منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است
رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

رضا باغانی
1400/05/19
۰

قیمت سهام مایکرو استراتژی MSTR و دو شرکت بزرگ ماینینگ MARA، RIOT، به همراه سایر شرکتهای لیست شده در زمینه بیت کوین در سه ماه گذشته تقریباً سه برابر شده است.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از اینکه گاوها کنترل کامل بازار را در دست گرفتند، به بالاترین رقم 3 ماه گذشته خود رسید. بیت کوین دیروز توانست قیمت 46456 دلار را تصاحب کند. در حالی که معامله گران بیت کوین از دوباره سبز شدن بازار هیجان زده شده‌اند معامله گران حرفه‌ای به دنبال اضافه کردن موقعیت‌های بزرگتر هستند. بدیهی است که بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ نمی‌توانند مستقیماً بیت کوین خریداری کنند. آن‌ها به دنبال سهام شرکت‌های مرتبط با بیت کوین هستند. به همین دلیل سهام مایکرواستراتژی و دیگر شرکت‌های ماینینگ بیت کوین شروع به رشد کرده است.

برای سرمایه گذاران نهادی، مدیر صندوق مقرر می‌کند که چند درصد از سبد سهام در کلاس‌های دارایی مختلف سرمایه گذاری می‌شود. شرکت‌های مختلف تمایل متفاوتی برای ریسک دارند. دلیل اصلی برای سرمایه گذاران نهادی جهت خرید سهام شرکت‌های مرتبط با بیت کوین مشخص است.

بسیاری از آنها جهت نگهداری بیت کوین محدودیت‌هایی دارند. از طرف دیگر عدم قطعیت قانونی در مورد خرید مستقیم بیت کوین باعث می‌شود آن‌ها به فکر خرید دارایی‌های قانونی مرتبط باشند. به همین دلایل رشد سهام شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی و ریوت بلاک چین به معنی علاقه روزافزون نهادها به سرمایه گذاری در بیت کوین است.

رشد سهام شرکت‌های مرتبط با بیت کوین مانند مایکرواستراتژی

تعداد زیادی از نهادها از سرمایه گذاری مستقیم در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محروم هستند. با این حال راه‌های دیگری نیز برای کسب سود از بخش رمزنگاری وجود دارد. صندوق های قابل معاوضه در بورس، صندوق های تراست و مهمتر از آنها سهام شرکت های مرتبط با بیت کوین از این جمله اند.

علاوه بر سهام مایکرواستراتژی که به نوعی ETF بیت کوین آمریکا محسوب می‌شود شرکتهایی که در زمینه استخراج بیت کوین تخصص دارند نیز شاهد رشد سهمگین سهام خود بوده‌اند. البته باید اشاره کرد که فقط تعداد انگشت شماری از آنها فهرست شده‌اند. این امر می‌تواند قدرت انتخاب را برای سرمایه گذارانی که می‌خواهند با احتیاط در بازار بیت کوین حضور پیدا کنند، کم کند.

سرکوب اخیر ماینرهای بیت کوین در چین منجر به توزیع بیشتر شبکه استخراج شده است. چندین دور جمع آوری سرمایه و توسعه شرکت‌های ماینینگ بیت کوین با سرمایه گذاری‌های بزرگ انجام شده است. این شرکت‌های نوپا می‌توانند از تغییر شکل شبکه استخراج جهانی بیت کوین که به احتمال زیاد در سالهای آینده ادامه خواهد داشت، سود ببرند. در اینجا چند شرکت لیست شده وجود دارد که سرمایه گذاران آن‌ها را به عنوان جایگزین بیت کوین تلقی می‌کنند.

رشد سهام مایکرواستراتژی شرایط را برای رشد بیت کوین هموار می‌کند

شرکت نرم افزاری مایکرواستراتژی (MSTR) و مدیرعامل آن مایکل سیلور به دلیل حمایت سرسختانه از بیت کوین مشهور شده‌اند. این شرکت بیت کوین را به عنوان ذخیره ارزش در نظر گرفته است. مایکرواستراتژی حجم عظیمی BTC را در سال گذشته خریداری کرده است. این خریدها منجر به شوک عرضه بیت کوین شده است که بعداً در همین مقاله به آن خواهیم پرداخت.

مایکرواستراتژی علاوه بر حمایت‌های سیلور به آموزش جهانی در مورد مفهوم و ایده بیت کوین و فناوری بلاک چین نیز کمک کرده است. به گفته سیلور نگهداری از بیش از 105000 BTC در خزانه این شرکت راهی برای حفاظت از دارایی‌های سهامداران در برابر تورم است.

در نتیجه، رشد قیمت سهام مایکرو استراتژی تا حدودی با عملکرد قیمت BTC ارتباط دارد. سهام این شرکت که به نوعی به ETF بیت کوین تبدیل شده است همزمان با پادشاه ارزهای دیجیتال حرکت می‌کند.

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

نمودار 1 روزه MSTR/USD

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، قیمت MSTR در 20 ژوئیه، همان زمان با رسیدن بیت کوین به کف قیمتی، به کمترین سطح 474 دلار رسید. سهام مایکرواستراتژی از آن زمان تا کنون 65 درصد افزایش یافته و با 781 دلار معامله می‌شود.

از طرفی دیگر رشد سهام مایکرواستراتژی نشان دهنده علاقه سرمایه گذاران بزرگ به بیت کوین است. این می تواند به خودی خود تاثیر مثبتی در احساسات بازار داشته باشد.

سهام شرکت‌های استخراج نیز افزایش یافته است

شرکت‌های لیست شده‌ای که در زمینه استخراج بیت کوین و ارزهای رمزپایه تخصص دارند نیز از رشد قیمت بیت کوین سود برده‌اند.

شاید مشهورترین شرکت استخراج بیت کوین ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) باشد. شرکتی که انبارهای پر از ماینرهای ASIC را اداره می‌کند تا در ازای پاداش BTC به پردازش معاملات در شبکه کمک کند.

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

نمودار 4 ساعته RIOT/USD.

قیمت سهام ریوت بلاک چین RIOT از زمان رسیدن به پایین‌ترین سطح در 23.86 دلار در 20 جولای، 66 درصد افزایش یافته است. سهام این شرکت در 9 آگوست به بالاترین سطح روزانه 39.94 دلار رسید.

شرکت دیگری که بر استخراج بیت کوین و همچنین خرید بیت کوین با دارایی‌های خزانه خود تمرکز دارد، مارتن دیجیتال هولدینگ (Marathon Digital Holdings) است. سهام این شرکت با عنوان (MARA) به فروش می‌رسد.

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

نمودار 4 ساعته MARA/USD

داده‌های تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت MARA پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح 20.52 دلار در 20 جولای، 83 درصد افزایش یافته است. سهام این شرکت نیز به بالاترین سطح روزانه 37.77 دلار در 6 آگوست دست یافت. MARA بهترین رشد را در بین سهام شرکت‌های مرتبط با بیت کوین ثبت کرده است.

به تاثیر شوک عرضه بیت کوین بر قیمت نزدیک می شویم

بررسی رشد سهام مایکرواستراتژی و دیگر شرکت‌های مرتبط با بیت کوین نکته دیگری نیز برجسته می‌شود. تقاضا برای بیت کوین به عنوان دارایی کاملاً کمیاب و غیر تورمی همچنان در حال افزایش است. در آینده نه چندان دور شاهد معاملات بیشتر دارایی‌های مرتبط با بیت کوین به جای سکه‌های این ارز هستیم. به نظر می‌رسد موجودی بیت کوین در دسترس روز به روز کاهش می‌یابد. این به شوک عرضه قریب و الوقوع بیت کوین می‌انجامد.

شوک عرضه بیت کوین موضوع بسیاری از صحبت‌ها در هفته‌های گذشته بود. امروز نیز این امر موضوع مهمی خواهد بود به نظر می‌رسد این اتفاقی است که می‌تواند بیت کوین را برای رسیدن به اوج‌های جدید هدایت کند.

بالاخره بازار شروع به بیدار شدن می‌کند

با توجه به نمودار روزانه BTC به نظر می‌رسد بیت کوین توانسته به خوبی از سد 45 هزار دلار عبور کند. این به معنی بازگشت سرمایه گذاران از کلاس‌های مختلف به بازار است.

حجم معاملات روی زنجیره نیز سیگنال مشابهی را بیان می‌کند. حجم معاملات نشان دهنده مقاومت خوبی در قیمت 40 تا 43 هزار دلار است. با بررسی کمبود عرضه و دوگانگی بین روند نزولی در بازار مشتقات و افزایش در بازار اسپات می‌توان به نتایج جالبی دست یافت.

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

رشد معاملات درون زنجیره ای

در زیر قیمت بیت کوین، درصد عرضه موجود در صرافی و سکه های خارج از دسترس بیت کوین نشان داده شده است. روند نزولی بازار مشتقات مانند تلاش برای مبارزه با گرانش زمین است. همانطور که مشاهده می کنید افزایش سکه های خارج از دسترس به شدت قیمت را تحت فشار قرار داده است.

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت‌های ماینینگ بیت کوین، شوک عرضه BTC در حال رخ دادن است

نقدینگی بیت کوین در صرافی ها و خارج از صرافی ها

با روشی که بیت کوین معامله می‌شود، این امکان وجود دارد که بالاترین سطح تاریخی خود را در کوتاه مدت مانند یک یا دو ماه آینده ثبت کند. عملکرد قیمت بیت کوین در بازارهای صعودی بازتاب دارد. همانطور که همیشه دیده ایم قیمت بالاتر تقاضا را افزایش می‌دهد و قیمت بیش از پیش رشد می‌کند.

مطالب مرتبط
کلاهبرداری اتریوم به وسیله پلتفرم مای کریپتو MyCrypto در آینده متوقف می شود
مک آفی از پیش بینی قیمت یک میلیون دلاری بیت کوین عقب نشینی می کند
سرمایه شرکتی در بیت کوین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether