قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تاریخی جدیدی دست یافتند

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تاریخی جدیدی دست یافتند

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند

با وجود اندکی رکود پس از شکست رکورد قیمت، شاخصهای شبکه بیت کوین نشان می‌دهد بازار فعلی بسیار شبیه به بازار گاوی است که سه سال پیش مشاهده شده است.

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تاریخی جدیدی دست یافتند

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند

در حالی که قیمت بیت کوین به سطحی افزایش یافته است که طی سه سال دیده نشده است، تعدادی از شاخصهای شبکه بیت کوین نشان می‌دهد که روند کنونی مشابه روند اجرا شده در سال 2017 است. آدرس‌های فعال بیت کوین به بیشترین رکوردهای همیشگی نزدیک شده‌اند، در حالی که قدرت هش شبکه همچنان بالا است. هش ریت شبکه بیت کوین اکنون در نزدیکی 130 اگزاهش است. علاوه بر این، بازارهای مشتقات بیت کوین نیز رکوردشکنی کرده‌اند. همچنین سود آزاد  قراردادهای اختیاری و معاملات آتی به بالاترین حد خود رسید. میزان معاملات آتی بیت کوین هرگز اینقدر بالا نبوده‌اند.

پس از انتظار 1079 روزه، در تاریخ 30 نوامبر سال 2020، BTC رکورد بالاترین قیمت خود را که در اواسط دسامبر 2017 ثبت شده بود شکست. از آن زمان، بیت کوین حدود 1000 دلار از بالاترین قیمت تاریخی اش کاهش داشته است. این شاید به این دلیل باشد که معامله گران و تحلیلگران مطمئن نیستند بعد از این چه اتفاقی می‌افتد. با وجود اندکی رکود، شاخصهای شبکه بیت کوین نشان می‌دهد بازار فعلی بسیار شبیه به بازار گاوی است که سه سال پیش مشاهده شده است.داده‌‌‌های درون زنجیره ای شبکه بیت کوین نزدیک به اج قیمتی 2017

پذیرش بیت کوین بین کاربران

محققان تحلیلی درون زنجیره‌ای (onchain) گلس نود (Glassnode) در مورد شرایط جدید بیت کوین توییتی منتشر کرده‌اند. طبق تحقیقات آن‌ها آدرس‌های جدید بیت کوین فعال در ماه نوامبر رده سوم بیشترین آدرس‌های فعال تاریخ این ارز را دارد. آن‌ها تعداد این آدرسها را چیزی نزدیک به 19.6 میلیون نفر، برآورد کردند. در دسامبر 2017، آدرس‌های فعال به 21.64 میلیون و در ژانویه 2018 به 19.67 میلیون رسید.

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند

آدرس‌‌‌های فعال بلاکچین بیت کوین

آمار گلس نود نشان می‌دهد “تعداد افراد فعال (میانگین متحرک 7 روزه)” در سال 2020 بسیار افزایش یافته است. طبق گفته گلس نود این شاخص شبکه بیت کوین اکنون به 400000 موجود فعال در روز نزدیک می‌شود. محققان متذکر می‌شوند که این از نظر افراد فعال 4٪ کمتر از افراد فعال در زمان بالاترین قیمت قبلی است.

مدیر تحقیقاتی پایگاه خبری بلاک، لری کرماک، در تاریخ 2 دسامبر به دنبال کنندگان توییتر خود گفت که بسیاری از معیارها به بالاترین حد خود رسیده‌اند. “کل حجم زنجیره‌ای، یک پروکسی برای تولید اقتصادی، با افزایش 51.5٪، به بالاترین قیمت سالانه 204 میلیارد دلار در ماه نوامبر رسیده است. حجم بیت کوین 2 برابر بیشتر از اتریوم در ماه نوامبر بود”.

این محقق همچنین تأکید کرد که استخراج کنندگان بیت کوین در نوامبر گذشته 520 میلیون دلار درآمد کسب کردند. کرماک نوشت: “درآمد ماینرها افزایش 48 درصدی ماهانه داشته است”. “این بالاترین میزان درآمد از فوریه 2020 است و بیشتر از قبل از هالوینگ است.”سختی شبکه بیت کوین نزدیک به رکورد سال 2017

هش ریت بیت کوین نیز همچنان بالا باقی مانده است زیرا بسیاری از مردم معتقدند که قدرت هش از قیمت پیروی می‌کند. در حال حاضر در تاریخ 2 دسامبر، میزان هش ریت بیت کوین در حدود 129 اگزاهش بر ثانیه (EH / s) است. هفده عملیات استخراج SHA256 دارای هش در زنجیره بیت کوین در روز چهارشنبه فعال است. به نظر می‌رسد دشواری شبکه بسیار بالا رفته است. در حال حاضر، این سختی شبکه در حدود 19.16 تریلیون است. این میزان در 11 روز آینده ممکن است با سرعت فعلی به بیش از 20 تریلیون برسد.

شاخصهای شبکه بیت کوین و معاملات مشتقات نیز به اوج‌های تارخی جدیدی دست یافتند

هش ریت شبکه بیت کوین

گلس نود در گزارش درون زنجیره‌ای هفتگی که در تاریخ 30 نوامبر منتشر شد نوشت. “این افزایش فعالیت‌های زنجیره‌ای به معنای افزایش پذیرش و استفاده از شبکه است. با این حال، برخلاف آخرین بازار گاوی، [تعداد افراد جدید] هنوز هم نسبتاً کم است”.

رکوردشکنی بازار مشتقات بیت کوین

علاوه بر نقاط عطف اخیر بازار بیت کوین و دستاوردهای درون زنجیره‌ای، سایر حامل‌های سرمایه گذاری که از دارایی رمزنگاری استفاده می‌کنند نیز تقاضای قابل توجهی داشته‌اند. تا آنجا که به بازارهای مشتقات بیت کوین مربوط می‌شود، هم بازارهای آپشن و هم بازارهای آتی از نظر بهره باز با بالاترین بازه‌های زمانی مواجه شدند. پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال دریبیت (Deribit) سهم بزرگی از قراردادهای اختیاری بیت کوین را به خود اختصاص داده است. این پلتفرم در خبرنامه اخیر خود توضیح داده است که “چندین رکورد جدید به دست آمده است”.

نمودار حجم قراردادهای اختیاری بیت کوین

دریبیت خاطرنشان کرد: “افزایش نوسانات همچنین به تقاضا برای قراردادهای اختیاری بیت کوین دامن زده است”. “در ماه نوامبر، چندین رکورد جدید به دست آمد. یک رکورد گردش مالی ماهانه جدید است. 14.3 میلیارد دلار، متوسط گردش روزانه قراردادهای اختیاری با حجم 25 هزار بیت کوین وجود دارد. این یعنی بزرگ‌ترین حجم قراردادهای اختیاری که 100٪ افزایش نسبت به ماه اکتبر داشته است. ”

این پلتفرم معاملاتی خاطر نشان می‌کند که ماه گذشته “نوسانات تقریباً دو برابر شده و به 84٪ برای بیت کوین در مقابل 49٪ رسیده است” به طور کلی، با این وجود، نوسانات بازار مشتقات بیت کوین در حال تغییر است و دربیت تأکید کرد: “فقط در چند روز ساختار اصطلاح نوسانات معکوس از بالا به پایین رو به کاهش است “.کلام پایانی

البته هنوز هم احتمال اصلاح قیمت بیت کوین وجود دارد. با این وجود تحلیلگران تأکید کردند با گذشتن این ارز از منطقه قیمت 20000 دلار، مقاومت صعودی روانشناختی صفر خواهد بود. پائولو آردوینو، مدیر ارشد تکنولوژی در بیت فینکس (Bitfinex) توضیح می‌دهد که فضای رمزنگاری از زمان بازار افزایشی قبلی در 2017 بسیار بالغتر شده است.

آردوینو گفت: “بازارهای ارز دیجیتال امروز برخی از دستاوردهای گذشته خود را بازیابی می‌کنند”. “با فروکش کردن هیجانات کاذب موجود در بازار ارزهای دیجیتال، شرکت کنندگان می‌توانند در مورد چگونگی پیشرفت فضا از بالاترین سطح قبلی برای بیت کوین تا 20000 دلار تأمل کنند. هیچ بدبینی، ناباوری یا حتی تفکر خارق العاده ای نمی‌تواند عملکرد عالی بیت کوین را پنهان کند. مدیران دارایی جهانی بر اساس آن به ارزیابی مجدد پرتفوی خود ادامه می‌دهند. “

مطالب مرتبط
رقابت پولکادات و کاردانو برای تصاحب جایگاه چهارم رده بندی حجم سرمایه بازار
دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار
جهش بیت کوین قیمت ارز این را به بالای مقاومت روانشاسی 40 هزار دلار رساند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021