قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  حق بیمه کیمچی قیمت بیت کوین را در کره جنوبی به 66 هزار دلار رسانده است

حق بیمه کیمچی قیمت بیت کوین را در کره جنوبی به 66 هزار دلار رسانده است

اخبار بیت کوین
ندا رحیمی
1400/01/17
۰
حق بیمه کیمچی قیمت بیت کوین را در کره شمالی به 66 هزار دلار رسانده است

بیت کوین با قیمت 66،633 دلار در کره جنوبی معامله می‌شود، 15 درصد تفاوت نسبت به بازارهای جهانی. این حق بیمه کیمچی است!

حق بیمه کیمچی قیمت بیت کوین را در کره جنوبی به 66 هزار دلار رسانده است

حق بیمه به اصطلاح کیمچی (kimchi) یک بار دیگر کره جنوبی را تحت تأثیر قرار داده است. قیمت محلی بیت کوین اکنون 15٪ بالاتر از سایر نقاط است. با تقاضای زیاد برای بیت کوین اما عرضه کم در صرافی‌های محلی، بیت کوین در حال حاضر با قیمت 66،633 دلار در صرافی‌های کره جنوبی معامله می‌شود. تحلیلگران گفتند، کنترل سرمایه این کشور باعث به وجود آمدن شرایط عالی برای آربیتراژ شده است.اختلاف قیمت 15 درصدی بیت کوین در کره جنوبی و بازار جهانی

قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی امروز در حدود 59000 دلار است. با این حال اگر در کره جنوبی باشید، این طور نیست. در آنجا، یک بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 66،633 دلار معامله می‌شود.

جفت ارز بیت کوین / وون کره در دو صرافی بزرگ بیتومب و کوربیت در این کشور، نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در حال حاضر 75166000 وون کره جنوبی، معادل 66633 دلار است.

این در مقایسه با جفت ارز Bitcoin / USD در صرافی‌های جهانی مانند بایننس و کوین بیس 15٪ بیشتر است. این شکاف بزرگ، حق بیمه کیمچی نامیده می‌شود. کیمچی به نام یک غذای کره‌ای شبیه به ترشی سبزیجات، نامگذاری شده است.

حق بیمه کیمچی چگونه باعث این اختلاف قیمت می‌شود

حق بیمه کیمچی به این دلیل اتفاق می‌افتد که صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی توان کافی برای پاسخگویی به تقاضای زیاد بیت کوین را ندارند. تحلیلگران به نشریه اینترنتی دیکریپت گفتند که این به دلیل محدودیت‌‌‌های این کشور در کنترل جریان سرمایه است.

دولت کره جنوبی ارسال پول ملی این کشور، وون را به سایر کشورها دست و پا گیر می‌کند. این باعث می‌شود مردم فقط از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال بتوانند پول خود را به بازار ارز دیجیتال وارد کنند.

این تاخیرها باعث ایجاد افزایش تقاضا می‌شود و به طور موقت قیمت بیت کوین را افزایش می‌دهد. در کره جنوبی تقاضای زیادی برای بیت کوین وجود دارد: مردم کره جنوبی عاشق بیت کوین هستند. طبق یک نظرسنجی از پورتال شغلی سامارین (Samarin)، به اندازه یک سوم کل کارگران در سال 2017 دارای بیت کوین بودند. ثبت نام مردم کره جنوبی در ژانویه در بیت هاب 760٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وتل لوند، تحلیلگر در آرکین ریسرچ (Arcane Research)، به دیکریپت گفت: “به ویژه در بازارهای گاوی، حق بیمه کیمچی با گسترش FOMO توسط سوداگران خرده فروشی کره جنوبی در بازارها اتفاق می‌افتد.”

حق بیمه کنونی از بازارهای گاوی گذشته بسیار کمتر است

لونده، با اشاره به حق بیمه در پایان روز، توضیح داد که حق بیمه کیمچی 15٪ هنوز به میزان قابل توجهی کمتر از حق بیمه عظیم در ماه مه 2017 (63٪) و ژانویه 2018 (47٪) است.

در آن زمان حق بیمه کیمچی ناگهان سقوط کرد. خرید بیت کوین در کره جنوبی ارزان‌تر از جاهای دیگر بود. در اوایل سال 2018،  بیت کوین از تقریباً 20،000 دلار کاهش یافت و بازار خرس شروع به کار کرد. به تازگی در فوریه 2021، حق بیمه در حد – 6.5٪ کاهش یافت. لوند به دیکریپت گفت: “این تخفیف نشان دهنده احساس نزولی در بین بازرگانان خرده فروشی کره جنوبی در این دوره است.”

به گفته دو وان نام (Doo Wan Nam)، رئیس توسعه تجارت در آسیا برای تولید پروتکل حاکمیت، حق بیمه کیمچی به دلیل تقاضای زیاد برای بیت کوین، اما عرضه ناکافی سکه در صرافی‌های کره جنوبی، دوباره ظاهر شده است.

آربیتراژ چگونه کار می‌کند

جفت ارز Bitcoin / USD معمولاً متداول‌ترین جفت ارز صرافی‌های ارز دیجیتال است. اما در کشورهایی مانند کره جنوبی که پول ملی در آنها غالب است این طور نیست. در کره جنوبی، معامله گران بیشتر از ارز فیات ملی خود برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

به دلیل نرخ تبدیل، غالباً حق بیمه کمی‌در آن خرید وجود دارد، اما در حالی که معامله گران جهانی برای سود بردن از این اختلافات در آن صرافی‌ها حضور می‌یابند، این شکاف به سرعت بسته می‌شود. که اصطلاحاً “آربیتراژ نامیده می‌شود.

اما رمزنگاری در کره جنوبی بسیار رایج نیست. لوند به دیکریپت گفت: “اختلاف قیمت‌ها فرصتی برای آربیتراژ است، اما کنترل‌های شدید کره جنوبی آربیتراژ را دشوار می‌کند.”

به چه دلیل این اختلاف قیمت رخ می‌دهد

نام توضیح داد که خرید ارزهای دیجیتال در این کشور جرم نیست. با این حال معامله گران باید هنگامی‌که پول زیادی به خارج از کشور ارسال می‌کنند، به دولت کره جنوبی اطلاع دهند. گزارش منجر به تأخیر می‌شود. به همین دلیل معاملات آربیتراژ بسیار زمانبر و سخت می‌شود

اما حق بیمه امروز کیمچی ممکن است برای معامله گران آربیتراژ بسیار اشتها آور باشد.

لوند به دیکریپت گفت: “با افزایش حق بیمه در این مقیاس،” باید انتظار داشت که معامله گران راهی برای کاهش اسپرد – علیرغم خطرات مرتبط با آن پیدا کنند. “

وی هشدار داد که این امر ممکن است منجر به اصلاح بازار بیت کوین در کشور کره جنوبی شود.سلب مسئولیت

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی و خبری است. این مطلب موارد مالی، سرمایه گذاری یا سایر مشاوره‌ها را در برنمی‌گیرد.

مطالب مرتبط
کارت‌های GPU رمزنگاری به میدان می‌آیند؟ نبرد گیمرها و ماینرها بر سر سخت افزار
ارزهای بزرگ بازار همراه با رکوردشکنی بیت کوین در نمودار ماهانه صعود را از سر گرفتند
توقف بیت کوین پشت سطح 50 هزار دلار، بازار دیشب 70 میلیارد دلار را از دست داد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید