قیمت بیت کوین
۷۶۹,۳۸۳,۷۰۵تومان
32,325دلار
1.59
قیمت اتریوم
۳۱,۴۸۱,۶۱۰تومان
1,323.61دلار
8.24
قیمت تتر
23,853تومان
1دلار
0.09
قیمت پولکادات
۴۲۱,۸۳۵تومان
17.79دلار
1.74
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

اخبار بیت کوین
رضا باغانی
21 آذر 99
۰
12
دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

بسیاری از بیت کوین‌های غیرفعال در حال جابجایی هستند. این نشان می‌دهد دارندگان قدیمی بیت کوین خود را می‌فروشند. شرکت های بزرگ خریداران تازه بیت کوین شده اند.

دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

  • براساس داده‌های گلس نود (Glassnode)، بیت کوین‌هایی که قبلاً برای مدت طولانی نگهداری می‌شدند اکنون در حال حرکت است.
  • این ممکن است نشان دهنده کاهش خوش بینی در مورد بیت کوین باشد، اما همه تحلیلگران با این نظر موافق نیستند.
  • مس موچوآل شرکت بیمه عمر آمریکایی نیز حدود 100 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

 معیار روزهای نگهداری تخریب شده به چه معناست

معیاری که میزان حرکت بیت کوین‌های غیرفعال را نشان می‌دهد، به ما می‌گوید دارندگان قدیمی بیت کوین در حال کسب سود از دارایی خود هستند.

هنگام فروش بیت کوین‌های غیرفعال، معیارهای متغیر مانند ازبین رفتن روزهای نگهداری آنها به شدت نوسان پیدا می‌کند. هر چه بیت کوین‌ها قدیمی‌تر و بیشتر باشند، معیار بالاتر می‌رود. این بدان معنی است که تعداد بیشتری از دارندگان قدیمی بیت کوین که سکه‌ها را برای مدت طولانی نگه داشته اند اقدام به فروش کردند. در نمودارهای جدید این معیار بسیار بالا رفته است.

معیارهای درون زنجیره‌ای حاکی از فروش دارندگان قدیمی بیت کوین است

در تاریخ 26 سپتامبر، قیمت بیت کوین 10754 دلار بود. در این تاریخ تعداد کل روزهای نگهداری تخریب شده بیش از 8 میلیون محاسبه شده بود. یک ماه بعد، در تاریخ 26 اکتبر، قیمت بیت کوین به 13،072 دلار افزایش یافت. در همان زمان تعداد کل روزهای نگهداری تخریب شده به 18 میلیون افزایش یافت. این یعنی سکه‌هایی که در حدود 18 میلیون روز غیرفعال بودند شروع به حرکت کردند.

در تاریخ 26 نوامبر قیمت بیت کوین 17106 دلار بود. درست چند روز قبل از دستیابی بیت کوین به بالاترین رکورد جدیدش در سال 2020. در این تاریخ تعداد کل روزهای نگهداری تخریب شده حتی به بیشتر از 21 میلیون رسید.

دارندگان قدیمی بیت کوین شروع به فروش دارایی خود کردند، شرکت‌های بزرگ خریداران جدید بیت کوین

شاخص روزهای نگهداری تخریب شده

در کل، این نشان دهنده حدود 162٪ افزایش در روزهای نگهداری تخریب شده است. این معیار طی سه ماه گذشته به بالاترین حد خود رسیده است.

این پدیده ممکن است همان چیزی باشد که باعث کاهش قیمت بیت کوین و ناتوانی در شکستن مارک 20000 دلاری می‌شود. جای تعجب نیست که دارندگان قدیمی بیت کوین فقط چند هفته پس از آنکه قیمت بیت کوین به بالاترین سطح جدید خود رسید، شروع به فروش بکنند.عدم نگرانی از این موضوع بین کارشناسان و دارندگان قدیمی بیت کوین

ایگور رانتس، بنیانگذار و مدیر عامل بیت ریور (BitRiver)، به دیکریپت گفت: “من این موضوع را به عنوان نگرانی سرمایه گذاران بیت کوین یا گاوها نمی‌دانم. از آنجا که قیمت بیت کوین پس از تقریباً سه سال به بالاترین سطح خود رسیده است، طبیعی است که “هودلرها” به فکر سرمایه گذاری، فروش یا حتی سرمایه گذاری مجدد بیت کوین خود باشند.

براساس خبرنامه د ویک آن چین گلس نود (The Week On-Chain)، ” بسیاری از دارندگان قدیمی بیت کوین در حال برداشت سود قابل توجهی هستند. با برداشت این سودها می‌توان انتظار حرکت وارونه یا رو به پایین قیمت را داشت.”

با این حال، برای برخی از تحلیلگران، نگرانی کمی وجود دارد. در مقایسه با ارقام ژانویه 2018، زمانی که بیت کوین شاهد یک سقوط عمده از بالاترین قیمت قبلی خود بود، تعداد روزهای نگهداری تخریب شده به طور قابل توجهی بیشتر بود.

“رقم روزهای نگهداری تخریب شده به طور مداوم بیشتر بود و حتی به 85 میلیون رسید. از نظر ما، این بهتر است به عنوان یک شاخص مثبت و اثبات اعتماد به آینده این ارز توسط دارندگان قدیمی بیت کوین تفسیر شود. “

اما طی هفته گذشته بین اول دسامبر و 8 دسامبر، تعداد کل روزهای نگهداری تخریب شده از 19 میلیون به 12 میلیون کاهش یافته است. شاید بقیه OG های بیت کوین منتظر قیمت‌های بالاتر باشند.

شرکت بیمه عمر آمریکایی مس موچوآل (MassMutual) نیز به دارندگان بیت کوین پیوست

 یک شرکت بیمه عمر در ایالات متحده، به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری خود، به جدیدترین شرکت خریدار بیت کوین تبدیل شده است

100 میلیون دلار سرمایه گذاری مس موچوآل

وال استریت ژورنال در 10 دسامبر گزارش داد که این شرکت 100 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. طبق این گزارش، این فقط بخش کوچکی از استراتژی کلی مس موچوآل است. حساب سرمایه گذاری عمومی شرکت حدود 235 میلیارد دلار دارایی دیگر را در خود جای داده است. این یعنی بیت کوین کمتر از 0.5 درصد از سهام کل آن را تشکیل می‌دهد.

نمایندگان مس موچوآل می گویند که تصمیم این شرکت برای خرید بیت کوین بر اساس تمایل آن‌ها برای استفاده از سرمایه گذاری‌های جدید و متنوع سازی سبد سهامشان است.

مس موچوآل خرید خود را از طریق NYDIG، یک شرکت دارایی دیجیتال مستقر در نیویورک انجام داد. این شرکت حدود 2.3 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد. مس موچوآل همچنین 5 میلیون دلار از سهام اقلیت NYDIG را به دست آورد.بیش از 25 شرکت BTC دارند

اخبار امروز مس موچوآل را به تعداد بیشتری از شرکتهای صاحب بیت کوین اضافه می‌کند، لیستی شامل اسکوئر (Square) و مایکرو استراتژی (MicroStrategy). طبق داده های BitcoinTreasury.org بیست و پنج شرکت با هم تقریباً 16 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارند.

خرید مس موچوآل این تصور را تأیید می‌کند که شرکت‌های اصلی به طور فزاینده‌ای بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری قانونی و ذخیره ارزش ارزیابی می‌کنند، نه فقط به عنوان یک دارایی حاشیه‌ای. این اتفاق همزمان با فروش دارندگان قدیمی بیت کوین نشان از تغییر کلاس این دارایی در سال 2020 دارد.

مطالب مرتبط
خرید بزرگ بیت کوین: شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل چگونه بیت کوین را می‌مکد
خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافت
دوقلوهای وینکلواس
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد