منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  توکن پولکادات و دیفای رکوردشکنی کردند. DOT به 9 دلار و TLV دیفای به 15 میلیارد رسید
توکن پولکادات و دیفای رکوردشکنی کردند. DOT به 9 دلار و TLV دیفای به 15 میلیارد رسید

توکن پولکادات و دیفای رکوردشکنی کردند. DOT به 9 دلار و TLV دیفای به 15 میلیارد رسید

قیمت بیت کوین غیرقابل توقف به نظر می‌رسد. اما دیفای و پولکادات هم بی سر و صدا در حال رشد هستند. DOT در حالی جای بیت کوین کش را در جدول گرفت که TLV ارزش کل قفل شده در دیفای از 15 میلیارد دلار عبور کرد.

توکن پولکادات و دیفای رکوردشکنی کردند. DOT به 9 دلار و TLV دیفای به 15 میلیارد رسید

قیمت بیت کوین با حضور خریداران نهادی و شرکتی غیرقابل توقف است. با این حال BTC تنها پروژه رمزنگاری نیست که عملکرد خوبی دارد. طبق آمار دیفای پالس، امروز ارزش کل قفل شده (TLV) در اکوسیستم غیرمتمرکز دیفای ه 15 میلیارد دلار رسید.

دیفای در سال گذشته شکوفا شد. دیفای به محصولات مالی غیر متمرکز مانند وام، بیمه، صرافی و … اشاره دارد که بیشتر بر بستر اتریوم ایجاد شده است. برای استفاده از این محصولات مشتریان باید سرمایه خود را در قراردادهای هوشمند این پروتکل‌ها قفل کنند. ارزش کل قفل شده به این معنی است که چه مقدار پول در این قراردادهای هوشمند ذخیره شده است.در هیاهوی رکوردشکنی بیت کوین، دیفای به آرامی رشد می‌کند

این صنعت با سرعتی چشمگیر در سال 2020 رشد کرد. میلیاردها دلار در پروژه‌های مختلف دیفای واریز شد. بزرگ‌ترین پروژه‌های موجود در فضا در حال حاضر سه پروتکل وام هستند: میکر (Maker)، اوه (Aave) و کامپوند (Compound). این پروتکل‌ها به ترتیب 3 میلیارد، 2.08 میلیارد دلار و 2.07 میلیارد دلار سرمایه قفل شده دارند.

تسلط میکر بر بازار دیفای تقریباً 20٪ است. قیمت توکن پروژه میکر، (MKR)، امروز برابر با 652.46 دلار بود. طبق داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) توکن پروتکل اوه (AAVE) و توکن پروتکل کامپوند (COMP) نیز به ترتیب 84.50 و 138.98 دلار معامله می‌شوند.

برخی این صنعت را حباب خواندند زیرا خیلی سریع در حال رشد بود. اما علیرغم کاهش سرعت، علاقه به پروژه‌های دیفای همچنان افزایش می‌یابد.

در ژانویه سال گذشته، مقدار پول قفل شده در صنعت دیفای برابر با 689 میلیون دلار بود. این یعنی طی سال 2020 سرمایه موجود در این صنعت 2،077٪ افزایش یافته است. در دوره‌ای، هفته‌ای یک میلیارد دلار به کل ارزش قفل شده در صنعت دیفای اضافه می‌شد.

علاقه به این پروژه‌ها افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران به سادگی درآمد زیادی کسب می‌کنند. بازدهی هنگفتی می‌تواند از طریق ییلد فارمینگ حاصل شود. روندی که به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال خود را قفل کرده و سود ثابت یا متغیری را بدست آورند.


عرضه اولیه صرافی (IEO) چیست و چه تفاوتی با عرضه اولیه سکه (ICO) دارد؟


توکن پولکادات (DOT) بیش از 77٪ در هفته گذشته رشد داشت

پولکادات، بلاکچینی که در تلاش برای اتصال تمام بلاکچین ها به هم است نیز توانست رشد قابل ملاحظه‌ای کسب کند. توکن پولکادات (DOT) در هفته گذشته بیش از 77 درصد رشد کرده است. این ارز با کنار زدن فورک قدیمی بیت کوین (بیت کوین کش) به رتبه 6 جدول رسیده است. پولکادات و توکنش به سختی یک سال قدمت دارند. با این وجود DOT حجم بازاری بزرگتر از BCH به دست آورده است.

توکن پولکادات و دیفای رکوردشکنی کردند. DOT به 9 دلار و TLV دیفای به 15 میلیارد رسید

نمودار-قیمت-پولکادات

قیمت توکن پولکادات پس از لیست شدن در بایننس (Binance) رکورد شکست. از آن زمان به بعد، این توکن در یک مسیر صعودی قرار دارد و در حال حاضر در حدود 9 دلار معامله می‌شود. لیست شدن در بایننس به همراه پشتیبانی 10 میلیون دلاری این صرافی در به اوج رسیدن این توکن کمک کرد.بسیاری ادعا می‌کنند که پولکادات اتریوم جدید است

بلاکچین و توکن پلکادات در ماه آگوست راه اندازی شد. با این حال، یکی از بنیانگذاران آن که اتفاقاً یکی از بنیانگذاران اتریوم است، وایت پیپر یا اوراق سفید این بلاکچین را در سال 2016 نوشت. پولکادات برای عملی کردن ایده‌ای به نام پاراچین (parachain) محبوب شده است. این ایده امکان نرخ تراکنشی بالاتر از شبکه اتریوم را برای آن فراهم می‌کند.

ون شرون، یکی از اعضای نمایندگی KR1، شرکت سرمایه گذاری در پولکادات به صراحت اتریوم را تهدید کرده است.

“ما به دلیل این جنبه میان زنجیره‌ای از اکوسیستم پولکادات، شاهد رشد فعالیت اقتصادی در همه این زنجیره‌ها خواهیم بود.” “بدیهی است که برخی از این موارد می‌تواند تسلط اتریوم را از بین ببرد.”

با این وجود اتریوم نیز همراه با بیت کوین رکورد سالانه خود را شکست به بالاتر از 790 دلار رسید. اتریوم 2.0 بلاکچین وعده داده شده می‌تواند رقیب سرسختی برای پولکادات باشد. باید منتظر بود و رقابت این دو بلاکچین را در آینده دید.

مطالب مرتبط
عیسی بیت کوین - ارزهای دیجیتال می تواند دنیای ما را بهشت یا جهنم کند
تکلیلگر کاون
اسپیس چین SpaceChain اتریوم را با اسپس ایکس SpaceX به فضا می‌فرستد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether