منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای
یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای

یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای

سعید درویشی
1400/01/09
۰

پنکیک سواپ (PancakeSwap) به عنوان یکی از برترین سیستم عامل‌های دیفای ظاهر شده است. ادغام پنکیک سواپ در اسمارت چین بایننس (BSC) آن را به یک آهنربا نقدینگی در برابر رقبایی مانند یونی سواپ (Uniswap) و سوشی سواپ (SushiSwap) تبدیل کرده است.

یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای

امور مالی غیرمتمرکز در یک ماه گذشته جای خود را به توکن غیرقابل معاوضه داده است. با این حال این امر مانع از توسعه و استراتژی بازاریابی پروژه‌های برتر دیفای برای توسعه اکوسیستم‌ها و سهم بازار خود نشده است.

یکی از پروژه‌هایی که در اواخر سال از عملکرد بسیار چشمگیری برخوردار بوده است، پنکیک سواپ (CAKE)، بازارساز خودکار مبتنی بر زنجیره بایننس (AMM) است. این صرافی به کاربران امکان می‌دهد توکن ها را مبادله کرده و بخشی از هزینه‌ها را از طریق یلد فارمینگ بدست آورند.کاربران از هزینه‌های بالای اتریوم فرار می‌کنند

بر اساس گزارش اخیر دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، چندین عامل در ماه‌های اخیر در کمک به رشد اکوسیستم پنکیک سواپ (PancakeSwap) نقش مهمی داشته‌اند. تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که این پروتکل همچنان یک رقیب جدی برای یونی سواپ خواهد بود.

یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای

حجم معاملات ماهانه پنکیک سواپ

هرکسی که در سال 2021 اقدام به معامله در شبکه اتریوم (ETH) کند، متوجه افزایش نجومی هزینه‌های گس خواهد شد که با افزایش قیمت اتر افزایش یافته است.

یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای

هزینه های گس اتریوم

اگر این نمودار از متوسط هزینه‌های گس در اتریوم را با نمودار بالا با جزئیات حجم معاملات ماهانه در پنکیک سواپ مقایسه کنید، یک همبستگی بین هزینه‌های بالای گس و فعالیت بیشتر در این سیستم عامل دیفای دیده می‌شود.

در حالی که هزینه‌های اتریوم در حال افزایش است، اسمارت چین بایننس (BSC) به لطف پل‌های متعدد میان زنجیره‌ای و هزینه‌های معامله کم به عنوان یک گزینه مناسب ظاهر شد. پنکیک سواپ بزرگ‌ترین و تثبیت شده ترین دکس (DEX) در BSC است. بنابراین این صرافی غیرمتمرکز از هجوم کاربران و پایگاه کاربری بزرگ بایننس بهره مند می‌شود.

تحلیلگران دلفی دیجیتال اکوسیستم عظیم بایننس را به عنوان یکی دیگر از مهمترین عوامل تقویت کننده CAKE معرفی کردند. پنکیک سواپ برخلاف یونی سواپ از “اثر شبکه گسترده‌ای که بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان بهره مند است. این صرافی به طور معمول اولین انتخاب برای معامله گران خرده فروشی است”.

کاربران به راحتی می‌توانند با برداشتن توکن های خود از بایننس به کیف پول پشتیبانی شده از BSC، به این صرافی دسترسی پیدا کنند.

پنکیک سواپ می‌تواند یک خون آشام همیشگی برای یونی سواپ باشد

دلفی دیجیتال همچنین اقتصاد توکن CAKE را به عنوان عاملی قابل توجه برای رشد آینده این ارز برجسته کرد.

برخلاف UNI و SUSHI، محدودیتی در عرضه توکن های CAKE وجود ندارد. این امر به این توکن “توانایی انجام دائمی حملات خون آشام هدفمند به منظور جذب نقدینگی و ایجاد انگیزه در پروژه‌های راه اندازی در AMM پنکیک سواپ” ارائه می‌دهد.

نرخ تورم هفتگی CAKE در حال حاضر 3.78٪ است. این نرخ به طور قابل توجهی بالاتر از نرخ تورم سالانه 2٪ UNI محسوب می شود.

حتی با اقدامات مختلف تورم زدایی که توسط توسعه دهندگان CAKE اجرا شده است، “میزان عرضه خالص تقریباً 1،000،000 کیک در هفته است. این به معنی تورم واقعی سالانه 37٪ (یا 0.7٪ هفتگی) است.”

به گفته دلفی دیجیتال، پنکیک سواپ از چگونگی افزایش تورم فعلی آگاه است. تیم رأی گیری حاکمیتی را برای تغییر برنامه تورم اعلام کرده است. قرار است گزینه‌های ثابت نگه داشتن عرضه، کاهش آن به 23.5 یا 22 توکن کیک در هر بلاک در جامعه پنکیک سواپ به رای گذاشته شود.

گزینه‌ای برای کاهش عرضه به 22 کیک، یا 20 درصد کاهش کلی عرضه، در حال حاضر به نفع این پلتفرم است. این باعث کاهش عرضه کیک به 1.050.000 خواهد شد. این امر به خنثی سازی تورم کمک می‌کند. در عین حال به پروژه امکان می‌دهد تا در طولانی مدت قابلیت‌های حمله خون آشام خود را حفظ کند.ارز دیجیتال کیک سعی می‌کند مقاومت را بشکند

داده‌های بازارهای کوین تلگراف و تردینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت CAKE از 28 فوریه و پایین‌ترین سطح 8.30 دلار، تلاش‌های زیادی کرده است تا به بالاترین سطح جدید خود برسد. در زمان نوشتن این مقاله معاملات این آلتکوین با قیمت 15.63 دلار انجام می‌شود.

یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای

نمودار قیمت CAKE

با توجه به داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو، شرایط بازار CAKE برای مدتی مطلوب بوده است.

امتیاز ورتکز، منحصر به کوین تلگراف است. این شاخص از مقایسه الگوریتمی شرایط تاریخی و فعلی بازار به وجود می‌آید. این داده‌ها از ترکیبی از نقاط داده شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می‌شود. آزمایش اخیر سیستم با استفاده از استراتژیهای مشخص شده در گزارش، منجر به بازدهی سرمایه تا 1497٪ شد.

نمودار ورتکز پنکیک سواپ

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، امتیاز ورتکز برای CAKE سبز شد. این شاخص سطح 65 را در 21 مارس ثبت کرد. این تقریباً شش ساعت قبل از شروع افزایش قیمت در چهار روز آینده بود.

پس از افزایش دقیق اولیه در 22 مارس، امتیاز ورتکز همچنان صعود کرد و در 25 مارس، سه ساعت قبل از شروع رشد قیمت به بالاترین سطح 81 رسید.

پشتیبانی قوی از طرف بایننس و کم بودن هزینه‌های BSC، پنکیک سواپ را در موقعیتی رشک برانگیز برای جذب نقدینگی از پروتکل‌های دیفای مبتنی بر اتریوم قرار داده است. راه حل عملی برای هزینه‌های بالای گس همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. علی رغم نگرانی‌های مربوط به تورم، تحلیلگران پیشنهاد کرده‌اند که در حالی که نبرد برای تسلط دیفای ادامه دارد، پنکیک سواپ می‌تواند رقیب اصلی یونی سواپ باشد.سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت استفاده‌های خبری و اطلاعاتی است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. قبل از هر اقدام مالی ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید. به خاطر داشته باشید هیچ گاه بیش از آن چه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
ماسک با دوج کوین می‌ماند
وال استریت با بازگشت رئیس جمهور ترامپ به کاخ سفید رشد کرد
توسعه دهندگان بلاک چین: کدام شبکه ارز دیجیتال سریع‌ترین رشد جامعه توسعه دهنده را داراست
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether