کسی یک رویداد بسیار پرهزینه است. “

تهدید کاربران برای هجوم به منازلشان غیرواقعی است

اما او استدلال کرد که بعید است این تهدیدها واقعی باشند. “حتی اگر این یک احتمال باشد و ما این احتمال را انکار نکنیم، بالاترین احتمال این نیست که این اتفاق بیفتد. این پایگاه داده از ماه ژوئن خارج شده است و هیچ کس [هرگز] هیچ حمله‌ای از این دست را گزارش نکرده است. »

گوتیه استدلال کرد که کلاهبرداران سعی خواهند کرد تا آنجا که ممکن است پول کمتری صرف کنند و چنین حملات فیشینگ آن‌ها را قادر می‌سازد به راحتی تعداد زیادی مشتری را بصورت آنلاین هدف قرار دهند. بدون این که شخصاً خطرات حمله به آنها را به جان بخرند.

گوتیه گفت که مشتریانش برای جلوگیری از حملات جسمی نباید از خانه خود نقل مکان کنند. وی گفت که کاربران نباید کلیدهای خصوصی را در خانه‌های خود ذخیره کنند. این امر مخصوصاً زمانی که ارزهای دیجیتال زیادی نگه می‌دارند اصلاً به صلاح نیست.

“آیا شما یک میلیون دلار پول نقد را در خانه نگه دارید؟ اگر اینقدر ثروت دارید، نباید آن را در خانه خود نگه دارید.” شرکت لجر به کاربران توصیه می‌کند که کلیدهای خصوصی خود را در مکانی امن که هیچ کس به آن دسترسی ندارد، ذخیره کنند.جیمسون لوپ مدیر ارشد فناوری کازا از تجربه خود می گوید

جیمسون لوپ شاید در خانه خودش مورد حمله جدی قرار نگرفته باشد، اما  یکی دو چیز را در مورد امنیت شخصی می‌داند. در سال 2017، او در خانه خود مورد مزاحمت واقع شد. پس از آن، او وقت و انرژی زیادی را صرف انتقال به مکانی ناشناخته و خصوصی نگه داشتن مکان خود کرد. وی حتی 5000 دلار خرج کارآگاهان خصوصی کرد تا ببیند آیا می‌توانند او را ردیابی کنند یا نه. البته آنها نتوانستند آدرس وی را بیابند. وی به عنوان CTO (مدیر ارشد تکنولوژی) ارائه دهنده فضای ذخیره سازی بیت کوین کازا (Casa)، او یکی دو چیز را در مورد امنیت می‌داند.

“[هک] اجتناب ناپذیر بود. اطلاعات اساسی می‌خواهند رایگان باشند. این یک موضوع تکراری است که شما در هر سرویسی مشاهده می‌کنید که اطلاعات زیادی را ذخیره می‌کند، خصوصاً اطلاعات شخصی کاربران آنها. هیچ دلیلی وجود ندارد که انتظار داشته باشیم این اتفاق رخ ندهد”.

لوپ استدلال کرد که شرکت‌ها باید سعی کنند تا جایی که ممکن است چنین داده‌هایی را حذف کنند.

ممکن است این هک نقطه عطف حملات فیزیکی باشد

وی درباره مسئله حملات تهدیدآمیز فیشینگ گفت:”بیشتر این موارد باعث ترس و وحشت می‌شود، ولی مطمئنا توسط کسی پشتیبانی نمی‌شود.ای”

اما وی گفت کلاهبرداران می‌توانند از این حملات برای انتخاب اهداف با دارایی های زیاد استفاده کنند. از آنجا که حمله به شخصی در خانه خطرناک است، وی گفت که مهاجمان ابتدا تحقیقات زیادی را انجام می‌دهند و بررسی می‌کنند شخصی ماشین یا خانه لوکس دارد.

لوپ گفت: “اما اگر به نوعی کاتالیزور موج جدیدی از حملات فیزیکی تبدیل شود، این یک نقطه عطف است. شاید بالاخره افراد بیشتری در این فضا با جدیت بیشتری حفاظت از حریم خصوصی خود را شروع کنند.”مشتریان باید با توجه به میزان دارایی کیف پول لجر خود تدابیر امنیتی را لحاظ کنند

وی افزود مشتریان متضرر باید وضعیت خودشان را بسنجند. آن‌ها در مورد اینکه برای محافظت از هویت خود چه کاری باید انجام دهند، ملزم به تصمیم گیری هستند.

“بنابراین، اگر چیزهای زیادی برای از دست دادن دارید؛ اگر اکثریت قریب به اتفاق دارایی خالص شما در دارایی‌های دیجیتال سرمایه گذاری شده است؛ و به ویژه اگر آنها را به گونه‌ای امن کرده‌اید که در معرض حمله فیزیکی باشید، شما آسیب پذیر هستید. سارقان می‌توانند برای انتقال تمام یا بیشتر ثروت شما با چند کلیک و یک دکمه به زور متوصل شوند”.

وی توصیه کرد که افرادی که در این گروه قرار می‌گیرند باید توجه بیشتری به امنیت شخصی داشته باشند. وی حتی توصیه کرد تا حدی کاری را که او انجام داده، انجام دهند.

شرکت لجر در این هک مقصر نیست

لوپ استدلال کرد که مشتریان شرکت لجر نباید این شرکت را مسئول هک کردن بدانند. وی گفت که آنها تصمیم گرفتند آدرس شخصی خود را به شرکت دهند، درصورتی که می‌توانستند از جعبه‌های پستی یا حتی آدرس شرکت برای خصوصی ماندن استفاده کنند.

“این به نوعی مسخره است که بعضی افراد می گویند می‌خواهند پول خود را از شرکت لجر پس بگیرند. محصولات شرکت لجر مشکلی ندارند. محصولات آنها تا آنجا که ما می دانیم هنوز امن هستند. ناامنی با استفاده نامناسب کاربران از محصولات این شرکت رخ داده است. این یک مسئله کاملاً متفاوت است.”

مطالب مرتبط
ده برند برتر NFT: برندهایی که در حال پیوستن به بازار توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT) هستند.
رشد 356 درصدی پولکادات
توکنها و کوین های برتر ماه مارس: هولو، وان چین و اوریجین پروتکل رشد خیره کننده‌ای را شاهد بودند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether