قیمت بیت کوین
1,444,872,844تومان
55,451.00دلار
0.71
قیمت اتریوم
60,185,723تومان
2,311.08دلار
8.75
قیمت بایننس کوین
15,346,563تومان
588.82دلار
17.93
قیمت ریپل
36,745تومان
1.41دلار
10.40
قیمت تتر
26,054تومان
1.00دلار
0.02
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  پکسوس Paxos و توکن بومی‌آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن بومی‌آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن استاندارد بومی‌آن (PAX) یک استیبل کوین است که توسط شرکت پکسوس تراست Trust Paxos مدیریت می‌شود. PAX به‌طور مستقیم با دلار آمریکا تراز شده است تا قیمت خود را ثابت نگه دارد به‌جای آنکه مانند بیشتر دارایی‌های رمزنگاری بسیار بی‌ثبات باشد. گرچه در چند سال گذشته استیبل کوین‌‌‌های بسیاری ساخته و منتشر شده‌اند، اما برخی از آن‌ها قابل‌اعتمادتر از سایرین هستند. این همان چیزی است که منجر به این شده که پکسوس در بین انبوهی از استیبل کوین‌ها جزو رهبران آینده این نوع ارز باشد.

پکسوس Paxos و توکن بومی‌آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

آیا پکسوس و رمز PAX آن می‌توانند پایدارترین استیبلکوین دنیای کریپتو باشند؟ در زیر می‌فهمیم.

پکسوس Paxos چیست؟

توکن بومی‌پکسوس (PAX) یک توکن ERC20 است که 100٪ با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. به ازای هر PAX صادرشده، باید حداقل یک دلار آمریکا در حساب‌های بانکی پکسوس Paxos وجود داشته باشد؛ مانند سایر سکه‌های تراز شده با دلار آمریکا، PAX به دنبال ترکیب ثبات و قابلیت اطمینان طولانی‌مدت دلار آمریکا با مزایای ارز دیجیتال است؛ یعنی اینکه بلافاصله، در هر زمان و تقریباً با هزینه صفر از طریق اینترنت به هرکسی در کره زمین منتقل شود.

پکسوس Paxos و توکن بومی‌آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن بومی‌آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

مانند سایر توکن‌های ERC20 که در بلاک چین اتریوم ایجادشده‌اند، PAX می‌تواند به‌عنوان پول قابل‌برنامه‌ریزی در قراردادهای هوشمند استفاده شود و توانایی تعامل با دپ‌های مختلف را دارد.

چه کسی پکسوس را اختراع کرد؟

PAX توسط شرکت پکسوس تراست یک شرکت نیویورکی ایجادشده است، این شرکت همچنین دفاتری در لندن و سنگاپور دارد. آن‌ها توسط دپارتمان خدمات مالی امور خارجه نیویورک (NYSDFS) تأیید و قانون‌گذاری می‌شوند. بنیان‌گذار و مدیرعامل فعلی پکسوس Paxos چارلز کاسکاریلا است.

آیا می‌دانید؟

پکسوس Paxos اولین استیبل کوین قانون‌گذاری شده‌ای است که برای تجارت دارایی‌های دیجیتال در نیویورک تأیید شده است. هیئت‌مدیره پکسوس شامل رئیس سابق شرکت بیمه سپرده فدرال(FDIC) و یکی از سناتورهای سابق ایالات‌متحده است.

یک تاریخچه مختصر

2012 – پکسوس با راه‌اندازی صرافی itBit در سنگاپور تأسیس شد.

2015 – منشور اعتماد توسط NYSDFS به پکسوس Paxos اعطا شد که اولین شرکت تأیید شده برای ارائه محصولات و خدمات رمزنگاری به‌حساب می‌آید.

2018 – توکن استاندارد پکسوس (PAX) به‌عنوان دلار پایدار و با پشتیبانی دلار آمریکا راه‌اندازی می‌شود.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

چه چیزهای ویژه‌ای در مورد پکسوس وجود دارد؟

پکسوس Paxos با همکاری برخی از معتبرترین مقامات مالی به استاندارد بالایی از رعایت مقررات متعهد است. آن‌ها همچنین به‌طور منظم توسط شرکت‌های برتر موردبررسی قرار می‌گیرند که به‌طور مستقل تأیید می‌کنند که PAX درواقع 100٪ توسط ذخایر دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. شفافیت روند حسابرسی آن‌ها را می‌توان در وب سایتشان مشاهده کرد که هرماه به‌روز می‌شود تا میزان کل دلار آمریکای ذخیره‌شده در پکسوس مشخص باشد. ذخایر پکسوس Paxos و تمام دلارهای آن در بانک‌های ایالات‌متحده توسط بیمه FDIC نیز محافظت می‌شود.

آیا می‌دانید؟

بزرگ‌ترین و یکی از اولین استیبل کوین‌های صنعت رمزنگاری، تتر (USDT)، موردبحث و جدال مداوم قرارگرفته است. انتقاد اصلی از تتر این است که ذخیره‌های دلار آن‌ها 100٪ برابر با توکن‌های صادرشده توسط این شرکت نیست و اصلی‌ترین دلیل این انتقاد شفافیت کم و گزارش‌های ضعیف نسبت به عملکردشان است. اخیراً، تتر اعتراف کرده است که فقط 74٪ از توکن‌های USDT آن‌ها با پول نقد پشتیبانی می‌شود، به این معنی که برای هر USDT در گردش، فقط 74 سنت در ذخایر تتر وجود دارد. تتر همچنین توسط دادستان کل نیویورک متهم شده است که تلاش کرده 850 میلیون دلار از بودجه شرکت را به‌صورت غیرقانونی از چرخه مالی خارج کند.

پکسوس Paxos چگونه توکن PAX را تولید می‌کند؟

PAX تنها زمانی می‌تواند ایجاد شود که دلارهای جدید وارد سیستم پکسوس Paxos شده باشند. هنگامی‌که شخصی یک دلار آمریکا به پکسوس می‌فرستد، یک رمز جدید PAX ایجاد می‌شود که درنهایت به‌حساب بانکی تنظیم‌شده توسط پکسوس می‌رود. وقتی آن شخص دلار خود را پس می‌خواهد، باید آن را با یک PAX عوض کند و سپس PAX از عرضه کلی خارج می‌شود. این سیستم بسیار ساده به این معنی است که برای هر PAX در گردش همیشه یک دلار آمریکا وجود دارد. هیچ توکن PAX قبل از خرید، ضرب یا ایجاد نمی‌شود بنابراین کل عرضه PAX کاملاً بر اساس تقاضای توکن است.

چگونه PAX را به دست بیاوریم؟

PAX در صرافی‌های بزرگ قابل معامله است و توسط هر کیف پول رمزنگاری سازگار با توکن‌های ERC20 قابل نگهداری است. همچنین می‌توانید PAX را با دلار آمریکا خریداری کنید و سپس با استفاده از حساب‌رسمی‌پکسوس Paxos در هر زمان PAX را با دلار آمریکا معامله کنید.

با PAX چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

از PAX می‌توان برای پرداخت، انتقال و تجارت بین دارایی‌های رمزنگاری‌شده دیگر استفاده کرد. ازآنجاکه یک استیبل کوین است، عمدتاً به‌عنوان ذخیره ارزش پایدار در مبادلات استفاده می‌شود، این بدان معناست که معامله گران رمزنگاری برای کاهش نوسانات، دارایی‌های دیجیتال خود را با PAX معامله و نگهداری می‌کنند.

آینده

PAX به‌عنوان یک ارز رمزنگاری‌شده کاملاً قانونی و سازگار، درنهایت قصد دارد سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر و باثبات‌تر و سازمان‌های مالی را که هنوز نسبت به اکثر شرکت‌های رمزپایه اعتماد ندارند، جذب کند. تیم پکسوس Paxos همچنین درحال‌توسعه PAX به‌عنوان راهی برای کمک به تسویه‌حساب دارایی‌های سنتی‌تر مانند “کالاها، اوراق بهادار، املاک و مستغلات و حتی دارایی‌های باارزش دیگر مانند آثار هنری و کلکسیونی” است، لازم به ذکر است پکسوس هم‌اکنون استیبل کوین تراز شده به طلای خود را نیز منتشر کرده است. در آخر، این امید وجود دارد که PAX بتواند توسط جوامع بزرگ “بدون بانک” به‌عنوان راهی برای بهره‌مندی از تمام مزایای پول دیجیتال بدون نوسانات و کاملاً مطابق با قوانین باشد.

مطالب مرتبط
ایرسوآپ AirSwap پلتفرمی برای معاملات نظیر به نظیر توکن های اتریوم
ارز دیجیتال پالی گان (Polygon) یا ماتیک چیست و چرا برای اتریوم اهمیت دارد؟
اسپوفینگ Spoofing یا حملات جعل در بازارهای مالی و ارز دیجیتال چیست؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
صرافی رمزنگاری کوین بیس (Coinbase) + راهنمای کامل ایجاد حساب کاربری
ارز دیجیتال کاوا (Kava) چیست؟ پلت فرم اعطای وام ارزهای دیجیتال
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟