منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است
پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن استاندارد بومی آن (PAX) یک استیبل کوین است که توسط شرکت پکسوس تراست Trust Paxos مدیریت می‌شود. PAX به‌طور مستقیم با دلار آمریکا تراز شده است تا قیمت خود را ثابت نگه دارد به‌جای آنکه مانند بیشتر دارایی‌های رمزنگاری بسیار بی‌ثبات باشد. گرچه در چند سال گذشته استیبل کوین های بسیاری ساخته و منتشر شده‌اند، اما برخی از آن‌ها قابل‌اعتمادتر از سایرین هستند. این همان چیزی است که منجر به این شده که پکسوس در بین انبوهی از استیبل کوین ها جزو رهبران آیندهٔ این نوع ارز باشد.

پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

آیا پکسوس و رمز PAX آن می‌توانند پایدارترین استیبلکوین دنیای کریپتو باشند؟ در زیر می‌فهمیم.

پکسوس Paxos چیست؟

توکن بومی پکسوس (PAX) یک توکن ERC20 است که 100٪ با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. به ازای هر PAX صادرشده، باید حداقل یک دلار آمریکا در حساب‌های بانکی پکسوس Paxos وجود داشته باشد؛ مانند سایر سکه‌های تراز شده با دلار آمریکا، PAX به دنبال ترکیب ثبات و قابلیت اطمینان طولانی‌مدت دلار آمریکا با مزایای ارز دیجیتال است؛ یعنی اینکه بلافاصله، در هر زمان و تقریباً با هزینه صفر از طریق اینترنت به هرکسی در کره زمین منتقل شود.

پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است

مانند سایر توکن‌های ERC20 که در بلاک چین اتریوم ایجادشده‌اند، PAX می‌تواند به‌عنوان پول قابل‌برنامه‌ریزی در قراردادهای هوشمند استفاده شود و توانایی تعامل با دپ‌های مختلف را دارد.

چه کسی پکسوس را اختراع کرد؟

PAX توسط شرکت پکسوس تراست یک شرکت نیویورکی ایجادشده است، این شرکت همچنین دفاتری در لندن و سنگاپور دارد. آن‌ها توسط دپارتمان خدمات مالی امور خارجه نیویورک (NYSDFS) تأیید و قانون‌گذاری می‌شوند. بنیان‌گذار و مدیرعامل فعلی پکسوس Paxos چارلز کاسکاریلا است.

آیا می‌دانید؟

پکسوس Paxos اولین استیبل کوین قانون‌گذاری شده‌ای است که برای تجارت دارایی‌های دیجیتال در نیویورک تأیید شده است. هیئت‌مدیره پکسوس شامل رئیس سابق شرکت بیمه سپرده فدرال(FDIC) و یکی از سناتورهای سابق ایالات‌متحده است.

یک تاریخچه مختصر

2012 – پکسوس با راه‌اندازی صرافی itBit در سنگاپور تأسیس شد.

2015 – منشور اعتماد توسط NYSDFS به پکسوس Paxos اعطا شد که اولین شرکت تأیید شده برای ارائه محصولات و خدمات رمزنگاری به‌حساب می‌آید.

2018 – توکن استاندارد پکسوس (PAX) به‌عنوان دلار پایدار و با پشتیبانی دلار آمریکا راه‌اندازی می‌شود.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

چه چیزهای ویژه‌ای در مورد پکسوس وجود دارد؟

پکسوس Paxos با همکاری برخی از معتبرترین مقامات مالی به استاندارد بالایی از رعایت مقررات متعهد است. آن‌ها همچنین به‌طور منظم توسط شرکت‌های برتر موردبررسی قرار می‌گیرند که به‌طور مستقل تأیید می‌کنند که PAX درواقع 100٪ توسط ذخایر دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. شفافیت روند حسابرسی آن‌ها را می‌توان در وب سایتشان مشاهده کرد که هرماه به‌روز می‌شود تا میزان کل دلار آمریکای ذخیره‌شده در پکسوس مشخص باشد. ذخایر پکسوس Paxos و تمام دلارهای آن در بانک‌های ایالات‌متحده توسط بیمه FDIC نیز محافظت می‌شود.

آیا می‌دانید؟

بزرگ‌ترین و یکی از اولین استیبل کوین‌های صنعت رمزنگاری، تتر (USDT)، موردبحث و جدال مداوم قرارگرفته است. انتقاد اصلی از تتر این است که ذخیره‌های دلار آن‌ها 100٪ برابر با توکن‌های صادرشده توسط این شرکت نیست و اصلی‌ترین دلیل این انتقاد شفافیت کم و گزارش‌های ضعیف نسبت به عملکردشان است. اخیراً، تتر اعتراف کرده است که فقط 74٪ از توکن‌های USDT آن‌ها با پول نقد پشتیبانی می‌شود، به این معنی که برای هر USDT در گردش، فقط 74 سنت در ذخایر تتر وجود دارد. تتر همچنین توسط دادستان کل نیویورک متهم شده است که تلاش کرده 850 میلیون دلار از بودجه شرکت را به‌صورت غیرقانونی از چرخهٔ مالی خارج کند.

پکسوس Paxos چگونه توکن PAX را تولید می‌کند؟

PAX تنها زمانی می‌تواند ایجاد شود که دلارهای جدید وارد سیستم پکسوس Paxos شده باشند. هنگامی‌که شخصی یک دلار آمریکا به پکسوس می‌فرستد، یک رمز جدید PAX ایجاد می‌شود که درنهایت به‌حساب بانکی تنظیم‌شده توسط پکسوس می‌رود. وقتی آن شخص دلار خود را پس می‌خواهد، باید آن را با یک PAX عوض کند و سپس PAX از عرضه کلی خارج می‌شود. این سیستم بسیار ساده به این معنی است که برای هر PAX در گردش همیشه یک دلار آمریکا وجود دارد. هیچ توکن PAX قبل از خرید، ضرب یا ایجاد نمی‌شود بنابراین کل عرضه PAX کاملاً بر اساس تقاضای توکن است.

چگونه PAX را به دست بیاوریم؟

PAX در صرافی‌های بزرگ قابل معامله است و توسط هر کیف پول رمزنگاری سازگار با توکن‌های ERC20 قابل نگهداری است. همچنین می‌توانید PAX را با دلار آمریکا خریداری کنید و سپس با استفاده از حساب‌رسمی پکسوس Paxos در هر زمان PAX را با دلار آمریکا معامله کنید.

با PAX چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

از PAX می‌توان برای پرداخت، انتقال و تجارت بین دارایی‌های رمزنگاری‌شده دیگر استفاده کرد. ازآنجاکه یک استیبل کوین است، عمدتاً به‌عنوان ذخیره ارزش پایدار در مبادلات استفاده می‌شود، این بدان معناست که معامله گران رمزنگاری برای کاهش نوسانات، دارایی‌های دیجیتال خود را با PAX معامله و نگهداری می‌کنند.

آینده

PAX به‌عنوان یک ارز رمزنگاری‌شده کاملاً قانونی و سازگار، درنهایت قصد دارد سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر و باثبات‌تر و سازمان‌های مالی را که هنوز نسبت به اکثر شرکت‌های رمزپایه اعتماد ندارند، جذب کند. تیم پکسوس Paxos همچنین درحال‌توسعه PAX به‌عنوان راهی برای کمک به تسویه‌حساب دارایی‌های سنتی‌تر مانند “کالاها، اوراق بهادار، املاک و مستغلات و حتی دارایی‌های باارزش دیگر مانند آثار هنری و کلکسیونی” است، لازم به ذکر است پکسوس هم‌اکنون استیبل کوین تراز شده به طلای خود را نیز منتشر کرده است. در آخر، این امید وجود دارد که PAX بتواند توسط جوامع بزرگ “بدون بانک” به‌عنوان راهی برای بهره‌مندی از تمام مزایای پول دیجیتال بدون نوسانات و کاملاً مطابق با قوانین باشد.

مطالب مرتبط
سایت کریپتوکوانت (Cryptoquant) چیست؟ منبعی برای دریافت معیارهای زنجیره‌ای
دوج کوین در روز دوج (DOGE Day) به رشد سهمگین خود ادامه می‌دهد
اثر شبکه‌ای چیست و چگونه باعث افزایش ارزش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌شود؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
خطرات هاردفورک لندن اتریوم: چه نگرانی‌هایی در مورد به روزرسانی جدید اتریوم وجود دارد؟
سطح کلیدی بیت کوین: عبور بیت کوین از 40 هزار دلار مسیر را برای 100 هزار دلار باز می‌کند
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس