منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  اوج قیمت پولکادات بیش از همیشه نزدیک است، شرایط مناسب برای رشد DOT
اوج قیمت پولکادات بیش از همیشه نزدیک است، شرایط مناسب برای رشد DOT

اوج قیمت پولکادات بیش از همیشه نزدیک است، شرایط مناسب برای رشد DOT

رضا باغانی
1400/06/10
۰

عوامل lختلف فاندامنتال شامل افزایش حجم معاملات، هیجان سرمایه گذاران در مورد حراج‌های آتی پاراچین و موفقیت KSM، باعث شده سرمایه گذاران به پولکادات به عنوان آلت کوین بعدی که به اوج قیمت خود می‌رسد نگاه کنند.

پلتفرم‌های قرارداد هوشمند لایه یک پس از آنکه هارد فورک لندن در حل مسائل اصلی هزینه‌های بالای تراکنش و ازدحام شبکه اتریوم کار چندانی نکرد، سهم خود را در بازار افزایش دادند. ما در این روزها شاهد رشد خیره کننده کاردانو و سولانا بودیم. پس از اینکه دو ارز ADA و SOL توانستند به اوج قیمت خود برسند به نطر این بار نوبت پولکادات است که بازار را به وجد بیاورد.

پولکادات خود را برای رسیدن به اوج قیمتی آماده می‌کند

پولکادات با توکن بومی DOT، یک پروتکل چند زنجیره‌ای است. این شبکه برای اولین بار در صنعت بلاک چین بر تسهیل ایجاد پل‌های متقابل بین بلاک چین های مجزا متمرکز شده است. پولکادات توسط یکی از بنیان گذاران اصلی اتریوم دکتر گوین وود ابداع شد و در سال گذشته به طور سمس شروع به کار کرد.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که قیمت DOT تا 20 جولای به 10.36 دلار کاهش یافت. از آن زمان پولکادات با افزایش 205 درصدی تا حدود 31.70 دلار در روز 31 آگوست از همیشه به اوج قیمت خود نزدیک تر شده است.

اوج قیمت پولکادات بیش از همیشه نزدیک است، شرایط مناسب برای رشد DOT

نمودار قیمت پولکادات

سه دلیل برای چشم انداز صعودی فزاینده برای DOT وجود دارد:

  • حراج‌های آتی اسلات های پاراچین شبکه پولکادات
  • رشد سریع اکوسیستم پولکادات با پروژه‌های علاقمند به راه اندازی در این شبکه
  • افزایش مداوم حجم معاملات روزانه

این عوامل می‌توانند کاتالیزور اصلی برای رشد این ارز و رسیدن به اوج قیمت جدید باشد.

توکن KSM ارز بومی شبکه کوساما در روزهای گذشته شاهد یک رشد غافل گیر کننده بود. کوساما شبکه آزمایشی/تجاری پولکادات است که هر اتفاق جدیدی را قبل از شبکه اصلی میزبانی می‌کند. روان بودن فرایند حراج در این شبکه خبر خوشی برای سرمایه گذاران پولکادات محسوب می‌شود.

حراج‌های پاراچین جامعه پولکادات را به وجد می‌آورد

یکی از بزرگترین عوامل محرک برای اکوسیستم پولکادات، حراج‌های آتی پاراچین هاست است. در این حراج‌ها، پروژه‌ها برای به دست آوردن یکی از اسلات های محدود موجود جهت راه اندازی پروتکل خود در شبکه رقابت می‌کنند. واگذاری اسلات ها با رای دارندگان توکن DOT انجام خواهد شد.

حراج‌های آتی پاراچین پولکادات باید تقاضا برای DOT را افزایش دهد.

پاداش‌های توکنی برای حراج‌های $ KSM شگفت انگیز بوده است. من در انتظار این امر $ DOT را جمع آوری می‌کنم. 3

(@Crypt0Sm0g) 27 آگوست 2021

کوساما “پسر عموی وحشی” پولکادات در حال انجام حراج‌های خود است. اولین دسته از این پاراچین ها در پایان ژوئیه انتخاب شده‌اند. دسته دوم حراج‌ها امروز یعنی در تاریخ 1 سپتامبر آغاز می‌شوند.

فرایند اتصال پاراچین های جدید کاملاً به دارندگان توکن های DOT بستگی دارد. در این فرایند کاربران با قفل کردن توکن های DOT خود برای یک مدت تعیین شده می‌توانند بودجه اولیه جهت اتصال بلاک چین های جدید را تأمین کنند. در حقیقت دارندگان پولکادات برای اتصال پروژه‌هایی که خواهان متصل شدن به پولکادات هستند، رأی می‌دهند.

در عوض این پروژه‌ها توکن های بومی خود را به عنوان سود بین دارندگان DOT رأی دهنده تقسیم می‌کنند. باید خاطر نشان کرد که اتصال در مدت محدودی برقرار خواهد بود. بنابراین هر پروژه باید بعد از این مدت دوباره برای به دست آوردن اسلات تلاش کند.

قفل شدن توکن های DOT باعث کاهش عرضه توکن های موجود در گردش می‌شود. این اتفاق به نوبه خود بر قیمت DOT فشار صعودی وارد می‌کند. پس از اتمام حراجی‌ها در شبکه کوساما، شبکه پولکادات حراج پاراچین مخصوص خود را انجام خواهد داد. این فرایند به طور کامل ممیزی شده است. تا به امروز، پاراچین های متصل به کوساما بدون مشکل اجرا شده‌اند.

یک اکوسیستم کامل از پروژه‌ها برای دستیابی به اسلات پاراچین رقابت می‌کنند

یکی دیگر از دلایل قدرت اخیر DOT تعداد زیاد پروژه‌هایی است که علاقه مند به دستیابی به اسلات پاراچین و راه اندازی در این شبکه هستند.

اوج قیمت پولکادات بیش از همیشه نزدیک است، شرایط مناسب برای رشد DOT

اکوسیستم در حال گسترش پولکادات

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، اکوسیستم پولکادات طی سال گذشته از نظر پروتکل‌ها و زیرساخت‌های حمایتی رشد گسترده‌ای داشته است. تعداد کمی از شبکه‌های رقیب پولکادات از نظر گسترش اکوسیستم با این شبکه قابل مقایسه هستند.

با شدت گرفتن انتظار برای حراج‌های پاراچین پولکادات، این احتمال وجود دارد که اکوسیستم به گسترش خود ادامه دهد. پولکادات اکنون می‌تواند از پروژه‌های جدید استقبال کند. یکی از دلایلی که ما را از این امر مطمئن می کند این است که فرایند حراج پاراچین کوساما تا کنون نسبتاً روان بوده است.

حجم معاملات 24 ساعته در حال افزایش است

سومین دلیل برای چشم انداز صعودی DOT افزایش حجم معاملات 24 ساعته این ارز است. این معیار در حال حاضر به سطحی رسیده است که از زمان فروش شدید در بازار (اواخر ماه مه) دیده نشده است.

$ DOT همچنین امروز حجم زیاد معاملات را تجربه کرده است.

(Traderhankhill) 31 اوت 2021

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، حجم معاملات 24 ساعته DOT در 31 آگوست بیش از 300 درصد افزایش یافته است. این معیار روز گذشته به بالاترین رقم 5.41 میلیارد دلار رسید. حراج‌های پاراچین موفقیت آمیز کوساما سرمایه گذاران پولکادات را که موفقیت KSM را به عنوان دلیلی بر موفقیت احتمالی شبکه اصلی می‌بینند، هیجان زده کرده است.

اگر شبکه کوساما بتواند روند روان حراج خود را ادامه دهد و راه را برای شروع این روند در شبکه پولکادات باز کند، تقاضا برای DOT می‌تواند افزایش یابد و این می‌تواند به قیمت بالاتر دارایی منجر شود. با توجه به علاقه سرمایه گذاران به شبکه های قرارداد هوشمندی مانند کاردانو و سولانا بعید نیست پولکادات آلت کوین بعدی باشد که اوج قیمت جدیدی را ثبت می کند.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفا با اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه ای برای سرمایه گذاری مطرح نمی کند. بهتر است قبل از هرگونه اقدام سرمایه گذاری ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
افزایش قیمت کاردانو
درس‌هایی از دوج کوین: DOGE چه چیزی در مورد آینده سیستم‌های مالی به ما می‌آموزد
وال استریت با بازگشت رئیس جمهور ترامپ به کاخ سفید رشد کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether