قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال NKN و پروژه نیو کایند آف نتورک (New Kind Of Network) چیست؟

ارز دیجیتال NKN و پروژه نیو کایند آف نتورک (New Kind Of Network) چیست؟

ارز دیجیتال NKN و پروژه نیو کایند آف نتورک (New Kind Of Network) چیست؟

در این مقاله از سری مقالات بررسی پروژه‌های ارز دیجیتال، تصمیم گرفتیم نگاهی به ارز دیجیتال NKN، پروتکل اتصال شبکه همتا به همتا داشته باشیم.

در این نوشته، ما به عمق پروژه ارز دیجیتال NKN خواهیم رفت و همه موارد مهم برای سرمایه گذاران را بازبینی می‌کنیم. شما در این مقاله تیم NKN، توکنومیکس، جامعه و تجزیه و تحلیل فنی و سایر معیارها، بهتر خواهیم شناخت.

بررسی اجمالی ارز دیجیتال NKN

NKN یا نیو کایند آف نتورک (New Kind of Network) در ژانویه 2018 راه اندازی شد. این پروژه به دنبال ایجاد یک پروتکل اتصال شبکه همتا به همتا است. آن‌ها به دنبال بهبود ناکارآمدی مدل فعلی سرویس دهنده/سرویس گیرنده می‌شود. NKN در آوریل 2018 از طریق ICO بودجه جمع آوری کرد. ICO در عرض چند دقیقه به اتمام رسید و بیش از 12 میلیون دلار درآمد را به حساب پروژه روانه کرد.

NKN با استفاده از سازوکار توافق پروف آف ریلی (Proof-of-Relay) عمل می‌کند، که در نوع خود اولین است. پروف آف ریلی به قدرت انتقال داده و اتصال شبکه پاداش می‌دهد.

این ارز دیجیتال در یک تعویض توکن به اکوسیستم اتریوم مهاجرت کرد. مهم‌تر از آن، شبکه اصلی آن در ژوئن 2019 با توسعه پروتکل توسط ویتفیلد دیفی و استفان وولفرام منتشر شد.مورد استفاده نیو کایند آف نتورک

مورد اصلی استفاده از ارز دیجتیال NKN و پروتکل اتصال شبکه همتا به همتا در حال توسعه برای مقابله با مشکلات فعلی شبکه‌های نظیر به نظیر است.

مشکلات فعلی شبکه‌های همتا به همتا

  • شبکه‌های سنتی از نظر توپولوژی ثابت هستند و بنابراین در برابر حملات مخرب آسیب پذیر هستند.
  • شبکه‌های سنتی سازوکارهای داخلی برای ایجاد انگیزه در اتصال به شبکه و انتقال داده ندارند.
  • شبکه‌های سنتی مقیاس پذیری را فدای کنترل پذیری می‌کنند.
  • شبکه‌های سنتی بر روی کارایی متمرکز هستند.
  • پروتکل اتصال شبکه نظیر به نظیر

همانطور که در وایت پیپر ارز دیجیتال NKN آمده است:

“ما از انگیزه‌های اقتصادی برای انگیزه دادن به کاربران اینترنت برای به اشتراک گذاشتن اتصال شبکه و استفاده از پهنای باند استفاده نشده استفاده می‌کنیم. زیرساخت‌های شبکه باز، کارآمد و قوی NKN توسعه دهندگان برنامه‌ها را قادر می‌سازد اینترنت غیرمتمرکز ایجاد کنند. به این وسیله همه می‌توانند از اتصال ایمن، کم هزینه و قابل دسترسی جهانی برخوردار شوند. “

با توجه به اهداف فوق، NKN خود را به عنوان سومین ستون فناوری بلاک چین می‌داند. اگر اتریوم را به عنوان محاسبه گر یا کامپیوتر غیرمتمرکز بدانیم، فایل کوین (Filecoin) را ذخیره سازی غیر متمرکز، می‌توان NKN را یک شبکه غیرمتمرکز دانست.

پروتکل اتصال شبکه همتا به همتا با استفاده از یک شبکه انتقال داده غیرمتمرکز (DDTN) ساخته می‌شود. این پروتکل ترکیبی از انتقال داده و قابلیت اتصال شبکه فناوری بلاک چین با سلولار آتوماتا (Cellular Automata) است. بدینوسیله از تمرکززدایی شبکه خود اطمینان حاصل کند. اتصال این شبکه با استفاده از توکن سازی، با مکانیزم اجماع جدید پروف آف دیلی (PoR) کار می‌کند. این به عنوان “مکانیزمی‌توصیف می‌شود که شرکت کنندگان را به اشتراک گذاری اتصال و پهنای باند خود برای دریافت پاداش، افزایش اتصال به شبکه و ظرفیت انتقال داده، به مشارکت در شبکه بلاکچین ترغیب می‌کند.” این کار که در آن منابع هدر رفته حذف می‌شوند، به عنوان “اثبات مفید کار ” شناخته می‌شود.

پذیرش شبکه NKN

دامنه پذیرش NKN به طور بالقوه یک بازار عظیم با مورد استفاده در دنیای واقعی و در خارج از بخش ارزهای دیجیتال است. شبکه اصلی آن در تاریخ 1 ژوئیه 2019 با بیش از 20،000 گره اتفاق نظر در شبکه اجرا شد. این گره‌ها بیش از گره‌های آغازین بیت کوین و اتریوم است. این امر تصویر خوبی در مورد کاربران بالقوه آن و جلب توجه در میان سایر بلاک چین‌‌‌های صنعت به سرمایه گذاران می‌دهد.

بعلاوه، همانطور که در اینجا بیان شد، NKN در حال حاضر در حال آزمایش ترافیک تجاری با مشتریان سطح 1 است.رقبای اصلی ارز دیجیتال NKN

در حال حاضر هیچ رقابت مستقیمی‌برای ارز دیجیتال NKN وجود ندارد. علاوه بر این، با انتشار شبکه اصلی خود، NKN دارای مزیت اولین حرکت در بازار ارزهای دیجیتال است. به همین ترتیب، ما قادر به مقایسه NKN با هیچ رقیب مستقیم در این فضا نیستیم.

با این حال، سابسترتوم (Substratum) و اوشن پروتکل (Ocean Protocol) در بخش دامنه وب غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند. با این حال این دو پروژه از روش‌های مختلفی نسبت به NKN برای تحویل محصول خود استفاده می‌کنند.

محصولات / ویژگی‌های ارز دیجیتال NKN

در حال حاضر NKN دارای یک محصول پرچمدار فعال است که آن دیسترالایزد پاب/ساب سیستم (Decentralised Pub/Subsystem) است.

Pub / Sub مخفف Publish / Subscribe و یک جز اساسی برای برنامه‌های مدرن است. در این سیستم مشترکین از ناشران در یک سیستم پیام متصل جدا می‌شوند. همانطور که در اینجا توضیح داده شده است:

“بیشتر برنامه‌های متمرکز منبع باز نیستند و پروتکل اغلب فقط با برنامه ارتباط دارد. از طرف دیگر، برنامه‌های غیرمتمرکز به احتمال زیاد منبع آزاد دارند و پروتکل برای پیاده سازی ارتباطات متقابل از اجرا جدا می‌شود. این اصطکاک در طراحی و اجرای پروتکل‌های کاربرد متقابل را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اگر چندین برنامه بخواهند جریان اطلاعات یکسانی را داشته باشند، یک پاب / ساب غیرمتمرکز، خنثی در برنامه‌ها، ضروری است. ”
به طور خلاصه، Pub / Sub غیرمتمرکز که توسط NKN ساخته شده جدا شدن سه لایه برنامه را از یکدیگر تسهیل می‌کند: خود برنامه، پروتکل و داده‌های منتقل شده.

در حال حاضر NKN در حال توسعه نوع جدید CDN است.

علاوه بر این، چندین دپ با استفاده از این پروتکل ساخته شده است. این دپ‌ها شامل اسپیس کتس (SpaceCats) یک بازی سه بعدی، ان کا ان چت (NKN Chat)، اسمارت هوم (Smart Home IoT)و دی چت (D-Chat) می‌شوند.

تجربه تیم توسعه دهندگان پروتکل ارز دیجیتال NKN

NKN در ژانویه 2018 توسط تیمی‌با تجربه قبلی در شرکتهایی مانند گوگل، نوکیا و بایدو تأسیس شد. آن‌ها دفترهایی در سیلیکون ولی و پکن دارند.

یانبو لی، ژنگ لی و ییلون ژانگ با تأسیس NKN، آلن دیکسون را برای توسعه تجارت وارد هیئت مدیره کردند.

مشاوران پروژه ارز دیجیتال NKN

مشاوران اصلی ویتفیلد دیفی و استیون ولفرام هستند.

ویتفیلد دیفی با کشف مفهوم رمزنگاری کلید عمومی، پدر رمزنگاری محسوب می‌شود.

استفن ولفرام مدیر عامل والفرام ریسرچ (Wolfram Research)، خالق زبان و ریاضیات والفرام (Wolfram) و نویسنده کتاب نوع جدیدی از علوم است.

NKN با لبز کریپتیک(Labs Cryptic)، تلکام اینفرا پروجکت (Telecom Infra Project)، او ان اف (ONF)، دیتاپیس (Datapace)، گوگل کلود (Google Cloud)، دیجیتال اوشن (Digital Ocean)، آمازون وب سرویس (Amazon Web Services)، پاترول نتورک (Portal Network)، آیوتکس (IoTex)، بلازل (Bluzelle)، ایکس چین زیرو، نویا (NOIA) و نوکیا (Nokia) همکاری فعال دارد.جامعه و کامیونیتی

دنبال کنندگان

تجزیه و تحلیل پروژه‌های کانال‌های رسانه‌های اجتماعی اعضای جامعه زیر را نشان می‌دهد:

توییتر 12،100 دنبال کننده

تلگرام 10123 عضو

در کانال تلگرام 10 هزار دنبال کننده چشمگیر و تقریباً 10 هزار دنبال کننده توییتر وجود دارد.

اینگیجمنت و بحث‌های فعال جامعه NKN

بیشتر بحث‌های انجمن NKN در گروه تلگرامی‌آن رخ می‌دهد.

سرپرستان و ناظران فعال در تمام سیستم عامل‌های پیام رسان حضور دارند. آن‌ها به صورت فعال به سوالات پشتیبانی و سایر انتقادات پاسخ می‌دهند.

میانگین تعامل توییتر 37.3 به ازای هر توییت است که 0.36٪ از کل مخاطبان 10.4k دنبال کننده آن است. با نرخ 37.3 تعهد در هر توییت، این 4.8 برابر بیشتر از متوسط نرخ تعهد در همه صنایع است.

کانال Youtube در کل 14251 بازدید دارد و ماهانه فیلم‌های AMA با تیم NKN در آنجا ارسال می‌شود.

حاکمیت

با پیشنهادات ارائه شده در مجمع NKN در اینجا، NKN از یک نوع پیشنهاد جدید (NKP) استفاده می‌کند تا جامعه بتواند بر توسعه پروژه تأثیر بگذارد.

توکنومیکس ارز دیجیتال NKN

ارز دیجیتال NKN دارای عرضه 1 میلیاردی است که در حال حاضر 650 میلیون توکن از آن در گردش است. این ارز اکنون با حجم سرمایه 371 میلیون دلار در جایگاه 148 ام جدول ارزهای دیجیتال قرار دارد. 35 درصد از این توکن‌ها در ICO فروخته شده است. 18 درصد به تیم توسعه دهنده تعلق دارد. 17 درصد را برای اداره بنیاد NKN در نظر گرفته‌اند و 30 درصد به ماینینگ اختصاص داده‌اند.

مطالب مرتبط
موقعیت‌های شورت یا لانگ (short/long) یا موقعیت های خرید و فروش چیست؟
چین لینک (ChainLink)
بیتکوین-در-سال-2020
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟