قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

افزایش حجم و TVL در کوییک سواپ (QuickSwap)، همراه با رشد مداوم تعداد پروژه‌هایی که به پالی گان یا متیک می‌پیوندند نشان از موفقیت این پروژه دارد. تحلیلگران معتقدند که قیمت MATIC اکنون از ارزش واقعی آن بسیار کمتر است.

به تازگی راه حل‌های لایه 1 مانند سولانا “Solana (SOL)” و کازماس “Cosmos (ATOM)” به لطف انجام معاملات سریعتر شبکه و کارمزد پایین‌تر در مقایسه با شبکه اتریوم، برجسته شده‌اند. با این وجود تمرکز بیشتری بر روی راه حل‌های لایه 2 به وجود آمده است. این راه حل‌ها می‌تواند به اتریوم کمک کند تا با ادامه روند مهاجرت به اثبات سهام، در این رقابت شرایط بهتری را به دست بیاورد.

یکی از پروژه‌هایی که طی 2 ماه گذشته موفقیت خود را با افزایش فعالیت و معاملات کاربران اثبات کرده است، پالی گان یا متیک با توکن (MATIC) است. پالی گان که ری برند متیک محسوب می‌شود، بستری برای مقیاس پذیری اتریوم و توسعه زیرساخت‌های آن است.

موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

نمودار 4 ساعته MATIC/USDT. منبع: تریدینگ ویو

داده‌های حاصل از بازارهای کوین تلگراف و تردینگ ویو نشان می‌دهد که از زمان ریزش بازار در 18 آوریل به زیر 0.26 دلار، قیمت این توکن 50 درصد افزایش یافته و به 0.39 دلار رسیده است. موفقیت پالی گان و توکن MATIC به دلیل استقبال گسترده از این سیستم عامل لایه 2 است.پروژه‌های محبوب با موفقیت پالی گان به این شبکه مهاجرت می‌کنند

در اوایل فوریه اعلامیه‌ای مبنی بر تغییر نام از متیک نتورک (Matic Network) به پالی گان (Polygon) منتشر شد. این کار به عنوان بخشی از تلاش این پروتکل برای تبدیل شدن به یک راه حل L2 با قابلیت‌‌‌های جدید بود. پالی گان قصد دارد اتصال بلاک چین‌‌‌های مختلف با اتریوم را تسهیل کند. به نوعی پالی گان را می‌توان تلاشی برای پولکادات شدن اتریوم دانست. جایی که بلاک چین‌ها و پروژه‌‌‌های بلاک چین‌‌‌های مختلف بتوانند با اتریوم تعامل داشته باشند. پس از این اقدام پروتکل پالی گان با افزایش قابل توجه پذیرش کاربران و پروژه‌های بلاک چین، موفقیت خود را تثبیت کرد.

پالی گان پروتکل لایه دو اتریوم در حال قدرت گرفتن است!

ادغام با دیسنترالند، کورو فایننس، اپن سی، سوشی سواپ، پول تو گدر، اوه فایننس و بسیاری دیگر از برنامه‌های بزرگ دیفای.

TVL اوه در پالی گان نزدیک به 1 میلیارد دلار شده است. قیمت ماتیک از ارزش واقعی اش بسیار کمتر است

– لارک دیویس (TheCryptoLark) 25 آوریل 2021

از زمان بازسازی نام تجاری، چندین پروژه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) به استفاده از پالی گان پرداختند. همچنین پروژه‌های مربوط به توکن‌‌‌های غیر قابل معاوضه نیز تصمیم به ادغام با پالی گان گرفته‌اند. این روند برای بهره مندی از سرعت بیشتر و هزینه کمتر این پروتکل رو به افزایش است.

برخی از ادغام‌های مهم دیفای شامل صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ “SushiSwap (SUSHI)” و کورو فایننس “Curve Finance (CRV)” است، در حالی که اپن سی (OpenSea)، دیسنترالند “Decentraland (MANA)” و اوگوچی “Aavegotchi (GHST)” جوامع بزرگ NFT هستند که اکنون از شبکه پالی گان استفاده می‌کنند.

اوه در ادغام با پالی گان شگفتی آفرید

در 31 مارس، پلت فرم محبوب وام دهی اَوه (AAVE) اعلام کرد که در حال بررسی “مرزهای جدید مقیاس پذیری” با پالی گان است. راه اندازی AAVE در این پروتکل L2 به سرعت به 1 میلیارد دلار نقدینگی و بیش از 7200 کاربر منجر شد. این رشد بی سابقه فقط در 10 روز پس از راه اندازی، موفقیت پالی گان در جذب کاربران را به رخ کشید.

یک روز بزرگ برای پالی گان و کل اکوسیستم اتریوم!

10 روز پس از راه اندازی، 1 میلیارد دلار نقدینگی و 7.2 هزار کاربر در یک برنامه کاربردی!

با تشکر فراوان از تیم شگفت انگیز اَوه و کل جامعه اتریوم!

این تازه آغاز کار است، با ما همراه باشید!

– میهایلو بجلیچ (MihailoBjelic) 24 آوریل 2021حجم معاملات روزانه دکس‌ها افزایش می‌یابد

صرافی‌های غیرمتمرکز محبوب مانند یونی سواپ و سوشی سواپ نیروی اصلی برای رشد دیفای هستند. این دو صرافی بخش ارزهای دیجیتال را در کل سال گذشته به پیش راندند. این موضوع اهمیت یک DEX با عملکرد مناسب را برای رشد اکوسیستم نشان می‌دهد.

سوشی سواپ یکی از پروتکل‌هایی است که با کمک شبکه‌های همراه پالی گان با تعداد زیادی بلاک چین ادغام شده است. از طرفی دیگر صرافی غیرمتمرکز کوییک سواپ (QuickSwap DEX) پروژه‌ای است که صرفاً بر افزایش نقدینگی موجود برای اکوسیستم پالی گان متمرکز است.

موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

نقدینگی و حجم 24 ساعته کوییک سواپ

همانطور که در نمودارهای بالا مشاهده می‌شود، نقدینگی و حجم معاملات در کوییک سواپ از اواخر فوریه با افزایش سریع شروع شد. این روند با موفقیت پالی گان در جذب کاربران در ماه مارس نیز ادامه داشت. طی دو هفته گذشته، حجم معاملات به صورت قابل توجهی در سیستم عامل افزایش یافته است. مطمئناً این موضوع نیز مربوط به پذیرش گسترده پالی گان در چند هفته اخیر است.

لیست شدن پروژه‌‌‌های بزرگ در پالی گان دلیل موفقیت دکس ها

افزایش فعالیت در صرافی‌ها غیرمتمرکز تا حدودی به دلیل افزایش لیست پروژه‌های موجود در پالی گان است. یک مرور سریع در حساب توییتر پروژه، لیستی طولانی از ادغام‌های اخیر شامل آیوتکس “IoTeX (IOTX)”، اور آی پدیا “Everipedia (IQ)”، گلاتو نتورک “Gelato Network (GELATO)”، جاست بت “Just Bet (WINR)” و آمبرلا نتورک “Umbrella Network (UMB)” را نشان می‌دهد. موفقیت پالی گان در ادغام همه این پروژه‌ها کاربران را برای استفاده از این راه حل متقاعد کرده است.

اگر جلوتر برویم، احتمالاً تعداد فزاینده‌ای از پروژه‌های مستقر در اتریوم به دنبال محیطی سریعتر و کم هزینه خواهند بود. راه حل‌های لایه 2 به آنها امکان می‌دهد بر بستر قدرتمندترین بلاک چین قرارداد هوشمند بمانند. اگر آنها به پالی گان مهاجرت کنند، احتمال حرکت صعودی قابل توجهی برای توکن پروتکل پالی گان وجود دارد. رشد فعلی قیمت MATIC و افزایش TVL (ارزش کل قفل شده) کوییک سواپ هر دو این را اثبات می‌کند که پالی گان موفقیت بزرگی در رقابت با سایر پروژه‌های لایه 2 به دست آورده است.سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه مشاوره و توصیه‌ای برای سرمایه گذاری ندارد. حتماً قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. به خاطر داشته باشید هیچ گاه بیش از آن چه توان از دست دادنش را دارید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
شفافیت استیبل کوین USDT؟ نتیجه پرونده تتر در برابر اتهامات دادستانی نیویورک چه عواقبی دارد
دانلود اپلیکیشن سیگنال Signal در میان سرکوب آزادی بیان در هنگ کنگ
ریپل XRP پس از نزدیک به یک ماه با بالاترین قیمت خود معامله می شود
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید