منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  ضعف اتریوم، دوج کوین و ICP را به گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است
هارد فورک برلین اتریوم شروع به کار کرد، بعضی از شرکت‌ها از مشکلات همگام سازی خبر دادند

ضعف اتریوم، دوج کوین و ICP را به گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است

به روزرسانی EIP-1559 اتریوم به سرعت در حال نزدیک شدن است. با این حال داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که معامله گران نسبت به چشم اندازهای کوتاه مدت ETH خوشبین نیستند. با توجه به ضعف اتریوم در بازار مشتقات آیا ICP و دوج کوین گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری هستند؟

داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که معامله گران اتر (ETH) در مقایسه با بیت کوین (BTC) احساس صعودی کمتری دارند. این آلت کوین در نیمه اول سال 2021 در مقایسه با افزایش متوسط 22 درصدی بیت کوین، تقریباً 200٪ سود کسب کرد. با این وجود به نظر می‌رسد معامله گران بیشتر از ضعف در عملکرد اخیر اتریوم تأثیر پذیرفته‌اند.

خروج سرمایه گذاران شرکتی عامل ضعف اتریوم

جریان سرمایه گذاری شرکتی همچنین کاهش خوش بینی که در بازار مشتقات اتریم دیده می‌شود را تأیید می‌کند. در هفته گذشته در حالی که جریان بیت کوین شروع به تثبیت کرده است، مشتقات سرمایه گذاری ETH با رکورد در جریان خروجی مواجه شدند. طبق داده‌های کوین شیرز (CoinShares)، مشتقات اتریوم در هفته گذشته خروج 50 میلیون دلار رکوردار بوده است.

ضعف اتریوم، دوج کوین و ICP را به گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است

قیمت اتر (نارنجی) در مقابل بیت کوین (آبی)

توجه داشته باشید که اتریوم در ماه ژوئن 16 درصد کمتر از عملکرد بیت کوین را به دست آورده است. هارد فورک لندن قرار است در ماه جولای راه اندازی شود. پیشنهاد بهبود اصلی آن – که به EIP-1559 معروف است – هزینه گس اتریوم را کاهش می‌دهد. بنابراین، اقدام قیمت نزولی می‌تواند به استخراج کنندگان ناراضی مربوط شود. پس از این به روزرسانی شبکه از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) مهاجرت می‌کند.

به همین دلیل، سرمایه گذاران اتریوم از عدم قطعیت‌ها در آینده این بلاک چین ترس زیادی دارند. شاید اگر ماینرها از یک زنجیره قرارداد هوشمند یا رقیب غیرمنتظره دیگر حمایت کنند، بر قیمت اتر تأثیر منفی بگذارند.

منطق اقدام فعلی قیمت هرچه باشد، شاخص‌های مشتق اکنون در مقایسه با بیت کوین اعتماد کمتری را نشان می‌دهند.

حق بیمه آتی دسامبر اتریوم، ضعف را نشان می‌دهد

در بازارهای سالم، معاملات آتی سه ماهه باید با حق بیمه صرافی‌ها و قیمت معاملات عادی بازارهای اسپات معامله شوند. علاوه بر خطر مبادله، فروشنده با به تعویق انداختن تسویه حساب، وجوه خود را “قفل” می‌کند. حق بیمه 4٪ تا 8٪ در قراردادهای دسامبر باید برای جبران این اثرات کافی باشد.

تقریباً در هر بازار مشتقات تأثیر مشابهی وجود دارد، گرچه ارزهای دیجیتال ریسک بالاتر و بنابراین حق بیمه بالاتری دارند. با این وجود، وقتی معاملات آتی زیر این محدوده معامله می‌شوند، نشان دهنده احساس نزولی در کوتاه مدت هستند.

ضعف اتریوم، دوج کوین و ICP را به گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است

حق بیمه آتی دسامبر OKEx BTC (آبی) در مقابل ETH (نارنجی)

نمودار فوق نشان می‌دهد که حق بیمه آتی بیت کوین در دسامبر به 3.5٪ رسیده است. این در حالی است که قراردادهای اتریوم از این افزایش پیروی نکرده‌اند. در حالی که هر دو دارایی شاخص حرکتی خنثی و متمایل به نزولی را نشان دادند، شواهدی وجود دارد که سرمایه گذاران این آلت کوین نسبت به بهبود کوتاه مدت آن خوش بین نیستند.

حرکت نزولی بیشتر آسیب جدی به آلت کوین‌ها می زند

تز دیگری که می‌تواند بر حق بیمه اتر تأثیر منفی بگذارد، تأثیر عملکرد منفی بالقوه 30٪ بیت کوین است. فلیب فلیب (Filbfilb)، تحلیلگر مستقل بازار و بنیانگذار مجموعه معاملات دیسنتریدر (Decentrader)، گفت که سقوط 30 درصدی بیت کوین می‌تواند باعث شود تا آلت کوین‌ها تا دو برابر افت کنند.

کلم چمبرز (Clem Chambers)، مدیر اجرایی وب سایت تجزیه و تحلیل مالی ADVFN، همچنین پیش بینی کرد که یک روند نزولی دیگر احتمالاً وجود داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد دوره زمستان رمزنگاری اواخر 2018 تکرار خواهد شد. چمبرز ادعا می‌کند که بیت کوین ممکن است تسلیم شود و به 20000 دلار سقوط کند.

در حالی که احساسات کلی بازار خنثی و متمایل به نزولی است، اما پیش بینی یک سناریو دلهره آورتر برای اتریوم، از جمله عدم اطمینان از انتقال به اثبات سهام (POS)، منطقی به نظر می‌رسد. این باعث شده که شاهد ضعف بیشتری در بازار اتریوم باشیم.

با ضعف اتریوم دیگر آلت‌ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

دوج کوین، یک سکه الگوی رفتاری ساده است که در چند ماه گذشته اوج و فرودهای زیادی داشته است. این ارز در حال حاضر، یکی از بهترین مدعیان برای تبدیل شدن به آلت کوین بزرگ بعدی است. هایپ موجود در توسعه این ارز به همراه پشتیبانی ماسک بسیاری از افراد را درگیر دوج کوین کرده است. این توجه زیاد در عین حال برخی از نام های بزرگ را نیز عصبانی می‌کند. اما تنها چیزی که مهم است این است که رسیدن دوج کوین به اوج جدیدش چه مدت طول می‌کشد و این اوج در چه قیمتی است.

آیا واقعاً DOGE گزینه مناسبی است؟

در طول چند ماه گذشته، جنبش DOGE همه را روی انگشتان خود نگه داشته است. اگرچه سکه در ابتدای سال 2021 تقریباً ارزشی نداشت، اما در حال حاضر 0.251 دلار ارزش دارد. به عبارت ساده، سکه جهش 5249.31٪ را تجربه کرد. در ATH (بالاترین قیمت تاریخی) آن در ماه مه سکه 14،540٪ افزایش یافت. این اعداد میزان تأثیر DOGE بر سرمایه گذاران را ثابت می کند. در این مورد اسکات ملکر (Scott Melker) تحلیلگر بازار اظهار نظر کرد:

“من زیاد در مورد دوج کوین صحبت نمی‌کنم. من کسی بودم که DOGE را زمانی که خیلی کم ارزش بود معامله می‌کردم و این طریق در آن زمان پول زیادی درآوردم. با این حال طرفدار سکه‌هایی نیستم که به دلیل اثر ایلان ماسک پامپ می‌شوند. به نظرم این ارز دارای ارزش ذاتی است.”

ملکر همچنین در ویدیوی تجزیه و تحلیل اخیر خود گفت که، DOGE (در حال حاضر) در حال صعود است. دوج کوین روند نزولی فعال را پشت سر گذاشت و سطح پشتیبانی خود را دوباره آزمایش کرد. آنچه تعجب آور است این است که علی رغم این اقدام قیمتی، حجم معاملات آن به میزان قابل توجهی پایین بوده است. ملکر اظهار داشت که فروشندگان می‌توانند خسته شوند و در عوض خرید برای تقویت سکه باید قویتر شود.

ملکر گفت، اما با این شکست و آزمایش مجدد، DOGE باید بر اساس ابزار فیبوناچی به بالاترین سطح 70 سنت برسد. اما او همچنین گفت که ممکن است سکه به دلیل هر نوع نوسان و افت پیش بینی نشده موفق به انجام این کار نشود.

ضعف اتریوم، دوج کوین و ICP را به گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است

افزایش DOGE در نمودار 4 ساعته

ICP چطور؟

یکی دیگر از آلت کوین‌ها که توجهات زیادی را به خود جلب کرده ارز دیجیتال ICP است که به آن رایانه اینترنتی نیز می گویند. این آلت کوین اکنون مدتی است که به سمت بالا حرکت می‌کند. ICP در کمتر از 5 روز نه یک بلکه 3 سطح مقاومت را شکسته است. پشتیبانی از این اقدام قیمتی حجمی است که این سکه وارد بازار کرده است. حجم معاملات این ارز به طرز چشمگیری زیاد شده است. در حال حاضر، سکه 39 دلار ارزش دارد، اما ملکر اظهار داشت که در صورت ادامه اجرای این روند صعودی، می‌تواند تا 70 دلار نیز افزایش یابد.

ضعف اتریوم، دوج کوین و ICP را به گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است

افزایش قیمت ICP در نمودار 4 ساعته

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. هر اقدام سرمایه گذاری شامل ریسک می‌شود. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. بهتر است قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
بازده بیت کوین از مارس سال گذشته حدود 700٪ بوده است. فقط یک قدم دیگر تا 30،000
یونی سواپ و پنکیک سواپ در رقابتی سخت جهت تسلط بر بازار دیفای
تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان