منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  افزایش قیمت مونرو پس از اعلام قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال در استرالیا و آمریکا
ارز دیجیتال مونرو (Monero) چیست و نحوه استفاده از XMR چگونه است؟

افزایش قیمت مونرو پس از اعلام قوانین مالیاتی ارزهای دیجیتال در استرالیا و آمریکا

رضا باغانی
1400/03/11
۰

سکه‌های حریم خصوصی مانند مونرو (Monero)، زی کش (ZCash) و دش (Dash) با افزایش هشدارهای IRS و ATO در مورد قوانین مالیات بر معاملات رمزنگاری، شاهد افزایش قیمت زیادی هستند.

سکه‌های حریم خصوصی مونرو (XMR)، زی کش (ZEC) و دش (DASH) در طی 24 ساعت بیش از 20٪ افزایش قیمت را تجربه کردند. این افزایش قیمت ساعتی پس از اخطار اخیر اداره مالیات استرالیا (ATO) مبنی بر اینکه آژانس توانایی مشاهده معاملات را دارد، رخ داد. اداره مالیات استرالیا اعلام کرده داده‌های صرافی‌های ارز دیجیتال و سایر مشاغل مرتبط را تحت بررسی قرار می‌دهد.

هراس مالیاتی باعث افزایش قیمت مونرو شد

تیم دستیار کمیسر ATO در بیانیه خود گفت: ” به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال در دنیای دیجیتال ناشناس فعالیت می‌کند. با این حال ما از طریق داده‌های بانک‌ها، مؤسسات مالی و صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال، برای پیگیری پول اقدام می‌کنیم. اداره مالیات استرالیا از نزدیک تعامل بازار ارزهای دیجیتال با دنیای واقعی را دنبال می‌کند.”

بیانیه ATO در تاریخ 28 مه 600000 معامله گر ارزهای دیجیتال استرالیا را به پرداخت مالیات سود سرمایه و دارایی‌های دیجیتال خود ترغیب می‌کند. با این حال صبح روز بعد قیمت مونرو معروف‌ترین و محبوب‌ترین سکه حریم خصوصی از حدود 220 دلار آمریکا به بالای 293 دلار رسید.

افزایش ناگهانی قیمت مونرو مشابه سود 30 درصدی بود که در 21 مه مشاهده شد. در آن تاریخ نیز خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد انتقال دارایی‌های دیجیتال به ارزشی بالای 10،000 دلار باید از سال 2023 به خدمات درآمد داخلی گزارش شود. این بیانیه‌ها موجی از وحشت را بین تریدرهای ارز دیجیتال به راه انداخته است.

سازمان مالیات خزانه داری ماه مه 2021 در بیانیه خود در مورد بازار ارزهای دیجیتال صحبت کرده است. در این بیانیه گفته شده، “علی رغم تشکیل بخش نسبتاً کمی از درآمد کسب و کار امروز، معاملات ارزهای دیجیتال احتمالاً در دهه آینده اهمیت می‌یابد. این صنعت می‌تواند بخش عظیمی از مبادلات دارایی در سراسر جهان را در بر بگیرد.”چرا سکه‌های حریم خصوصی؟

سکه‌های حریم خصوصی به معامله گران رمزنگاری توانایی پنهان کردن منشأ معاملات و همچنین هویت فرستندگان و گیرندگان را می‌دهند. به همین دلیل، مونرو و سکه‌هایی مانند زی کش و دش اغلب در بازارهای دارک وب استفاده می‌شوند. این بازارها جایی است که در آن به طور گسترده معاملات مربوط به کالاهای غیرقانونی مانند مواد مخدر و اسلحه صورت می‌پذیرد. با این حال گزارشات نشان می دهد که استفاده از سکه های حریم خصوصی در معاملات غیرقانونی نقش کمی دارد.

جاستین داتانن، رئیس فروش ارز در صرافی ارز دیجیتال ایکیووس (EQUOS) است. وی در این باره به نشریه اینترنتی فورکست گفت: “برخی از سرمایه گذاران در حال حاضر این سکه‌ها را در مقادیر زیادی خریداری می‌کنند. این سرمایه گذاران به احتمال زیاد سعی می‌کنند سود دارایی‌های دیجیتال خود را از تنظیم کنندگان در سراسر جهان پنهان کنند.”

“به طور طبیعی، ایده پشت سکه‌های حفظ حریم خصوصی این است که فرستنده وجوه و یا گیرنده را مخفی کنند. این ارزها ایده آل‌های سایفر پانک را به حداکثر خود رسانده‌اند. با این کار مردم قادر هستند به گونه‌ای معامله کنند که هیچ نهاد حاکمی نتواند به طور مؤثر تراکنش‌های آنها را ردیابی کند.”

افزایش قیمت مونرو و دیگر سکه ها نشانه محبوبیت آنها

مونرو، زی کش و دش همه موفق به افزایش محبوبیت در بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند. افزایش قیمت اخیر نیز تأیید همین محبوبیت است. دانتنن اشاره کرد که “در طولانی مدت، آن‌ها عملکردی بسیار نزدیک به بازار اصلی داشته‌اند. XMR، DASH و ZEC همگی در حدود 50٪ از بالاترین قیمت خود سقوط را تجربه کرده‌اند. بیشتر سکه‌های موجود در فضای رمزنگاری در هفته‌های اخیر دچار سقوط شده‌اند.”

وی همچنین فکر می‌کند که روند صعودی این سکه‌های حریم خصوصی در طولانی مدت از بازار اصلی نیز پیشی بگیرد. “بخش عمده‌ای از سرمایه بازار در واقع در روش های معتبر / سازگار با قانون متمرکز شده است. بنابراین دارایی های جدید و غیر منطبق با قانون به مرور زمان راه خود را به سمت سکه های حریم خصوصی باز می کنند. “

میراث سایفرپانک

وقتی بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال معرفی شد، همه در ابتدا تصور می‌کردند مالکیت و استفاده از آن خصوصی و ناشناس است. اما در واقعیت، کاربران بیت کوین و همچنین اکثر ارزهای دیجیتال اصلی از جمله اتریوم و ریپل فقط نام مستعار دارند. بیت کوین توسط یک بلاک چین پشتیبانی می‌شود که اساساً یک دفتر توزیع شده غیرمتمرکز است. هر گره‌ای که دفترچه را تأیید می‌کند، سابقه کاملی از کل تاریخ معاملات بیت کوین را از زمان شروع کار این شبکه، ثبت می‌کند. بنابراین، اگر کیف پول بتواند به شخص یا نهادی مرتبط شود یا اساسا مرتبط باشد، این معاملات نیز قابل پیگیری است.سکه های حریم خصوصی واقعا خصوصی اند؟

ترنت بارنز، مدیر زیرو کپ (ZeroCap) است. وی در مصاحبه با Forkast.News گفت: “ما شرکت‌های تجزیه و تحلیل بلاک چین مانند الیپتیک (Elliptic) و چین آلیسیس (Chainalysis) را داریم. این شرکت‌ها می‌توانند آدرس‌ها و معاملات را به عمق 20 لایه ردیابی کنند.

آن‌ها این توانایی را دارند که همه چیز را با هم پیوند دهند. سازمان امور مالیاتی و ادارات مختلف دولتی با این نوع شرکت‌ها همکاری می‌کنند که سکه‌های حریم خصوصی بیت کوین و اتریوم را تولید می‌کنند، زیرا اساساً اگر با یک صرافی متمرکز ارتباط برقرار کرده باشید، احتمال شناسایی شما وجود دارد.”

جوزف لئو، دانشیار گروه سیستم‌های نرم افزاری و امنیت سایبری در دانشگاه موناش است. تحقیقات وی در امضای حلقه‌ای قابل پیوند اساس نظری مونرو انجام شده است. مشکل شناسایی شدن همچنین برای کسانی که می‌خواهند XMR خود را به پول فیات تبدیل کنند نیز وجود دارد.

لئو در مصاحبه با فورکست گفت: “اگر می‌خواهید مونرو را به یک ارز فیات مانند دلار استرالیا تبدیل کنید، باید از صرافی‌های ارز دیجیتال استفاده کنید. همه صرافی‌های استرالیا در شبکه مالیاتی دولت ثبت شده‌اند. این یعنی تراکنش‌های شما قابل پیگیری است زیرا پول پس از فروش مونرو به حساب بانکی شما ارسال می‌شود.”

پس چرا سکه‌های حریم خصوصی به دلیل فرار از پرداخت مالیات و خطرات پولشویی شهرت دارند؟

نقش بازارهای کنترل نشده و صرافی‌های غیرمتمرکز

بانرز اضافه می‌کند: “اکنون صرافی های غیرمتمرکز (DEX) وجود دارد. در یک دکس، هیچ کس نمی‌داند شما چه کسی هستید. شما می‌توانید کاملاً ناشناس باشید و با این مبادلات بدون نیاز به مجوز در اینترنت ارتباط برقرار کنید. “

بارنز معتقد است که افزایش قیمت مونرو (XMR)، زی کش (ZEC) و دش (DASH) قطعاً به شدت با اعلامیه‌های خزانه داری ایالات متحده و ATO در مورد افزایش نظارت مالیاتی بر سرمایه گذاران ارتباط دارد.

بارنز گفت: “هر زمان که می‌بینید سکه‌های حریم خصوصی مانند مونرو افزایش قیمت می‌یابند، معمولاً به دلیل موارد اولیه استفاده مربوط به حریم خصوصی است، مانند دخالت‌های نظارتی دولت. سایفر پانک ها، اساساً در مانیفست خود نوشتند که برای دفاع از حریم خصوصی مجبورند نرم افزار بنویسند. آن‌ها برای ایجاد و اجرای حریم خصوصی، به ویژه در دنیای دیجیتال، از فناوری‌های رمزنگاری و تقویت حریم خصوصی استفاده کردند. “هنوز کسی موفق به شکستن رمزنگاری مونرو نشده است

در ایالات متحده، سازمان امور مالیاتی در حال حاضر میلیون‌ها دلار صرف ایجاد راه‌هایی برای ردیابی تقلب مالیاتی با سکه‌های حریم خصوصی کرده است. در سپتامبر 2020، آژانس مالیاتی با دو شرکت تحلیلی بلاک چین Chainalysis و Integra FEC  قرارداد بست. این شرکت‌ها می‌خواستند راه‌هایی برای ردیابی سکه‌های حریم خصوصی تهیه کند. IRS همچنین مبلغی در حدود 625،000 دلار آمریکا برای هر کسی که بتواند فناوری حفظ حریم خصوصی مونرو را بشکند، در نظر گرفته است.

تاکنون، هیچ کس موفق به دریافت این پاداش نشده است.

مطالب مرتبط
دیفای در صنایع غیرمالی
اتریوم کلاسیک و دوج کوین: آیا ETC را می‌توان DOGE بعدی دانست؟
ترون و تتر: چرا USDT اکنون بر روی بلاک چین ترون بیش از اتریوم عرضه می‌شود؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether