منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال نومرایر (Numeraire): شبکه علمی برای بهبود سود صندوق پوشش ریسک (Hedge Fund)
ارز دیجیتال نومرایر (Numeraire)

ارز دیجیتال نومرایر (Numeraire): شبکه علمی برای بهبود سود صندوق پوشش ریسک (Hedge Fund)

نومرایر یکی از منحصر به فردترین ارز های دیجیتال است که تاکنون ظهور کرده است. این ارز همچنین پتانسیل یک دارایی جدی را دارد. برای درک بهتر، ابتدا باید کاربرد اکوسیستم نومرایر را درک کنیم.

نومرایر یک صندوق پوشش ریسک است که سخت‌ترین مسابقات علمی روی کره زمین را برگزار می‌کند. پاداش برنده شدن در این مسابقات با ارز دیجیتال (NMR) توکن بومی اکوسیستم نومرایر پرداخت می‌شود. هدف این مسابقات ایجاد مدل‌های قدرتمند داده‌ای است که نومرایر می‌تواند برای افزایش بازده سرمایه گذاری خود استفاده کند.

نومرایر معتقد است که در مسیر تبدیل شدن به قوی‌ترین صندوق پوشش ریسک جهان قرار دارد. ارز دیجیتال نومرایر انگیزه‌ای است که برای تحقق این هدف استفاده می‌شود.

نومرایر، صدوق پوشش ریسک

برای کسانی که ناآشنا هستند، صندوق‌های پوشش ریسک، حدود یک درصد از سرمایه گذاری را تشکیل می دهند. در ایالات متحده، تنها سرمایه گذاران معتبر می‌توانند پول خود را به صندوق‌های پوشش ریسک بدهند. به همین ترتیب، تعجب آور نیست که حداقل ورودی به طور معمول به صدها میلیون دلار می‌رسد.

صندوق‌های پوشش ریسک همه چیز را از سهام گرفته تا هنرهای زیبا معامله می‌کنند. برخلاف بنگاه‌های سرمایه گذاری قدیمی، صندوق‌های تامینی اساساً نظارتی ندارند. این بدان معنی است که آنها برای سرمایه گذاری بسیار خطرناک هستند، اما بالاترین بازدهی را در دنیای مالی دارند.

ریچارد کریب، بنیانگذار نومرایر، اندکی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برکلی و کرنل در ریاضیات و اقتصاد به عنوان کوانت (کلمه‌ای فانتزی برای تحلیلگر بازار) صندوق پوشش ریسک کار خود را راه اندازی کرد. وی متوجه شد که در نحوه عملکرد صندوق‌های پوشش ریسک ناکارآمدی قابل توجهی وجود دارد. به طور خاص، آن‌ها از مدل‌های داده اولیه برای پیش بینی قیمت دارایی استفاده می‌کردند. آنها همچنین از داده‌های مالی که مدل می‌کردند بسیار محافظت می‌کردند.

کریب در سال 2015 نومرایر را به عنوان روشی برای انجام فعالیت‌های بهتر صندوق پوشش ریسک و حل مشکلات آن معرفی کرد. به طور خلاصه، او فهمید که اگر بتوانید صدها یا حتی هزاران نفر را برای ایجاد مدل‌های داده بدون نشان دادن داده‌های اساسی به کار گیرید، می‌توانید پیش بینی‌های قیمت دقیق‌تری ایجاد کنید. این باعث می شود شما به سودآورترین صندوق پوشش ریسکندر جهان تبدیل شوید.

نومرایر چگونه کار می‌کند؟

نومرایر به این ترتیب کار می‌کند که ابتدا مجموعه‌ای از داده‌های موجود به کاربران داده می‌شود که اصلاح شده‌اند. به این ترتیب راهی برای دانستن اینکه آنها به چه دارایی مراجعه می‌کنند وجود ندارد. سپس، این کاربران با ارائه پیش بینی‌های مدل داده‌های خود، در مسابقات هفتگی شرکت می‌کنند. این پیش بینی‌ها توسط نومرایر برای مجموعه‌های جدیدی از داده‌های بازار اعمال می‌شود. کاربرانی که پیش بینی‌های دقیق این داده‌های جدید را ارسال کرده‌اند، برنده محسوب می شوند. معمولاً یک ماه پس از پایان مسابقات هفتگی، پاداششان به آنها پرداخت خواهد شد.

در پشت صحنه، نومرایر توجه می‌کند که پیش بینی‌های کاربران سودآورترین سرمایه گذاری‌ها و یا معاملات را ایجاد می‌کند و آنها را برای ایجاد یک متا مدل (meta-model) کنار هم قرار می‌دهد. این متا مدل سپس توسط صندوق پوشش ریسک نومرایر برای تجارت موثرتر دارایی‌ها استفاده می‌شود. طبق داده های آنها، بک تستینگ آن‌ها نشان می‌دهد که این متا مدل نه تنها موثرتر از مدل‌های یادگیری خطی یا ماشینی است، بلکه ارتباط کمتری نیز با آنها دارد.

به بیان ساده، این بدان معنی است که متا مدل، داده‌ای بر خلاف مدل‌های دیگر در بازار مالی است. شاید جالبترین نکته در مورد زیرساخت‌های نومرایر این باشد که آن اطلاعات مالی خود را مخفی نگه می‌دارد. کاربران نیز مدل داده‌های خود را خصوصی نگه می‌دارند. آنها فقط پیش بینی‌هایی که ایجاد می‌کنند با نومرایر به اشتراک گذاشته می‌شود.ارز دیجیتال نومرایر

نومرایر در ابتدا از پی پال (Paypal) برای پاداش دادن به برندگان مسابقات هفتگی داده‌ها استفاده می‌کرد. پس از اختلاف با پی پال، آن‌ها به بیت کوین روی آوردند.

با این حال، آن‌ها متوجه دو چیز شدند:

1) استفاده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت برای آنها کاملاً دشوار بود

2) اینکه کاربران برای ایجاد مدلهای داده با کیفیت بالا و پیش بینی‌هایی با کیفیت بالا و نه فقط ارسال اسپم (Spam) و مدل‌های داده با کیفیت پایین، به نوعی انگیزه نیاز داشتند.

توکن نومرایر چیست؟

توکن نومرایر در بلاک چین اتریوم در سال 2017 به عنوان رمز ای آر سی بیست (ERC-20) با دو هدف در نظر گرفته شد: اول اینکه شرکت کنندگان در مسابقه، بودجه خود را برای اثربخشی مدل‌های داده خود بکار گیرند و روش پرداخت راحت‌تری را ارائه دهند.

از زمان معرفی، رقبا در مسابقات هفتگی علمی داده باید هنگام ارائه پیش بینی‌های خود ارز دیچیتال نومرایر را درگیر کنند. میزان پرداخت تا حدی با توجه به مقدار توکن نومرایر موجود در آن و همچنین صحت پیش بینی‌ها تعیین می‌شود. سهام حاصل از پیش بینی‌های ناموفق سوزانده می‌شود. این امر نومرایر را به دارایی تورمی تبدیل می‌کند.

اکوسیستم اریژر (Erasure)

اخیراً، موارد استفاده از نومرایر گسترش یافته و شامل سهام گذاری و پرداخت پاداش در داخل اکوسیستم اریژر (Erasure) شده است. اریژر در سال 2019 توسط کریب راه اندازی شد. این اکوسیستم درواقع بازاری است که در آن کاربران می‌توانند کارهایی مانند خرید و فروش داده و حتی درخواست گرفتن اطلاعات خاص را انجام دهند.

همانطور که در وب سایت اریژر ذکر شده است، نومرایر بخشی از این پروژه گسترده است. این توکن برای تمرکززدایی و به اشتراک گذاری داده‌ها استفاده می شود. اریژر به دنبال گسترش تعاملات اجتماعی است و حتی یک پلاگین مرورگر را ارائه می‌دهد. این مرورگر فقط اطلاعات افرادی را نشان می‌دهد که ارز دیجیتال را بر اساس نظرات خود استیک کرده‌اند.

نومرایر از زمان معرفی تاکنون دستخوش تغییرات زیادی شده است. در ابتدا حداکثر 21 میلیون توکن عرضه داشت. با این وجود هیچ عرضه اولیه سکه (ICO) انجام نشد. در عوض 1 میلیون توکن نومرایر به کاربران فعال نومرایر منتقل شد. این توکن ها در آن زمان حدود دوازده هزار دلار ارزش داشتند.

این ممکن است شما را به این فکر بیندازد که چگونه نومرایر از قدرت مالی لازم برای شروع یک پروژه صندوق پوشش ریسک از این نوع برخوردار شده است. خوشبختانه پاسخ ساده است: آن‌ها در سال 2016 به میزان هفت و نیم میلیون نفر از سرمایه گذاران خصوصی و همچنین از کاربران صندوق‌های پوشش ریسک دیگر بودجه دریافت کردند. آنها از آن زمان به بعد همچنان به سرمایه گذاری می‌دهند.

چه مقدار ارز دیجیتال نومرایر وجود دارد؟

در ژوئن سال گذشته، نومرایر کل عرضه توکن نومرایر را از 21 میلیون به 11 میلیون کاهش داد و  عمده توکن نومرایر را استخراج کرد. تا آن زمان نومرایر فقط مقادیر لازم برای پاداش دادن به شرکت کنندگان موفق در مسابقات هفتگی علمی داده را در دست داشت. در حقیقت، یک قرارداد در توکن نومرایر تعبیه شده است که آن یک قرارداد هوشمند است که سهام شرکت کنندگان ناموفق را می‌سوزاند و پاداش مناسب را به برندگان می‌پردازد.

طبق گفته‌های ریچارد کریب، به روزرسانی سال 2019 توکن نومرایر در درجه اول برای حرکت به سمت تمرکززدایی ایجاد شده است. آن‌ها می‌خواستند کل عرضه این توکن را اجرا کنند و کنترل کامل قرارداد هوشمند نومرایر را برای مدیریت صدور و سوزاندن توکن نومرایر کنترل کنند.

با این حال، حدود یک سال قبل از تغییر کردن نومرایر، سه میلیون توکن نومرایر را به یک مسابقات علمی داده اختصاص دادند که قرار است در ماه مه سال 2028 به نتیجه برسد و یک میلیون توکن نومرایر یا بیشتر به مشاغل بعدی و همکاری‌های بعدی اختصاص دهد.

اگر یازده میلیون را منهای سه به علاوه یک میلیون بکنیم در مجموع هفت میلیون توکن در اختیار شما قرار می‌گیرد که طبق کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) در حال حاضر دو و نیم میلیون از آنها در گردش هستند.تجزیه و تحلیل قیمت توکن NMR

در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیجیتال، نومرایر از تاریخچه قیمت جالبی برخوردار است. در ژوئن 2017 با قیمت حدود بیست و پنج دلار به بازار ارزخای دیجیتالی معرفی شد. چند روز بعد سر به فلک کشید و به بیش از صد و پنجاه دلار رسید و سپس بقیه سال 2017 به تدریج بین ده دلار و بیست دلار برگشت.

آنچه جالب است اینکه قیمت نومرایر به سختی تحت تأثیر اجرای بول (bull) معروف در دسامبر 2017 و ژانویه 2018 قرار نگرفت. منظور ما این است که در زمان اجرای بول، فقط با رسیدن به شصت دلار کاهش یافت، که کمی بیش از دو برابر نسخه اولیه آن است که قیمتش بیست و پنج دلار آمریکا بود یعنی قیمتی که طی سال 2017 بارها مورد بازبینی قرار گرفته است.

تا دسامبر سال 2018، قیمت نومرایر فقط به دو دلار کاهش یافت. پس از آن بین پنج تا ده دلار آمریکا معامله شد، توکن نومرایر در فوریه سال جاری شروع به جمع آوری استیم (steam) کرد و از آن زمان به بعد دامنه قیمتش به بیست و پنج تا سی دلار رسید.
نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که این اکوسیستم خیلی سریع از شصت و پنج درصد سقوط در مارس سال جاری نجات یافت و از آن زمان به تدریج در حال افزایش قیمت است. این ممکن است به دلیل افزایش شرکت کنندگان در مسابقات نومرایر به دلیل شیوع ویروس کرونا باشد.

از کجا می‌توانیم توکن NMR را تهیه کنیم؟

ارز دیجیتال نومرایر بیشتر در بیلاکسی (Bilaxy) و بیترکس (Bittrex) معامله می‌شود. این صرافی ها تقریباً 1.4 میلیون دلار از حجم معاملات روزانه 2 میلیون دلاری آن را تشکیل داده اند. تقریباً پنجاه درصد از معاملات نومرایر فقط از طریق بیلاکسی انجام می‌شود. اگرچه از نفوذ بیترکس برخوردار نیست، اما استفاده بیلاکسی بیخطر است.

خوشبختانه، با بررسی دقیق، به وضوح از اوردر بوک می‌توان دریافت که حجم واقعی معامله می‌شود و نقدینگی آن بسیار خوب به نظر می‌رسد، این بدان معناست که شما نباید در هیچ یک از این سیستم عامل‌ها مشکلی برای تجارت داشته باشید.

این ارز دیجیتال در صرافی های بایننس و کوینکس نیز در دسترس قرار دارد.

علاوه بر برنده شدن در مسابقات علمی داده‌های نومرایر تنها راه برای بدست آوردن توکن نومرایر خرید آن از صرافی است. و به یاد داشته باشید برای ورود به مسابقات به برخی از توکن های نومرایر نیاز دارید.

چگونه ارز دیجیتال نومرایر را ذخیره کنیم؟

اگر می‌خواهید توکن نومرایری خود را ذخیره کنید، انجام این کار کاملاً ساده است زیرا مانند توکن ای آر سی بیست است. این بدان معنی است که می‌توانید آن را روی هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند، از جمله کیف پول‌های ارزدیجیتال دسکتاپ مانند مای اتر ولت (MEW) یا کیف پول‌های ارزدیجیتالی موبایل مانند اتومیک ولت (Atomic Wallet) و تراست ولت (Trust Wallet) و کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) ذخیره کنید.

توکن نومرایر خود را در مبادلات رها نکنید، همیشه به یاد داشته باشید که رمزعبور خود را در هر زمان ممکن روی کیف پول خود نگه دارید.

نقشه راه  (Numeraire)

موارد بعدی برای گسترش نومرایر چیست؟ خب، این خیلی واضح نیست. نومرایر طرح جامع خود را در مقاله‌ای که توسط بنیانگذار نومرایر، ریچارد کریب نوشته شده است، بیان کرده است. اهداف بلند مدت نومرایر شامل انحصار اطلاعات، انحصار هوش، انحصار پول و انحصار تمرکززدایی است.

خود کریب اظهار داشته است که می‌خواهد نومرایر به صندوق پوشش ریسک نهایی جهان تبدیل شود. استدلال او این است که صندوق پوشش ریسک نومرایر، حاوی صدها هزار و در نهایت میلیون‌ها دانشمند داده شود و سرانجام از هر شرکت سرمایه گذاری مالی دیگر در جهان پیشی خواهد گرفت.

همانطور که می دانید، توکن نومرایر به عنوان سهام و پاداش دانشمندان داده در مسابقات هفتگی علمی داده‌های نومرایر استفاده می‌شود. این بدان معنی است که با ادامه رشد اکوسیستم نومرایر، تقاضا برای توکن نومرایر توسط دانشمندان جدید داده‌ای که وارد مسابقات هفتگی می‌شوند نیز افزایش خواهد یافت. معرفی اریژر همچنین تقاضای بیشتری برای نومرایر ایجاد خواهد کرد، زیرا توکن مورد برای خرید اطلاعات و سهام گذاری در سیستم عامل استفاده می‌شود.

به نظر می‌رسد نومرایر در مسیر دستیابی به هدف خود برای تبدیل شدن به قدرتمندترین صندوق پوشش ریسک جهان است. با این حال لازم به ذکر است که تمرکز تیم نومرایر در حال حاضر بیشتر بر روی اریژر است.

نومرایر اکنون یکی از اجزای این اکوسیستم جدید است که اساساً تلاش می‌کند اصل تعاملات اجتماعی را در هر تعامل و معامله آنلاین به ارمغان بیاورد. به نظر می‌رسد نومرایر همچنان دارایی اصلی مورد استفاده در پروژه‌های آینده اریژر باشد.

نظر ما درمورد نومرایر

نومرایر یک پروژه واقعاً منحصر به فرد در دنیای ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر تنها یک صندوق دیگر وجود دارد که مشابه نومرایر است و آن هم هج ترید (HedgeTrade) است. در بستر هج ترید، کاربران همچنین دارایی‌ها را پیش بینی می‌کنند.
با این حال، بر خلاف نومرایر، این پیش بینی‌ها توسط معامله گران دیگر خریداری می‌شود. به طور خلاصه، شما به جای جمع کردن پیش بینی‌های خود در یک متا مدل در صندوق پوشش ریسک، شما پیش بینی‌های فردی را به یک بازار ارائه می‌دهید که در آن پیش بینی‌ها با استفاده از توکن هج ترید خریداری و فروخته می‌شوند.

همچنین پروژه‌های مشابه دیگری در خارج از حوزه ارزهای دیجیتالی وجود دارد و آنها شامل کیوآنت کانکنت (QuantConnect)، کوانتپی (Quantopian) و وورلد کوانت (WorldQuant) است. آن‌ها همچنین قدرت مغز هزاران دانشمند داده را برای ایجاد مدل‌هایی برای تجارت و سرمایه گذاری، جمع می‌کنند. با این حال، چند تفاوت قابل توجه بین این صندوق‌های پوشش ریسک و نومرایر وجود دارد.عدم استفاده از قراردادهای هوشمند

اول اینکه، اکوسیستم آنها با استفاده از قراردادهای هوشمند ساخته نشده است. به این معنی که شما باید اعتماد کنید که این صندوق‌های پوشش ریسک هزینه‌های خود را پرداخت می‌کنند و به طور مداوم و نامحدود این روند را حفظ می‌کنند. دوم، به نظر می‌رسد هیچ یک از آنها انگیزهٔ فراتر از پاداش برای مدل‌های داده دقیق از دانشمندان داده خود ندارند. به طور خاص، هیچ سهام واقعی درگیر نیست. سرانجام، یک فرآیند بررسی برای دانشمندان داده‌ای که شرکت می‌کنند وجود دارد.

اگرچه نمی‌توانیم به جای ریچارد کریب صحبت کنیم، اما می دانیم که او همانطور که قبلاً بارها در مصاحبه‌ها گفته است، نومرایر بسیار خطرناک است زیرا از یک قرارداد هوشمند برای سوزاندن سهام و صدور پاداش استفاده می‌کند، انگیزه بیشتری برای شرکت کنندگان برای ارائه مدل‌های دقیق از طریق استیکینگ (staking) فراهم می‌کند، و تقریباً هر کسی که روی کره زمین است با یک کامپیوتر می‌تواند به آن ملحق شود.

اگرچه تردید وجود دارد که آیا نومرایر به اهداف خود در انحصار کامل بر امور مالی برسد یا نه، اما این پروژه مطمئناً پتانسیل زیادی دارد و به عنوان یک سرمایه گذاری امیدوار کننده در داخل و خارج از دنیای ارزهای دیجیتال برجسته است.
نتیجه گیری

نظر ما در مورد توکن نومرایر کمی منفی‌تر است!

عرضه مشکوک ارز دیجیتال نومرایر

به عنوان یک توکن ای آر سی بیست، جمع آوری اطلاعات دقیق‌تر در مورد توکن نومرایر با استفاده از سایت ] Etherscan.io [بسیار آسان است. در نامه نگاری ایمیلی بین کوین دسک (Coindesk) و کریب، اشاره شده است که 1.7 میلیون توکن نومرایر حساب نشده است زمانی که کریب توضیح داده است که پس از قطع عرضه چه اتفاقی خواهد افتاد.

همانطور که در تصویر بالا به وضوح می‌بینیم، کریب بیش از چهارصد هزار توکن نومرایر را برای خود نگه داشته است. به نظر می‌رسد چند آدرس دیگر حاوی مقادیر قابل توجهی توکن نومرایر نیز هستند و اینکه آیا آنها به دانشمندان فوق العاده موفق داده از نومرایر تعلق دارند یا خیر، جای سؤال دارد.

این واقعیت ممکن است بعضی از افراد را دچار تردید کند زیرا وقتی خالق یک توکن مقدار قابل توجهی از آن را برای خود نگه می‌دارد نشانه خوبی نیست

پتانسیل قیمت ارز دیجیتال نومرایر

عملکرد قیمت نومرایر در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی شده بسیار چشمگیر است. با این حال، این واقعیت که مطابق با اجرای بول در سال‌های 2017/2018 افزایش قابل توجهی نکرده است می‌تواند حاکی از این باشد که ممکن است به زودی دارایی‌های نومرایر ده برابر شود.

از آنجا که توکن نومرایر هر زمان که دانشمند داده در مسابقات می‌بازد یا وقتی شخصی اطلاعات معیوبی را در بازار اریژر ارسال می‌کند، سوزانده می‌شود، این بدان معنی است که میزان عرضه توکن نومرایر به تدریج کاهش می‌یابد.

در حالی که این کاهش تدریجی عرضه، افزایش تدریجی قیمت با گذشت زمان (با فرض ثابت ماندن تقاضا برای توکن نومرایر یا افزایش آن) را نشان می‌دهد، مسئله دوم را ارائه می‌دهد که می‌تواند سقوط اکوسیستم نومرایر و اریژر باشد. دلیل این امر این است که در لحظه‌ای که آخرین توکن نومرایر سوزانده می‌شود، دیگر راهی برای دانشمندان داده یا طالبان اطلاعات وجود نخواهد داشت تا مطالب خود را به اشتراک بگذارند یا پاداش خود را از هر دو سیستم عامل دریافت کنند.

به نظر می‌رسد احتمال وقوع این اتفاق در آینده نزدیک بسیار ناچیز است و با توجه به اینکه مقدار توکن نومرایر دریافتی یا پیشنهادی به دلار آمریکا بیان می‌شود، این بدان معناست که عمر نومرایر و اریژر طولانی خواهد بود.

آن‌ها حداقل تا ماه مه سال 2028 وجود خواهند داشت، یعنی زمانی که مسابقات علمی داده بزرگ در نومرایر به پایان می‌رسد. سه میلیون توکن برنده شده احتمالاً فروخته خواهد شد و عرضه جدیدی از توکن نومرایر در بازارها و صرافی‌ها موجود می‌شود که خریداران می‌توانند از آن در نومرایری جدید و اریژر استفاده کنند.

هیچ یک از موارد فوق توصیه مالی یا سرمایه گذاری نیست و ما به شما توصیه می‌کنیم که در مورد موضوعاتی که در اینجا راجع بهشان صحبت کردیم، خودتان تحقیق کنید.

مطالب مرتبط
تفاوت BTC و BCH: بیت کوین کش و بیت کوین چه تفاوتی با هم دارند
توکن‌های بیمه در صنعت ارزهای دیجیتال چه هستند و چه تفاوت‌هایی دارند؟
توکن های اهرمی FTX چیست و چگونه در ترید ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس