قیمت بیت کوین
۱,۲۸۷,۶۴۹,۴۶۴تومان
49,052دلار
4.70
قیمت اتریوم
۴۰,۶۵۳,۹۵۹تومان
1,558.08دلار
7.84
قیمت کاردانو
۳۱,۸۸۵تومان
1.22دلار
4.85
قیمت بایننس کوین
۶,۵۳۵,۷۰۷تومان
249.03دلار
11.11
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  وارن بافت و بیت کوین . آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد

وارن بافت و بیت کوین . آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد

اخبار بیت کوین
سعید درویشی
28 مرداد 99
۰
وارن بافت و بیت کوین. آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد

وارن بافت و بیت کوین. مکس کایزر می گوید وارن بافت ، درست مانند پیتر شیف خرید سراسیمه ی (از ترس افزایش قیمت ها) بیت کوین را در قیمت $ 50،000 شروع خواهد کرد. وارن بافت با وجود اینکه قبلاً استفاده از طلا به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری را شدیدا به باد انتقاد می گرفت، در یک شرکت استخراج این فلز گرانبها، سهام خریداری کرده است. این سؤال پیش می آید: اگر او به همین صورت بیت کوین بخرد چه اتفاقی برای بازار کریپتو می افتد؟

وارن بافت و بیت کوین . آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد

اگرچه سرمایه گذار برجسته آمریکایی وارن بافت در گذشته هرگز علاقه ای به طلا نشان نداده بود، اما وی اخیراً بعد از کاهش سرمایه ی خود در بخش مورد علاقه اش یعنی بانک ها، سرمایه گذاری قابل توجهی را در شرکت Barrick Gold Corp انجام داد.

وارن بافت و بیت کوین به عنوان “طلای جدید”  شدیدا از هم فراری هستند و این تغییر رویه این سؤال را ایجاد می کند که آیا او ممکن است در آینده نظر خود درباره ی این رمزارز اصلی را تغییر دهد؟

وارن بافت و بیت کوین. آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد

وارن بافت و بیت کوین . آیا این سرمایه گذار برجسته نظرخود را در باره رمزارزها تغییر می دهد

وارن بافت بانکهایش را می فروشد و در عوض طلا می خرد

رئیس و مدیرعامل 90 ساله بركشایر هاتاوی  “Berkshire Hathaway ” هیچگاه علاقه ای به طلا و نقش آن به عنوان یك ابزار سرمایه گذاری نشان نداد.

وارن بافت در نامه 2019 خود به سهامداران بركشایر هاتاوی در مورد آخرالزمان مالی آینده هشدار داد و با اشاره به کسانی که قصد دارند به جای سرمایه گذاری در “مشاغل آمریکایی” ، طلا را برای مقابله با تورم ذخیره کنند از کم ارزش شدن سهام آنها گفت:

“و آن محافظت فرضی [طلا] چه چیزی تحویل شما داد؟ اکنون شما صاحب دارایی به ارزشی کمتر از 1٪ از آنچه از طریق یک سرمایه گذاری ساده ی مدیریت نشده در تجارت آمریکایی تحقق یافته است، هستید. این فلز جادویی با بازارهای آمریکایی مطابقت ندارد. “

وارن بافت در سرمایه گذاری بر روی جنبه های متعدد دیگر صحنه مالی سنتی از جمله سرمایه گذاری های قابل توجه در بخش بانکی تمرکز داشت. با این حال، استراتژی او ممکن است در حال تغییر باشد زیرا بركشایر بطور قابل توجهی سهام خود را در JPMorgan Chase & Co و Wells Fargo & Co. کاهش داده است.

آیا می دانید

اگرچه وارن بافت اخیراً سهام خود در بانک مرکزی آمریکا را دو برابر کرده، اما او بیشتر سهامش در گلدمن ساکس را نیز فروخته است. بلومبرگ اضافه كرد كه بركشایر در سایر بنگاههای اقتصادی نیز سهام خود را كاهش داده است.
در عوض، شرکت سرمایه گذاری بافت یک رویکرد “محتاط” تر در پیش گرفته است و سهم گسترده ای را درBarrick Gold یک شرکت برجسته استخراج طلا و مس که در 13 کشور فعالیت دارد، خریداری کرده است.

به گفته دیوید کاس، استاد امور مالی دانشکده بازرگانی رابرت اچ اسمیت دانشگاه مریلند، این مرحله از برکشایر باید به عنوان “بزرگترین شوک” از روز تشکیل این شرکت دانست.

___________________________________________________________________

✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

___________________________________________________________________

آیا وارن بافت و بیت کوین می توانند با هم کنار بیایند.

یکی دیگر از دارایی هایی که از نظر عرضه ثابت و تحرکات قیمت کاملاً شبیه به طلاست و بافت نسبت به آن بی علاقه نبوده است، بیت کوین است. پیش از این، وارن بافت از این رمزارز باسابقه به عنوان “تله موش” و “وسیله قمار” یاد کرده بود و حتی پس از صرف ناهار کاری با جاستین سان، مدیرعامل TRON و دیگر چهره های برجسته رمزنگاری نظر خود را تغییر نداد.

اما اگر این سرمایه گذار آمریکایی مانند مدیرعامل JPMorgan جیمی دیمون به نوعی نگرش خود را در مورد بیت کوین تغییر دهد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و اگر وارن بافت مانند پل تودور جونز و میکرواستراتژی “”MicroStrategy شروع به تخصیص بودجه به بیتکوین کند، چه اتفاقی برای بازار کریپتو رخ می دهد؟

چنین تغییر شدیدی نه تنها می تواند قیمت BTC را بسیار سرکش کند بلکه می تواند آغاز حرکت گلوله ی برفی باشد که از بالای کوه به زیر می غلتد و در مدت کوتاهی می تواند حجم زیادی از سرمایه های خرد را به این صنعت جذب کند که این اتفاق در نهایت نرخ پذیرش دارایی های دیجیتال را در بین توده های مردم افزایش می دهد.

ماكس كایزر: خرید سراسیمه (خرید از ترس افزایش قیمت) وارن بافت ، احتمالا در قیمت 50000 دلار آغاز خواهد شد

ماكس كایزر، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری هایزنبرگ به کریپتو پتیتو گفت كه بافت سرمایه گذاری در بسیاری از کمپانی های عظیم همچون اپل و آمازون را از دست داد زیرا “زمانبندی او بسیار ضعیف است”. در همان زمان، بافت “20 سال سرمایه گذاری بر روی طلا را از دست داد و طلا برای 20 سال از پیش بینی بافت بهتر عمل کرد.”

به همین ترتیب، کایزر اظهار داشت که بافت و یکی دیگر از منتقدین شدید بیت کوین – پیتر شیف – سرانجام با BTC روبرو می شوند و شروع به خریدن آن می کنند.

“حدس من این است كه وارن بافت و بیت کوین (یا هر كس که بعد از او هدایت کمپانی را به دست می گیرد) دقیقاً مانند پیتر شیف، هراسان بیت کوین را با قیمت 50،000 دلار خواهد خرید. تنها بازیکن اصلی تجارت مدیریت پول که می داند چه کاری باید انجام دهد، پل تودور جونز است که من انتظار دارم بودجه تخصیص داده شده به بیت کوین خود را از 2٪ فعلی به 10٪ در کوتاه مدت برساند.”

مطالب مرتبط
استخراج ارزان بیت کوین در مغولستان ممکن است به خاطر حذف یارانه های برق به پایان برسد
بیتگو(Bitgo) قصد دارد رپد بیت کوین (Wrapped) را در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی کند
گاوها در بازار ارزهای دیجیتال: اتریوم به 1550 دلار و بیت کوین به 36 هزار و 800 دلار رسید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند