منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  پالی گان و کاردانو: ویژگی جدید پالی گان و سخنان هاسکینسون درباره کاردانو
موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

پالی گان و کاردانو: ویژگی جدید پالی گان و سخنان هاسکینسون درباره کاردانو

مارک کوبان در پالی گان (Polygon) سرمایه گذاری کرد. در حالی که تیم پالی گان در اعلامیه‌ای از راه اندازی “Polygon SDK” خبر داد، هاسکینسون از برتری های کاردانو نسبت به اتریوم سخن گفت.

 امکان جدید پالی گان به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد زنجیره‌های مستقل خود را به اتریوم متصل کنند. در همین حال هاسکینسون از برتری‌های فنی کاردانو نسبت به اتریوم سخن گفت. اکنون پالی گان به برگ برنده اتریوم در رقابت با کاردانو و دیگر رقبا تبدیل شده است.

امکان جدید پالی گان اس دی کی برگ برنده اتریوم در رقابت با کاردانو

پالی گان، راه حل لایه دو اتریوم که قبلاً با نام متیک نتورک (Matic Network) شناخته می‌شد، اولین نسخه از شبکه خود را منتشر کرده است. این نسخه توسعه دهندگان را قادر می‌سازد زنجیره‌های سازگار با ETH را با استفاده از ماشین مجازی اتریوم به این بلاک چین متصل کنند. “Polygon SDK” آغاز گذار اتریوم به یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای را کلید زد است.Polygon SDK از راه می‌رسد

تغییر نام پروتکل از متیک نتورک به پالی گان، در اوایل سال جاری اعلام شد. این تیم از آن زمان تلاش کرده تا اتریوم را به پروژه‌ای چند بلاک چینی مشابه پولکادات (Polkadot) که به اینترنت بلاک چین ها معروف است، تبدیل کند.

پالی گان پس از انتشار شبکه Polygon SDK، یک قدم دیگر به این هدف نزدیک شده است. بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در کرپتو پتیتو (CryptoPotato) نشان دهنده راه اندازی نسخه اول است. این “آغاز رسمی انتقال طبیعی اتریوم به یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای است که اغلب به عنوان” اینترنت بلاک چین “شناخته می‌شود.”

Polygon SDK در ابتدا توسعه دهندگان را قادر می‌سازد زنجیره‌های مستقل و کاملاً ایمن خود را ایجاد کنند. این شبکه‌ها معمولاً توسط زنجیره‌های جانبی و زنجیره‌های سازمانی استفاده می‌شود. این بلاک چین ها از طریق Polygon SDK و با استفاده از یک پل اختصاصی، قابلیت همکاری کامل با اتریوم را دارا خواهند بود.

به روزرسانی های آینده شامل استفاده از زنجیره‌های ایمن کاربران می‌باشد. امنیت این زنجیره‌ها کاملاً به لایه 1 اتریوم وابسته خواهد بود. هر توسعه دهنده SDK می‌تواند بین یک زنجیره مستقل و امن یکی را انتخاب کند.

“با استفاده از راه حل‌های پیشرفته لایه دو، اتریوم 2.0 که هم اکنون یا به زودی آنلاین می‌شوند، نیاز به یک چارچوب جامع قابلیت همکاری بیش از هر زمان دیگری لازم است. با Polygon SDK، ما در حال رفع نیازهای مبرم برای آینده چند زنجیره‌ای اتریوم، از جمله سهولت استقرار و ارتباطات بین L2 هستیم. ”

سندیپ نایوال (Sandeep Naiwal) – بنیانگذار پالی گان.

افزایش استفاده از شبکه اتریوم منجر به ازدحام گسترده‌ای شده است. این ازدحام باعث شده است هزینه‌های گس بالا رود و تایید معاملات به تعویق بیفتد. در نتیجه، راه حل‌های متعدد لایه دو برای تسکین این مشکلات ظاهر شدند. پالی گان با حل این مشکلات امتیاز شبکه‌های دیگر مانند کاردانو را در رقابت با اتریوم کم می‌کند.

مارک کوبان در پالی گان سرمایه گذاری می‌کند

جدا از انتشار شبکه Polygon SDK، این تیم پیشرفت چشمگیر دیگری را نیز همین دیروز اعلام کرد. این پروژه در توییتر خود اعلام کرد که سرمایه گذار میلیاردر مارک کوبان مبلغ نامشخصی را در این پروژه سرمایه گذاری کرده است.

مالک دالاس ماوریکس، که اخیراً به انجمن ارزهای دیجیتال پیوسته است، پالی گان را به وب سایت خود اضافه کرد. این بخش از وب سایت نشان می دهد که وی به کدام شرکت‌ها بودجه اختصاص داده است.چارلز هوسکینسون توضیح می‌دهد چه چیزی کاردانو (ADA دلار) را از رقبا بهتر می‌کند

البته مدیرعامل کاردانو نیز در برابر پیشرفت‌های پالی گان بیکار ننشسته است. روز چهارشنبه (26 مه)، چارلز هوسکینسون، بنیانگذار و مدیرعامل IOHK، توضیح داد که چه چیزی کاردانو (ADA) را در میان سیستم عامل‌های بلاک چین (از جمله اتریوم و بسیاری از چالش‌های آن) برجسته می‌کند.

اظهار نظرهای وی در طی مصاحبه با زک گزمان (Zack Guzman) از یاهو فایننشیال انجام پذیرفت.

هنگامی که گزمان از وی پرسید چه چیزی در مورد کاردانو وجود دارد که باعث بهتر شدن آن از سایر سیستم عامل‌های بلاک چین می‌شود، بنیانگذار کاردانو پاسخ داد:

“شما می دانید، اکنون، افراد اصلی جریان اصلی در حال آمدن به فضای رمزنگاری هستند. آن‌ها در تلاشند تا به خوبی بفهمند که با این فناوری چه کاری می‌توانند انجام دهند. بنابراین اینکه چگونه وام دهی کنم؟ چگونه بیمه کنم؟ چگونه پرداخت ها را انجام دهم؟ و چرا این موارد بهتر از سیستم‌های معمولی قدیمی هستند؟ سؤالات معمول این افراد است.

معمولاً انها متوجه نمی‌شوند که بهشان بگویید شما در بلاک چین بیشترین سرعت را دارید. اینکه معاملات شما را اعتبارسنجانی از سراسر جهان تایید می کنند. به همین دلیل دارای ساختار هزینه کمتری هستیدو مقیاس بندی کار ساده‌تر است. اما برای هر یک از این کارها شما باید از یک بلاک چین استفاده کنید.

کاردانو می خواهد همه صنعت را یکجا در اختیار کاربران قرار دهد

“دلیل ساخت کاردانو این بود که ما می‌خواستیم مجموعه‌ای از پروتکل‌ها را بسازیم که بتوانند همه این کارها را به طور خاص برای کشورهای در حال توسعه انجام دهند. ما شاهد رشد آفریقا با 10-15 درصد در سال و آسیای جنوب شرقی هستیم که با همان سرعت رشد می‌کند. این یعنی بلاک چین برای برخی از فقیرترین افراد جهان امکانات مالی تازه‌ای به همراه دارد. این افراد طی 30 تا 50 سال آینده ثروت خود را جمع می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در یک سیستم کاملاً جایگزین فعالیت کنند که همه چیز را در خود جا داده شده است.

“این فناوری حاکمیت داخلی دارد، دارای انطباق و موارد دیگر است. این‌ها انواع گفتگوهای ما و بزرگان سیستم مالی است. ما می‌بینیم که نه تنها کاردانو رشد فوق العاده ای کرده، بلکه به طور کلی شاهد رشد فوق العاده این صنعت هستیم. در واقع تصویب توسط دولت‌ها بسیار قابل توجه است. “

پیشرفت های جدید کاردانو

سپس گزمن در مورد آنچه الآن بر بستر کاردانو ساخته شده است سوالاتی پرسید. وی از هاسکینسون خواست تا پیشرفت‌های کاردانو را با آنچه که بر روی دیگر قاتلان اتریوم ساخته شده مقایسه می‌کند.

هوسکینسون پاسخ داد:

“اول از همه، مهم است که بگوییم اتریوم دارد خودش را می‌کشد. آن‌ها در حال جایگزینی اتریوم با اتریوم 2.0 هستند. بنابراین، اتریوم 2.0 باعث از بین رفتن اتریوم 1.0 می‌شود. بنابراین، من فکر می‌کنم این قاتل اتریوم است.

“ما سعی می‌کنیم کارهای جامع‌تری انجام دهیم. این مهم نیست که فقط بتوانید قراردادهای هوشمند را پردازش کنید. مهم این است که بتوانید با احراز هویت و انطباق این کار را انجام دهید! آیا می‌توانید این کار را با فراداده انجام دهید؟ آیا می‌توانید با تنظیم خودکار این کار را انجام دهید؟ آیا می‌توانید در مقیاس میلیاردها نفر این کار را انجام دهید؟ آیا می‌توانید این کار را با استفاده از برخی مفاهیم حاکمیتی انجام دهید که لازم نباشد یک نهاد متولی همیشه مراقب آن باشد؟

انطباق با قانون

“ما به نهادهای متولی عادت کرده‌ایم. با این حال وقتی آن متصدی متمرکز را کنار بگذاریم چه کسی بلاک چین ها را مقاوم در برابر کوانتوم می‌کند؟ چه کسی قصد دارد نوآوری بزرگ بعدی را انجام دهد؟ چه کسی مطمئن خواهد شد که با برخی از سیستم‌های پرداخت قدیمی قدیمی یا BIS یا موارد دیگر برای CBDC و غیره قابل همکاری است؟”

هویت الکترونیک

“بنابراین، کاردانو واقعاً ساخته شده است تا از این نظر کل نگر باشد. برای قراردادهای هوشمند، ما تقریباً تمام آن عرصه را داریم. ماه دسامبر را با فراداده شروع کردیم و این به ما امکان داد تا هویت را در بلاک چین وارد کنیم. ما قبلاً استقرار این سیستم‌ها را در گرجستان و در اتیوپی برای پنج میلیون دانش آموز آغاز کرده‌ایم.

بازار NFT ها

“مهم‌ترین نقطه عطف بعدی توانایی صدور دارایی در سیستم عامل است. ما شاهد بزرگترین پذیرش توسط NFC هستیم. تعداد زیادی سیستم عامل NFT در این شبکه وجود دارد و این آخرین عرضه برنامه ریزی است. بنابراین، این قراردادهای هوشمند است، و این در سیستم عامل قریب الوقوع است. بنابراین، در 90 روز آینده، باید شاهد آزمایش بتا زیادی باشیم و سؤال فقط این است که بهترین زمان جهت انجام این کار برای همه افرادی که از کاردانو استفاده می‌کنند، کی است. “اتریوم و کادانو: رقابت یا همکاری؟

به نظر می‌رسد رقابت بین اتریوم و کاردانو با حضور پالی گان شدیدتر شده است. اما باید خاطر نشان کرد که دیگر پروژه‌های بلاک چین به تنهایی معنا نخواهند داشت. اکنون زمان همکاری بین این بلاک چین هاست.

همانطور که کاردانو اکنون قابلیت استفاده از توکن های اتریوم را بر روی شبکه خود آورده است پالی گان امکان ارتباط با شبکه‌های دیگر را برای اتریوم به ارمغان آورده است. در نهایت این پروژه‌ها می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند تا اکوسیستمی بزرگتر برای پشتیبانی از کل سیستم اقتصادی به وجود آورند.

مطالب مرتبط
هارد فورک لندن اتریوم چیست؟ همه چیز درباره به روزرسانی جدید اتریوم
رییس‌جمهور ترامپ به کاخ سفید بازخواهد گشت، بیت کوین به 10،750 دلار دست یافت
اوج قیمت تازه اتریوم با شروع معاملات آتی بورس شیکاگو با افزایش هزینه گس همراه شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس