قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  کسب درآمد از ارزهای دیجیتال  »  سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال
رضا باغانی
27 آبان 99
۰
سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال ممکن است یک استراتژی خوب برای افزایش سرمایه اولیه باشد. بیش از 6000 دارایی دیجیتال در بازار وجود دارد که می‌توانند شما را ثروتمند کنند.

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو، چگونه در برترین ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم

سرمایه گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال ممکن است یک استراتژی خوب برای افزایش سرمایه اولیه باشد. بیش از 6000 دارایی دیجیتال در بازار وجود دارد که می‌توانند شما را ثروتمند کنند. هر سرمایه گذار باتجربه الزامات ضروری سرمایه گذاری را می‌داند. مهم‌ترین این الزامات تنوع دادن به سبد دارایی‌های دیجیتال است. البته نباید تحقیقات مداوم در بازار و آشنا شدن با پروژه‌های جدید را نادیده گرفت. اما چگونه یک تازه وارد به فضای رمزنگاری می‌تواند سبدی متنوع و مطمئنی از ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت ایجاد کند؟

بیت پارس اصول ساخت سبد سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال را گردآوری کرده است. ما قصد داریم لیستی از بهترین سکه‌ها و آلتکوین ها برای سرمایه گذاری بلند مدت به شما ارائه دهیم.جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری بلند مدت

نکات مثبت

سرمایه گذاری بلند مدت به این معنی است که شما قصد دارید دارایی‌هایی را به قصد فروش در بازه زمانی طولانی‌تر نسبت به تریدرها (مثلاً در یک سال) بخرید. اصطلاح خاصی در سال 2013 اختراع شد که به نگهداری ارزهای دیجیتال بدون توجه به وضعیت بازار اشاره دارد: HODLING هودلینگ. شاید این واژه در دنیای کریپتو کارنسی مترادف با سرمایه گذاری بلند مدت است. مهم‌ترین تفاوت بین این دو اصطلاح این است که در هودلینگ سرمایه گذار انتظار دارد دارایی منتخب او به شدت رشد کند.

شاید شما هم عبارت به ماه رفتن را در گروه‌های کریپتوکارنسی انگلیسی زبان دیده باشید. این به این معنی است که ارز منتخب چندین برابر سرمایه اولیه رشد خواهد کرد در بعضی موارد این رشد به بیش از 10000 برابر در یک سال نیز می‌رسد. اما یافتن این نوع ارزها و ریسک روی آن‌ها بسیار دشوار است و تقریباً به شانس شما بستگی دارد. در مقابل، سرمایه گذاری بلند مدت یک استراتژی است که بر اساس بسیاری از واقعیت‌های قابل اعتماد بنا می شود.

نکات منفی

رویکرد سرمایه گذاری بلند مدت کاملاً شبیه ابزارهای سنتی سرمایه گذاری مانند اوراق قرضه، سهام و غیره است. وقتی وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوید، باید به یاد داشته باشید که این بازار ماهیت بسیار بی ثباتی دارد. صنعت رمزنگاری بسیار سریع در حال تغییر است و این برخی از خطرات را در پی دارد: دارایی که امروز می‌خرید می‌تواند در مدت یک سال فاقد اعتبار شود. با این حال، همان عامل نوسانات، همراه با سایر رویدادهای رمزنگاری، ممکن است ارزش یک دارایی خاص را به طرز چشمگیری تغییر دهد و سود قابل توجهی به همراه داشته باشد.

علاوه بر این، نگه داشتن ارزهای دیجیتال در دراز مدت خطر کمتری نسبت به معامله روزانه آن دارد. به خصوص اگر این اولین قدم‌های شما در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال باشد.

دانستن این نکته ضروری است که توکن های دیفای برای تولید بازده به مشارکت مداوم معامله گر نیاز دارند. بنابراین این مدل را نمی‌توان در مجموعه سرمایه گذاری طولانی مدت جای داد.نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال

نوسان بالای بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند ارزش سرمایه گذاری شما را چندین برابر افزایش دهد. در مقابل، همین نوسان ممکن است ارزش سرمایه گذاری‌های طولانی مدت را گاهی اوقات به صفر نیز برساند.

پروژه پشت ارز دیجیتال ممکن است به یک بازیگر مهم در بازار تبدیل شود. خرید در روزهای اولیه معرفی ارزهای دیجیتال جدید می‌تواند سود قابل توجهی به همراه داشته باشد.

از آنجا که ارزهای رمزپایه دارایی‌های دیجیتالی هستند، همیشه تهدیدهایی مانند هک کیف پول، فراموشی پسورد و همین طور سایر مشکلات امنیتی و فنی نگهداری از این ارزها وجود دارد.

هیچ مرجع مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال وجود ندارد. شما تنها کسی هستید که باید از دارایی خود صیانت کنید. دارایی‌های رمزنگاری، غیرمتمرکز هستند. این بدان معناست که هیچ دولتی نمی‌تواند آنها را کنترل کند یا از بین ببرد.

راهنمای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

هنگامی که تصمیم گرفتید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید و مدت طولانی آن را نگه دارید، برخی از نکات اساسی را باید بررسی کنید.

ارز دیجیتالی را انتخاب کنید که می‌خواهید در آن سرمایه گذاری کنید. در مورد دارایی‌های دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری طولانی مدت تحقیق خود را انجام دهید. به اعتبار سکه توجه کنید و فراموش نکنید که شبکه‌های اجتماعی آن را بررسی کنید.

درباره ایده پشت پروژه تحقیق کنید. آیا برای حل مسائل بلاکچین رویکرد کاملاً جدیدی ارائه می‌دهد؟ شاید، این یک چشم انداز جدید در مورد توسعه بلاکچین ارائه می‌دهد؟ تصمیم بگیرید که آیا پروژه مبنای محکمی برای تبدیل شدن به استاندارد صنعت دارد یا به طور خلاصه، آیا ارزش توجه شما را دارد؟

ارزش بازار ارزهای دیجیتال را بررسی کنید. سرمایه بازار، سهم بازار یک دارایی دیجیتال خاص را نشان می‌دهد. هرچه حجم سرمایه بازار بالاتر باشد، خطرات کمتری سرمایه گذاران را تهدید می‌کند.

هر سرمایه گذار باتجربه‌ای می‌داند که کلید تصمیم گیری موفق در زمینه سرمایه گذاری، متنوع سازی سبد سهام است. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید: “همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد قرار ندهید”. توجه به این نکته در سرمایه گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال کاملاً مفید است. خرید چند دارایی دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت بسیار عاقلانه است. به این ترتیب شانس بیشتری برای افزایش ارزش برخی از آنها وجود دارد و به این ترتیب سود با اطمینان بالاتری حاصل می‌شود.برترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

برای ساخت سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در سال 2020، باید بازار را تجزیه و تحلیل کرد. باید گزینه‌های سرمایه گذاری امیدوار کننده و خوبی را انتخاب نمود. ما ارزهای دیجیتال را در چندین دسته قرار داده‌ایم که به شما کمک می‌کنند تنظیمات خود را در ایجاد سبد سرمایه گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال تعیین کنید.

ارزهای دیجیتال اصلی

ارزهای دیجیتال اصلی، نوعی دارایی رمزنگاری که اساساً ستون‌های صنعت رمزنگاری هستند. بدیهی است که اولین ارز دیجیتال اصلی (از نظر حجم سرمایه بازار و تأثیرگذاری) بیت کوین (BTC) است. داشتن BTC در سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال یک تصمیم منطقی و هوشمندانه است.

رتبه دوم به اتریوم (ETH) تعلق دارد. بیشتر اپلیکیشن های غیرمتمرکز یا دپ ها (dApps)، صرافی‌های غیرمتمرکز یا دکس ها (DEX) بر بستر اتریوم ایجاد شده‌اند. همچینین اکثر پروتکل‌های سیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) که به سرعت در حال تکامل هستند نیز بر روی این بلاکچین فعالیت می‌کنند. این واقعیت ارزش ETH را حفظ می‌کند و آن را به مهره‌ای ضروری برای حضور در سبد سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل می‌کند.

ارزهای رمزنگاری ناشناس

تا زمانی که صنعت رمزنگاری قول می‌دهد از هویت شما را محافظت کند امکان معاملعه ناشناس را برای هر کاربر فراهم کند، ارزهای رمزپایه ناشناس تقاضای زیادی خواهند داشت. دنیای بلاکچین و ارزهای رمزپایه به سمت پذیرش انبوه پیش می‌رود. آماده سازی برای روزی که دارایی‌های دیجیتالی ناشناس بخشی حیاتی از برنامه روزمره ما باشد بسیار مهم است.

معروف‌ترین ارزهای دیجیتال که حفاظت حریم خصوصی شما را تضمین می‌کنند مونرو (XMR) و زیکش (Zcash) هستند. هر دو امکان معاملات غیرقابل ردیابی و بسیار رمزگذاری شده را دارند.پروژه های درخشان ارزهای رمزپایه

اوراکل چین لینک (ChainLink) در حال حاضر جای پای خود را در صنعت ارزهای دیجیتال محکم کرده است. (LINK) در تلاش برای ایجاد پل ارتباطی بین برنامه‌های واقعی با قراردادهای هوشمند، صعود خود را به بالای نمودارهای رمزنگاری ادامه می‌دهد.

پلکادات (Polkadot) برای اثبات اعتبار خود به مدت کافی در بازار حضور داشته است. این پلتفرم یک راه حل برای انتقال بین زنجیره‌ای، مقیاس پذیری و غیره ارائه می‌دهد. داشتن یک سکه DOT در سبد سرمایه گذاری بلند مدت ممکن است ایده خوبی باشد.

کاردانو (Cardano) پروژه جامع دیگری است که هدف آن حل مشکلات اصلی بلاکچین مانند عدم مقیاس پذیری، سرعت معامله، امنیت و شفافیت است. سکه ADA با شهرت بی عیب و نقص، سرمایه بالای بازار و پتانسیل زیادی برای انتشار راه حل‌های واقعاً پیشرفته، باید بخشی از سبد ارزهای دیجیتال شما باشد.

چرا سبد سرمایه گذاری بلند مدت شما شامل خرید MIOTA نباشد؟ این یک دارایی بسیار جذاب برای معامله گران است. ویژگی رمزنگاری IOTA این است که بدون کمیسیون و ماینر کار می‌کند. توسعه دهندگان پروژه موفق به راه اندازی شبکه‌ای کاملاً خودپایدار و بی نهایت مقیاس پذیر شدند که در آن کاربران تراکنش‌های سایر کاربران را تأیید می‌کنند. علاوه بر این، این پروژه مبتنی بر بلاکچین نیست: در عوض، از روش اجماع منحصر به فرد تنگل (Tangle) استفاده می‌کند.

نئو (NEO) با دارا بودن کلیه ویژگیهای اصلی ارز دیجیتال (تمرکززدایی، روش‌های رمزنگاری، عدم کنترل توسط دولت) از مزایای رقابتی زیادی برخوردار است. به موجب این مزایا با اطمینان از ارزش کل بازار نئو، جایگاه خود را در ارزهای برتر تثبیت کرد.

سایر ارزهای رمزپایه

آلتکوین‌های دیگری نیز وجود دارند که ارزش توجه شما را دارند. سکه‌هایی مانند ترون (TRX) و EOS ممکن است ارزهای دیجیتال خوبی برای سبد سرمایه گذاری شما باشند. این دارایی‌ها برای حفظ محیط مناسب در اکوسیستم بلاک چین های بومی خودشان ایجاد شده‌اند. با این حال، نیازی به یادآوری نیست که وضعیت بازار ممکن است در عرض چند ساعت تغییر کند.

استلار (Stellar) شبکه ای که مانند ریپل برای تسریع پرداخت ها و کاهش کارمزد معاملات برون مرزی تلاش می‌کند. XLM به طور گسترده توسط شرکت‌هایی با سرمایه چند میلیارد دلاری استفاده می‌شود و یکی از برترین ارزهای رمزپایه ارزان قیمت است. حرکت این شرکت، روند صعودی روشنی را نشان می‌دهد.

لایتکوین (Litecoin) نسخه سریعتر بیت کوین است. این ارز مدت زمان زیادی است که در لیست 10 ارز دیجیتال برتر بازار قرار دارد.

یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مهم بیت کوین کش (Bitcoin Cash) است. این هاردفورک برای حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین با افزایش حجم بلاک ایجاد شده است. BCH در حال حاضر در بین 5 ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.کلام پایانی

از آنجا که این صنعت دسترسی به بیش از 6000 ارز رمزپایه را فراهم می‌کند، هر فردی می‌تواند دارایی‌های دیجیتالی مورد علاقه خود را انتخاب کند. سرمایه گذاری عاقلانه انجام دهید و ممکن است طرف خوش شانس نوسانات بازار ارزهای دیجیتال شما باشید.

مطالب مرتبط
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
اندازه موقعیت در معاملات ارز دیجیتال چیست و چگونه آن را محاسبه می‌کنند؟
بازگشت سرمایه ارزهای دیجتال (ROI) چیست و چگونه می‌توان آن را محاسبه کرد؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند