منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  حراج پارچین‌های کوساما: شبکه پلاسم 10 میلیون دلار برای پیوستن به پولکادات جمع آوری کرد
حراج پارچین‌های کوساما: شبکه پلاسم 10 میلیون دلار برای پیوستن به پولکادات جمع آوری کرد

حراج پارچین‌های کوساما: شبکه پلاسم 10 میلیون دلار برای پیوستن به پولکادات جمع آوری کرد

با آغاز حراج اسلات پارچین‌های کوساما در هفته آینده، شبکه‌های پلاسم (Plasm)  و شیدن (Shiden) برای ایجاد آینده‌ای چند زنجیره‌ای با پولکادات آماده می‌شوند.

قیمت DOT و KSM توکن های اصلی شبکه‌های پولکادات (Polkadot) و کوساما (Kusama) از ابتدای سال 2021 به ترتیب بیش از 140٪ و 540٪ افزایش یافته اند. پولکادات در مدت زمان کوتاهی محصولات متنوع و جدیدی را به بازار ارائه داده است. اولین حراج پارچین‌های اسلات کوساما هفته آینده، از 15 تا 22 ژوئن برگزار می‌شود.

پولکادات با حراج پارچین‌های کوساما رسما آغاز به کار خواهد کرد

پولکادات که توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم دکتر گاوین وود ایجاد شده است یک پروتکل بلاک چین مولتی چین است. این شبکه در نظر دارد چندین بلاک چین تخصصی را به یک شبکه چند زنجیره‌ای اصلی متصل کند. در اکوسیستم پولکادات، بلاک چین های جداگانه یا پاراچین ها و بلاکچین های موازی به زنجیره رله (Relay Chain) پولکادات متصل می‌شوند. این شبکه از آنها محافظت می‌کند و آنها نیز به نوبه خود در امنیت کل شبکه پولکادات سهیم هستند.

زنجیره رله قلب پروتکل پولکادات است. با توجه به تعداد محدود پاراچین هایی که می‌توانند در زنجیره رله پشتیبانی شوند، از حراجهای اسلات برای انتخاب پاراچین هایی که باید به زنجیره رله اضافه شوند، استفاده می‌شود. این پاراچین ها ابتدا در کوساما، و به دنبال آن شبکه اصلی پولکادات ادغام خواهند شد. کوساما به عنوان یک شبکه آزمایشی تجاری برای نسخه اصلی پولکادات ساخته شده است.

تعدادی از تیم‌ها در حال توسعه پاراچین ها در شبکه‌های کوساما و پولکادات هستند. هرکدام این پروژه‌ها برای اهداف مختلف مانند قراردادهای هوشمند، دیفای و NFT بهینه شده‌اند.استیک تکنولوژیز از پیشگامان حراج پارچین‌های کویاما

استیک تکنولوژیز (Stake Technologies)، شرکتی است که پشت شبکه‌های پلاسم و شیدن قرار دارد. این شبکه‌ها ماشین‌های مجازی دارای سیستم عامل قرارداد هوشمند مقیاس پذیر هستند که از برنامه‌های لایه 2 مانند رول آپز پشتیبانی می‌کنند. این شرکت یکی از فعال‌ترین پروژه‌های حال حاضر اکوسیستم پولکادات و کوساما بوده است.

شرکت استیک تکنولوژیز در سنگاپور مشتقر است و قصد دارد به یکی از اولین پاراچین های کوساما و پولکادوت تبدیل شود. این شرکت امروز از جمع آوری بودجه 10 میلیون دلاری به رهبری شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر فن بوشی کپیتال (Fenbushi Capital) خبر داد. از دیگر سرمایه گذاران برجسته در این شرکت می‌توان به هایپرسفر ونچرز (Hypersphere Ventures)، گامی کریپتوز  (Gumi Cryptos) و نوبویوکی ایدی (Nobuyuki Idei)، مدیرعامل سابق و رئیس سونی اشاره کرد.

“من به داستان جمع آوری کمک مالی و توزیع توکن افتخار می‌کنم. ما هیچ پولی از مردم جمع نکرده‌ایم. در عوض، ما قفل‌های اقتصادی و جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران نهادی را انجام داده‌ایم. سود خالص مشارکت کنندگان جامعه همیشه مثبت است.” سوتا واتانابه (Sota Watanabe)، مدیرعامل استیک تکنولوژی و بنیانگذار شبکه‌های پلاسم (Plasm) و شیدن (Shiden)، در توییت اخیر خود گفت: “این معنی رمزنگاری برای من است.”

استیک تکنولوژیز قصد دارد سرمایه جدیدی را برای حمایت از مشارکت شبکه پلاسم و شبکه شیدن در حراج‌های پاراچین پولکادات و گسترش نفوذ جغرافیایی خود در ایالات متحده و آسیا به کار گیرد.

پولکادات با توجه به ارتباط گوین وود با اتریوم و حمایت بنیادی بنیاد Web3 از پروژه‌های پولکادات در این کشور، محبوبیت ویژه‌ای در چین داشته است. این شبکه بیشتر به دلیل قدرت ستاره ای گوین وود موفق به کسب توجه سرمایه گذاران بزرگ بوده است.ماشین مجازی اتریوم اکنون موجود است، اما وب اسمبل (WebAssemble) آینده است

واتانابه در مصاحبه‌ای با Forkast.News گفت: “پلاسم بر روی قراردادهای هوشمند تمرکز دارد زیرا زنجیره رله پولکادات، قلب تپنده این اکوسیستم، از قابلیت قرارداد هوشمند پشتیبانی نمی‌کند. شبکه پلاسم و شبکه شیدن یک مرکز قرارداد هوشمند در پولکادات و کوساما خواهند بود.”

وی افزود: “ما یک ماشین مجازی چندکاره داریم، بنابراین از ماشن مجازی اتریوم و همچنین وب اسمبل پشتیبانی خواهیم کرد. ما می‌خواهیم آنها را تعاملی کنیم تا هر کسی بتواند قراردادهای سالیدیتی یا هرگونه قرارداد هوشمند را در شبکه پلاسم مستقر کند.” وب اسمبل یک استاندارد باز است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد کد را به هر زبانی بنویسند. بدین وسیله می‌توانند کدهای مختلف را در وب مستقر کنند.

واتانابه، نظرات اخیر بنیانگذار پولکادات، گاوین وود، در اجماع 2021 CoinDesk را دوباره تکرار کرد. به عقیده وی پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم با توجه به استفاده گسترده آن توسط توسعه دهندگان بلاک چین مهم است. واتانابه گفت: “اکنون ماشین مجازی اتریوم وجود دارد اما آینده متعلق به وب اسمبل خواهد بود.” وی افزود: “این بی مورد نیست که در مورد موضوعات آینده فکر کنیم. مورد بعدی برای من استفاده از وب اسمبل به عنوان قراردادهای هوشمند است.”مولتی چین آینده است

واتانابه آینده صنعت بلاک چین را مولتی چین می‌داند. او از موارد استفاده احتمالی که یک پاراچین ارائه می‌دهد هیجان زده است.

“ما می‌خواهیم برای پرداخت احتمالی جهت خرید NFT یا استفاده از شبکه اتریوم از سکه‌های بیت کوین استفاده کنیم و غیره. با استفاده از ارسال پیام‌های متقابل، می‌توان موارد استفاده جدیدی را مشاهده کرد که قبلاً ندیده‌ایم.”

واتانابه گفت: “در آینده، صنعت بلاک چین دقیقاً مانند اینترنت امروز یکپارچه خواهد شد. در این آینده پولکادات پروتکلی برای اتصال بلاک چین ها خواهد بود.”

به گفته واتانابه، یک تفاوت بزرگ بین پولکادات و کازماس (Cosmos) این است که پاراچین های پولکادات علاوه بر ارسال و دریافت توکن یکپارچه از یک پاراچین به دیگری، می‌توانند به امنیت زنجیره رله نیز اعتماد کنند.

بعد از حراج اسلات پارچین‌های کوساما چه اتفاقی می افتد

واتانابه گفت، حراج اسلات پاراچین یکی از ویژگی‌های اصلی پولکادات و کوساما است. وی افزود هر چه تعداد توکن های قفل شده در شبکه بیشتر شود، دستکاری در شبکه دشوارتر خواهد بود.

“هنگامی که در حراج پیروز شدیم، به زودی شبکه اصلی را راه اندازی خواهیم کرد. ما می‌خواهیم شبکه اصلی خود را به مدت 11 ماه به شبکه اصلی کوساما متصل کنیم. پس از آن توکن KSM به کاربرانی که در جمع آوری بودجه کمک کرده‌اند، بازگردانده خواهد شد.”

واتانابه افزود: “من فکر می‌کنم من یکی از اولین تاثیرگذاران پولکادات و کوساما هستم. ما بیش از دو سال است که منتظر این لحظه هستیم، بنابراین این یک لحظه بسیار مهم و بسیار هیجان انگیز است. پولکادات پس از پشتیبانی از پارچین‌ها کاملاً کاربردی خواهد بود، بنابراین این واقعاً آغاز سفر جدید پولکادات است.”

مطالب مرتبط
اصلاح بازار، قیمت سکه های برتر دی فای اتریوم را 25 درصد و یا بیشتر کاهش داده است
دیم و CBDC ها می توانند آینده سیستم مالی و بازار ارزهای دیجیتال را متحول کنند
نابغه دیفای: با پسری 13 ساله آشنا شوید که سرمایه 7 میلیون دلاری را در اتریوم مدیریت می‌کند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان