منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  مایکرواستراتژی و سرمایه گذاری دیگر در ارزهای دیجیتال، با خرید 240 میلیون دلار بیتکوین
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی

مایکرواستراتژی و سرمایه گذاری دیگر در ارزهای دیجیتال، با خرید 240 میلیون دلار بیتکوین

بیژن وثوقی
1400/06/24
۰

شرکت مایکرواستراتژی در هر شرایطی به بیت‌کوین چسبیده است. به همین دلیل به نظر می‌رسد این شرکت به هر کاهش قیمتی به چشم یک فرصت خرید نگاه می‌کند و بیت‌کوین را به‌عنوان پشتوانه خودش انتخاب کرده است. مدیرعامل این شرکت، مایکل سیلور (Michael Saylor)، معتقد است که آینده از آن بیت‌کوین است. مایکرواستراتژی با جمع‌آوری بیش از صدهزار بیت‌کوین، روزبه‌روز سرمایه خود را در دنیای ارزهای دیجیتال افزایش می‌دهد.

تا به امروز این شرکت همچنان در حال خرید بیت‌کوین است. مایکل سیلور اعلام کرد که مایکرواستراتژی با خرید 5050 بیت‌کوین دیگر، میزان بیت‌کوین‌های هولد شده خودش را به 114042 عدد رسانده است. 5050 بیت‌کوین خریداری شده با قیمت متوسط 48099 دلار، مبلغی حدود 242 میلیون دلار برای این شرکت هزینه داشته‌اند. این مبلغ، دارایی هولد شده این شرکت را به 3.6 میلیارد دلار رسانده است که قیمت هر بیت‌کوین این شرکت به طور میانگین حدود 27713 دلار خواهد بود.

استراتژی مایکرواستراتژی

شرکت مایکرواستراتژی به‌هیچ‌عنوان قصد فروش بیت‌کوین‌های هولد شده‌اش را نداشته و ندارد. به نظر می‌رسد که حتی سقوط بازار نیز بر این شرکت تأثیری ندارد و آن ها همواره سرمایه خود را در بیت‌کوین افزایش می‌دهند. حتی خرید آخر این شرکت می‌تواند نشان‌دهنده وفاداری آن به بیت‌کوین باشد. مایکل سیلور نه‌تنها شخصاً به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است بلکه یکی از بزرگ‌ترین حامیان شرکتی این صنعت است.

مایکرواستراتژی درست گام برمی‌دارد

به نظر می‌رسد که دارایی‌های سنتی و قدیمی در این شرکت به نفع بیت‌کوین کنار رفته‌اند. گزارشی از Bitcoinist نشان می‌دهد که زمانی که این شرکت به سوددهی می‌رسید، ترجیح می‌داد آن را در یکی از شناخته‌شده‌ترین دارایی‌های دنیا، طلا، سرمایه‌گذاری کند، نه در بیت‌کوین. اما در چند سال گذشته، با پیشی گرفتن 200 درصدی رشد بیت‌کوین از طلا، این شرکت با بازگشت سرمایه کم و در برخی موارد با ضرر مواجه شد.

تصمیم درست شرکت

مقایسه قیمت طلا و دارایی‌های دیجیتال از تاریخ مارس تا ژوئن سال 2020، مصادف با اولین باری که شرکت تصمیم گرفت در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کند، طعم خوش سرمایه‌گذاری درست را به آن ها نشان داد. مایکرواستراتژی حدود 2 میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرد که این مقدار در حدود 1 سال 376% رشد داشته است این در حالی است که اگر شرکت همین مبلغ را در طلا سرمایه‌گذاری کرده بود تا به امروز 80% متضرر شده بود.

این به این دلیل است که طلا در سال‌های اخیر بازدهی منفی داشته است بنابراین هر سرمایه‌گذاری‌ای در این دارایی با ضرر مواجه شده است. موفقیت مایکرواستراتژی در سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین باعث تقویت سوددهی آن نیز شده است. این شرکت در حال حاضر نه‌تنها سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به طلا انجام داده است، بلکه ارزش خودش نیز از بازار طلا سبقت گرفته است.

سهام این شرکت از سال سرمایه‌گذاری آن روی بیت‌کوین تا به امروز، 428 درصد افزایش داشته است و در مجموع از NASDAQ و شاخص S&P 500 عملکرد بهتری دارد. مایکرواستراتژی در حال حاضر در زمینه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین پیشتاز است.

مطالب مرتبط
کاربران بیت کوین سوییس اکنون می توانند بیت کوین و اتر را در ازای طلا و نقره معامله کنند
بیت کوین ATH جدیدی به جای گذاشت، سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به 600 میلیارد دلار رسید
کراکن با گره جدید چین لینک قیمت‌های اسپات را به برنامه‌های دیفای ارائه می‌دهد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether