منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  پالی گان و پولکادات رقابت پاراچین ها را در صنعت بلاک چین به اوج خود رسانده‌اند
پالی گان و پولکادات رقابت پاراچین ها را در صنعت بلاک چین به اوج خود رسانده‌اند

پالی گان و پولکادات رقابت پاراچین ها را در صنعت بلاک چین به اوج خود رسانده‌اند

در حالی که پالی گان، راه حل لایه دوم اتریوم در حال راه اندازی پاراچین های خود است، پولکادات توانست 30 میلیون دلار از یک صندوق سرمایه گذاری آسیایی کمک دریافت کند. به نظر می‌رسد رقابت برای راه اندازی پاراچین ها با اضافه شدن پالی گان به اوج خود رسیده است.

پالی گان پارچین‌های خود را بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی می‌کند

پالی گان (Polygon)، یک راه حل مقیاس پذیری اتریوم است. این پروتکل که در گذشته متیک نام داشت، سرعت معاملات بالاتر و هزینه گس کمتر را ارائه می‌دهد. رویکرد پاراچین های این شبکه در بلاک چین اتریوم جهت کمک به نرم افزارهای غیرمتمرکز (dApps) راه اندازی شده است. این کار برای قابلیت اتصال یکپارچه‌تر دپ ها به شبکه انجام می‌شود. این راه حل لایه دو اتریوم  سرعت، مقیاس پذیری و مقرون به صرفه بودن را تضمین می‌کند.

در میان افزایش هزینه‌های معاملات و شبکه‌های بلاک چین شلوغ، پالی گان، یک راه حل مقیاس پذیر برای پردازش تراکنش‌های پرسرعت است. این راه حل لایه دو اکنون پاراچین های خود را برای بلاک چین اتریوم راه اندازی کرده است. این حرکت پالی گان زنگ هشداری برای مبتکر پاراچین ها یعنی بلاک چین پولکادات است.

پالی گان در راه تبدیل اتریوم به پولکادات

با ترکیب اتریوم با سایر بلاک چین های مستقل در یک سیستم کاملاً قابل تنظیم چند زنجیره‌ای، پاراچین های پالی گان موانع مهم همکاری بین بلاک چین ها، به ویژه هزینه‌های بالای گس و سرعت کم را بدون آسیب رساندن به امنیت حل می‌کند.

علاوه بر ارائه اکوسیستم چند زنجیره‌ای توانمند، ظرفیت پالی گان برای توان عملیاتی بالا و مدل اجماع Po بسیارمقرون به صرفه بسیار بالا است. این شبکه اکنون تقریباً از هزینه‌های “گس صفر” و تأییدهای فوری پشتیبانی می‌کند. اوه (Aave)، پلت فرم وام دهی پیشرو دیفای، از ماه آوریل در پالی گان مستقر شده است. این پروتکل شاهد استفاده بسیار زیاد کاربران از نسخه مستقر در پالی گان خود بوده است. اوه تقریباً 12 میلیارد دلار سپرده دارد که بیش از 7 میلیارد دلار به این پروتکل پس از ادغام با پالی گان منتقل شده است.

محبوبیت این پلتفرم در چند ماه گذشته به دلیل پروتکل منحصر به فردش و رشد قیمت توکن متیک غیرقابل انکار است. حالا محبوبیت پالی گان با ارائه چارچوبی برای ایجاد و اتصال شبکه‌های بلاک چین سازگار با اتریوم و رقابت با پولکادات، چند برابر شده است. با اعلام این خبر بیشتر برنامه‌های غیرمتمرکز در این پلتفرم مستقر می‌شوند. دپ ها با این کار از هزینه‌های بالای معاملات شبکه اصلی اتریوم فرار می‌کنند. این می‌تواند، توکن اصلی پالی گان، MATIC، را به روند صعودی جدیدی هدایت کند.پشته SDK به توسعه دهندگان دپ کمک می‌کند تا از قدرت اتریوم استفاده کنند

این تیم همچنین پشته SDK خود را راه اندازی کرده است. پشته SDK شامل چندین ماژول پلاگین و بازی و راه حل‌های سفارشی مانند پارامترهای اجماع و همگام سازی است. این پشته به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا بلاک چین های منحصر به فرد متصل به اتریوم را به راحتی مستقر کنند.

پشته SDK با بسیاری از ماژول‌ها، مانند gRPC، TxPool و JSON RPC ادغام می‌شود. پشته SDK برای ایجاد مفهوم پولکادات بر روی اتریوم پالی گان ساخته شده است. این پشته اساس توسعه مستمر شبکه‌های چند زنجیره‌ای برای اتریوم را هموار می‌کند. ساندیپ نایوال (Sandeep Nailwal)، بنیانگذار پالی گان در این ارتباط گفت:

“با SDK پالی گان، ما در حال رفع نیازهای مبرم برای آینده چند زنجیره‌ای اتریوم، از جمله سهولت استقرار و ارتباطات بین L2 هستیم.”

گسترش پالی گان به سایر پروژه های دیفای

چندی دیگر ممکن است به دلیل ابتکارات بیشتر دیفای در استراتژی‌های چند زنجیره‌ای، پالی گان روی سایر پروژه‌ها نیز ادغام شود. رشد سریع این پلت فرم و تعهد آن به ارائه معاملات بالاتر در ثانیه (TPS)، هزینه‌های ناچیز گس و امنیت استثنایی چندین سرمایه گذار برجسته و شرکت‌های VC در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. آخرین عضو در این کنسرسیوم، کارآفرین و سرمایه گذار مشهور آمریکایی مارک کوبان است.

مارک پس از انتشار پشته SDK پلت فرم، سرمایه گذاری قابل توجهی در پالی گان انجام داده است. کوبان ذکر کرده است، شرایط و اندازه سرمایه گذاری وی هنوز مشخص نیست. وی افزود: “من یک کاربر پالی گان بودم و اکنون بیشتر از آن استفاده خواهم کرد.”پرداخت 30 میلیون دلار توسط شرکت VC آسیایی به پولکادوت جهت راه اندازی صندوق کوساما

در سمت دیگر نبر پاراچین ها پولکادات نیز بیکار ننشسته است. پس از راه اندازی پاراچین ها بر روی تست نت کوساما این بلاک چین نیز آماده راه اندازی پاراچین ها شده است.

مستر ونچرز (Master Ventures)، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی-آسیایی است. این شرکت از صندوق سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری رونمایی کرد. این صندوق در جهت حمایت از پروژه‌های جدید بلاک چین جهت اضافه شدن به پاراچین های پولکادات و کوساما شکل گرفته است.

احساسات صعودی نسبت به پروژه‌های پاراچین

بر اساس اعلامیه مطبوعاتی امروز، شرکت سرمایه گذاری خصوصی مستر ونچرز یک صندوق سرمایه گذاری 30 میلیون دلاری با عنوان “Master Ventures Polkadot VC Fund” راه اندازی کرده است.

این صندوق اولین از نوع خود با هدف حمایت و تأمین مالی حراج های پاراچین پروژه‌های بلاک چین است. صندوق مذکور با هدف تأمین مالی و امنیت پروژه‌های درجه یک جهت اتصال به پاراچین های پولکادات تأسیس گشته است. علاوه بر این، این صندوق سرمایه گذاری‌های اولیه را در پروژه‌های اکوسیستم شکوفا شده پولکادات و کوساما انجام خواهد داد.

لازم به ذکر است، پولکادات و کوساما آماده‌اند بیش از 50 پاراچین را در طی 18 ماه آینده راه اندازی کنند. به همین ترتیب، این اسلات های پاراچین با بالاترین پیشنهادات مناقصه‌ای حراج می‌شوند. متقاضیان باید پرداخت های لازم برای پیشنهادات مربوطه خود را به ترتیب در DOT یا KSM، توکن های بومی شبکه‌های پولکادات و کوساما انجام دهند.

در تلاش برای تشویق حمایت جامعه نسبت به یک پیشنهاد خاص پاراچین، پروژه‌ها در ازای جذب سرمایه‌های DOT، توکن های بومی خود را صادر می‌کنند. قابل ذکر است، این فرایند یک گزینه جایگزین شده توسط پولکادات برای ICO / IDO است که توکن های بومی را به وام دهندگان منتقل می‌شود.

مستر ونچرز حامی بلاک چین و ارز دیجیتال

کایل چیس (Kyle Chasse)، بنیانگذار و مدیر عامل مستر ونچرز، در مورد توسعه، اظهار داشت:

“ما به عنوان حامی بلاک چین و ارزهای دیجیتال از سال 2012، بیش از 1000 پروژه را ارزیابی کرده‌ایم. تقریباً در 100 مورد از اینها سرمایه گذاری نموده ایم. بسیاری از این پروژه ها متعهد به توسعه در پولکادات شده‌اند. در مجموعه فعلی پروژه‌های نوپا تحت هدایت شبکه پرداخت ما، منابع تحقیق و توسعه قابل توجهی برای کار در پولکادات در نظر گرفته شده است. “

وی اضافه کردن:

“به این ترتیب، ما دانش انحصاری و بینشی شگفت انگیزی در مورد پیشرفت فعلی و تکامل آینده هر دو پروژه به دست آورده‌ایم. ما معتقدیم پولکادات به دلیل قابلیت میان زنجیره‌ای یکی از اکوسیستم‌های برنده در بلند مدت خواهد بود. توسعه و استقرار و همچنین قدرت جامعه توسعه دهنده آن شگفت انگیز است. “برنده نبرد پاراچین ها

اکنون هم پالی گان و پولکادات به سطح جدیدی از توسعه پاراچین ها دست یافته‌اند. آیا این دو می‌توانند با یکدیگر از بازار بزرگ ارزهای دیجیتال نفع ببرند؟ و یا اینکه یکی از آنها از میدان به در خواهد شد. اتریوم با پایگاه کاربر بزرگ خود برگ برنده پالی گان است در حالی که پولکادات از ابتکارات دکتر گوین وود بهره می‌برد. باید منتظر ماند و نتیجه نبرد پاراچین ها را شاهد بود. شاید به زودی شاهد همکاری های گسترده میان بلاک چین ها باشیم.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال اتر: چه چیزی به ارز دیجیتال اتریوم (Ether) ارزش می دهد؟
اسپیس چین SpaceChain اتریوم را با اسپس ایکس SpaceX به فضا می‌فرستد
وال استریت با بازگشت رئیس جمهور ترامپ به کاخ سفید رشد کرد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان