منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

سعید درویشی
1399/10/23
۰

در یک اصلاح بزرگ با بیش از 27٪ کاهش، قیمت بیت کوین به پایین‌ترین قیمت روزانه کمی بالاتر از 30،000 دلار رسید. در اینجا دلایل احتمالی این اصلاح را شرح می دهیم.

اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

بیت کوین در 30 روز گذشته 100٪ افزایش یافته است. چند روز گذشته برای بیت کوین بسیار بی ثبات بوده است. در نهایت، نوسانات به نفع خرس‌ها تمام شد. با این حال، سقوط اخیر ممکن است نشان دهد که قیمت بیت کوین از ارزشش بیشتر شده است یا حداقل این یک اوج موقتی است. در حالی که سرمایه گذاران در ترس از دست دادن موقعیت یا فومو (FOMO) بودند، شاخص‌های بیت کوین سیگنال‌های فروش را روشن کردند.

این ارز تقریباً 12،000 دلار از ارزش خود را از دست داد و در پایین‌ترین نرخ روزانه، در حدود 30،260 دلار در (Bitstamp) سقوط کرد. این حدود 27٪ کاهش است. همه اینها دو روز پس از آن رخ داد که بیت کوین در روز جمعه بالاترین رقم خود را در حدود $ 42،000 ثبت کرد. ارزش دارد برخی از دلایل احتمالی این اصلاح را بررسی کنید.اثر فروش ماینرها

یکی از دلایل اصلی وقوع سقوط قیمت بیتکوین ماینرهای این ارز هستند. در حقیقت، افزایش اخیر بیت کوین تا حدی به ماینرهای بیت کوین مربوط می‌شود. آن‌ها در زمان تجمع خریداران، فروش بیت کوین خود را متوقف کردند.

اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

نمودار ماینر پوزیشن

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، شاخص ماینرز پوزیشن (Miners Position) به بالاترین سطح از سال 2019 رسیده است. این نشان می‌دهد که ماینرها شروع به فروش بیت کوین خود کردند. علاوه بر این، نمودار خروجی بایت تری (ByteTree) نشان می‌دهد که 47 میلیون دلار BTC از کیف پول‌های ماینرها خارج شده و به صرافی‌های ارز دیجیتال رسیده است. این یکی از دلایلی است که سقوط اخیر قیمت بیتکوین را ایجاد کرده است.

قیمت بدون اصلاح جدی مستقیم رو به بالا پیش می‌رفت

این اولین چیزی است که هر کس باید هنگام مشاهده نمودار زیر در نظر بگیرد. همانطور که مشاهده می‌کنید، تنها اصلاح عمده بالای 10٪ در 4 ژانویه اتفاق افتاد. در این اصلاح کمی بزرگ که بیت کوین 17 درصد افت داشت قیمت از 33،600 دلار به حدود 27،700 دلار کاهش یافت.

اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

نمودار قیمت بیت کوین12.01

جدا از این، از زمانی که در ماه دسامبر سطح 20،000 دلار فتح شد، تقریباً بیت کوین “فقط” افزایش یافته است.

این موضوع اخیراً توسط جان هلد، طرفدار مشهور بیت کوین، مطرح شده است. وی اظهار داشت که “درست مثل آخرین چرخه، در این چرخه افت‌های زیادی وجود خواهد داشت.”

علاوه بر این، چندین تحلیلگر اظهار داشته‌اند که بازار بیت کوین به شدت داغ شده است. این موضوع نیز با تصفیه در 24 ساعت گذشته کاملاً مشخص شده است.

در کمتر از یک روز، بیش از 2.87 میلیارد دلار معامله باز شورتینگ و لانگ در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال منحل شده است.

همانطور که معمولاً اتفاق می افتد، بایننس (Binance) پیشگام است و پس از آن هوبی (Huobi) و بای بیت (Bybit) قرار دارند. همچنین لازم به ذکر است که حجم معاملات روز گذشته نیز قابل توجه است. در زمان نگارش این مقاله در حدود 235 میلیارد دلار حجم معاملات بیت کوین پس از اصلاح بزرگ است.

اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

جدول انحلال سفارشات

در هر صورت، اگر روند همچنان کاهشی باقی بماند، باید به خاطر داشته باشید که بیت کوین به طور سنتی بی ثبات است. افزایش ناگهانی به این شکل تا حدودی امری عادی و از خصایص بیت کوین است. طبیعتاً همانطور که تاریخ نشان می‌دهد هر بار افزایش چشمگیر سقوط سریعی نیز به دنبال دارد. به خاطر داشته باشید که قیمت‌ها از پله بالا می‌روند و با آسانسور پایین می‌آیند.برداشت سود از دلایل اصلی اصلاح بزرگ بیت کوین

روایت اصلی در سال گذشته این بود که این تجمع خریداران توسط خرده فروشی انجام نمی‌شود. همه معتقدند و البته مطمئنند که این افزایش قیمت توسط نهادها هدایت می‌گردد. ما می‌توانیم ببینیم که چرا این ایده بسیار رایج شده است.

تعداد زیادی از افراد با سرمایه‌های کلان، صندوق‌های تامینی برجسته و شرکتهای تجاری عمومی سوار قطار بیت شده‌اند. بسیاری از آنها ویژگیهای ذاتی بیت کوین را به عنوان دلایل مشارکت خود بیان کرده‌اند. درباره دنیای بلاکچین و امور مالی غیرمتمرکز داستان سرایی نمودند. داستان “ذخیره دیجیتال ارزش” را به اوج جدیدی رساندند و از بیت کوین طلایی جدید ساختند. با این حال بدیهی است که کسب سود خارج از معادله نیست.

همین امروز، در میان اصلاح بزرگ بیت کوین، یکی از مدیران ارشد گوگنهایم، اسکات مینرد، گفت:

“افزایش سهموی بیت کوین در کوتاه مدت پایدار نیست. آسیب پذیر در برابر عقب نشینی. از رشد فنی هدف 35000 دلار فراتر رفته است. زمان برداشتن مقداری پول از روی میز است. “

گوگنهایم با مراجعه به سازمان بورس آمریکا درخواست تأیید اختصاص میلیون‌ها دلار به BTC را ارائه داد. این نشان می‌دهد که اگرچه مؤسسات ممکن است توجه و سرمایه بیشتری به بازار بیاورند، اما برداشت سود برای همه افراد درگیر اهمیت دارد. آن‌ها بیت کوین را برای طولانی مدت نمی‌خرند. یا حداقل همه آن را در دراز مدت نگه نمی‌دارند.

نهنگ‌ها سرمایه گذاران سست را از بازار خارج می‌کنند

در گزارش اخیر، ما در این باره صحبت کردیم که آدرس‌های نهنگ همچنان در حال کاهش است. در همان هنگام بیت کوین در صرافی‌ها کاهش می‌یافت.

به طور کلی، سرمایه گذاران خرده فروشی به احتمال زیاد BTC خود را در صرافی نگه می‌دارند. دلیلش این است که مبلغ دارایی‌های آنها آنچنان قابل توجه نیست. این یک پدیده جدید نیست، چیزی است که نزدیک به یک سال است اتفاق می افتد.

با این حال، مدیر فنی شرکت اطلاعات رمزنگاری گلس نود (Glassnode) همبستگی بین قیمت بیت کوین و تعداد روزافزون آدرس‌هایی را که حداقل 1000 BTC در اختیار دارند را اعلام کرد. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها با افزایش قیمت در حال گسترش دامهای خود هستند.

نمودار نهنگ های بیت کوین

اثر خالص همه اینها این است که افراد با دارایی کمتر تمایل دارند به کسانی که دارای مالکیت بیشتری هستند بفروشند. بنابراین سرمایه گذاران سست از بازار خارج می‌شوند.مسدود کردن معاملات بیت کوین توسط HSBC انگلیس جرقه اولیه اصلاح بزرگ

آخرین و نه مهمترین، ما یک خبر در روز گذشته شنیدیم. گزارش شده است که HSBC نقل و انتقال پول را به صرافی‌های ارزهای دیجیتال مسدود کرده است. این بانک رویکرد سختگیرانه ای در قبال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است.

تعدادی از بانک‌های انگلیس نیز اقداماتی مشابه انجام داده‌اند. آن‌ها از خرید دارایی‌های دیجیتال با استفاده از کارت‌های اعتباری یا بدهی مشتریان خود جلوگیری می‌کنند.

اگرچه به نظر تعجب آور نیست، HSBC یک غول بانکداری جهانی است و اینکه مشتریانش قادر به انتقال وجه از صرافی های ارز دیجیتال نخواهند بود، می‌تواند به راحتی یک کاتالیزور برای فروش خرده فروشی باشد. بنابراین می‌توان این عامل را به عنوان جرقه اصلی این اصلاح بزرگ قیمت بیت کوین در نظر گرفت.

مطالب مرتبط
چشم‌انداز صعودی بیت کوین در ماه آینده علی رغم سقوط تا 54 هزار دلار در این هفته
مدیرعامل بایننس و فعالان کریپتو از انتظاراتشان در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 می گویند
حمایت مهم بیت کوین در 50 هزار دلار شکل می‌گیرد یا BTC مجبور به عقب نشینی می‌شود؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether