اوپن دکس OpenDEX می خواهد مدل دی فای را به بلاکچین بیت کوین بیاورد

بیت کوین اکنون به لطف صرافی غیرمتمرکز جدید اوپن دکس OpenDEX می تواند بدون خروج از بلاکچین بومی خود به عنوان نقدینگی مورد استفاده قرار گیرد. اوپن دکس یک صرافی جدید غیر متمرکز است که می خواهد استانداردهای صنعت DEX (صرافی های غیرمتمرکز) را توسعه دهد.

اوپن دکس OpenDEX می خواهد مدل دی فای را به بلاکچین بیت کوین بیاورد

اوپن دکس OpenDEX اجازه می دهد دارایی های دیجیتال، از جمله بیت کوین، در حین تأمین نقدینگی برای صرافی ها، در بلاک چین های بومی خود باقی بمانند.

در نتیجه، دارندگان بیت کوین برای شرکت در پروتکل های دی فای نیازی به انتقال ارزش به اتریوم ندارند.

اوپن دکس OpenDEX می خواهد مدل دی فای را به بلاکچین بیت کوین بیاورد
اوپن دکس OpenDEX می خواهد مدل دی فای را به بلاکچین بیت کوین بیاورد

دارندگان بیت کوینی که نمی خواهند رمزهای خود را به بلاک چین اتریوم منتقل کنند، اکنون می توانند از بازدهی عملکرد دی فای بهره مند شوند، البته به روشی تا حدودی پیچیده.

اوپن دکس OpenDEX چیست؟

اوپن دکس OpenDEX ، یک پروتکل صرافی غیرمتمرکز جدید است که امروز منتشر شده است و به دارندگان بیت کوین، لایت کوین و توکن های مبتنی بر اتریوم اجازه می دهد نقدینگی را بدون انتقال ارزش دارایی از بلاکچین های بومی خود برای معاملات دی فای تأمین کنند. این بدان معنی است که سیستم دی فای بدون نیاز به (WBTC) یا سایر پروتکل های بسته بندی متقاطع نه چندان غیرمتمرکز در دسترس دارندگان بیت کوین و سایر بلاکچین ها قرار می گیرد.


✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

اوپن دکس OpenDEX خود را به عنوان اولین قدم برای دستیابی به استانداردهایی قوی تر برای صرافی های غیرمتمرکز در فضای چندپاره رقبا مانند Uniswap ، IDEX و Balancer به بازار عرضه کرده است. توافق بر سر استانداردها کار دشواری است، بنابراین هدف اوپن دکس ایجاد جامعه ای باز از تأمین کنندگان نقدینگی است که به مرور زمان در مورد استانداردهای مشترک به توافق برسند.

اوپن دکسOpenDEX چگونه ساخته شده است؟

اوپن دکس OpenDEX با استفاده از شبکه لایتنینگ بیت کوین و کانکست Connext که یک پروتکل برای پرداختهای خرد نظیر به نظیر در تراکنشهای بین زنجیره ای است، ساخته شده است. نتیجه ترکیب این دو، راه حل معضل سرعت تراکنشها و انجام فوری معاملات است. در حالی که بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز فقط با سرعت تراکنش بلاکچین می توانند حرکت کنند، اوپن دکس ادعا می کند می تواند به صورت آنی معاملات را تایید کند.

کاربران هدف اوپن دکس بازارسازان هستند یا کاربرانی که مقدار زیادی دارایی نقد دارند و هر بار با خرید یا فروش، به تعیین قیمت کمک می کنند.

این تأمین کنندگان بزرگ نقدینگی قادر خواهند بود به صرافی های متمرکز متصل شده و معاملات آربیتراژ را انجام دهند و با خرید دارایی از یک صرافی و سپس فروش بلافاصله آن با قیمت بالاتر در صرافی دیگر سودآوری ایجاد کنند. در اعلامیه اوپن دکس OpenDEX حق بیمه در معاملات آربیتراژ حداکثر 3٪ اعلام شده است که این ممکن است ده ها بار در روز در طی نوسانات قابل توجه قیمت اتفاق بیفتد.

اوپن دکس به تازگی هدف بلندمدت خود را ایجاد مجموعه ای از استانداردها بیان کرده است. با این حال، در کوتاه مدت ،به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا برای رقابت در دی فای اتریوم بدون واگذاری حضانت BTC خود به متولیان شخص ثالث، سود کسب کنند.

سلب مسئولیت

تمام اطلاعات نوشته شده در مقاله صرفا با اهداف خبری منتشر شده است و هیچگونه مشاوره در زمینه ی سرمایه گذاری نیست.

5/5 (1 نظر)

درباره ی علیرضا شفیعی

پژوهشگر و علاقمند در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

تسلط بیتکوین بر بازار به نزدیکی 63 درصد رسیده است، آلتکوین‌ها همچنان تحت تأثیر بیتکوین

تسلط بیتکوین بر بازار به نزدیکی 63 درصد رسیده است، آلتکوین‌ها همچنان تحت تأثیر بیتکوین

علی رغم اصلاح بیش از 450 دلاری قیمت، تسلط بیتکوین بر بازار همچنان ادامه دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *