منو
بیت پارس  »  استخراج یا ماینینگ  »  معرفی استخرهای استخراج  »  بررسی ماینر گیت (MinerGate): آیا ماینرگیت قانونی است؟
بررسی ماینر گیت (MinerGate): آیا ماینرگیت قانونی است؟

بررسی ماینر گیت (MinerGate): آیا ماینرگیت قانونی است؟

استخراج‌کنندگان گروه‌هایی را با نام استخر برای اهداف جمع‌آوری اشتراکی تشکیل داده‌اند تا هزینه‌ی کمتری را متحمل شوند. در این مقاله به گروه ماینرگیت خواهیم پرداخت.

بررسی ماینر گیت (MinerGate): آیا ماینرگیت قانونی است؟

اگر در مورد استخراج ارزهای دیجیتال چیزی شنیده اید، پس احتمالاً می‌دانید که این کار چقدر پیچیده و مبهم است. استخراج‌کنندگان در واقع توسعه‌دهندگان خبره‌ای هستند که برای بدست آوردن ارزهای دیجیتالی خاص، از کامپیوترهای پیشرفته استفاده می‌کنند.

اما حتی متخصصان نیز باید مجهز به انواع خاصی از سخت‌افزار باشند تا بتوانند سکه‌ها را استخراج کنند. بسیاری از استخراج‌کنندگان به این واقعیت اشاره کرده‌اند که این فعالیت از نظر نوع سخت‌افزار مورد نیاز، پرسنل و همچنین سایر هزینه‌های عملیاتی می‌تواند بسیار گران و هزینه‌بر باشد.

اما اگر بخواهیم یکی از سنگین‌ترین هزینه‌های استخراج را نام ببریم، قطعاً هزینه‌ی قبض برق خواهد بود. بسیاری از استخراج‌کنندگان حتی قبل از اینکه بتوانند یک سکه استخراج کنند، با 1000 دلار قبض برق بابت هزینه‌ی برق مصرفی خود مواجه شده‌اند. اما خوشبختانه، استخراج‌کنندگان گروه‌هایی را با نام استخر برای اهداف جمع‌آوری اشتراکی تشکیل داده‌اند تا هزینه‌ی کمتری را متحمل شوند.

در این مقاله یکی از این گروه‌ها به نام ماینرگیت را مرور می‌کنیم.آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

  • ماینرگیت چیست؟
  • استخراج ابری ماینرگیت چگونه کار می‌کند؟
  • آیا ماینرگیت اسکم است یا قانونی؟
  • آیا ماینرگیت امن است؟

ماینرگیت چیست؟

ماینرگیت یک پلتفرم استخراج ارز دیجیتال است که در سال 2014 توسط تعدادی از ماینرها شروع به کار کرده است. اهداف استخراج‌کنندگان این بود که استخری از استخراج‌کنندگان را پدید بیاورند که با کارآیی و بازده بیشتری فعالیت نماید.

این پلتفرم به راحتی می‌تواند توسط کاربرانی که به دنبال استخراج سکه‌های بیت کوین، اتریوم (Ethereum)، لایت کوین (Litecoin)، مونرو (Monero) و غیره هستند دانلود و به کار گرفته شود.

ماینرگیت با کدها و الگوریتم‌های پیچیده‌ای ساخته شده است که در پس زمینه کار می‌کند تا روند استخراج را برای هر فرد نه چندان فنی و آماتور نیز ساده کند. به طور خلاصه، تمام مراحل پیچیده‌ی مورد نیاز قبلاً توسط توسعه‌دهندگان پلتفرم انجام شده است و بقیه‌ی مراحل خیلی سخت و فنی نیست.

به گفته‌ی ماینرگیت، تا اواسط سال جاری، پایگاه کاربری این پلتفرم به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به بیش از 750،000 کاربر از سراسر جهان رسیده است.

ماینرگیت ابری چگونه کار می‌کند؟

این پلتفرم به مجموعه کامپیوترهای تحت شبکه خود متکی است. در واقع، آنها قدرت هر سیستم موجود در حال استفاده توسط کاربر را تحت کنترل می‌گیرند. با ماینرگیت، کاربر می‌تواند ارز دیجیتال را با استفاده از ویژگی‌های زیر استخراج کند:

استخراج ادغام شده

در گذشته، یک ارز دیجیتال در یک زمان واحد تنها توسط یک رایانه می‌توانست استخراج شود. با ماینرگیت، این وضعیت بهبود پیدا کرده است. ماینرگیت به عنوان یک مرکز برای استخراج‌کنندگان عمل می‌کند، به این معنا که پلتفرم به عنوان یک اهرم برای استخراج ادغامی عمل می‌کند که هر کاربر بتواند دو ارز دیجیتال را بدون ایجاد مشکل در میزان کارایی استخراج کند.

استخراج هوشمند

دقیقاً همانطور که از نام آن پیداست، ویژگی استخراج هوشمند این پلتفرم را قادر می‌سازد تا پردرآمدترین سکه‌ها را شناسایی و استخراج کند. اکثر پلتفرم‌های استخراج هیچ سازوکاری برای یافتن سکه‌های با ارزش محتمل‌تر ندارند.

این سیستم قادر است با استخراج هوشمند و با استفاده از یک الگوریتم ،سکه‌های مورد استخراج را انتخاب کند. این ویژگی روند انتخاب سکه‌ها به صورت ذهنی و درکی را کاهش و آن را عملی‌تر می‌کند.

اما این بدان معنا نیست که کاربران دیگر نمی‌توانند خودشان سکه ها را برای استخراج انتخاب کنند. این پلتفرم امکان خاموش کردن قابلیت استخراج هوشمند را نیز فراهم کرده است تا کاربر بتواند سکه مورد نظر را به صورت دستی انتخاب کند.

استخراج در وب

این پلتفرم همچنین استخراج را بدون نیاز به دانلود کردن رابط کاربری GUI فراهم می‌کند.ماشین حساب استخراج ماینرگیت

به غیر از سه ابزار استخراج ذکر شده در بالا، این پلتفرم یک ماشین حساب نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد که به آنها امکان می‌دهد محاسبات استخراج یک ارز خاص را انجام دهند. این ماشین حساب جنبه‌های مختلف فرآیند استخراج از جمله هزینه‌ی اشتراک، هزینه‌ی استخر، مقدار معامله، مشکلات شبکه و موارد دیگر را در محاسبات وارد می‌کند تا به استخراج‌کننده یک تصویر بزرگتر از محل استخراج مورد نظر را ارائه بدهد.

هزینه‌های ماینرگیت

به کاربران پلتفرم، براساس هزینه‌ی اشتراک پاداش ماینینگ پرداخت می‌شود. این هزینه‌ی اشتراک بر حسب گیگاهش بر ثانیه دریافت می‌شود. اساساً، کاربر قدرت هش کردن را از ماینرگیت اجاره می‌کند تا جهت استخراج ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین استفاده کند. این پلتفرم هزینه‌ی استخراج را با استفاده از یک تابع خطی از قدرت هش به دست آمده محاسبه می‌کند.
یعنی به صورت زیر:

  • بیست گیگاهش بر ثانیه‌ بیت کوین ماینینگ ابری در ازای 0.0034 بیت کوین
  • صد گیگاهش بر ثانیه بیت کوین ماینینگ ابری در ازای 0.017 بیت کوین
  • پانصد گیگاهش بر ثانیه بیت کوین ماینینگ ابری در ازای 0.85 بیت کوین

علاوه بر این، تمام آلت کوین ها ملزم به پرداخت هزینه استخراج 1 درصد برای پرداخت به ازای هر آخرین N سهام (PPNS) و 1.5 درصد برای پرداخت به ازای هر سهم (PPS) هستند.

آیا ماینرگیت اسکم است یا قانونی؟

هفت سال از به وجود آمدن ماینرگیت گذشته است و همه چیز بر وفق مراد پیش نرفته است. کاربران آن نظرات مختلفی دارند. برخی ادعا می‌کنند که از خدمات ارائه شده در این پلت فرم راضی هستند. درحالی که بخش دیگری از کاربران، نگرانی‌هایی درباره‌ی مشروعیت این پلت فرم ابراز کرده‌اند.

بیشتر نگرانی‌ها مربوط به این واقعیت است که در بعضی موارد پاداش داده نمی‌شد. برخی از کاربران ادعا کردند که قدرت هش آنها به درستی محاسبه نشده است، برخی دیگر از کاربران این نگرانی را ابراز کرده‌اند که مالکیت پلت فرم تا کنون ناشناخته باقی مانده است، چیزی که به نظر تعدادی از کاربران مناسب به نظر نمی‌رسد. اما جدا از اینها، تجربه‌ی کلی کاربران متوسط به بالا بود.

آیا ماینر گیت امن است؟

هرکسی که به یک پلتفرم استخراج پیوسته است، نگران سطح امنیتی آن است. مردم می‌خواهند از امنیت سطح بالای داده‌ها و همچنین دارایی‌های استخراج شده خود اطمینان داشته باشند. ماینرگیت از سطح امنیتی بالایی برخوردار است. آنها تعدادی ویژگی‌ کنترلی را برای تضمین امنیت پلتفرم خود در نظر گرفته‌اند.

در زیر برخی از ویژگی‌های امنیتی آنها آورده شده‌است:

احراز هویت دو عاملی: برای اطمینان از اینکه کاربر اجازه انجام هر معامله‌ای را می‌دهد، از احراز هویت دو عاملی استفاده می‌شود.

وب سایت این پلت فرم دارای یک گواهینامه SSL معتبر برای جلوگیری از دسترسی مهاجمان به هرگونه ارتباطاتی است که در این محیط انجام می‌شود.

این پلت فرم مرتباً به روز می‌شود تا از آخرین پیشرفت‌های فناوری استفاده کرده و نیز هرگونه اشکالی را تصحیح کند.سخن پایانی

امیدواریم که از این مقاله که در مورد بررسی ماینرگیت و عملکرد پلت فرم آن است، اطلاعات کافی به دست آورده باشد. در کل عملیات استخراج کمی پیچیده و مبهم است. بنابراین لازم است قبل از پیوستن به هر پلت فرمی، مطالعه و دقت کافی را در مورد آن به خرج دهید. همین ملاحظات در مورد ماینرگیت نیز صدق می‌کند.

مطالب مرتبط
استخر استخراج F2pool
ماینینگ ترتل کوین"TurtleCoin (TRTL)": آموزش 0 تا 100 همراه با تصویر
ماینینگ یا استخراج بیت کوین با computta
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان