قیمت بیت کوین
1,157,248,020تومان
49,139.00دلار
3.32
قیمت اتریوم
92,986,258تومان
3,926.37دلار
0.31
قیمت بایننس کوین
13,865,393تومان
585.47دلار
2.89
قیمت کاردانو
50,917تومان
2.15دلار
14.48
قیمت دوج کوین
12,423تومان
0.52دلار
0.18
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  لیبرا Libra و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال

لیبرا Libra و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال

اخبار آلتکوین ها
ندا رحیمی
1399/03/07
۰
لیبرا و انتصابات جدید

لیبرا Libra و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال: کارشناسان بر این باورند که انتصابات جدید لیبرا نشان از تمایل آن به پیروی از دستورالعمل‌‌‌های قانونی و مالی موجود دارد.

لیبرا و انتصابات جدید، سازگاری بیشتر قوانین ارزهای دیجیتال

به دنبال بروزرسانی بزرگ اوراق سفید (white paper) لیبرا -اوراق سفید، اسنادِ فروش و بازاریابی هستند که برای جلب و ترغیب مشتریان بالقوه استفاده می‌شود همچنین در این اوراق اطلاعات مربوط به خرید محصول، خدمات‌دهی، تکنولوژی، یا روش‌شناسی مربوط به آن است.

این اوراق به منظور ابزار بازاریابی قبل از فروش یا طرح محصول، تهیّه شده‌اند. در اواسط ماه آوریل، شرکت لیبرا طی دو هفته گذشته مجموعه ای از انتصابات جدید را در تیم اصلی مدیریت خود ایجاد کرده است، از جمله می‌توان انتصاب رابرت ورنر Robert Werner به عنوان مشاور عمومی‌و استوارت لوی بعنوان مدیرعامل را خاطر نشان کرد.

ورنر قبل از پیوستن به انجمن لیبرا، به عنوان مدیر شبکه اجرای جرائم مالی معروف به FinCEN و همچنین از مدیران ارشد در شرکت‌‌‌های مالی مانند HSBC، گلدمن ساکس و مریل لینچ مشغول به کار بوده است. به همین ترتیب، اخیراً لوی Levey رئیس ارشد حقوقی HSBC Holdings بوده است.

علاوه بر این، شرکت لیبرا همچنین توانسته است Temasek، یکی از صندوق‌‌‌های سرمایه گذاری دولتی سنگاپور، و همچنین شرکت سرمایه گذاری حوزه رمزارزها Paradigm Fund مستقر در سانفرانسیسکو، و همینطور شرکت سهام خصوصی Slow Ventures به کنسرسیوم رو به رشد خود اضافه کند.


✅ شاید این مقاله نیز برای شما جالب باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

حباب‌ها برای بیتکوین: چرا من شروع به دریافت بیت کوین بعنوان وجه معامله اجناس خود کردم


تماسک ادعا می‌کند که در حال حاضر دارای سهامی‌به ارزش 219 میلیارد دلار است.

اقدامات یاد شده توسط جامعه کریپتو جهانی به عنوان یک نشانه واضح و آشکار مبنی بر این است که شرکت لیبرا Libra اکنون در تحقق رویای خود به منظور پذیرش گسترده از پیشنهادهای دیجیتالی بومی‌خود، بسیار جدی است.

با توجه به انتصابات اخیر که ورنر و لوی هردو شناخت خوبی در رابطه با موضوعاتی چون تنظیم مقررات پیشگیری از جرایم مالی و اجرای قانون دارند. Chia Song Hwee، معاون مدیر عامل شرکت Temasek، گفته است:

“مشارکت ما در شرکت لیبرا به عنوان یکی از اعضای اصلی به ما این امکان را می‌دهد تا در تبدیل یک خرده فروشی مقرون به صرفه به یک شبکه جهانی تنظیم شده مشارکت داشته باشیم.”

حرکات اخیر لیبرا واقعاً چه معنی ای میدهد؟

در پی اعلامیه‌‌‌‌های مذکور، سوالات متعددی در مورد نیت شرکت لیبرا در رابطه با تحرکات جدیدش مخصوصا تغییرات در تیم مدیریتی اصلی از لحاظ مشروعیت بخشیدن به فعالیت ‌هایش در چشم سرمایه گذاران بالقوه در سراسر جهان مطرح شده ‌است.

بنابراین، برای دریافت نگاهی همه جانبه درباره این موضوع، به گزارش بیت پارس و به نقل از پایگاه اینترنتی کوین تلگراف جو لالوز Joe Lallouz، مدیرعامل Bison Trails یکی از شرکت‌‌‌های بلاکچینی که بخشی از کنسرسیوم Libra است تماس گرفته است.

از نظر وی، اضافه شدن این دو مدیر به شرکت راهی عالی برای ادامه ارتقا کیفی پروژه و در عین حال استقلال کلی آن است. علاوه براین، او همچنین معتقد است که حضور آنها به ارتباطات بیشتر لیبرا با قانونگذارها در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

با توجه به موضوع Temasek، Paradigm Fund و Slow Ventures که بخشی از خانواده لیبرا می‌شوند، لالوز نیز به همین ترتیب اظهار داشت که این بنگاه‌ها – به دلیل حضور در بازار و سطح نفوذ کلی آنها – قطعاً به پیشرفت رمزنگارها در جهت تبدیل شدن به یک صنعت کمک خواهند کرد.

او اضافه کرد:

“افزودن سرمایه گذاری Temasek، ابعاد و نوع جدیدی از سرمایه گذاران را به ویژه از جغرافیایی جدید ارائه می‌دهد، که انجمن لیبرا نیز به خوبی آن را درک کرده است. داشتن بنگاه اقتصادی مانند Temasek در هیئت مدیره، مزیت بسیار خوبی برای انجمن لیبرا و تأثیر جهانی پروژه است. “

روبن یاپ Reuben Yap، سرپرست پروژه ارز شخصی دیجیتالی (Zcoin (XZC با توضیح افکار خود در مورد این موضوع، ابتدا به پایگاه اینترنتی کوین تلگراف گفت که استخدام ورنر و لوی نشان دهنده یک رویکرد حامی‌نظارت و انطباق قوی از طرف تیم سازنده است.

نگاه دقیق تر به تاریخچه ی آنها، تخصص آنها را در مقابله با بسیاری از ترس هایی که به طور سنتی با بازار رمزنگاری مرتبط بوده اند نشان می‌دهد.

“قبل از FinCEN، رابرت ورنر مدیر دفتر کنترل دارایی‌‌‌های خارجی (OFAC) بود، که وظیفه اجرای مجازات‌‌‌های اقتصادی و تجاری را بر عهده دارد. استوارت لوی همچنین اولین معاون وزیر امور خارجه برای تروریسم و اطلاعات مالی(TFI) با خزانه داری ایالات متحده بود، جایی که در دوره تصدی وی TFI وظیفه داشت بودجه سازمان‌‌‌های تروریستی را کاهش دهد.

وی همچنین به ویژه در طراحی استراتژی هایی که به اقتصاد ایران فشار وارد آورده و آن را از سیستم مالی بین المللی جدا می‌کند، نقش اساسی داشته است. “

با این حال، به نظر نمی‌رسد که همه در مورد اهداف انتصابات اخیر لیبرا موفقیت آمیز باشد. به عنوان مثال، ویل مارتینو، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تعامل پذیری blockchain Kadena، معتقد است که نشانه‌ها را می‌توان به سادگی به عنوان “استخدام‌‌‌های حرفه ای” مشاهده کرد که برای کمک به کولر در ایجاد یک سرویس مالی معمولی که “چیزی بیشتر از یک کارت اعتباری با حسابی رمزنگاری برای شعله ور شدن. “نیست.

مارتینو – که پیش از این به ساخت اولین شبکه بلاک چین جی پی مورگان، کمک می‌کرد و همچنین پیشرو فناوری کمیته رهبری کریپتوکارنسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار بود – در ادامه افزود:

“حتی فیسبوک نهایتا موقعیت کاملاً واضح Gov / SEC را درک کرده است – اگر شما” یک شرکت بزرگ فناوری باشید، ممکن است دوباره یک رمزنگاری را راه اندازی نکنید. “

لیبرا و انتصابات جدید

لیبرا و انتصابات جدید

اجرا بر روی Temasek ممکن است پیامدهای عظیمی‌داشته باشد

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که افزودن صندوق سرمایه گذاری Temasek، مشروعیت زیادی را به لیبرا اضافه می‌کند و حتی ممکن است به هموار سازی پذیرفته شدن آن در کشور سنگاپور و سایر مناطق آسیا کمک کند.

در همین راستا، پیش از این نیز زمانی که Temasek در صرافی بایننس سرمایه گذاری کرده بود، سناریوی مشابهی دیده می‌شد، که به سهولت در راه اندازی بورس فیات-کریپتوی غول رمزنگاری، Binance Singapore کمک می‌کرد و باعث استقبال ارزهای دیجیتالی در منطقه شد.

با همکاری با نهادهای تحت حمایت دولتی از قبیل Temasek و استخدام افراد کار آزموده نظارتی و انطباق با سیستم موجود ارزهای دیجیتال به نظر می‌رسد که انجمن لیبرا Libra این واقعیت را کاملاً قبول کرده است که نباید بیشتر از یک شرکت کننده در اکوسیستم مالی بزرگتر باشد، نه تلاش برای تعریف مجدد آن به طور کامل.

به نظر می‌رسد که اقدامات اخیر به این واقعیت اشاره دارد که تیم لیبرا در حال پرداختن به مسائل جدی تر – از جمله کمک به قوانین جلوگیری پولشویی و سایر جرائم مالی – قبل از عرضه عمومی‌آن است.

نکته جالب دیگری که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که تیم لیبرا Libra به دنبال فاصله گرفتن از روابط آشکار خود با فیس بوک است و تا حد امکان روی آخرین کارهای خود تمرکز می‌کند.

در مکاتبات اخیر با پایگاه اینترنتی کوین تلگراف، یکی از اعضای انجمن مطبوعات لیبرا Libra اظهار داشت:

وی گفت:

“ما می‌خواهیم واضح باشد که فیس بوک به نمایندگی از انجمن هیچ گونه انتصابی را به تنهایی ایجاد نمی‌کند و فیس بوک فقط یکی از 27 عضویست که این پروژه را رهبری می‌کند. استوارت و رابرت را باید به عنوان انتصابات اخیر شرکت لیبرا دانست و این پروژه را باید به عنوان شرکت لیبرا و نه فیس بوک توصیف کرد. “

ارتباط بین انتصابات و وایت پیپر لیبرا به روز شده است؟

هدف اصلی لیبرا برای رمزارز آن کاملاً جاه طلبانه و شاید ناشی از آن بود که یک ارز مستقیم و مستقل با پشتوانه سبد دارایی را مستقر کند.

حتی قصد مشخصی برای حرکت به سمت یک سیستم غیرمجاز وجود داشت، که این امر را بیشتر به یک رمز ارز غیر متمرکز تبدیل می‌کرد.

با این حال، اصلاحات اخیر در وایت پیپر، این ایده‌ها را به دلیل تمرکز جدی بر حفظ وضع موجود ارزهای فیات، کنار گذاشته است.

لالوز معتقد است که وایت پیپر جدید نشان دهنده یکی از تغییرات استقبال و تحریک آمیز است که انجمن کیفری دادگاه در نتیجه تعامل با تنظیم کنندگان در سراسر جهان توانسته است انجام دهد.

با این حال، مارتینو به خبرگزاری کوین تلگراف گفت که پس از خواندن وایت پیپر، برجسته ترین چیز برای او اینست که “Libra 2.0” به سادگی پروژه را خنثی می‌کند تا در دستورالعمل‌‌‌های یک stablecoin جهانی با ثبات مالی قرار بگیرد که باعث حذف منطقه خاکستری می‌شود. بیشتر stablecoin‌ها در حال حاضر کار می‌کنند.

او اضافه کرد:
“پس از اتخاذ راهنمایی FSB، stablecoin‌ها باید کاملاً غیرمتمرکز باشند، که فیس بوک هرگز اجازه نمی‌دهد و یا کاملاً متمرکز برنامه نویسی می‌شود که بدان معنی است که فیس بوک فقط در حال ساختن یک کارت اعتباری است.”

وی در ادامه خاطر نشان کرد که Libra 2.0 از نظر شفافیت و تمرکز زدایی بسیار محدود است و می‌تواند تا حد زیادی با سرویس‌‌‌های پرداخت اپل یا گوگل برابر باشد.

وی افزود: “Libra 2.0 مانند گوگل پلاس فیس بوک است، یک سرویس گیج کننده به صورتی که هرگز کارکرد آن را درک نخواهید کرد.”

بنابراین، در حالی که پروژه ارز دیجیتال TON به پشتیبانی Telegram تصمیم گرفت استراتژی‌‌‌های قانونی اتخاذ کند که منجر به برنامه‌‌‌های آن برای عرضه یک پیشنهاد دیجیتالی بومی‌– توکن‌‌‌های گرام – به کلی درهم ریخته شد و از بین رفت، به نظر می‌رسد که اوراق سفید یا وایت پیپر لیبرا و مجوزهای اخیر نشان می‌دهد که این انجمن در حال تعدیل جاه طلبی‌‌‌های خود است، و به دنبال راهی برای ورود به اکوسیستم مالی جهانی به روشی که از نظر قانونی سازگار باشد است.

این موضوع با روح کریپتوکارنسی مبنی بر غیرمتمرکز شدن فاصله زیادی دارد.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال لیبرا فیس بوک
گران‌ترین NFT ها در بازار ارزهای دیجیتال را بشناسید، سرمایه گذاران برای چه آثاری هزینه کردند
ارز دیجیتال SafeMoon چیست؟ همه چیز درباره پروتکل سیف مون و نحوه خرید آن
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
بک تستینگ یا آزمایش مجدد در بازار کریپتو چیست؟ همه چیز در مورد این استراتژی تجاری
استخراج نقدینگی در کوییک سواپ: چگونه از صرافی غیرمتمرکز پالی گان کسب درآمد کنیم
کوییک سواپ (QuickSwap) و توکن کوییک (QUICK Token) چیست؟
عرضه اولیه دکس (DEX) یا عرضه اولیه دیفای (IDO) چیست و چه تفاوتی با ICO و IEO دارد؟
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم