قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال QLC، نسل بعد بلاک چین‌‌‌های عمومی‌برای خدمت کردن به عنوان سرویس (NAAS)

ارز دیجیتال QLC، نسل بعد بلاک چین‌‌‌های عمومی‌برای خدمت کردن به عنوان سرویس (NAAS)

ارز دیجیتال QLC، نسل بعد بلاک چین های عمومی برای خدمت کردن به عنوان سرویس (NAAS)

فناوری بلاک چین تقریباً در همه بخش‌ها از جمله مخابرات تغییر ایجاد کرده است. کیو آل سی چین (QLC Chain) یکی از برجسته‌ترین پروژه‌های بلاک چین است که به دنبال بهبود اوضاع صنعت مخابرات است. این پروژه در ابتدا کیو لینک (Qlink) شناخته می‌شود. با این وجود کیو لینک در ریبرند به کیو آل سی چین تغییر نام داد.

QLC به دنبال تمرکززدایی ارتباطات از راه دور با ایجاد یک پلت فرم ارتباط از راه دور توزیع شده است. در این بلاک چین کاربران می‌توانند ارتباطات را از طریق کاربران دیگر به جای ارائه دهندگان تلفن همراه طلب کنند.

در واقع، QLC چین به دنبال ایجاد محیطی مطمئن و قابل اعتماد برای خدمات ارتباطی و ساده سازی شکاف دیجیتالی با بکارگیری فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) است. این پروژه به همه امکان می‌دهد تا از خدمات شبکه بدون سانسور و محدودیت و نظارت مرکزی بهره مند شوند.بررسی اجمالی پروژه QLC چین

QLC چین خود را به عنوان نسل بعدی بلاک چین عمومی‌طراحی شده برای شبکه به عنوان سرویس (NaaS) معرفی می‌کند.

این پلت فرم بر بستر بلاک چین NEO ساخته شده است. QLC چین یک ساختار چند بعدی بلاک لاتیس (Block Lattice) را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این ساختار از ماشین‌های مجازی (VM) برای مدیریت و پشتیبانی از عملکرد قرارداد هوشمند یکپارچه استفاده می‌کند. QLC چین از اجماع دوگانه استفاده می‌کند: اثبات سهام نمایندگی (DPoS) و اجماع شانون، یک اجماع داخلی که توسط تیم QLC چین ایجاد شده است.

با استفاده از دو پروتکل اجماع، QLC چین تعداد زیادی تراکنش در ثانیه (TPS) را ارائه می‌دهد. به همین دلیل این بلاک چین مقیاس پذیری گسترده‌ای را به دست می‌آورد. QLC چین یک اکوسیستم ذاتی غیرمتمرکز را برای برنامه‌های غیرمتمرکز مربوط به دپ‌‌‌های NaaS فراهم می‌کند. دپ‌‌‌های NaaS می‌توانند شامل سیستم عامل‌های مختلفی مانند شبکه خصوصی مجازی (VPN)، پروتکل‌های چندبخشی، مسیریابی سفارشی، شبکه گسترده منطقه (WAN)، پهنای باند در صورت تقاضا، تشخیص و جلوگیری از نفوذ، فایروال امنیتی و آنتی ویروس باشد.

به زبان ساده، QLC چین یک دفترچه ساختاری شبکه‌ای بلاک لاتیس است که با قابلیت‌های خدمات تلفنی تلفیق شده است. این پلتفرم خدمات مخابراتی را غیرمتمرکز می‌کند. این به کاربران امکان خرید و فروش خدمات مخابراتی را از همتایان خود به جای شرکت‌های مخابراتی متمرکز، می‌دهد. مدل QLC چین نوآورانه است و به کاربران امکان می‌دهد داده‌های استفاده نشده خود و یا دسترسی به اتصال Wi-Fi را به دیگران بفروشند. حتی در حرکتی بسیار پیشرفته‌تر کاربران می‌توانند سیگنال تلفن همراه خود را بر روی گوشی دیگران اجرا نمایند.

ویژگی‌های برتر QLC چین

QLC دارای ویژگی‌های برجسته‌ای است که شامل موارد زیر است:

ساختار شبکه بلاک چند بعدی

QLC چین برای حل هزینه‌های بالای معامله و سرعت پایین پردازش معاملات، از ساختار بلاک لاتیس استفاده می‌کند. ساختار بلاک لاتیس به جای ردیابی معاملات کاربران، فقط یک بلاک چین را برای هر حساب تراکنش ردیابی می‌کند. این اجازه می‌دهد تا شبکه فضای ذخیره سازی کمتری را اشغال کند و امکان افزایش سرعت تراکنش را فراهم می‌کند.

بلاک لاتیس می‌تواند حداکثر 7000 TPS را برای بیش از 50،000 کاربر در شبکه پشتیبانی کند. QLC با تبدیل بلاک لاتیس به پروتکل چند بعدی که می‌تواند از چندین توکن با قابلیت قرارداد هوشمند پشتیبانی کند، پیشرفت کرده است. این ساختار بلاک شبکه‌ای چند بعدی امکان برقراری ارتباط بین زنجیره‌ای و همچنین مقیاس بندی گسترده را فراهم می‌کند.

پروتکل اجماع دوگانه

QLC چین از یک پروتکل بلاک چین اجماع دوگانه استفاده می‌کند: این شبکه اثبات سهام نمایندگی (DPoS) برای اعتبار سنجی معاملات استفاده می‌کند. اجماع شانون در این مدل به عنوان یک گره ذخیره سازی عمل می‌کند.

در حالی که DPoS به عنوان یک پروتکل معامله کارآمد در پردازش هزاران معامله از طریق اجماع تحمل خطای بیزانس NEO عمل می‌کند، در مدیریت گره‌های ذخیره سازی اطلاعات اضافی و همچنین پهنای باند ناشی از قراردادهای هوشمند ناقص است. بنابراین، تیم QLC اجماع شانون را برای پشتیبانی از اجماع DPoS با ذخیره سازی داده‌ها به طور کارآمد و اقتصادی، توسعه داد.تاریخچه و تیم توسعه QLC

QLC چین در ابتدا با نام “Qlink” شناخته می‌شد قبل از اینکه در ماه مه 2018 تغییر نام یابد. بنیاد کیو لینک در فوریه 2018 توسط آلن لی و سوزان ژو تأسیس شد.

ژو و لی هر دو به عنوان مدیر عامل مشترک در بنیاد کیو لینک فعالیت می‌کنند. توسعه QLC چین در سه مرحله انجام می‌شود و در حال حاضر در مرحله سوم به سر می‌برد. بنیاد کیو لینک عرضه اولیه سکه خود را در 22 دسامبر 2017 آغاز کرد. این بنیاد پس از فروش 224 میلیون توکن QLC، بیش از 19.2 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

تیم توسعه QLC متشکل از متخصصانی است که تجربه زیادی در زمینه تولید نرم افزار، بانکداری سرمایه گذاری و فناوری اقتصادی یا فین تک (FinTech) دارند.

آلن لی به عنوان معمار ارشد، تیم را هدایت می‌کند. لی مهندس سابق نرم افزار هواوی است. وی دارای چندین اختراع ثبت شده از جمله یو یو موبایل (YouYou Mobile) است.

سوزان ژو بنیانگذار و مدیر ارشد همکار لی در این پروژه است. وی بیش از ده سال تجربه در صنعت ارتباطات از راه دور و سرمایه گذاری دارد. از دیگر اعضای تیم می‌توان به راجر لیم (بنیانگذار و مدیرعامل سابق برنامه‌های وب)، تویا ژانگ مدیر ارشد روابط عمومی‌پیشین اوکی کوین (OKCoin) به عنوان مدیر CMO و تونی گو مدیرعامل رودیوم کپیتال (Rhodium Capital) به عنوان رئیس استراتژی اشاره کرد.

ساختار توکن دوگانه

QLC چین یک ساختار توکن دوگانه، را با توکن‌‌‌های QLC و Q-Gas پیاده سازی می‌کند.

توکن QLC

توکن QLC یک توکن استاندارد NEP-5 است که بر اساس پروتکل NEO ساخته شده است. QLC توکن اصلی پروتکل در QLC چین است. این توکن به عنوان یک روش پرداخت برای معاملات بازار عمل می‌کند. معاملات با استفاده از QLC بلافاصله بر روی بلاک چین انجام می‌شود. این پلتفرم همچنین به کاربران امکان می‌دهد QLC را در شبکه قرار دهند و به مزایای مختلف از جمله صدور توکن برای خدمات ارتباطی، دریافت Q-Gas و رأی به روزرسانی دفتر و سایر موارد دسترسی پیدا کنند.

توکن Q-Gas

توکن Q-Gas سوخت کمکی برای رفتار تقارن فرآیندهای اطلاعاتی مانند ارسال / دریافت، رمزنگاری / رمزگشایی، بارگذاری / بارگیری و رمزگذاری / رمزگشایی است. دارندگان QLC می‌توانند از الزامات Q-Gas بهره مند شوند وقتی که ارائه دهنده خدمات ارتباطی خود را در سرویس Go-QLC مستقر می‌کند. این شامل مواردی مانند صورتحساب A2P SMS می‌شود و  Q-Gas پس از مصرف در شبکه، می‌سوزد.

به غیر از توکن‌‌‌های QLC و Q-Gas، کیو ال سی چین از ارزهای فیات برای استفاده ارائه دهندگان مخابرات و تبلیغ کنندگان نیز پشتیبانی می‌کند. با این حال، معاملات فیات بصورت آفلاین انجام می‌شود تا از رشد استفاده از رمزنگاری در سیستم عامل پشتیبانی کند.

اقتصادی توکنی ارز دیجیتال QLC

نام: QLC

عرضه در گردش: 240.00M QLC

درپوش بازار (USD): 16.80 میلیون دلار

حداکثر تأمین: N / Aنحوه خرید و ذخیره QLC ارز دیجیتال

از آنجا که QLC چین در زمان تأسیس خود، کل منبع توکن QLC را از قبل استخراج کرده است، کاربران نمی‌توانند از طریق استخراج، توکن‌‌‌های QLC را بدست آورند. تنها گزینه دستیابی به QLC از طریق معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال است. توکن QLC در چندین صرافی رمزنگاری از جمله بایننس، Gate.io، کیو کوین، Bitbns و غیره لیست شده است. کاربران می‌توانند QLC را با چندین ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتر، تتر و غیره مبادله کنند.

زنجیره QLC بر بستر بلاک چین Neo ساخته شده است. بنابراین، توکن‌‌‌های QLC را می‌توان در کیف پول‌های سازگار با Neo مانند NEO-GUI، نئو ولت، SEA، نئو ترکر، لجر نانو اس و لجر بلو ذخیره کرد.

چگونه Q-Gas تهیه کنیم؟

Q-Gas با ذخیره QLC از 8 ژوئن، از طریق کیف پول Go-QLC تولید می‌شود. پورتال استیکینگ 24 ساعت قبل از آن یعنی 7 ژوئن به وقت گرینویچ در دسترس خواهد بود. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید Q-Gas را دریافت کنید.

مرحله 1: کیف پول زنجیره‌ای QLC ایجاد کنید.

مرحله 2: ارز دیجیتال QLC خود را به یک کیف پول NEP-5 واریز کنید.

مرحله 3: منوی استیکینگ را باز کنید.

مرحله 4: درآمد Q-Gas خود را بررسی کنید.

مرحله 5: برنامه‌های اعطای Q-Gas را جستجو کنید

خدمات برتر مخابرات ارائه شده توسط QLC چین

یک شبکه اشتراک Wi-Fi غیرمتمرکز در سراسر جهان که در آن کاربران می‌توانند Wi-Fi استفاده نشده خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. در ازای این کار QLC را به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.

خدمات مخابراتی سازمانی توزیع شده: مانند خدمات پیام کوتاه / صوتی / داده‌ای در QLC.

یک زیرساخت مخابراتی غیرمتمرکز: کاربران می‌توانند با استقرار دستگاهی که به طور خاص توسط QLC برای پشتیبانی از دریافت داده‌ها طراحی شده است، زیرساخت‌های ارتباط از راه دور خود را به عنوان ایستگاه‌های پایه تلفن همراه ایجاد کنند. پروتکل LTE-U و الگوریتم استخراج اجماع POW + POS.

یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز: برای بارگیری مجدد برنامه‌های داده تلفن همراه و فروش داده‌های اضافی به هر کسی که می‌خواهد خرید کند. به خصوص برای توزیع محتوا در شبکه‌های تلفن همراه بسیار مفید است.

سخن پایانی

QLC چین یک شبکه تلفن همراه توزیع شده است که بر روی شبکه بلاک چین Neo ساخته شده است. این پلتفرم با استقرار قراردادهای هوشمند در بلاک چین، خدمات مخابراتی مانند Wi-Fi، پیام کوتاه، تماس و خدمات مخابراتی تجاری را غیرمتمرکز می‌کند. QLC چین شبکه تلفن همراه خود را به دو قسمت در بلاک چین، یعنی زیرساخت‌ها و خدمات تقسیم می‌کند.

بخش زیرساخت در بلاک چین Neo میزبانی می‌شود. این در حالی است که بخش خدمات، از جمله داده‌های ردیابی محتوا و داده‌های پرداخت، در QLC چین ذخیره می‌شود. این پروژه با افزایش پوشش شبکه، از بین بردن انحصار، کاهش هزینه‌های زیرساخت ارتباطات از راه دور و امکان استفاده کاربران از دارایی‌های شبکه بلااستفاده، توانایی بسیار خوبی در حل چالش‌های موجود در صنعت مخابرات دارد.

مطالب مرتبط
بلاک چین به زبان ساده
هاریزن (Horizen ) رمز ارزی با محوریت حریم خصوصی و مسائل امنیتی موجود در شبکه ها
ارز دیجیتال وینک (WIN) چیست؟ توکن وینک چه کاربردهایی دارد؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس