منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  سرویس کریپتوکارنسی پی پال (PayPal): پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال ممکن شده است 
سرویس کریپتوکارنسی پی پال (PayPal): پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال ممکن شده است 

سرویس کریپتوکارنسی پی پال (PayPal): پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال ممکن شده است 

سعید درویشی
1400/01/11
۰

پی پال (PayPal) اخیراً اعلام کرده‌است که می‌خواهد سرویس پرداخت با ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کند. این خبر شوک بزرگی به بازار وارد کرده‌است.

سرویس کریپتوکارنسی پی پال (PayPal): پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال ممکن شده است

پی پال (PayPal) اخیراً اعلام کرده‌است که می‌خواهد سرویس پرداخت با ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کند. این خبر شوک بزرگی به بازار وارد کرده‌است. اما چیزی که ما در این مقاله قصد بررسی آن را داریم این است که سرویس کریپتوکارنسی پی پال چگونه کار خواهد کرد؟

هنگامی که پی پال اعلام کرد که 346 میلیون کاربر فعالش از این پس می‌توانند ارزهای دیجیتال را از طریق حساب‌های پی پال خود خرید و فروش کنند، بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داد.

دان شلمن (Dan Schulman) مدیرعامل پی پال با اعلام این خبر گفت: ” پذیرش ارزهای دیجیتال امری اجتناب ناپذیر است و مزایای واضحی را از لحاظ مالی، کارایی ، سرعت و انعطاف پذیری سیستم‌های پرداخت دارد. و دولت‌ها می‌توانند برای پرداخت سریع بودجه به شهروندان خود از این ارزها استفاده کنند.”

این امر یک پیشرفت اساسی در پذیرش ارزهای دیجیتال است و می‌تواند رقابتیی مانند آنچه میان بایننس (Binance) و کوین بیس (Coinbase) در جریان است را ایجاد کند. با این اوصاف از آنجا که پی پال در سراسر جهان در دسترس است، می‌تواند به ارزهای دیجیتال کمک کند تا در بازارهای بین المللی و در میان مصرف‌کنندگان روزانه مورد پذیرش قرار بگیرد.

در تاریخ 30 مارس، سرانجام سرویس پرداخت با ارز دیجیتال پی پال آغاز به کار کرد. به این معنی که مشتریان پی پال در ایالات متحده در کنار سایر گزینه‌های پرداخت، می‌توانند از ارز دیجیتال نیز به عنوان گزینه‌ای برای پرداخت استفاده کنند.

ما قصد داریم در این مقاله همه آنچه را که تاکنون در مورد سرویس ارز دیجیتال پی پال می‌دانیم مرور کنیم.پی پال از کدام یک از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند؟

سرویس جدید پی پال از چهار ارز دیجیتال برای خرید و فروش پشتیبانی می‌کند: بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین. تمام این چهار ارز دیجیتال پس از اعلامیه پی پال، افزایش قیمت داشتند. اما این شرکت در اطلاعیه خود از کلمه “در ابتدا” استفاده کرده‌است. یعنی در آینده قصد دارد ارزهای دیجیتال دیگری را نیز به این لیست اضافه کند.

سرویس ارز دیجیتال پی پال دقیقاً چه خدماتی ارائه خواهد داد؟

کسانی که حساب پی پال دارند می‌توانند مستقیماً از طریق کیف پول خود، ارزهای دیجیتال را خریداری کنند، نگهداری کنند و بفروشند. پی پال در ابتدای سال 2021 امکان استفاده از بیت کوین برای خرید و فروش را به سرویس‌های خود اضافه کرده بود.

به علاوه کاربران پی پال ازین پس می‌توانند از محتواهای آموزشی پی پال در مورد ارزهای دیجیتال استفاده کنند. هدف پی پال این است که به کاربران خود کمک کند تا اکوسیستم ارز های دیجیتال را درک کنند، خطرات و فرصت‌های مربوط به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را شناسایی کنند و در مورد فناوری بلاک چین اطلاعات به دست بیاورند.

آیا این سرویس برای همه در دسترس خواهد بود؟

پی پال در تاریخ 30 مارس اعلام کرده‌است که سرویس ارز دیجیتال خود را برای کاربران ایالات متحده عرضه کرده‌است اما قصد دارد به زودی با پیاده سازی سیستم ونمو (Venmo) خدمات پرداخت ارز دیجیتال را در بازارهای بین المللی نیز امکان‌پذیر کند. اینکه فردی بتواند از سرویس جدید پی پال برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کند، احتمالاً به موضع قانونی کشور او در مورد ارزهای دیجیتال بستگی دارد. امیدواریم که به زودی جزئیات بیشتری در مورد این سرویس به دست آوریم. البته پی پال قول داده‌است همگام با نهادهای نظارتی، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی فعالیت کند.پی پال از چه زیرساختی استفاده می‌کند؟

پی پال گفته است که با شرکت پاکسوس تراست (Paxos Trust)، که در حال حاضر ارائه دهنده خدمات ارزهای دیجیتال است، همکاری کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که پی پال در حال مذاکره برای خرید بیت گو (BitGo) است. بیت گو به کاربران بیت کوین کمک می‌کند حساب‌های ارز دیجیتال خود را امن نگه دارند.

کارمزد پی پال برای مبادلات ارز دیجیتال چقدر است؟

پی پال گفته است که فعلا قصد ندارد برای انجام مبادلات ارز دیجیتال در سیستم خود کارمزد دریافت کند. با این حال پیش بینی می‌شود که تا سال آینده هزینه‌ی تراکنش‌های ارز دیجیتال در این سیستم اعلام شود. اما در حال حاضر ما نمی‌دانیم که این کارمزدها چه مقدار خواهد بود و در مقایسه با صرافی‌های ارز دیجیتال چگونه خواهد بود.

از چه منابع مالی می‌توان برای استفاده در سیستم ارز دیجیتال پی پال استفاده کرد؟

در اطلاعیه‌ی پی پال هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده‌است. اما به احتمال زیاد کاربران می‌توانند با استفاده از وجوه حسابهای بانکی، دبیت کارت ها و کارت‌های اعتباری خود به خرید و فروش ارز دیجیتال در پی پال بپردازند.

چرا پی پال در این برهه از زمان این سیستم را راه اندازی کرده‌است؟

پی پال و دن شولمن پیش از این طرفدار ارزهای دیجیتال نبودند. پی پال پیش از این معتقد بود تعداد معدودی از بازرگانان مایل به پذیرش ارزهای دیجیتال هستند و نوسانات بیت کوین این ارز دیجیتال را به یک ابزار پولی نامناسب تبدیل می‌کند. اما این شرکت به تازگی به این باور رسیده‌است که بیماری همه گیر کرونا نحوه انجام معاملات را تغییر داده‌است. در نتیجه پرداخت‌های نقدی با استفاده از ارز فیات نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده‌است.مزایا و معایب استفاده از سرویس کریپتوکارنسی پی پال برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال چیست؟

به دلیل اقدامات امنیتی دقیق پی پال در مقایسه با صرافی‌ها، علاقه مندان به ارز دیجیتال ممکن است جلب پی پال شوند. به ویژه در شرایطی که برخی از پلتفرم‌های مبادلاتی ارز دیجیتال پیش از این هک شده‌اند و مشکلات امنیتی پیدا کرده‌اند. رابط کاربری پی پال نیز احتمالاً یک بلیط برنده برای پی پال خواهد بود، زیرا انجام معاملات در پی پال ساده‌تر از پلتفرم‌های مبادلاتی رقیب خواهد بود.

یکی از نقطه ضعف‌های سیستم کریپتوکارنسی پی پال این است که برخلاف بایننس یا کوین بیس، شما نمی‌توانید ارز دیجیتال را از یک کیف پول دیگر به حساب پی پال خود واریز کنید یا آن را برداشت کنید. به این معنی که سیستم ارز دیجیتال پی پال انعطاف پذیری کمتری نسبت به سرویس‌های ارائه شده توسط رقبای اصلی‌اش مانند برنامه اسکوار کش (Square’s Cash) دارد.

در سال 2019 لوک نوسک (Luke Nosek) بنیان‌گذار پی پال در اظهار نظری گفته بود:

“برخلاف آنچه که امروز می‌بینید، پی پال در ابتدا می‌خواسته یک ارز دیجیتال ایجاد کند، اما این امر در آن زمان به دلیل فشار سازمانی امکان‌پذیر نبوده‌است.”

اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا پی پال قصد دارد ارز دیجیتال خود را در آینده راه‌اندازی کند؟

مطالب مرتبط
اس اند پی داوجونز
بانک اطلاعاتی جدید سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال
بزرگترین کنفرانس ماینینگ ارزهای دیجیتال در چین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان