قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می شود

انجمن لیبرا، مدیر سابق OCC را به عنوان مشاور اصلی استخدام می‌کند. روسیه بیت کوین را به عنوان دارایی به رسمیت می‌شناسد. به نظر می‌رسد دنیا برای پذیرش لیبرا و بیت کوین آماده شده است.

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

انجمن لیبرا (Libra) ساومیا باوسر (Saumya Bavsar) مدیر سابق سازمان نظارت بر ارز را به عنوان مشاور عمومی‌شرکت تابعه پرداخت خود استخدام کرده است.

انجمن لیبرا مستقر در سوئیس، ساومیا باوسر را به عنوان مشاور عمومی‌شرکت تابعه پرداخت خود، لیبرا نت ورک (Libra Networks) اعلام کرد. باوسر پس از دهه‌ها تجربه در بخش بانکی دولتی، از جمله هشت سال کار در سازمان نظارت بر ارز ایالات متحده، به لیبرا پیوست. انجمن لیبرا از باوسر به عنوان “یک رهبر صنعت ماهر و با تجربه برای شکل دادن و مدیریت سازمانهای خدمات مالی جهانی و منطقه‌ای طی دوره‌های تغییر استراتژیک” یاد کرد.مدیر سابق OCC وظیفه مرور مسائل نظارتی را بر عهده دارد

باوسر در نقش جدید خود به عنوان مشاور اصلی در انجمن لیبرا اکنون وظیفه هرکولین را بر عهده دارد. دولت امریکا در زمان هرکولین به علت الزامات نظارتی بیش از یک سال مانع رشد شبکه‌های تابعه لیبرا شد. لیبرا نت ورکز یکی از شرکت‌های تابعه انجمن لیبرا است. این شرکت مسئول گسترش سیستم پرداخت لیبرا در فیسبوک (Facebook) است. از زمان معرفی بخش ارزهای دیجیتال خود در ژوئن 2019، فیسبوک با مخالفت بی وقفه، به ویژه از سوی نهادهای نظارتی برای پروژه استیبلکوین خود مواجه شده است. انجمن لیبرا چندین تغییر در وایت پیپر یا اوزاق سفید لیبرا ایجاد کرده است. با این حال هنوز هم در قانع کردن همه قانون گذاران پیروز نشده است.

انتظار می‌رود نسخه اصلاح شده لیبرا در ژانویه 2021 راه اندازی شود

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، سرانجام انتظار می‌رود که به زودی ژانویه 2021، استیبلکوین لیبرا شروع به کار کند. پس از بیش از یک سال با نظارت قانونی از سراسر جهان، بالاخره لیبرا در قالب یک دلار ایالات متحده راه اندازی می‌شود. این ارز دیجیتال با پشتیبانی فیس بوک هنوز تاریخ دقیق راه اندازی مشخصی ندارد. با این حال این امر به زمانی بستگی دارد که انجمن لیبرا تأیید نظارتی توسط سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس یا FINMA را دریافت کند. پس از این، شبکه لیبرا به عنوان یک سرویس پرداخت شروع به کار خواهد کرد. البته، انتظار می‌رود راه اندازی این شبکه در ژانویه سال آینده اتفاق بیفتد. انجمن لیبرا هنوز به دنبال چراغ سبز ناظر بازار سوئیس برای صدور مجموعه‌ای از استیبلکوین‌ها با پشتیبانی ارزهای سنتی جداگانه است. این امر می‌تواند گامی‌جدی از طرف سیستم مالی جهانی برای پذیرش رسمی‌ارزهای دیجیتال باشد.روسیه بیت کوین را به عنوان دارایی با حمایت قانونی تشخیص می‌دهد

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

لیبرا و بیت کوین در راه دریافت اجازه‌‌‌های قانونی، دنیا آماده پذیرش ارزهای دیجیتال می‌شود

نخست وزیر روسیه برنامه‌های دولت برای اصلاح قوانین موجود برای به رسمیت شناختن ارز دیجیتال بیت کوین را به عنوان دارایی بیان کرده است. این بدان معناست که دارندگان بیت کوین از حقوق قانونی دفاع و جبران ارزهای دیجیتال خود در دادگاه برخوردار خواهند شد.

روسیه بیت کوین را به عنوان دارایی به رسمیت می‌شناسد

در جلسه دولت روز پنجشنبه، نخست وزیر روسیه، میخائیل میشوستین، در مورد برنامه‌های روسیه برای قانون گذاری ارزهای دیجیتال در کنار دیگر اقدامات برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا صحبت کرد.

میشوستین پس از طرح چندین راه حل که دولت روسیه ارائه داده است، گفت: “راه حل دیگر مربوط به ارزهای دیجیتال است”. وی افزود: “این یک ابزار نسبتاً جدید است که علاقه به آن دائماً در حال افزایش است.”

نخست وزیر روسیه ادامه داد: “دولت قصد دارد توسعه این بازار را در جهت متمدنانه هدایت کند. با این کار صاحبان این دارایی‌ها می‌توانند از حقوق و منافع خود محافظت کنند. همچینین با قانون گذاری ارزهای دیجیتال ایجاد طرح‌های زیرزمینی دشوار خواهد بود”. برای دستیابی به این هدف، میشوستین گفت، “بیایید تعدادی تغییر در کد مالیات ایجاد کنیم”، وی توضیح داد:

دارایی‌های مالی دیجیتال به عنوان دارایی شناخته می‌شوند. از این پس صاحبان آن‌ها می‌توانند در صورت هرگونه اقدامات غیرقانونی به حمایت قانونی اعتماد کنند. همچینین در این قوانین آنها در دادگاه از حقوق مالکیت خود می‌توانند دفاع کنند.روسیه در آغاز کار قانون گذاری ارزهای دیجیتال

بحث‌هایی در مورد قانونگذاران در مورد رفتار بیت کوین به عنوان دارایی مشمول مالیات وجود داشته است. با این حال هنوز بحثی رسمی‌نشده است. بنابراین دادگاه‌های مختلف تصمیم خود را گرفته‌اند. آن‌ها می‌خواهند ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی به رسمیت بشناسند. در ماه ژوئیه، دادگاه روسیه حق مالکان ارزهای دیجیتال به سرقت رفته برای شکایت را انکار کرد. دادگاه قضاوت کرد از آنجا که بیت کوین طبق قوانین روسیه دارایی محسوب نمی‌شد، سرقت آن جرم نیست. با این وجود در دسامبر سال گذشته، دادگاه عالی حکم داد که دارایی‌های توکنی مانند پول و دارایی سنتی هستند.

روسیه سال آینده قانون گذاری ارزهای دیجیتال را آغاز خواهد کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور، در اوت لایحه رمزنگاری را امضا کرد. با این حال، قانون گذاران روسی هنوز در تلاشند تا به این لایحه قوانینی را اضافه کنند.

در ماه نوامبر، وزارت دارایی اصلاحات جدیدی را در مقررات ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. این اصلاحات، قوانین و مجازات‌های جدیدی را برای ارزهای دیجیتالی که گزارش نشده و کمتر از آن گزارش شده‌اند، معرفی کرد. در همین حال، بانک روسیه به دنبال نظرات عمومی‌درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، روبل دیجیتال است.

سخن پایانی

این اتفاقات همزمان با راه اندازی یوان دیجیتال چین بازار ارزهای دیجیتال را در سطح دولت‌ها و کشورها داغتر کرده است. با توجه به این تحرکات و علاقه روزافزون شرکت‌های بزرگ و سرمایه گذاران کلان به بیت کوین، سال 2021 می‌تواند نقطه عطفی در پذیرش این دارایی‌ها محسوب شود. به نظر می‌رسد دنیا ارزش و کارآمدی ارزهای دیجیتال را درک کرده است.

مطالب مرتبط
قیمت 500 هزار دلاری بیت کوین بر اسای پیش بینی برادران وینکلوس
روندهای درون زنجیره‌ای بیت کوین علیرغم اصلاح اخیر، نشان از حرکت افزایشی‌اش دارد
راه اندازی اتریوم 2.0 آغاز شد، حل مشکل مقیاس پذیری و امکان استکینگ در این به روزرسانی
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی