منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  نبرد خرس‌ها و گاوها در زمین فاندامنتال: همه اخبار مهم بیت کوین در هفته‌ای که گذشت
چرخه افزایشی بیت کوین 2013 در مقابل 2017 در مقابل 2021: عامل تعیین کننده چیست؟

نبرد خرس‌ها و گاوها در زمین فاندامنتال: همه اخبار مهم بیت کوین در هفته‌ای که گذشت

گاوهای بیت کوین توانستند در نبرد برابر خرس‌ها برتری پیدا کنند. در هفته گذشته اخبار مثبت و منفی زیادی در فضای رمزنگاری منتشر شد.

با وجود اخبار مثبت و منفی زیاد در هفته گذشته به نظر می‌رسد سرمایه گذاران به اخبار مثبت واکنش بهتری نشان دادند. در این مقاله اخبار مهم بیت کوین در هفته گذشته را مرور می‌کنیم و به تاثیر آنها در از سرگیری بازار گاوی بیت کوین خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که در بازارهای مالی خرس‌ها افراد با دیدگاه نزولی هستند و گاوها سرمایه گذاران با دیدگاه صعودی. خواندن مقاله اصطلاح گاوی و خرسی یا بولیش و بیریش (bullish & bearish) می تواند برای شما مفید باشد.

السالوادور برگ برنده گاوها در نبرد با خرس‌های بیت کوین بود

مهم‌ترین خبر این هفته السالوادور بود. از زمانی که رئیس جمهور نایب بوکله در فستیوال بیت کوین 2021 میامی اعلام کرد کشورش بیت کوین را به عنوان پول قانونی خواهد پذیرفت بازی به ناگاه به نفع بیت کوین عوض شد. پارلمان این کشور با اکثریت قاطع به لایحه مورد نظررای دادو آن را رسمی کرد.

همچنین مذاکراتی در مورد راه اندازی عملیات استخراج در این کشور و اجازه دادن به سرمایه گذاران با 3 BTC یا بیشتر برای اخذ اقامت السالوادور انجام شده است. این باعث شد که سایر کشورهای آمریکای مرکزی نیز بیت کوین را مورد توجه قرار دهند. این اتفاق حتی به کشورهای دیگر نیز کشیده شده و تانزانیا نیز بیت کوین را به عنوان پول رسمی پذیرفت. مدت‌ها بود که تمام بیت کوینرها منتظر اولین کشوری بودند که رسماً بیت کوین را بپذیرد. این هفته السالوادور این کار را انجام داد و به یکی از پیشگامان ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

شورای استخراج بیت کوین برای رفع نگرانی‌های زیست محیطی تشکیل شد

“شورای استخراج بیت کوین” با کمک ایلان ماسک و مایکل سیلور مأموریت خود را آغاز کرد. این امر با توجه به اینکه چین ممنوعیت رمزنگاری را با جدیت ادامه می‌دهد، اتفاق خجسته‌ای است. از طرف دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، بیت کوین را کلاهبرداری خواند.

نکته مهم دیگر این بود که تورم ایالات متحده به شدت افزایش یافته که از سال 2008 بی سابقه است. همه نگاه‌ها اکنون به تصمیمات فدرال رزو در مورد نرخ بهره خیره مانده است. فدرال رزو در جلسه چهارشنبه قرار است در این مورد تصمیم گیری کند. اگر روند چاپ اسکناس ادامه یابد مطمئناً بیت کوین دوباره با اقبال سرمایه گذاران بزرگ روبرو خواهد شد. چیزی که پل تودور جونز نیز به آن اشاره کرده است.

اخبار خوشایند گاوهای بیت کوین

بله، به نظر می‌رسد بسیاری از اخبار صعودی در این هفته مربوط به السالوادور است. این در حالی است که اکثر بیت کوینر ها در هفته گذشته نام این کشور را فریاد می‌کردند. با این حال به نظر می‌رسد که السالوادور تازه شروع کار بیت کوین است.

در کمتر از یک هفته، چیزی مشابه در کشورهای دیگر که با بوروکراسی پیچیده‌شان سالها به طول می‌انجامد، تصویب شد. پس از السالوادور کشورهایی مانند پاناما و آرژانتین ابراز علاقه کرده‌اند که راه این کشور را ادامه دهند. این خبر می‌تواند برگ برنده گاوها در برابر خرس‌های بیت کوین باشد. پذیرش در سطح ملی و بعد بین المللی هدف اصلی هر ارزی در دنیاست. این یعنی بیت کوین توانسته خود را به عنوان یک ارز بین المللی، قانونی کند.

علاوه بر این، تپ روت (Taproot) آخرین مانع خود را در تعطیلات آخر هفته از سر راه برداشت. این بروزرسانی مهم نشان دهنده فصل جدیدی در زندگی بیت کوین است. اگر در آن زمان توجه داشتید، این “انتقال” در مقایسه با مشاجره‌های سال 2017 نسبتاً روان بود. سپس مایکل سایلور و مایکرواسترانژی (MicroStrategy) در تلاشند تا سرمایه‌های بیشتری را برای خرید بیت کوین جمع کند. با توجه به اینکه اوراق قرضه‌ای که مایکرواستراتژی منتشر می‌کند بسیار زیاد است، شایعاتی مبنی بر خرید بانک فدرال رزرو نیز وجود دارد.

به طور کلی، یک هفته کاملاً صعودی در بیت کوین بود. البته باید گفت اخبار و تحولات عمده بازار هنوز در قیمت بیت کوین منعکس نشده است. بنابراین باید منتظر پیروزی گاوهای بیت کوین در نبرد با خرس‌ها باشیم.

اخبار خوشایند خرس‌ها

اما همه اخبار به خوبی بالا نیستند. “شورای استخراج بیت کوین” بیانیه مأموریت خود را منتشر کرد. این امر احتمالاً راه را برای تمرکز در استخراج BTC هموار می‌کند. نیازی به گفتن نیست که ایلان ماسک در این ماجرا دخیل است. این میلیاردر طمع کار بارها ثابت کرده است که ممکن است منافع اصلی بیت کوین و جامعه را در نظر نگیرد.

علاوه بر این، هند و چین حمله به بیت کوین و به طور کلی بازار رمزنگاری را ادامه دادند. اگرچه هیچ اقدام قاطعی صورت نگرفته است، اما این موضوعی است که باید آن را زیرنظر داشت. صندوق بین المللی پول (IMF) در مورد عدم تأیید درخواست السالوادور در مورد بیت کوین بسیار صحبت کرده است. احتمالاً آنها به دنبال راه‌هایی برای حمله به بیت کوین و هر کسی هستند که با آن ارتباط برقرار کند. بنابراین شاهد حملات زیاد به ویژه برای منصرف کردن کشورهای دیگر از ادامه دادن راه السالوادور خواهیم بود.

چگونه گاوها در نبرد با خرس‌های بیت کوین پیروز خواهند شد

فعال سازی تپ روت در این مرحله پس از قفل شدن در آخر هفته رخ داده است. سافت فورک جدید امکان ایجاد قرارداد هوشمند شبکه بیت کوین را گسترش می‌دهد. این در حالی است که تپ روت حریم خصوصی بیشتری را نیز ایجاد می‌کند. همانطور که در سال 2019 در یک بخش گسترده توانست این مأموریت را به انجام برساند. تپ روت قرار است در ماه نوامبر به طور کامل فعال شود و اکوسیستم فعلی بیت کوین را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد.

پذیرش بیت کوین توسط السالوادور یک معامله تمام شده است. سرمایه گذاران مانند جاستین سان به صراحت اعلام کرده‌اند که قصد دارند در این کشور آمریکای مرکزی فروشگاه راه اندازی کنند. این کار مرزها و اقتصاد را به روی بیت کوین باز می‌کند. برنامه‌های این کشور برای فعال سازی 100 درصدی استخراج بیت کوین از طریق نیروگاه‌های آتشفشانی زمین گرمایی باعث سکوت نفرت پراکن هایی می‌شود که (به دروغ) ادعا کرده‌اند استخراج بیت کوین اثر بدی در تغییرات آب و هوایی دارد. این حرکت السالوادور زمینه را برای اتخاذ ابتکارات استخراج گرین و سازگار با محیط زیست در میان ماینرها افزایش خواهد داد.

افزایش تورم ایالات متحده، کشورهای در حال توسعه که متکی به دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره و مقاوم در برابر تورم هستند را نگران کرده است. احتمالاً این کشورها در ماهها و سالهای آینده همانند السالوادور طرفدار بیت کوین شوند. این اتفاق در کوتاه مدت می‌تواند ناخوشایند باشد. ممکن است همه از دولت ایالات متحده تا صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و دیگران علیه بیت کوین فشار وارد کنند. این نهادها می‌توانند از قدرت و نفوذ خود برای مبارزه با پذیرش بیت کوین استفاده نمایند. بنابراین همه اخبار مثبت نمی‌توانند واقعاً مثبت تلقی شوند.

انعکاس تغییرات در قیمت بیت کوین ممکن است زمانبر باشد

آنچه که بیش از همه خبرساز است، این واقعیت است که السالوادور در کمتر از یک هفته موفق به اعلام و تصویب لایحه‌ای با رأی اکثریت قاطع شده است. این نشان دهنده تعهد این کشور به اجرای برنامه‌های خود است و نه فقط صحبت کردن در این باره. البته روحیه اقتدارگرای بوکله نیز می‌تواند دلیل دیگری باشد. وی سابقه تصویب لایحه با استفاده از زور اسلحه را در کارنامه خود دارد.

با این حال به احتمال زیاد سایر کشورها نیز از السالوادور پیروی خواهند کرد. السالوادور در ایجاد بیت کوین به عنوان “استاندارد جهانی” و نشان دادن سود استفاده از آن به سایر اقتصادهای در حال مبارزه و در حال ظهور بسیار حیاتی خواهد بود. با پذیرش بیت کوین در تانزانیا احتمالاً کشورهای آفریقایی نیز در آینده از این الگو پیروی خواهند کرد.

به طور کلی، هفته گذشته یک تغییر واقعی بازی برای بیت کوین بوده است. قیمت ممکن است هنوز منعکس کننده آن نباشد و شاید برای مدتی هم تاثیری نپذیرد، اما بیت کوین مطمئناً در حال تبدیل شدن به یک برند جهانی است. ما هنوز در روزهای اولیه این انقلاب مالی هستیم. همانطور که بسیاری موافقت می‌کنند، قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار کمتر از ارزش آن است. فعلا شاهد نبرد خرس‌ها و گاوها در بازار هستیم.

سلب مسئولیت

مقاله فوق صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای در زمینه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. مهم است قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و مهمتر هیچ وقت بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
اصلاح عمده بیت کوین: شاخص‌های کلیدی حاکی از عقب نشینی شدید طلای دیجیتال هستند
افزایش ارزش اتریوم: دلایل اصلی افزایش قیمت ETH نسبت به بیت کوین در سال 2021 چیست؟
بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
رویدادهای بازار کریپتو در آگوست: ارزهای دیجیتالی که رویدادهای مهمی را در این ماه تجربه می‌کنند
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان