منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل انواع مختلف توکن ها بدون استفاده از صرافی ها
شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل انواع مختلف توکن ها بدون استفاده از صرافی ها

شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل انواع مختلف توکن ها بدون استفاده از صرافی ها

سعید درویشی
1399/05/26
۰

شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل ETH و انواع مختلف توکن های ERC20 بدون انتظار و ثبت نام در اسرع وقت است. به طور خلاصه شبکه کایبر Kyber ابزاری است که به هر کسی امکان می دهد فوراً و بدون نیاز به استفاده از صرافی ها، توکنهای ERC20 را مبادله کند. این امر به فروشندگان این امکان را می دهد تا انواع مختلف رمزارزها را بپذیرند در حالی که در پایانه فروش خود رمزارز مورد نظر خود را دریافت می کنند.

شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل انواع مختلف توکن های ERC20 بدون استفاده از صرافی ها

این شبکه در درجه اول برای اتریوم ساخته شده است، اما هر بلاکچینی که مبتنی بر قراردادهای هوشمند است می تواند آن را در خود جای دهد.

در دنیای رمزنگاری، بیشتر جوامع و پروژه ها توکن های خاص خود را دارند. بسیاری از این توکن ها برای استفاده از پروتکل خاص خود مورد نیاز هستند. اگر این توکنها را از قبل نداشته باشید، مجبورید به یک صرافی بروید و توکن مورد نظر خود را مبادله کنید. این جایی است که شبکه کایبر Kyber وارد می شود. این پروژه از هر دارنده توکن می خواهد تا با صرف حداقل انرژی و وقت به راحتی یک توکن را به دیگری تبدیل کند.

در این مقاله، ما چگونگی شروع شبکه کایبر Kyber و مأموریتش برای ارائه شبکه یکپارچه ی تعویض توکن را در کل اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز مالی(DeFi) بر بستر اتریوم بررسی می کنیم.

شبکه کایبر Kyber چیست؟

در هسته اصلی خود، شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل آنی بدون انتظار و بدون نیاز به ثبت نام ETH و انواع مختلف توکن های ERC20 است. برای انجام این کار کیبر از مجموعه متنوعی از استخرهای نقدینگی یا استخرهای مختلف دارایی رمزنگاری به نام “ذخایر” استفاده می کند که هر پروژه ای می تواند به آن وارد و یا با آنها ادغام شود.

مورد استفاده معمولی آن بدین صورت است که یک فروشنده به مشتریان اجازه دهد مبلغ کالا یا خدمات را با ارز مورد نظر خود پرداخت کنند، اما فروشنده مبلغ را با توکن دلخواه خود دریافت می کند. مثال دیگر برای کاربران دپها خواهد بود. در حال حاضر، اگر شما یک دارنده توکن یک Dapp خاص نباشید، نمی توانید از آن استفاده کنید. با شبکه کایبر Kyber ، می توانید از توکن های موجود خود استفاده کنید، فوراً آنها را به توکن های خاص Dapp موردنظر خود تبدیل کنید و از آن استفاده کنید.

شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل انواع مختلف توکن ها بدون استفاده از صرافی ها

شبکه کایبر Kyber روشی غیر متمرکز برای تبادل انواع مختلف توکن ها بدون استفاده از صرافی ها

چه کسی شبکه کایبر Kyber را اختراع کرد؟

بنیانگذاران شبکه کایبر Kyber عبارتند از: لووی لو، ویکتور ترن، یارون ولنر که به ترتیب در سمتهای مدیرعامل، مدیر ارشد تکنولوژی و مشاور شبکه کایبر فعالیت می کنند.

آیا می دانید؟

توکن های بومی شبکه کایبر Kyber ، کریستال های شبکه کایبر KNC) ) نام دارند و این نام از بلورهایی که در شمشیرهای نوری جنگ ستارگان استفاده می شد، گرفته شده است.

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

مأموریت شبکه کایبر Kyber همواره ادغام شبکه ی خود در پروتکل های دیگر بوده است، بنابراین آنها با ارائه معماری خاص سعی کردند این شبکه مورد علاقه ی توسعه دهندگان باشد تا هرکسی بتواند این فناوری را در هر قرارداد هوشمند یا بلاکچینی بگنجاند. در نتیجه انواع فروشندگان و کیف پول های مختلف شامل Set Protocol، bZx ، InstaDApp و کیف پول Coinbase از زیرساخت های شبکه کیبر Kyber استفاده می کنند.

علاوه بر دپ ها، فروشندگان و کیف پول ها، کیبر همچنین با سایر صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap ادغام می شود و استخر نقدینگی بین دو پروتکل به اشتراک گذاشته می شود.

آیا می دانید؟

سفارشات محدود که در سایر صرافیها رایج است، اخیراً به پروتکلهای نقدینگی مانند شبکه کایبر Kyber اضافه شده است. سفارشات محدود در کایبر به کاربران این امکان را می دهد تا به جای قبول هر قیمت موجود در زمان انجام معامله، قیمت خاصی را تعیین کنند که در آن مایل به مبادله ی یک توکن هستند. با این حال، بر خلاف سایر صرافی ها، کاربران هرگز مالکیت دارایی های رمزپایه خود را در هنگام سفارشات محدود در کیبر از دست نمی دهند.

چه چیز دیگری است؟

پروتکل کایبر با استفاده از استخرهای رمزپایه به نام “ذخیره” کار می کند که در حال حاضر بیش از 70 توکن ERC20 مختلف را پشتیبانی می کنند. ذخایر در اصل قراردادهای هوشمند با بودجه مالی هستند. کلیه ذخایر توسط احزاب مختلف با قیمت ها و سطوح مختلف بودجه کنترل می شوند. پروتکل شبکه کایبر Kyber به جای استفاده از دفاتر سفارش برای وصل کردن خریداران و فروشندگان، در کلیه ذخایر جستوجو می کند و بهترین قیمت را در بین ذخایر مختلف ارائه می دهد. ذخایر از “اسپرید” یا اختلاف بین قیمت خرید و فروش ارزها، درآمد کسب می کنند.

توکنهای KNC چگونه تولید می شود؟

توکن بومی شبکه کایبر Kyber را کریستال های شبکه کایبر (KNC) می نامند. کلیه ذخایر برای حق مدیریت باید با توکن KNC هزینه پرداخت کنند. KNC یا به عنوان کارمزد جمع آوری می شود و یا با سوزانده شدن از کل توکن های عرضه شده خارج می شود. البته بخشی از آن جهت ایجاد انگیزه ی رشد به دپهای یکپارچه اهدا می شود.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

چگونه می توانید توکنهای KNC را نگه دارید؟

Kyber Swap را می توان مستقیما با استفاده از یک کارت اعتباری و از طریق خرید ETH و یا همچنین از طریق تبادل با دیگر توکنهای ERC20 بدست آورد. علاوه بر خود کایبر ، صرافی هایی مانند Binance ، Huobi و OKex نیز KNC را عرضه می کنند.

با شبکه کایبر Kyber چه کار می کنید؟

سرراست ترین و ابتدایی ترین عملکرد کایبر برای تعویض فوری و بدون ثبت حساب کاربری است و هر کس می تواند با استفاده از یک کیف پول Etheruem مانند MetaMask از این امکان بهره ببرد. کاربران همچنین می توانند ذخایر خود را ایجاد کرده و وجوه خود را به عنوان یک صندوق ذخیره سرمایه گذاری کنند، البته این روند هنوز کاملاً فنی است و کیبر سعی دارد در آینده جهت آسان تر کردن این کار برای کاربران اقداماتی را انجام دهد.

آینده

هدف شبکه کایبر Kyber در سالهای آینده تثبیت جایگاه خود به عنوان یک راه حل یکجانبه برای تامین نقدینگی و تعویض توکن های اتریوم است. در سال 2020 ، کایبر در نظر دارد شبکه ی خود را با یک پروتکل اصلی به نام Katalyst ارتقا بخشد، که باعث ایجاد مشوق ها و فرصت های جدید برای همه ذینفعان در اکوسیستم آنها بویژه دارندگان KNC خواهد شد. این به روز رسانی به معنای موارد استفاده بیشتر برای KNC است، از جمله این موارد استفاده از KNC برای رای گیری در تصمیمات حاکمیت از طریق یک سازمان غیرمتمرکز(DAO) به نام KyberDAO است.

مطالب مرتبط
الگوریتم اثبات سوختگی (PoB) چیست؟ آیا جایگزین مناسبی براِی الگوریتم اثبات کار خواهد بود؟
رمیتنس (Remittance) یا حواله بین المللی چگونه با کمک ارزهای دیجیتال ارسال می شود؟
بهترین ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether