قیمت بیت کوین
۱,۲۸۷,۶۴۹,۴۶۴تومان
49,052دلار
4.70
قیمت اتریوم
۴۰,۶۵۳,۹۵۹تومان
1,558.08دلار
7.84
قیمت کاردانو
۳۱,۸۸۵تومان
1.22دلار
4.85
قیمت بایننس کوین
۶,۵۳۵,۷۰۷تومان
249.03دلار
11.11
خانه  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال به کاربران این امکان را می‌دهد که دارایی دیجیتال خود را در یک کیف پول آفلاین قفل کنند و از طریق آنها سود کسب نمایند. کیف پول آفلاین به عنوان کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد نیز شناخته می‌شود. این کیف پول‌ها امنیت بالاتری دارند زیرا به اینترنت متصل نیستند، به همین دلیل آنها را آفلاین می‌نامند.

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری

دریافت پاداش به کاربران این فرصت را می‌دهد تا از ارزهای دیجیتال خود بدون فعالیت اقتصادی، سود کسب کنند. لازم نیست برای دریافت سود حتماً یک گره اعتبارسنجی تحت مدل اجماع اثبات سهام ایجاد کنند. همانطور که در مورد استیکینگ آفلاین اتریوم 2.0 (Ethereum 2.0) رخ خواهد داد. کاربران می‌توانند همانند شخص دیگری که گره‌ای را راه اندازی کرده است پاداش دریافت کنند، اما آفلاین باشند.

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟ کسب درآمد از طریق کیف پول‌های سخت افزاری

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال در مقایسه با سایر مدل‌های استیکنیگ متفاوت عمل می‌کند. در سایر مدل‌های استیکنیگ، معمولاً دارنده رمزارز باید ارز دیجیتال خود را به یک گروه منتخب اعتبارسنج واگذار کند. در این شیوه هرکسی می‌تواند بدون دست زدن به دارایی‌های دیجیتال دیگران تبدیل به یک سوپر استیکر (Super Staker) شود. سوپراستیکر می‌تواند برای دیگران گره اعتبارسنج را فعال کند.

برای کسانی که انتخاب می‌کنند یک گره فوق العاده استیکینگ را اجرا کنند، استیکینگ آفلاین فرصت منحصر به فرد دیگری را ایجاد می‌کند. با این روش آنها توانایی جمع آوری قدرت پردازش معاملات و دریافت هزینه‌ای که مستقیماً از پاداش بلاک پرداخت می‌شود را به دست می‌آورند.

مزایای استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟

عدم واگذاری ارزهای دیجیتال به غیر

چندین نوع استیکینگ آفلاین وجود دارد. این امکان به دارندگان دارایی‌های دیجیتال این اجازه را می‌دهد تا به جای اینکه درگیر همه نیازهای فنی راه اندازی یک گره شوند، ارز دیجیتال خود را در یک اپراتور گره قرار دهند. در این روش موانع مشارکت کاهش می‌یابد زیرا کاربران ملزم نیستند که حق حضانت دارایی خود را به یک طرف خارجی تحویل دهند. کاربران به سادگی می‌توانند با استفاده از کیف پول‌های آفلاین موجود مانند آنهایی که توسط ترزور (Trezor) یا لجر (Ledger) تولید می‌شوند وجوه خود را سهم‌گذاری کنند. تنها نیاز این است که کیف پول از عملکرد واگذاری استیکینگ پشتیبانی کند.جلوگیری از تأثیر نهنگ‌ها بر شبکه

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال به اکوسیستم پلتفرم ارز دیجیتال خود نیز سود می‌رساند. این عمل به این معنی است که توکن های پاداش بین کاربران بیشتری توزیع می‌شود. همچنین پایگاه گسترده‌تری از کاربرانی که می‌خواهند از مزایای استیکینگ آفلاین بهره مند شوند ایجاد می‌گردد.

این راه‌کار به نوبه خود، میزان وابستگی شبکه به توکن‌های نهنگ‌ها را کاهش می‌دهد. به همین ترتیب سود شبکه نیز تنها در جیب نهنگ‌ها نمی‌رود. نهنگ‌ها می‌تواند با سهم‌گذاری مقدار زیادی توکن و ریختن پاداش آنها در صرافی‌ها، قیمت آن توکن را بی ثبات کند.

این همچنین بدان معنی است که میزان تمرکز رأی دهندگان بر روی تعداد بیشتری از کاربران توزیع می‌شود. این کار تأثیر نهنگ‌ها بر روی شبکه و همچنین قیمت رمزارز ، از بین می‌برد.

ایجاد جامعه‌ای فعال‌تر

بعلاوه، کاربرانی که در استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال در شبکه‌ها سرمایه گذاری کرده‌اند، در ازای اعتماد خود پاداش می‌گیرند. این پاداش‌ها باعث می‌شود کاربران بیشتر احساس وابستگی و نزدیکی به آن شبکه کنند. این وفاداری منجر به ایجاد یک جامعه قوی‌تر در اطراف توکن می‌شود.

ریسک پایین در مقایسه با سایر روش‌های استیکینگ و استخراج نقدینگی

استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال همچنین بسیاری از خطرات مرتبط با سایر روش‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، ظهور سیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای باعث شده است تا کاربران از طریق بسترهای سهام و وام انگیزه بگیرند تا به “ییلد فارمینگ” بپردازند.

با این حال، به دلیل عدم بلوغ در بازار دیفای (DeFi)، کاربران آن می‌توانند با خطرات قابل توجهی روبرو شوند. یکی از بزرگنرین خطرها، خطر خطاهای قرارداد هوشمند است. امسال با افزایش علاقه به دیفای این خطاها شیوع بیشتری پیدا کرده است. یک هکر سال گذشته از آسیب پذیری در پروتکل وام سریع bZx سواستفاده کرد. یک اشکال نیز ماه ژوئن در قرارداد هوشمند بنکور (Bancor) کشف شد. ویتالیک بوترین گفته است که وی معتقد است کاربران همچنان خطرات موجود در قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین را دست کم می‌گیرند.خطرات استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال چیست؟

استیکینگ آفلاین خطرات بسیار کمتری نسبت به استیکینگ آنلاین ارزهای دیجیتال یا استفاده از برنامه‌های وام‌دهی دیفای دارد. با استیکینگ آفلاین، قفل توکها در طولانی مدت و خطرات جدی وجود ندارد، به همین دلیل بسیار کاربرپسند است.

بنابراین، خطرات اصلی صرفاً همان ملاحظات عمومی مرتبط با استفاده از ارز دیجیتال در کیف پول‌های سخت افزاری است. کاربران باید اطمینان حاصل کنند که کیف پول سخت افزاری خود را ایمن نگه داشته اند. همینطور از کلیدهای خصوصی خود به طور مناسب پشتیبان تهیه کنند. اگر نسخه پشتیبان و کیف پول خود را از دست بدهند، تمام وجوه موجود در کیف پول از جمله پولهای سهم‌گذاری شده را از دست می‌دهند.

آیا نمونه‌هایی از پروژه‌های ارائه سهم گذاری آفلاین وجود دارد؟

متأسفانه، هنوز هم این مورد وجود دارد که بیشترین سهم گذاریها، چه مستقیماً تحت الگوی اثبات خالص سهام و چه غیرمستقیم با استفاده از اجماع اثبات سهام، به صورت آنلاین انجام می‌شود. این معمولاً به معنای واگذاری کنترل ارز رمزنگاری شده به شخص ثالث یا تفویض اختیار به یک سرویس است.

تزوس (XTZ) شبیه‌ترین مدل به سهم‌گذاری آفلاین است. سکه‌های این شبکه بعد از از سهم گذاری قابل نقد شدن می‌مانند. کاربران می‌توانند با سرمایه اندکی “بیکر” یا اعتبار سنج خود را راه اندازی کنند. البته “بیکرها” برای تبدیل شدن به نماینده باید حداقل 10،000 سکه را سهم گذاری کنند. با قیمت‌های فعلی هزینه این کار نزدیک به 20000 دلار است.

Qtum همچنین یک راه حل استیکینگ آفلاین را معرفی کرده است. با اینکه پیشنهاد می‌شود کاربران بیش از چند توکن QTUM برای شرکت در شبکه قفل کنند، اما حداقلی وجود ندارد.

پروژه‌های دیگری نیز وجود دارند که سهولت استیکینگ آفلاین ارزهای دیجیتال را دارند. کازماس (Cosmos)، کاوا (Kava) و پلکادات (Polkadot)، نیز می‌توانند به عنوان یک راه حل غیرمستقیم در نظر گرفته شوند. البته این شبکه‌ها نیز خطرات دیگری را در بر می‌گیرد.

به طور کلی، راه حل‌های سهم گذاری آفلاین ممکن است حامیان سیستم مالی غیرمتمرکز را قادر به ایجاد بازده از دارایی خود کنند. البته این کار بدون اینکه کاربران دارایی خود را در معرض بسیاری از خطرات ذاتی قراردادهای هوشمند مورد استفاده برنامه‌های دیفای قرار دهند، انجام می شود.

به همین ترتیب، اگر کاربران گذرواژه‌های کیف پول سخت افزاری یا کدهای دسترسی را در جایی نگه دارند که شخص ثالث مخربی بتواند به همراه سخت افزار به آنها دسترسی پیدا کند، خطر از دست دادن سرمایه خود را دارند.

به طور کلی، ذخیره سازی آفلاین یکی از ایمن‌ترین ابزارهای ذخیره سازی و دریافت پاداش برای نگه داشتن ارز رمزپایه محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط
تئوری بازی و ارزهای دیجیتال: الگوریتم‌های اجماع چگونه رفتار کاربران را کنترل می‌کنند؟
(AMB) h امبروسس چیست و از آینده آن چه می دانید؟
استیکینگ Staking یا سرمایه گذاری با بهره سالانه، 5 توکن برترسال 2020
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند