منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  رشد 100 درصدی پولکادات: فاندامنتال بسیار قوی و داده‌های مشتقات حاکی از ادامه روند صعودی DOT است
رشد 100 درصدی پولکادات: فاندامنتال بسیار قوی و داده‌های مشتقات حاکی از ادامه روند صعودی DOT است

رشد 100 درصدی پولکادات: فاندامنتال بسیار قوی و داده‌های مشتقات حاکی از ادامه روند صعودی DOT است

رضا باغانی
1400/05/23
۰

فاندامنتال قوی در بخش توسعه و داده‌های بازار مشتقات نشان می‌دهد که قیمت پولکادات می‌تواند رشد 100 درصدی خود را در کوتاه مدت ادامه دهد.

پروژه پولکادات در بیشتر سال 2021 در مرکز توجه توسعه دهندگان و سرمایه گذاران بوده است. با این حال اصلاح شدید بازار در 19 مه ضربه سنگینی به قیمت DOT وارد کرد. در نتیجه این اتفاق تیم توسعه دهنده پولکادات در دو ماه گذشته نسبتاً ساکت بوده است. با این حال پولکادات از 9 ماه جولای تا کنون توانسته است رشد 100 درصدی را ثبت کند.

راه اندازی پروژه های جدید سوخت رشد 100 درصدی پولکادات

در 22 ژوئیه، کارورا سواپ (Karura Swap)، اولین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در اکوسیستم پولکادات راه اندازی شد. این پروژه توسط آلکا (Acala)، یک پروژه امور مالی غیر متمرکز (DeFi) با پشتیبانی کوین بیس ونچرز (Coinbase Ventures) ایجاد شده است.

پولکادات با توکن DOT یک پروژه بلاک چین است که برای اتصال زیر زنجیره‌هایی به نام زنجیره موازی یا پاراچین طراحی شده است. هر زنجیره کاربردی که به شبکه پولکادات متصل شود باید از چارچوب مدولار سابستریت (Substrate) استفاده می‌کند. این طراحی به منظور سهولت در روند توسعه زنجیره‌ای از بلاک چین ها صورت پذیرفته است.

رشد 100 درصدی پولکادات: فاندامنتال بسیار قوی و داده‌های مشتقات حاکی از ادامه روند صعودی DOT است

نمودار 12 ساعته پولکادات

در 24 روز گذشته، پولکادات رشد 100 درصدی داشته است. ارز دیجیتال DOT توانسته سطح حمایت 20 دلاری را پس بگیرد. علی رغم اینکه قیمت هنوز 58 درصد زیر سطح 50 دلار در اوج قیمت این ارز است، خوش بینی‌ها نسبت به پولکادات افزایش یافته است. البته به نظر می‌رسد سرمایه گذاران حرفه ای هنوز از تبدیل شدن مقاومت 22 دلار به پشتیبانی مطمئن نیستند.

تفاوت بین پولکادات و کوساما چیست؟

پولکادات به کل اکوسیستم پاراچین ها اشاره می‌کند. این شبکه یک پلت فرم پایه است که جهت اتصال و همکاری دیگر بلاک چین ها به عنوان زنجیره رله فعالیت می‌کند. این لایه پایه امنیت را برای شبکه فراهم می‌کند و اجماع، نهایی شدن معاملات و منطق رأی گیری را مدیریت می‌نماید. می توان گفت هنوز پولکادات به صورت رسمی راه اندازی نشده است.

از سوی دیگر، کوساما (Kusama) یک نسخه اولیه و بتا از پولکادات است که به عنوان یک شبکه “آزمایشی-تجاری” برای آزمایش حکمرانی، محاسبه و شاردینگ در شرایط واقعی اقتصادی طراحی شده است. تمام پروژه ها و فرایندهای توسعه پولکادات ابتدا در کوساما آزمایش می شوند. با این کار توسعه دهندگان از صحت فعالیت درست پولکادات مطمئن می شوند.

بنابراین، حتی می توان گفت که دکس کارورا سواپ نیز مستقیماً بر روی بلاک چین پولکادات اجرا نشده است. به همین دلیل هنوز نمی‌توان گفت پولکادات قابلیت‌های خود را ثابت کرده است. اما موفقیت آمیز بودن راه اندازی پروژه ها بر روی کوساما این نوید را می دهد که شبکه اصلی نیز می تواند به درستی از عهده وظایفش بربیاید.

داده‌های مشتقات احساس سرمایه گذاران را روشن می‌کند

نمودارهای تجزیه و تحلیل تکنیکال بینش صعودی را برای DOT پیش بینی می کنند. با این حال باید دید داده‌های مشتقات که احساسات تریدرهای حرفه‌ای را مشخص می‌کنند، چه می گویند؟

به عنوان مثال، اگر حق بیمه قراردادهای آتی وجود نداشته باشد، این بدان معناست که سرمایه گذاران به قرار گرفتن در موقعیت‌های لانگ با استفاده از اهرم علاقه‌ای نشان نمی‌دهند. کاهش حجم عادی معاملات اسپات صرافی‌ها تا سطح فعلی نیز به معنای عدم علاقه تریدرها در شرایط فعلی بازار است. این امر به ویژه پس از رشد 100 درصدی پولکادات در کمتر از یک ماه گذشته، نگران کننده است.

رشد 100 درصدی پولکادات: فاندامنتال بسیار قوی و داده‌های مشتقات حاکی از ادامه روند صعودی DOT است

اوپن اینترست معاملات فیوچرز پولکادات

تجزیه و تحلیل اوپن اینترست قراردادهای آتی یا فیوچرز، نوع نگاه فعلی معامله گران حرفه‌ای را اندازه گیری می‌کند. این معیار به جای اندازه گیری تعداد معاملات در روز، فقط موقعیت‌های باز را در نظر می‌گیرد.

این معیار پس از رسیدن به 1.2 میلیارد دلار در 17 آوریل، به 340 میلیون دلار سقوط کرد. اگرچه این عدد در برابر اوج پولکادات بسیار کوچک است، اما در حال حاضر همان سطحی را دارد که در اوایل فوریه، زمانی که قیمت ارز دیجیتال DOT حدود 20 دلار معامله می‌شد، در بازار پولکادات مشاهده شده است.

علی رغم رشد 100 درصدی پولکادات، استفاده از اهرم متعادل شده است

موقعیت‌های لانگ (خریداران) و موقعیت‌های شورت (فروشندگان) در اکثر زمان‌ها با هم برابر هستند. البته باید ذکر کرد اهرم آنها متفاوت است. عدم تعادل نهایی توسط شاخص نرخ بودجه تشخیص داده می‌شود. همانطور که می دانید صرافی‌های مشتقات از هر طرفی که از اهرم بیشتری استفاده کند برای متعادل کردن ریسک، هزینه دریافت خواهند کرد.

رشد 100 درصدی پولکادات: فاندامنتال بسیار قوی و داده‌های مشتقات حاکی از ادامه روند صعودی DOT است

شاخص نرخ بودجه پولکادات

همانطور که در بالا نشان داده شده است، از اواسط ژوئیه تا 1 آگوست، نرخ بودجه عمدتاً منفی بود. این نشان می‌دهد که دارندگان موقعیت شورت کسانی بودند که خواستار اهرم بیشتر بودند. نرخ منفی 0.05 درصد هر 8 ساعت معادل 1 درصد در هفته است. با این حال، وضعیت در دو هفته گذشته پس از آنکه شاخص بین 0 تا 0.04 درصد متغیر بود، معکوس شده است. نرخ بودجه پس از رشد 100 درصدی پولکادات به سطحی که معمولاً خنثی تلقی می‌شود، رسیده است.

معامله گران حرفه ای منتظر حرکت فنی پولکادات

اوپن اینترست و نرخ بودجه هیچ نشانه‌ای از صعود از منظر معامله گران حرفه‌ای مشتقات نشان نمی‌دهند. همچنین هیچ نشانه‌ای از اهرم یا هیجان بیش از حد پس از تجمع اخیر وجود ندارد که این نیز مثبت تلقی می شود.

با توجه به اینکه هر دو شاخص در حال حاضر دارای موضع خنثی هستند، عملکرد DOT به احتمال زیاد به توسعه اکوسیستم آن بستگی دارد.

اگر این شبکه نیز مانند اتریوم و کاردانو بتواند به وعده‌های خود عمل کند می‌تواند شاهد رشد سریع قیمت باشد. پولکادات در طول سال گذشته به عنوان یک بلاک چین نسل جدید معرفی شد و در ابتدای راه اندازی از هایپ عجیبی برخوردار بود. با این حال با تأخیر در راه اندازی شبکه اصلی کمی سرمایه گذاران اولیه را دلسرد کرده است. البته رشد 100 درصدی پولکادات نشان می‌دهد این ارز همچنان در مرکز توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار دارد.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری به رشته تحریر درآمده است و هیچ گونه توصیه اقتصادی را شامل نمی‌شود. سرمایه گذاری در بازارهای مالی همیشه شامل ریسک می‌شود. بنابراین بهتر است همیشه تحقیقات خود را انجام دهید. مهم‌تر از آن هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
ریپل و اتریوم گوی افزایش قیمت را از BTC ربودند، بیت کوین 700 دلار کاهش یافت
افزایش قیمت اتریوم همزمان با کاهش اندک تسلط بیت کوین؛ بازار به آلت‌ها روی خوش نشان می‌دهد؟
اتریوم و بیت کوین: با پایین آمدن قیمت اتر در برابر BTC، چه اتفاقی در آینده برای اتر خواهد افتاد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether