منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  عملکرد لایت کوین در سال 2021 چگونه خواهد بود؟ آیا LTC تا پایان سال 2021 دو برابر می‌شود؟
عملکرد لایت کوین در سال 2021 چگونه خواهد بود؟ آیا LTC تا پایان سال 2021 دو برابر می‌شود؟

عملکرد لایت کوین در سال 2021 چگونه خواهد بود؟ آیا LTC تا پایان سال 2021 دو برابر می‌شود؟

عملکرد لایت کوین  علی رغم قابلیت هایش همیشه بی سر و صدا جریان داشته است. این ارز یکی از قدیمی ترین ارزهای دیجیتال جهان است که می تواند پذیرشی گسترده کسب کند.

لایت کوین در سال 2011 توسط چارلی لی توسعه یافت و منتشر شد. این ارز در مدت زمان زیادی از دهه گذشته یکی از ده ارز برتر دیجیتال از نظر ارزش بازار بود. با این حال، عملکرد و ارزش بازار لایت کوین اخیراً شاهد رکود بوده است و در زمان نگارش این مقاله در رتبه 16 بازار قرار دارد. آیا دوباره شاهد قدرت گرفتن این ارز خواهیم بود؟ آیا در ماه‌های مانده تا پایان سال 2021 لایت کوین می‌تواند ارزش خود را دو برابر کند؟

عملکرد لایت کوین در طول تاریخ این ارز دیجیتال

لایت کوین، که به عنوان جایگزینی برای بیت کوین معرفی شده است، تفاوت‌های قابل توجهی با پادشاه ارزهای دیجیتال دارد. این تفاوت‌ها LTC را به انتخاب جذاب‌تری تبدیل می‌کند. این بلاک چین زمان تأیید بلاک سریع‌تری نسبت به بیت کوین دارد. این بدان معنی است که معاملات از طریق لایت کوین در مقایسه با بیت کوین بسیار سریعتر انجام می‌شوند. علاوه بر این، لایت کوین مکانیسم هش متفاوتی دارد. بنابراین، استخراج لایت کوین در مقایسه با فرآیند پیچیده و پیشرفته استخراج بیت کوین یک فرایند بسیار ساده‌تر است.

در طول تاریخ این ارز روند قیمت لایت کوین، تا حد زیادی از روند حرکت قیمت بازار ارزهای دیجیتال پیروی کرده است. تا سال 2017، قیمت لایت کوین تقریباً مشابه سایر ارزهای دیجیتال بود. با این حال، در سال 2017 به لطف صعود بی سابقه بازار ارزهای دیجیتال LTC شروع به افزایش چشمگیری کرد. عملکرد لایت کوین باعث شد این ارز شاهد افزایش 4000 درصدی در هفت ماه بعدی همان سال باشد.

در سال 2020، LTC بیش از سه برابر ارزش بازار خود را کسب کرد. این ارز در ادامه عملکرد درخشانش در ماه مه به رکورد 388 دلار رسید. با این حال از آن زمان تا کنون افت قابل توجهی داشته است.

حالا، این سؤال مطرح می‌شود که آیا لایت کوین قبل از پایان سال به یک اوج می‌رسد یا خیر. برای نتیجه گیری، ما بر گزارشات متخصصان، تجزیه و تحلیل فاندامنتال و همچنین موارد تکنیکال تکیه کرده‌ایم. سرمایه گذاران همچنین باید توجه داشته باشند که پیش بینی قیمت لایت کوین در مقایسه با سایر کلاس‌های سرمایه گذاری مانند سهام و اوراق بهادار بسیار مشکل‌تر است.

گزارش پنل فایندر

فایندر (Finder) در یک نظرسنجی از 42 متخصص فناوری اطلاعات در مورد چشم اندازهای آینده لایت کوین را جمع آوری کرده است. این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر کارشناسان معتقدند لایت کوین تا پایان سال قیمت 266 دلار را لمس خواهد کرد. این میزان 50 درصد افزایش از سطح فعلی (177 دلار) را نشان می‌دهد.

این یافته‌ها مشابه نظرات سایر پنل ها در مورد ارزهای دیجیتال مانند دوج کوین و اتریوم بود. پیش بینی می‌شود DOGE تا سال 2025 به 1.21 دلار برسد و ETH تا دسامبر 2021 به 4500 دلار برسد.

با این حال، اگرچه انتظار می‌رود که لایت کوین شاهد افزایش قیمت در طول سال باشد، اما کارشناسان معتقدند این دارایی دیجیتال همچنان اهمیت خود را در برابر سایر ارزها از دست می‌دهد. اکثر آنها معتقدند که لایت کوین هرگز از نظر سرمایه بازار به لیست 10 ارز برتر باز نخواهد گشت.

تعدادی از این متخصصان معتقدند که لایت کوین به دلیل فروش سهام توسط چارلی لی به طور جبران ناپذیری آسیب دیده است. رأی عدم اعتماد توسط بنیانگذار ارز دیجیتال ممکن است به احتمال زیاد لایت کوین را به عنوان یک مدعی جدی در بازی ارزهای دیجیتال شکننده کند.

فاندامنتال لایت کوین

آینده لایت کوین هنگامی که از نظر فاندامنتال بررسی شود، مثبت به نظر می‌رسد. لایت کوین، همانطور که قبلاً ذکر شد، از مزایای قابل توجهی نسبت به بیت کوین در زمینه فناوری بلاک چین برخوردار است. لایت کوین همچنین در مقایسه با بیت کوین هزینه‌های تأیید معامله کمتری را دریافت می‌کند. این موارد این ارز را جایگزین مناسبی برای پادشاه ارزهای دیجیتال در آینده می‌کند.

علاوه بر این، لایت کوین شاهد افزایش استقبال بازار است و اخیراً به سرویس پرداخت بیت پی (Bitpay) اضافه شده است. این بدان معناست که کاربران بیت پی اکنون می‌توانند با استفاده از لایت کوین از طریق این پلت فرم معامله کنند. با افزایش تعداد شرکا و پذیرش گسترده، ارزش لایت کوین با نزدیک شدن به پایان سال 2021 باید افزایش یابد.

لایت کوین این پتانسیل را دارد که تبدیل به یک ارز دیجیتال واقعی شود که مورد قبول مشاغل در سراسر جهان است. این درست بر خلاف عملکرد بیت کوین است که اکنون فقط برای اهداف سوداگرانه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر این اتفاق بیفتد، ارزش آینده لایت کوین به راحتی می‌تواند به طور تصاعدی از سطح فعلی رشد کند.

در نهایت، مشخص شده است که لایت کوین در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال دارای نوسان کمتری است. این امر آن را به گزینه‌ای جذاب جهت سرمایه گذاری برای کسانی که به ریسک بیشتر تمایلی ندارند، تبدیل می‌کند.

200 دلار سطح کلیدی

هنگام قضاوت در مورد تغییرات قیمتی آینده لایت کوین، باید به عوامل تکنیکال نیز توجه کرد. تجزیه و تحلیل نشان داده است که لایت کوین در سطح 200 دلار با مقاومت عمده‌ای مواجه خواهد شد. علاوه بر این، مقاومت بیشتر تشدید می‌شود زیرا 200 دلار نیز خود یک مقاومت روانی عمده محسوب می‌شود.

در صورتی که لایت کوین بتواند از مرز 200 دلار عبور کند، ممکن است تا پایان سال شاهد دوره رشد بالایی باشد.

علاوه بر این، به نظر نمی‌رسد معیارهای شبکه‌های اجتماعی برای لایت کوین چندان مثبت به نظر برسد. حجم گفتمان‌های اجتماعی و احساسات سرمایه گذاران به میزان قابل توجهی در سطح پیش از سقوط بازار در ماه مه مانده است. آدرس‌های فعال لایت کوین (24 ساعته) نیز شاهد افت شدید بوده‌اند.

به طور کلی، این نشان می‌دهد که از نظر تکنیکال، چشم انداز آنقدرها مثبت به نظر نمی‌رسد. این یعنی بعید است قیمت لایت کوین با عملکرد فعلی‌اش بتواند تا پایان سال دو برابر شود.

نتیجه گیری

قیمت لایت کوین در ماه گذشته دوباره افزایش یافته است. اگر بازار ارزهای دیجیتال پس از اصلاحی که در حال انجام است همچنان صعودی باقی بماند، لایت کوین ممکن است تا پایان سال شاهد افزایش قابل توجهی باشد. با این حال، بسیار بعید است که قیمت لایت کوین در این بازه زمانی دو برابر شود. سرمایه گذارانی که به دنبال لایت کوین هستند ممکن است دریابند که این ارز به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت بهتر از اهداف تجاری کوتاه مدت عمل می‌کند.

مطالب مرتبط
رشد 290 درصدی کاردانو: یک تحلیلگراحتمال رشد سه برابری ADA را پیش بینی کرد
اصلاح بیت کوین: قیمت BTC پس از تصحیح هزار دلاری ثابت شد
هاسکینسون و کاردانو یک سال پس از پیش بینی‌های وی چه مسیری را طی کردند و چقدر با هدفشان فاصله دارند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether