منو
بیت پارس  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  پل کادات Polkadot شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم
پل کادات Polkadot شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم

پل کادات Polkadot شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم

پل کادات Polkadot یک شبکه رمزارز است که می خواهد بلاکچین های جدا را در هم بیامیزد. در حال حاضر، بلاکچین ها به طور جداگانه و در حوزه های محدود خود کار می کنند. پل کادات Polkadot)) وعده ایجاد اینترنتی از بلاکچین های قابل تعامل بر روی وب غیر متمرکز را داده است. اما آیا این هدف بلند پروازانه است؟ در زیر به کاوش این ایده می پردازیم.

پل کادات Polkadot  شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم

پل کادات Polkadot  شبکه ای است که برای پیوند دادن نقاطی از یک شبکه با سایر شبکه ها طراحی شده است. این شبکه معمولاً به عنوان یک شبکه چند زنجیره ای شناخته می شود، زیرا برخلاف شبکه هایی مانند بیت کوین که به تنهایی فعالیت می کنند، می تواند به شبکه های دیگر بپیوندد. هدف نهایی آن عمل به عنوان چارچوبی برای کلیه بلاکچین های منتخب است، کمی شبیه به نحوه ی کار HTML که اجازه می دهد تا سایتها، مرورگرها و سرورها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ایده این است که به فرآیندهای پیچیده و پرهزینه استخراج رمزنگاری (از جمله اعتبارسنجی معاملات و پروتکل های امنیتی) بپردازد تا توسعه دهندگان قادر باشند بر ایجاد دپها و عملکرد قراردادهای هوشمند تمرکز کنند.

پل کادات Polkadot شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم

پل کادات Polkadot شبکه رمز ارزی برای تلفیق بلاکچین های جدا از هم

آیا می دانید؟

پل کادات Polkadot  توسط گاوین وود، رهبر تیم اجرایی اتریوم 2.0 در حال ساخت است.

چرا این پروژه مهم است؟

توسعه دهندگانی که در حال ساخت سیستم های نوآورانه و غیرمتمرکز هستند، در حال حاضر مجبورند این سیستم ها را از ابتدا مهندسی کنند که این بدان معناست: زمان، استعداد و منابع به جای ایجاد استانداردی که همه بتوانند از آن استفاده کنند، به ایجاد شبکه های رقیب منحرف شده است. این هدف پل کادات Polkadot  است: ایجاد روشی برای توسعه دهندگان جهت ایجاد ارزش بر روی همه بلاکچین ها و نه فقط یکی از آنها.

پل کادات Polkadot چگونه کار می کند؟

بلاکچین ها می توانند با پل کادات Polkadot در ارتباط باشند و به موازات هم به اصطلاحparachain” ” کار کنند تا با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام به معاملات شبکه دسترسی پیدا کنند.

در به اصطلاح “زنجیره رله” شبکه، آدرس های معامله بررسی می شوند و داده ها بصورت استاندارد تنظیم می شوند تا هر بلاکچینی بتواند آن را بفهمد. و این در تمام زنجیره های متصل به پلکادات اتفاق خواهد افتاد.

در حالی که شبکه پلکادات Polkadot به عملکردهای تایید و اعتبارسنجی رسیدگی می کند، بلاکچین های متصل به پلکادات می توانند از مکانیسم PoS (اثبات سهام) خود استفاده کنند، تصمیم بگیرند که چه زمان و چگونه به روزرسانی کد خود را انجام دهند و دپ ها یا توکنهای انتخابی خود را اجرا کنند. این در واقع یک لایه “انتخاب با دقت” است که به شبکه ها اجازه می دهد امنیت خود را حفظ کرده و پروتکل های جدیدی را بکار گیرند.


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

آیا می دانید؟

پل کادات Polkadot  توسط بنیاد Web3 و Parity Technologies ساخته شده است، که بنیانگذاران آنها گوین وود و جوتا اشنایدرهستند.

پل کادات Polkadot چه مشکلی را حل می کند؟

دو مشکل اصلی سیستمهای مبتنی بر بلاکچین که اکثر آنها نیاز به حل دارند، مقیاس پذیری است: تعداد معاملات شبکه در هر ثانیه. و حکمرانی: چگونگی مدیریت انجمن، به روزرسانی ها و تغییرات پروتکل. پلکادات Polkadot  قصد دارد هر دوی این مشکلات را برطرف کند.

توکن پولکادات چیست؟

DOT ، توکن داخلی شبکه پل کادات Polkadot  است. این رمزارز به دارندگانش این امکان را می دهد تا در مورد تغییرات احتمالی کد بلاکچین رأی دهند، که در صورت توافق این کد به طور خودکار در سراسر شبکه به روز خواهد شد.

اهداف پل کادات Polkadot  چیست؟

پلکادات Polkadot  می خواهد سنگ بستری باشد که در آن همه بلاکچین ها توانایی رشد داشته باشند. اعتقاد این پروژه بر این است که با ایجاد یک محیط برابر – بر خلاف آنچه که در حال حاضر وجود دارد – به شرکتها آزادی عمل دهد تا با اطمینان از بنیانی استوار و قابل اعتماد به رشد ایده های خود بپردازند.

چه پروژه های دیگری در این فضا وجود دارد؟

پلکادات تنها پلت فرم متمرکز بر بهبود مقیاس پذیری، حاکمیت و قابلیت همکاری نیست.

دی فاینیتی (Dfinity) ادعا می کند که پاسخگویی به مقیاس پذیری را دارد و ونچین (WanChain) همچنین در حال کار بروی قابلیت همکاری است. اما این کازموس (Cosmos) است که به عنوان بزرگترین رقیب پل کادات Polkadot  معرفی شده است. این پروژه از سال 2014 روی قابلیت همکاری بلاکچین ها کار می کند و کاملاً شبیه پلکادات است و در مارس 2019 راه اندازی شده است.

آیا می دانید؟

پلکادات Polkadot  بیش از 145 میلیون دلار از طریق فروش توکن در اکتبر 2017 جمع آوری کرده بود. با این حال، شرکت کنندگان رمزارزهای خود را تا زمان راه اندازی بلاک پیدایش (Genesis) در سال 2019 دریافت نکردند.

آینده

این شبکه سال 2019 راه اندازی شد و از طریق مجموعه ای از نقاط عطف اجرا می شود که احتمالاً تا پایان سال رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
در صورت موفقیت، پل کادات Polkadot  فناوری بلاکچین را به سطح بالاتری می رساند. با این وجود، یک علامت سؤال در طول مدت زمان مورد نیاز وجود دارد و اینکه آیا می تواند در کنار رقبای خود بایستد و سایر شبکه های تعاملی بین بلاکچین های دیگر را پشت سر بگذارد.

مطالب مرتبط
ابر تورم(Hyperinflation) چیست؟ ارزهای دیجیتال چگونه می‌توانند از دارایی شما در برابر تورم محافظت کنند
پکسوس Paxos و توکن بومی آن(PAX) استیبل کوینی که با دلار آمریکا تراز شده است
پول چیست؟ یکی از مهمترین ابداعات بشر که زندگی همه را آسان تر کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether