منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  لیبرا Libra و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال
لیبرا و انتصابات جدید

لیبرا Libra و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال

ندا رحیمی
1399/03/07
۰

لیبرا Libra و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال : کارشناسان بر این باورند که انتصابات جدید لیبرا نشان از تمایل آن به پیروی از دستورالعمل های قانونی و مالی موجود دارد.

لیبرا و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال

به دنبال بروزرسانی بزرگ اوراق سفید (white paper) لیبرا -اوراق سفید، اسنادِ فروش و بازاریابی هستند که برای جلب و ترغیب مشتریان بالقوه استفاده می‌شود همچنین در این اوراق اطلاعات مربوط به خرید محصول، خدمات‌دهی، تکنولوژی، یا روش‌شناسی مربوط به آن است.

این اوراق به منظور ابزار بازاریابی قبل از فروش یا طرح محصول، تهیّه شده‌اند. در اواسط ماه آوریل ، شرکت لیبرا طی دو هفته گذشته مجموعه ای از انتصابات جدید را در تیم اصلی مدیریت خود ایجاد کرده است، از جمله می توان انتصاب رابرت ورنر Robert Werner به عنوان مشاور عمومی و استوارت لوی بعنوان مدیرعامل را خاطر نشان کرد.

ورنر قبل از پیوستن به انجمن لیبرا، به عنوان مدیر شبکه اجرای جرائم مالی معروف به FinCEN و همچنین از مدیران ارشد در شرکت های مالی مانند HSBC ، گلدمن ساکس و مریل لینچ مشغول به کار بوده است. به همین ترتیب ، اخیراً لوی Levey رئیس ارشد حقوقی HSBC Holdings بوده است.

علاوه بر این، شرکت لیبرا همچنین توانسته است Temasek، یکی از صندوق های سرمایه گذاری دولتی سنگاپور، و همچنین شرکت سرمایه گذاری حوزه رمزارزها Paradigm Fund مستقر در سانفرانسیسکو، و همینطور شرکت سهام خصوصی Slow Ventures به کنسرسیوم رو به رشد خود اضافه کند.


✅ شاید این مقاله نیز برای شما جالب باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

حباب ها برای بیتکوین : چرا من شروع به دریافت بیت کوین بعنوان وجه معامله اجناس خود کردم


تماسک ادعا می کند که در حال حاضر دارای سهامی به ارزش 219 میلیارد دلار است.

اقدامات یاد شده توسط جامعه کریپتو جهانی به عنوان یک نشانه واضح و آشکار مبنی بر این است که شرکت لیبرا Libra اکنون در تحقق رویای خود به منظور پذیرش گسترده از پیشنهادهای دیجیتالی بومی خود، بسیار جدی است.

با توجه به انتصابات اخیر كه ورنر و لوی هردو شناخت خوبی در رابطه با موضوعاتی چون تنظیم مقررات پیشگیری از جرایم مالی و اجرای قانون دارند. Chia Song Hwee ، معاون مدیر عامل شرکت Temasek ، گفته است:

“مشارکت ما در شرکت لیبرا به عنوان یکی از اعضای اصلی به ما این امکان را می دهد تا در تبدیل یك خرده فروشی مقرون به صرفه به یک شبكه جهانی تنظیم شده مشاركت داشته باشیم.”

حرکات اخیر لیبرا واقعاً چه معنی ای میدهد؟

در پی اعلامیه‌ های مذکور، سوالات متعددی در مورد نیت شرکت لیبرا در رابطه با تحرکات جدیدش مخصوصا تغییرات در تیم مدیریتی اصلی از لحاظ مشروعیت بخشیدن به فعالیت ‌هایش در چشم سرمایه گذاران بالقوه در سراسر جهان مطرح شده ‌است.

بنابراین، برای دریافت نگاهی همه جانبه درباره این موضوع ، به گزارش بیت پارس و به نقل از پایگاه اینترنتی کوین تلگراف جو لالوز Joe Lallouz ، مدیرعامل Bison Trails یکی از شرکت های بلاکچینی که بخشی از کنسرسیوم Libra است تماس گرفته است.

از نظر وی، اضافه شدن این دو مدیر به شرکت راهی عالی برای ادامه ارتقا كیفی پروژه و در عین حال استقلال كلی آن است. علاوه براین، او همچنین معتقد است که حضور آنها به ارتباطات بیشتر لیبرا با قانونگذارها در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

با توجه به موضوع Temasek ، Paradigm Fund و Slow Ventures که بخشی از خانواده لیبرا می شوند ، لالوز نیز به همین ترتیب اظهار داشت که این بنگاه ها – به دلیل حضور در بازار و سطح نفوذ کلی آنها – قطعاً به پیشرفت رمزنگارها در جهت تبدیل شدن به یک صنعت کمک خواهند کرد.

او اضافه کرد :

“افزودن سرمایه گذاری Temasek ، ابعاد و نوع جدیدی از سرمایه گذاران را به ویژه از جغرافیایی جدید ارائه می دهد، که انجمن لیبرا نیز به خوبی آن را درک کرده است. داشتن بنگاه اقتصادی مانند Temasek در هیئت مدیره، مزیت بسیار خوبی برای انجمن لیبرا و تأثیر جهانی پروژه است. “

روبن یاپ Reuben Yap ، سرپرست پروژه ارز شخصی دیجیتالی (Zcoin (XZC با توضیح افکار خود در مورد این موضوع، ابتدا به پایگاه اینترنتی کوین تلگراف گفت که استخدام ورنر و لوی نشان دهنده یک رویکرد حامی نظارت و انطباق قوی از طرف تیم سازنده است.

نگاه دقیق تر به تاریخچه ی آنها، تخصص آنها را در مقابله با بسیاری از ترس هایی که به طور سنتی با بازار رمزنگاری مرتبط بوده اند نشان می دهد.

“قبل از FinCEN ، رابرت ورنر مدیر دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) بود ، که وظیفه اجرای مجازات های اقتصادی و تجاری را بر عهده دارد. استوارت لوی همچنین اولین معاون وزیر امور خارجه برای تروریسم و اطلاعات مالی(TFI) با خزانه داری ایالات متحده بود، جایی که در دوره تصدی وی TFI وظیفه داشت بودجه سازمان های تروریستی را کاهش دهد.

وی همچنین به ویژه در طراحی استراتژی هایی که به اقتصاد ایران فشار وارد آورده و آن را از سیستم مالی بین المللی جدا می کند، نقش اساسی داشته است. “

با این حال، به نظر نمی رسد که همه در مورد اهداف انتصابات اخیر لیبرا موفقیت آمیز باشد. به عنوان مثال، ویل مارتینو، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تعامل پذیری blockchain Kadena ، معتقد است که نشانه ها را می توان به سادگی به عنوان “استخدام های حرفه ای” مشاهده کرد که برای کمک به کولر در ایجاد یک سرویس مالی معمولی که “چیزی بیشتر از یک کارت اعتباری با حسابی رمزنگاری برای شعله ور شدن. “نیست.

مارتینو – که پیش از این به ساخت اولین شبکه بلاک چین جی پی مورگان ، کمک می کرد و همچنین پیشرو فناوری کمیته رهبری کریپتوکارنسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار بود – در ادامه افزود :

“حتی فیسبوک نهایتا موقعیت کاملاً واضح Gov / SEC را درک کرده است – اگر شما” یک شرکت بزرگ فناوری باشید ، ممکن است دوباره یک رمزنگاری را راه اندازی نکنید. “

لیبرا و انتصابات جدید

لیبرا و انتصابات جدید

اجرا بر روی Temasek ممکن است پیامدهای عظیمی داشته باشد

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که افزودن صندوق سرمایه گذاری Temasek ، مشروعیت زیادی را به لیبرا اضافه می کند و حتی ممکن است به هموار سازی پذیرفته شدن آن در کشور سنگاپور و سایر مناطق آسیا کمک کند.

در همین راستا، پیش از این نیز زمانی که Temasek در صرافی بایننس سرمایه گذاری کرده بود، سناریوی مشابهی دیده می شد ، که به سهولت در راه اندازی بورس فیات-کریپتوی غول رمزنگاری ، Binance Singapore کمک می کرد و باعث استقبال ارزهای دیجیتالی در منطقه شد.

با همکاری با نهادهای تحت حمایت دولتی از قبیل Temasek و استخدام افراد کار آزموده نظارتی و انطباق با سیستم موجود ارزهای دیجیتال به نظر می رسد که انجمن لیبرا Libra این واقعیت را کاملاً قبول کرده است که نباید بیشتر از یک شرکت کننده در اکوسیستم مالی بزرگتر باشد، نه تلاش برای تعریف مجدد آن به طور کامل.

به نظر می رسد که اقدامات اخیر به این واقعیت اشاره دارد که تیم لیبرا در حال پرداختن به مسائل جدی تر – از جمله کمک به قوانین جلوگیری پولشویی و سایر جرائم مالی – قبل از عرضه عمومی آن است.

نکته جالب دیگری که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که تیم لیبرا Libra به دنبال فاصله گرفتن از روابط آشکار خود با فیس بوک است و تا حد امکان روی آخرین کارهای خود تمرکز می کند.

در مکاتبات اخیر با پایگاه اینترنتی کوین تلگراف ، یکی از اعضای انجمن مطبوعات لیبرا Libra اظهار داشت :

وی گفت :

“ما می خواهیم واضح باشد كه فیس بوک به نمایندگی از انجمن هیچ گونه انتصابی را به تنهایی ایجاد نمی كند و فیس بوک فقط یكی از 27 عضویست كه این پروژه را رهبری می كند. استوارت و رابرت را باید به عنوان انتصابات اخیر شرکت لیبرا دانست و این پروژه را باید به عنوان شرکت لیبرا و نه فیس بوک توصیف کرد. “

ارتباط بین انتصابات و وایت پیپر لیبرا به روز شده است؟

هدف اصلی ليبرا برای رمزارز آن كاملاً جاه طلبانه و شايد ناشی از آن بود که يک ارز مستقيم و مستقل با پشتوانه سبد دارايی را مستقر كند.

حتی قصد مشخصی برای حرکت به سمت یک سیستم غیرمجاز وجود داشت، که این امر را بیشتر به یک رمز ارز غیر متمرکز تبدیل می کرد.

با این حال، اصلاحات اخیر در وایت پیپر، این ایده ها را به دلیل تمركز جدی بر حفظ وضع موجود ارزهای فیات، كنار گذاشته است.

لالوز معتقد است كه وایت پیپر جدید نشان دهنده یكی از تغییرات استقبال و تحریک آمیز است كه انجمن كیفری دادگاه در نتیجه تعامل با تنظیم كنندگان در سراسر جهان توانسته است انجام دهد.

با این حال، مارتینو به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که پس از خواندن وایت پیپر، برجسته ترین چیز برای او اینست که “Libra 2.0” به سادگی پروژه را خنثی می کند تا در دستورالعمل های یک stablecoin جهانی با ثبات مالی قرار بگیرد که باعث حذف منطقه خاکستری می شود. بیشتر stablecoin ها در حال حاضر کار می کنند.

او اضافه کرد :
“پس از اتخاذ راهنمایی FSB ، stablecoin ها باید کاملاً غیرمتمرکز باشند ، که فیس بوک هرگز اجازه نمی دهد و یا کاملاً متمرکز برنامه نویسی می شود که بدان معنی است که فیس بوک فقط در حال ساختن یک کارت اعتباری است.”

وی در ادامه خاطر نشان كرد كه Libra 2.0 از نظر شفافیت و تمرکز زدایی بسیار محدود است و می تواند تا حد زیادی با سرویس های پرداخت اپل یا گوگل برابر باشد.

وی افزود: “Libra 2.0 مانند گوگل پلاس فیس بوک است، یک سرویس گیج کننده به صورتی که هرگز کارکرد آن را درک نخواهید کرد.”

بنابراین ، در حالی که پروژه ارز دیجیتال TON به پشتیبانی Telegram تصمیم گرفت استراتژی های قانونی اتخاذ کند که منجر به برنامه های آن برای عرضه یک پیشنهاد دیجیتالی بومی – توکن های گرام – به کلی درهم ریخته شد و از بین رفت ، به نظر می رسد که اوراق سفید یا وایت پیپر لیبرا و مجوزهای اخیر نشان می دهد که این انجمن در حال تعدیل جاه طلبی های خود است، و به دنبال راهی برای ورود به اکوسیستم مالی جهانی به روشی که از نظر قانونی سازگار باشد است.

این موضوع با روح کریپتوکارنسی مبنی بر غیرمتمرکز شدن فاصله زیادی دارد.

مطالب مرتبط
رکورد شکنی ارزهای دیجیتال در ژانویه؛ 2021 سال هیجان انگیز دنیای کریپتو
ریپل برای ساخت شبکه پرداخت XRP در برزیل آماده است
ارز دیجیتال مونرو (Monero) چیست و نحوه استفاده از XMR چگونه است؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
جدایی FTX از بایننس: چه چیزی باعث شد که صرافی FTX از بایننس فاصله بگیرد؟
آلت کوین‌ها و توییتر: 3 توکن که با هجوم کاربران توییتری به شدت رشد کردند.
الگوی مگافون بیت کوین خبر از هدف 40 هزار دلاری این ارز می‌دهد
سولانا و اتریوم: آیا جایگزینی اتریوم در بازار دیفای و قراردادهای هوشمند واقعاً امکان پذیر است؟
بازار مشتقات بیت کوین: بازار اسپات این بار قیمت بیت کوین را هدایت می کند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان
کنترل احساسات هنگام معامله: چگونه در هنگام معامله و ترید با احساسات خود مواجه شویم؟