منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال آلتکوین ها  »  رشد EOS: داده‌های مشتقات نشان می‌دهد تریدرهای حرفه‌ای نسبت به ایاس بینش صعودی دارند
رشد EOS: داده‌های مشتقات نشان می‌دهد تریدرهای حرفه‌ای نسبت به ایاس بینش صعودی دارند

رشد EOS: داده‌های مشتقات نشان می‌دهد تریدرهای حرفه‌ای نسبت به ایاس بینش صعودی دارند

رضا باغانی
1400/06/01
۰

معامله گران خرده فروشی به ارز دیجیتال ایاس پشت کردند. با این حال داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که معامله گران حرفه‌ای در کوتاه مدت احتمال رشد EOS را قوی می‌دانند.

ارز دیجیتال EOS در ماه می پس از آنکه بلاک وان (Block.one)، شرکت نرم افزاری سازنده این بلاک چین، اعلام کرد که 10 میلیارد دلار سرمایه برای توسعه اکوسیستم آن در نظر می‌گیرد، رشد کرد. این بودجه برای ایجاد یک پلتفرم صرافی رمزنگاری مبتنی بر EOS به نام بولیش (Bullish) در نظر گرفته شده بود. شرکت توسعه EOSIO فاش کرد که سرمایه خود را از پیتر تیل (Peter Thiel)، مایک نووگراتز (Mike Novogratz) و مدیران صندوق‌های تامینی آلن هوارد (Alan Howard) و لویی بیکن (Louis Bacon) جمع آوری کرده است..

رشد ضعیف EOS پس ازز سقوط ماه مه

با توجه به اخبار صعودی، رشد EOS تقریباً تا سطح 6 دلاری ادامه داشت. با این حال همچنان قیمت این ارز 60 درصد پایین‌تر از اوج 15 دلاری است که در 12 مه به دست آمد. این باعث می‌شود سرمایه گذاران زیاد از روند رشد EOS رضایت نداشته باشند. در حال حاضر، معامله گران خرده فروشی استفاده از اهرم برای موقعیت‌های صعودی را در دستور کار ندارند. از طرفی دیگر معامله گران حرفه‌ای از اواسط ماه ژوئیه نسبت به این ارز خنثی بوده‌اند.

رشد EOS: داده‌های مشتقات نشان می‌دهد تریدرهای حرفه‌ای نسبت به ایاس بینش صعودی دارند

نمودار قیمت EOS

تحلیلگران همچنین به گزارش 2 مه که توسط بلاک وان منتشر شده است، اشاره کردند. در این گزارش آمده است که افزایش نرخ تورم از 1 به 1.2 تا 3.8 درصد پیشنهاد شده است. افزایش صدور توکن جدید جهت افزایش مشوق‌های مالی برای رأی دهندگان و جلوگیری از خروج استیکرها ضروری است.

با این حال، عدم تحویل به موقع پروژه و کم بودن مشارکت باعث شد EOS به سرعت قدرت صعودی خود را از دست بدهد. قیمت این ارز در 22 ژوئن به 3.04 دلار و پایین‌ترین سطح خود رسید.

با این وجود روند نزولی در 23 ژوئن به پایان رسید. صرافی کمتر شناخته شده “Bullish” اعلام کرد که به کار خود ادامه خواهد داد. این صرافی در بورس اوراق بهادار نیویورک از طریق یک شرکت خرید ویژه یا SPAC نیز لیست شد.

نسخه آلفا و خصوصی صرافی بولیش در یک روند مثبت و پایدار در تاریخ 27 ژوئیه منتشر شد. تیم توسعه دهنده به سرمایه گذاران نوید داد این صرافی در اوخر سال 2021 کاملاً راه اندازی می‌شود. این پروژه همچنین اشاره کرد که معاملات اسپات، معاملات مارجین و استخر نقدینگی خواهد داشت.

سرانجام، در 19 آگوست، EOS دسترسی رایگان به داده‌های قیمت واقعی را با استفاده از اطلاعات بازار در زمان واقعی ارائه شده توسط الگوتریدر (AlgoTrader) اعلام کرد. این استارت آپ اوراکل مستقر در سوئیس شامل دارایی‌های متعدد از صرافی‌های مختلف است. الگو تریدر می‌تواند ابزارهای مصنوعی، مشتقات و استیک ارزهای دیجیتال را ممکن سازد.

بازار مشتقات و اسپات به رشد EOS خوش بین هستند

برای درک اینکه آیا معامله گران بینش صعودی دارند و آیا قیمت EOS از 5 دلار شروع به رشد می‌کند، باید داده‌های معاملات قراردادهای آتی دائمی را تجزیه و تحلیل کرد. قراردادهای آتی دائمی، ابزار معاملات اهرم دار ترجیحی معامله گران خرده فروشی است. قیمت این قراردادها به طور معمول، کاملاً بازارهای اسپات عادی را دنبال می‌کند. همچنین نیازی به عقد قرارداد به صورت دستی نیست. این چیزی است که در قراردادهای آتی ماهه مورد نیاز است.

در بررسی قراردادهای آتی ایاس می‌بینیم، معاملات لانگ (خریداران) و شورت (فروشندگان) با هم منطبق است. با این حال نکته جالب توجه این است که اهرم آنها متفاوت است. در نتیجه، صرافی‌ها از هر طرفی که از اهرم بیشتری استفاده می‌کنند نرخ بودجه بیشتری دریافت می‌کنند. این هزینه‌ها برای متعادل کردن ریسک معاملات استفاده می‌شود. نرخ بودجه را یک طرف قرارداد به به طرف مقابل پرداخت می‌کند.

نرخ بودجه در بازارهای خنثی از 0 تا 0.03 مثبت است. وقتی این شاخص معادل 0.6 درصد در هفته را نشان دهد، می‌توان دریافت کسانی که آن را پرداخت می‌کنند در موقعیت‌های لانگ هستند.

رشد EOS: داده‌های مشتقات نشان می‌دهد تریدرهای حرفه‌ای نسبت به ایاس بینش صعودی دارند

نرخ بودجه قراردادهای آتی دائمی

داده‌ها نشان می‌دهد یک هیجان متوسط از 8 آگوست افزایش یافته است، که کمتر از 10 روز به طول انجامید. نرخ بودجه مثبت نشان می‌دهد که پوریشن های لانگ (خریداران) کسانی بودند که هزینه‌ها را پرداخت می‌کردند. با این وجود به نظر می‌رسد این حرکت نسبت به افزایش قیمت واکنش نشان می‌دهد و با ناموفق بودن EOS در شکستن مقاومت 6 دلاری کم رنگ شده است.

داده‌ها نشان می‌دهد معامله گران حرفه‌ای دارای سوگیری صعودی هستند

همچنین تجزیه و تحلیل قراردادهای آتی سه ماهه مفید است. نهنگ‌ها و میزهای آربیتراژ بیشتر این ابزارها را معامله می‌کنند. در قراردادهای سه ماهه، عدم تعادل تقاضا با تفاوت قیمت در مقابل بازارهای معمولی اسپات منعکس می‌شود.

بازارهای سالم باید 0.5 تا 1 درصد حق بیمه نشان دهند که معادل 3 تا 6 درصد سالانه است. اگر حق بیمه قرارداد آتی وجود نداشته باشد، این یک شاخص نزولی است زیرا سرمایه گذاران از ایجاد موقعیت‌های طولانی به وسیله اهرم صرف نظر می‌کنند.

رشد EOS: داده‌های مشتقات نشان می‌دهد تریدرهای حرفه‌ای نسبت به ایاس بینش صعودی دارند

حق بیمه قراردادهای آتی سه ماهه

با وجود حرکت قیمت EOS، این بار هیچ تغییری در حق بیمه سالانه 6٪ ایجاد نشده است. با این حال، داده‌ها نشان می‌دهد که معامله گران حرفه‌ای از اواسط ماه ژوئیه کمی صعودی بوده‌اند. این در حالی است که معامله گران خرده فروشی عمدتاً یک دوره کوتاه 10 روزه با آن‌ها فاصله داشتند.

اگرچه هنوز مشخص نیست که چگونه راه اندازی صرافی “Bullish” می‌تواند بر قیمت EOS تأثیر بگذارد، بازار مشتقات نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و میزهای آربیتراژ نسبت به اخبار واکنش مثبت نشان داده و از آن زمان موضع صعودی خود را حفظ کرده‌اند.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. هر اقدام سرمایه گذاری شامل میزان مشخصی ریسک است. بهتر است قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. و هیچ گاه بیش از چیزی که توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید. بیت پارس در کنار شماست تا در این مسیر به شما کمک کند.

مطالب مرتبط
رشد ارز دیجیتال انجین (Enjin): سه دلیل برای افزایش 800 درصدی توکن ENJ در یک ماه گذشته
بیت کوین 17000 دلاری در راه است، ریپل نیز با 20 درصد رشد به مهمانی آلتکوین ها پیوست
رشد سولانا و کازماس: SOL و ATOM روند صعودی را پس از به روزرسانی پروتکل حفظ کردند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether