منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2021: آنچه ممکن است بعد از 23 هزار دلار برای بیت کوین رخ دهد؟
پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2021: آنچه ممکن است بعد از 23 هزار دلار برای بیت کوین رخ دهد؟

پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2021: آنچه ممکن است بعد از 23 هزار دلار برای بیت کوین رخ دهد؟

رضا باغانی
1399/09/29
۰

قیمت بیت کوین از 23000 دلار فراتر رفته است. اکنون تحلیلگران در حال پیش بینی قیمت بیتکوین بعد از یک افزایش قابل توجه هستند. BTC به کدام سمت حرکت خواهد کرد؟

پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2021: آنچه ممکن است بعد از 23 هزار دلار برای بیت کوین رخ دهد؟

قیمت بیت کوین در سومین بازآزمایی سطح 20،000 دلار با سهولت از این سد روانی فراتر رفت. این امر با افزایش حجم خرید تشدید شد. پس از شکست، تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که قیمت بیتکوین در نهایت تا اواسط سال 2021 به 30،000 دلار افزایش خواهد یافت. با این حال، در کوتاه مدت، انتظار عقب نشینی در حال افزایش است.

استدلال‌های قانع کننده‌ای برای مواردهای کوتاه مدت گاوی و خرسی وجود دارد. معامله گرانی که در کوتاه مدت بسیار خوش بین هستند اظهار می‌کنند که افزایش بیش از 20 هزار دلار روند جدید گاوی یا افزایشی را تأیید کرده است. بدون مقاومت فنی بالاتر از آن، پیش بینی تداوم رالی برای قیمت بیتکوین وجود دارد. از آنجا که هیچ داده تاریخی برای قیمت بیش از 20،000 دلار وجود ندارد، قیمت بیت کوین وارد قلمرو بی سابقه‌ای شده است.تحلیل گرانی که در کوتاه مدت محتاط هستند انتظار دارند که در آینده قابل پیش بینی، قیمت بیتکوین با برخی اصلاحات روبرو شود. سطح 20،000 دلار همچنان یک سطح پشتیبانی جذاب است زیرا بالاتر از اوج قبلی در دسامبر 2017 است. آزمایش مجدد اوج قبلی، الگوی فنی ای است که همه چیز را بازنشانی می‌کند و بازار مشتقات را کمتر شلوغ می‌نماید.

پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2021: آنچه ممکن است بعد از 23 هزار دلار برای بیت کوین رخ دهد؟

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در سال 2021 به کجا می‌رود؟

بازار قراردادهای اختیاری، قیمت بالقوه افزایش بیت کوین را تا میان مدت 36000 تا 50،000 دلار در بلند مدت تعیین می‌کند. این نشان می‌دهد که بسیاری از معامله گران انتظار دارند که تجمع بیت کوین تا سال 2021 ادامه یابد. روند صعودی بیشتر در اوایل تا اواسط سال 2021 به این معنی است که BTC روند پس از هالوینگ را در سال 2017 تکرار می‌کند. در سال 2016، بیت کوین دومین هالوینگ پاداش بلاک خود را تجربه کرد. 15 ماه پس از آن، این ارز در حدود 20،000 $ به بالاترین حد خود رسید.

پیش بینی قیمت بیتکوین در سال 2021: آنچه ممکن است بعد از 23 هزار دلار برای بیت کوین رخ دهد؟

تاریحچه اوج های قیمتی بیت کوین

قراردادهای اختیاری خبر از قیمت 36 تا 52 هزار دلاری در میان مدت می دهند

دنیس وینوکووروف، رئیس تحقیق در بی کوآنت (Bequant)، به کوین تلگراف گفت که قراردادهای اخیتاری بازار با قیمت 36000 دلار به ازای هر واحد بیت کوین طی یک رالی، لزوماً به معنای انتظار معامله گران برای رسیدن آن به 36000 دلار نیست. به عنوان مثال، وی توضیح داد که تجمع 36000 دلاری در حال حاضر در حدود 12٪ است که نسبتاً کم است. از این رو، در حالی که 36000 و 52،000 دلار می‌تواند تحقق یابد، در حال حاضر، این احتمال هنوز کم است:

“بازار قراردادهای اختیاری به همان اندازه که مربوط به یک بازی جهت دار است، مربوط به معامله قیمت گذاری نادرست و هجینگ است. این واقعیت که در چنین تجمع بالایی علاقه عظیمی وجود دارد به این معنا نیست که شرکت های اصلی در این قیمت معامله خواهند کرد. اگرچه انتظار می‌رود تا حدودی جذابیت قیمت وجود داشته باشد. OI (معاملات باز) نیز 52000 دلار وجود دارد، اما دلتا (احتمال) چهار درصد ناچیز است.”گای هیرش، مدیر عامل ای ترو (eToro)، گفت که قراردادهای باز اختیاری نشان می‌دهد که تجمع تا رسیدن قیمت بیت کوین به 30،000 دلار ممکن است رخ دهد. اما هیرش تأکید کرد که خیلی زود است که قیمت بیتکوین را پیش بینی کنیم. به ویژه با توجه به اینکه قیمت بیت کوین تنها از بالاترین حد خود گذشته است. کمتر از 72 ساعت از دستیابی BTC به بالاترین سطح خود گذشته است. با این حال بیت کوین هنوز سطح حمایتی و مقاومت دراز مدت را ایجاد نکرده است.

سناریوی نزولی کوتاه مدت قیمت بیتکوین را 20 هزار دلار پیش بینی می‌کند

وینوکوروف و هیرش پیش بینی می‌کنند که احتمالاً افت قیمت بیتکوین در پی تجمع اخیر خریداران رخ دهد. از لحاظ تاریخی، در کل دوره‌های گاوی یا افزایشی دیده شده در سال‌های 2017 و 2019، بیت کوین 20٪ تا 40٪ عقب نشینی داشته است که برای بازنشانی بازار مشتقات مفید است. عقب نشینی می‌تواند تجمعات را پایدارتر کند. اصلاح قیمت بیت کوین از گرم شدن بیش از حد بازار و ترافیک بیش از حد خریداران جلوگیری می‌کند.

هیرش به کوین تلگراف گفت که 20،000 و 15،000 $ مناطقی است که قیمت بیت کوین می‌تواند در صورت کاهش قدرت اصلاح کند. اما اگر حرکت بیت کوین به تقویت خود ادامه دهد، او معتقد است که بیت کوین می‌تواند به سادگی بالاتر بماند. هیرش حتی در صورت بروز عقب نشینی تأکید کرد که به دلیل افزایش آشکار تقاضای شرکت ها، افت‌ها کوتاه مدت خواهد بود. وی توضیح داد: یا ما ادغام می‌شویم و بالاتر می‌رویم زیرا مؤسسات از فرصت خرید استفاده می‌کنند. یا اعتماد به بیت کوین کاهش می‌یابد و می‌بینیم که احتمالاً تا قیمت 15000 دلار افت خواهد داشت. همانطور که حتی برخی از کارشناسان جی پی مورگان نیز این اتفاق را برای قیمت بیتکوین پیش بینی کرده‌اند.

سرمایه گذاران شرکتی مانع اصلاحات قدرتمند

به طور کلی، تحلیلگران انتظار دارند در صورت بروز اصلاحات قدرتمند، سرمایه گذاران شرکتی به سرعت خریدار شوند. وینوکوروف گفت که اگر سودآوری اتفاق بیفتد، سرمایه گذاران شرکتی می‌توانند سبد سهام خود را متعادل کنند. از این رو، در این سناریو، سرمایه گذاران خرده فروشی می‌توانند شروع به خرید در افت قیمت بیت کوین کنند. بعد از این سرمایه گذاران شرکتی وارد بازار می‌شوند. وینوکوروف افزود: مؤسسات در طول سال 2020 به خرید خود ادامه داده‌اند. با این حال برخی از مؤسسات و سرمایه گذاران معتبر در قیمت 4000 دلار بیت کوین خریدند. این می‌تواند فرصت مناسبی برای برداشت سود باشد.

“اقدام قیمت پس از شکست 20،000 دلار بسیار یک طرفه بوده است. با این وجود در حال حاضر، هیچ نشانه‌ای از کم شدن نقدینگی یا خارج شدن سازندگان بازار وجود ندارد. در عوض، اقدامات قیمت به لطف هجوم جریان خرد، به اندازه شرکت‌ها، به خوبی مدیریت شده است. گرفتن سود چیزی است که به نظر برسد خرده فروشی هنوز در حال بررسی آن است. بنابراین هرگونه تعادل مجدد طرف شرکت‌ها احتمالاً با کاهش جریان خرید برآورده می‌شود. “ایده آل ترین سناریو برای پیش بینی قیمت بیتکوین؟

قیمت بیت کوین از ماه سپتامبر به طور مداوم افزایش یافته است. تنها در ماه نوامبر یک افت عمده به 16000 دلار رخ داده است. به غیر از این، BTC مانند سال 2017 عقب گرد بزرگ یا فشارهای طولانی را مشاهده نکرده است. این برخی از تحلیلگران را در مورد اینکه آیا پویایی بازار برای بیت کوین تغییر کرده است یا اصلاحات بزرگ اتفاق می افتد، به فکر فرو برده است.

یکی از دلایل اصلی عدم اصلاحات جدی کاهش اتکای قیمت بیت کوین به بازارهای آتی است. با افزایش تقاضای شرکت‌ها در مکانهایی مانند گری اسکیل (Grayscale)، بازار بورس شیکاگو (CME) و بکت (Bakkt)، حجم معاملات در حال افزایش است. از این رو، فشارهای ضعیف و کوتاه مدت می‌توانند تأثیر کمتری در روند قیمت بیت کوین داشته باشند.

مطابق نظر هیرش، مطلوب‌ترین روند برای قیمت بیت کوین، ایجاد یک منطقه پشتیبانی واضح و کاهش نوسانات است. این اتفاق حداقل برای مدتی می تواند به بازار کمک کند. نوسانات بیت کوین برای مدت طولانی به شدت در حال افزایش است. هر بار که یک حرکت عمده قیمت رخ می‌دهد، بازار ارزهای دیجیتال به هم می‌ریزد. به گفته هیرش: “مهم است که بدانیم با گذشت هر ماه، ما مرتباً به بالاترین سطح و پایین‌ترین سطح برخورد می‌کنیم. مورد دوم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا شاخص بزرگی برای افزایش برداشت سود است. “

مطالب مرتبط
روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود
بریک اوت بیت کوین در فصل آخر سال 2021 احتمال آلت سیزن را افزایش می دهد
بیت پارس مرجع تخصصی آموزش بلاک چین و ارزهای دیجیتال
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether