منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  گران‌ترین NFT ها در بازار ارزهای دیجیتال را بشناسید، سرمایه گذاران برای چه آثاری هزینه کردند
گران‌ترین NFT ها در بازار ارزهای دیجیتال را بشناسید، سرمایه گذاران برای چه آثاری هزینه کردند

گران‌ترین NFT ها در بازار ارزهای دیجیتال را بشناسید، سرمایه گذاران برای چه آثاری هزینه کردند

لیست گران‌ترین NFT هایی که تاکنون فروخته شده‌اند حاوی نکات عجیبی از بازار داغ NFT ها در اوایل سال 2021 است:. از اثر 69 میلیون دلاری تا کاراکترهای بازی کریپتو پانک.

گران‌ترین NFT ها در بازار ارزهای دیجیتال را بشناسید، سرمایه گذاران برای چه آثاری هزینه کردند

این روزها بازار خرید و فروش آثار هنری با کمک توکن‌های غیر قابل جایگزینی یاNFT ها به شدت محبوب شده‌است. از لیست ده تایی NFT های گران قیمت تاریخ، 9 مورد در شش ماه گذشته به فروش رسیده‌اند. ما در این مقاله لیست گران‌ترین توکن‌های NFT که تا کنون فروخته شده‌اند را بررسی می‌کنیم.آنچه در این مقاله خواهیم آموخت:

توکن‌های غیر قابل جایگزینی یا NFTها، دارایی‌های دیجیتال منحصر به فردی هستند که معمولاً برای نمایش آثار هنری و کلکسیونی استفاده می‌شوند.

محبوبیت اخیر NFT باعث شده‌است که تعداد زیادی از این توکن‌ها به سرعت و با قیمتی بیش از 1 میلیون دلار فروخته شوند.

توکن‌های غیر قابل جایگزینی یا NFTها، طرز فکر ما در مورد هنر را تغییر می‌دهند. بنابراین این آثار توانسته اند توجه سرمایه‌گذاران را به آثار هنری جلب کنند.

طی سال گذشته، توکن‌های غیر قابل جایگزینی به یکی از بخش‌های مهم بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند. توکن‌های NFT توانسته‌اند کمیاب بودن و یگانگی آیتم‌های دنیای واقعی را برای اشیای دیجیتال امکان پذیر کنند. این توکن ها به هنرمندان امکان داده‌اند که از فرصت بازارهای دیجیتال استفاده کنند.

علاقه به این توکن‌ها در سال 2021 افزایش پیدا کرده‌ و جستجوی NFT در گوگل در این مدت به بالاترین رقم خود رسیده‌است. حجم معاملات بازارهای NFT نظیر نیفتی گیت وی (Nifty Gateway) و اوپن سی (OpenSea) شاهد افزایش زیادی بوده‌است. به نظر می رسد همه سرمایه گذاران به دنبال این هستند که از این توکن‌ها استفاده کنند.

از لیست ده‌تایی NFTهای گران قیمت تاریخ، 9 مورد در شش ماه گذشته به فروش رسیده‌است. این نشان‌دهنده‌ی اشتیاق جدی سرمایه گذاران است. در این مقاله ما به ده مورد از گران‌ترین و بعضا خنده‌دارترین NFT هایی که تاکنون فروخته شده‌اند نگاهی می‌اندازیم.

“هر روز: 5000 روز اول” با قیمت 69.3 میلیون دلار گرانترین اثر در لیست گران‌ترین NFT ها

توکن “هر روز: 5000روز اول” (EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAY) رکورد گرانترین NFT که تا کنون فروخته‌شده و یکی از گرانترین آثار هنری را به خود اختصاص داده‌است. این اثر هنری توسط هنرمند دیجیتالی مایک وینکلمن (Mike Winkelmann) مشهور به بیپل (Beeple) خلق و در حراج کریستی (Christie’s) به قیمت 69.3 میلیون دلار فروخته ‌شد.

این اثر هنری، کلاژی از 5000 اثر هنری قبلی بیپل است. “هر روز” نشان دهنده‌ی پیشرفت بیپل به عنوان یک هنرمند در طول زندگی حرفه‌ای خود است.

گران‌ترین توکن NFT تاریخ توسط فردی به نام ویگنش ساندرسن (Vignesh Sundaresan) با نام مستعار متاکووان (Metakovan) خریداری شده‌است. وی در ابتدا با نام مستعار این توکن را خریداری کرد. اما بعدا تصمیم گرفت هویت واقعی خود را فاش کند. او در مورد انگیزه‌ی خود از خرید این توکن گفت:

“هدف من از خرید این توکن این بود که به سرخپوستان و رنگین پوستان نشان دهم که آنها نیز می‌توانند حامی آثار هنری باشند. ارز دیجیتال قدرت و برابری را میان شرق و غرب تقسیم کرده‌است.”

قابل ذکر است که در ابتدا جاستین سان (Justin Sun)، مدیر عامل و بنیان گذار ترون (Tron) مبلغ 60.2 میلیون دلار را برای خرید این توکن پیشنهاد داد. اما در ثانیه‌های آخر حراج، “هر روز: 5000روز اول” با قیمت 69.3 میلیون دلار به متاکووان تعلق گرفت.

“کریپتوپانک شماره ی 7804” با قیمت 7.5 میلیون دلار

دومین توکن گران قیمت توسط دیلن فیلد (Dylan Field) مدیر عامل شرکت نرم افزار طراحی فیگما (Figma )، فروخته شده‌است. “کریپتوپانک شماره ی 7804” در سال 2018 و با قیمت 4200 اتر معادل 7.5 میلیون دلار فروخته شد.

کریپتوپانک‌ها مجموعه‌ای کاملاً تصادفی و متشکل از 10 هزار کاراکتر دیجیتالی منحصر به فرد هستند. این توکن، یکی از اولین توکن‌های غیر قابل جایگزینی است که در بلاک چین اتریوم منتشر شده‌است. این مجموعه از کاراکترها توسط مت هال (Matt Hall) و جان واتکینسون (John Watkinson)، بنیان گذاران استودیوی ساخت بازی لاروا لبز (Larva Labs) ساخته شده‌اند.

کریپتوپانک‌ها در ابتدا به صورت رایگان عرضه می‌شدند. البته برخی از کریپتوپانک‌ها که ویژگی‌های بسیار نادری داشتند با مبالغ قابل توجهی به فروش رسیده‌اند. “کریپتوپانک شماره‌ی 7804” که تصویر غریبه‌ای با پوست آبی و در حال پیپ کشیدن است، با قیمتی معادل 7.5 میلیون دلار در سال 2018 به فروش رسیده‌است.” کراس رود” با قیمت 6.66 میلیون دلار

کراس رود (CROSSROAD) یک توکن NFT است که توسط بیپل (Beeple) خلق شده‌است. این هنرمند دیجیتالی در کراس رود پیامی ضد سیاست‌های ترامپ را به تصویر کشیده‌است. در این اثر هنری فردی با جثه‌ای بزرگ شبیه دونالد ترامپ دراز کشیده‌است و الفاظی ناپسند در سراسر بدن برهنه او نوشته شده‌است. البته این اثر هنری به گونه‌ای طراحی شده بود که بر اساس نتیجه انتخابات 2020 تغییر کند. بیپل تصمیم داشت که اگر ترامپ پیروز شد، او را در حالی که تاجی بر سر دارد و از میان شعله‌های آتش می‌گذرد، نشان دهد.

این اثر به قیمت 6.66 میلیون دلار در بازار نیفتی گیت وی که یکی از بازارهای محبوب دیجیتالی است به فروش رسید. کراس رود در ابتدا متعلق به یکی از کاربران توئیتر به نام “Pablorfraile” بود و سپس به فردی ناشناس فروخته‌شد. این توکن NFT تنها چهار ماه پس از خریداری اولیه و 10 برابر قیمت اصلی آن به فروش رسید.

اولین توییت با قیمت 2.9 میلیون دلار در لیست گران‌ترین NFT ها

نسخه‌ی NFT اولین توئیت جک دورسی بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت توییتر در ماه مارس 2021 حراج و سرانجام به قیمت 2.9 میلیون دلار فروخته‌ شد. این توکن از طریق یک پلت فرم معروف به ولیوبلز (Valuables) ساخته شده‌است. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد توئیت‌های خود را به توکن‌های NFT تبدیل کنند. جک دورسی گفته‌است که به عنوان بخشی از تلاش‌های بشردوستانه خود، درآمد حاصل از فروش این توکن را قبل از اهدا به آفریقا به بیت کوین تبدیل خواهد‌کرد.

باز هم “کریپتوپانک شماره ی 6965” با قیمت 1.54 میلیون دلار در لیست گران‌ترین NFT ها

کریپتوپانک شماره‌ی 6965 دومین کریپتوپانکی است که در لیست گران‌ترین NFT های تاریخ قرار دارد. کریپتوپانک شماره‌ی 6965 تصویر یک میمون است که کلاهی بر سر دارد و با قیمت غیر قابل باور 1.54 میلیون دلار فروخته شده‌است. این توکن تنها یکی از 24 کیپتو پانکی است که حاوی تصویر یک میمون هستند. این کریپتو پانک بعد از کریپتوپانک شماره‌ی 7804، دومین پانک نادر است. در زمان نوشتن این مقاله، کریپتوپانک شماره‌ی 6965 برای دومین بار و به قیمت 2100 اتر به حراج گذاشته شده‌است. در صورت فروش، فروشنده سودی معادل 122 درصد به دست خواهد آورد.

” برنده‌ی مزایده اسم انتخاب می‌کند” با قیمت 1.33 میلیون دلار

3LAU که یک موزیسین و دی جی آمریکایی است اخیراً برای تولید توکن “برنده‌ی مزایده اسم انتخاب می‌کند” با هنرمند کلاژ دیجیتال به نام اسلایم ساندی (Slimesunday) همکاری کرده‌است. این توکن (Auction Winner Picks Name) یک توکن غیر قابل جایگزینی است که در نیفتی گیت وی به قیمت 1.33 میلیون دلار فروخته شد. این توکن شامل یک موزیک ویدیو و آهنگ رقص است و به خریدار اجازه می‌دهد که برای توکن NFT اصلی و نسخه‌های NFT قابل ویرایشی که به تازگی در نیفتی گیت وی فروخته شده‌اند، اسم انتخاب کند.

“کریپتوپانک شماره‌ی 4156” با قیمت 1.3 میلیون دلار

“کریپتوپانک شماره‌ی 4156” یکی دیگر از کریپتو پانک‌هایی است که با قیمتی بیش از 1 میلیون دلار در حراج عمومی فروخته شده‌است. این توکن نیز دقیقاً مانند کریپتوپانک شماره‌ی 6965، یک توکن نادر حاوی تصویر یک نوع میمون است که یک دستمال سر آبی به سر دارد.

طبق اطلاعاتی که وب سایت لاروا لبز (Larva Labs) منتشر کرده‌است، متوسط قیمت فروش کریپتوپانک‌ها در 12 ماه گذشته 25247 دلار بوده‌است. به عبارتی قیمت کریپتوپانک شماره‌ی 4156 معادل 51.5 کریپتوپانک دیگر است.“فراموش نشده، اما رفته است” با قیمت 1 میلیون دلار

WhIsBe یکی از هنرمندان معاصر نیویورک است. WhIsBe مجموعه‌ای از NFTها که حاوی خرس‌های پاستیلی به اشکال مختلف هستند را به تصویر کشیده‌است. WhIsBe پیش از این به خاطر نقاشی‌های دیواری از خرس‌های پاستیلی و ساخت مجسمه‌های بزرگ فضاهای عمومی در سراسر جهان مشهور بوده‌است. اما او اخیراً استعدادهای هنری خود را به حوزه هنر NFT معطوف کرده‌است.

“فراموش نشده، اما رفته است” توکنی از یک فیلم 16 ثانیه‌ای از یک اسکلت خرس پاستیلی چرخان است. این توکن، گرانترین NFT است که توسط این هنرمند ایجاد شده است و در نیفتی گیت وی به قیمت 1 میلیون دلار فروخته شده‌است.

پشمالو با قیمت 888،888 دلار

پشمالو (Hairy) حاصل همکاری استیوآوکی (Steve Aoki) و آنتونی تودیسکو (Antoni Tudisco) است. استیوآوکی موسیقی‌دان، طراح مد و کارآفرین و آنتونی تودیسکو یک تصویرگر سه بعدی است. این توکنNFT یک موجود عینکی آبی را نشان می‌دهد که در یک کلیپ 36 ثانیه‌ای با یکی از آهنگ‌های استیو آوکی سر خود را تکان می‌دهد و می‌رقصد.

این توکن در یک حراجی در نیفتی گیت وی به قیمت 888،888 دلار فروخته شد و به همراه یک اینفینیت آبجکتس (Infinite Objects) به خریدار اعطا شد. اینفینیت آبجکتس صفحه نمایشی است که یک فایل ویدیویی را به صورت نامحدود نمایش می‌دهد.

مجموعه‌ی کامل MF به قیمت 777،777 دلار

مجموعه‌س کامل MF یکی دیگر از شاهکارهای بیپل است که ویدئویی از سایر آثار هنری فروخته‌شده وی را نشان می‌دهد. این NFT به همراه یک توکن فیزیکی که شامل یک صفحه‌ی تیتانیومی حاوی امضا، نمونه‌ای از موهای بیپل، یک گواهی مالکیت و موارد دیگر است، فروخته‌شده است.

این توکن گرانترین توکن تک نسخه‌ای بود که در کالکشن 2020 بیپل فروخته شد. فردی به نام تیم کانگ (Tim Kang) که یک کلکسیونر NFTهای هنری است، این توکن را به قیمت 777،777 دلار خریداری کرده‌است.

مطالب مرتبط
اوراکل‌ها رمزنگاری در رونق دیفای و دپ ها مورد توجه قرار می‌گیرند
ارز دیجیتال نومرایر (Numeraire)
هزینه معاملات در بلاکچین چیست؟ چرا باید برای جا به جایی ارزهای دیجیتال کارمزد پرداخت کنیم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس