قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  بیت کوین در رنج: با حرکت قیمت بیت کوین در بازار جانبی راه برای رشد آلتکوین‌ها هموار شده است

بیت کوین در رنج: با حرکت قیمت بیت کوین در بازار جانبی راه برای رشد آلتکوین‌ها هموار شده است

صعود اتریوم پس از دو سال به بالای 700 دلار؛ حجم نیم تریلیون دلاری بازار بیت کوین

بیت کوین زیر 58،000 دلار گیر افتاده است. این در حالی است که قیمت اتریوم به اوج جدید 3444 دلار رسید. طبق داده‌های درون زنجیره‌ای تعداد ETH نگهداری شده در صرافی‌های متمرکز کاهش یافته است. این نشان می‌دهد حرکت بیت کوین در رنج زیر 58 هزار دلار راه را برای رشد آلتکوین‌ها هموار نموده است.

هم اکنون تتر (Tether)، سکه دلار (USD Coin)، دلار بایننس (Binance USD) و دای (DAI) بیش از 78 میلیارد دلار ارزش بازار را از آن خود کرده‌اند.

اتر با شروع ماه جدید صحنه بازار ارزهای دیجیتال را در دست گرفته و به ستاره بازار تبدیل شده است. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم سرمایه بازار به بالاترین قیمت همیشگی 3444 دلار رسید. این باعث می‌شود بسیاری از تحلیلگران فریاد بزنند که فصل جدید آلتکوین‌ها آغاز شده است. در همین حال، قیمت بیت کوین همچنان در برابر مقاومت 56،000 تا 58،000 دلار در رنج گیر افتاده است.

بیت کوین در رنج: با حرکت قیمت بیت کوین در بازار جانبی را برای رشد آلتکوین‌ها هموار شده است

نمودار قیمت اتریومآلتکوین‌ها با رهبری اتر از حرکت بیت کوین در رنج بهره می‌برند

داده‌های بازارهای کوین تلگراف و تریدینگ ویو نشان می‌دهد که از زمان سقوط به زیر 2160 دلار در 25 آوریل، قیمت اتر با 54٪ افزایش به رکورد جدید در 3،444 دلار در 3 مه رسیده است. این افزایش 12٪ در روز دوشنبه برترین آلتکوین بازار را از سطح 3300 دلار بالاتر برد. اتریوم برای اولین بار در تاریخ خود به این قیمت دست یافته است.

در حالی که اکثر معامله گران رمزنگاری افزایش قیمت اتر را جشن می‌گیرند، این امر به رسیدن بنیانگذار پروژه ویتالیک بوترین به باشگاه میلیاردرهای رمزنگاری کمک کرده است. معامله گرانی با دیدگاه نزولی در حال حاضر ضررهای سنگینی را متحمل شده‌اند. تقریباً هیچ یک از 76،000 قرارداد اختیاری که قیمت اتر را بالاتر از 3،100 دلار حدس زده‌اند، در 7 آوریل منقضی نمی‌شود.

و این فقط اتر نیست که در این اواخر عملکرد خوبی داشته است. در 2 ماه گذشته، به طور کلی بازار آلتکوین‌ها شاهد افزایش 119 درصدی ارزش خود بوده و اوج سال 2017 را به سطح جدیدی از پشتیبانی تبدیل کرده است.

نرخ HODL اتر افزایش می‌یابد

به گفته شرکت تحلیل داده زنجیره‌ای گلس نود (Glassnode)، میزان نگهداری اتر در دراز مدت از اواخر سال 2020 در حال افزایش است. این می‌تواند یک عامل موثر در تجمع چند ماه گذشته این ارز باشد.

بیت کوین در رنج: با حرکت قیمت بیت کوین در بازار جانبی را برای رشد آلتکوین‌ها هموار شده است

امواج نگهداری اتریوم

نمودار فوق که “امواج نگهداری اتریوم” را نشان می‌دهد این پیام را مخابره می‌کند که “به نظر می‌رسد سکه‌هایی از اواخر سال 2020 (نمودارهای آبی) که از 1 هفته تا بیش از 6 ماه نگهداری شده اند در حال رشد هستند”. بنابراین افزایش تعداد “سکه‌های 1 ماهه تا 6 ماهه” و رشد تدریجی ضخامت نشان می‌دهد حفظ و نگهداری از سکه‌ها در این بازار گاوی یک استراتژی جذاب بین سرمایه گذاران بلند مدت است.”

گلس نود همچنین اشاره کرد که حجم زیادی اتر از کیف پول‌های صرافی در سال 2021 خارج شده است. این در حالی است که فقط در 4 ماه همزمان با رشد تقاضای نهادی و استفاده از امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، 10 مورد برداشت بیش از 200 هزار اتر در روز انجام می‌شود.

بیت کوین در رنج: با حرکت قیمت بیت کوین در بازار جانبی را برای رشد آلتکوین‌ها هموار شده است

نسبت اتریوم موجود در صرافی‌ها و قراردادهای هوشمند دیفای

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، میزان اتر نگهداری شده در صرافی‌ها از سپتامبر 2020 در حال کاهش است. این درست همزمان با افزایش محسوس میزان اتر در قراردادهای هوشمند امور مالی غیرمتمرکز بوده است.

در حال حاضر، مقدار اتر قفل شده در قراردادهای هوشمند از مقدار نگهداری شده در ذخایر متمرکز این ارز بیشتر است.آلت‌ها در حال حاضر از BTC پیشی می‌گیرند

با توجه به اینکه بیت کوین هنوز در تلاش است تا بازار روزانه خود را بالاتر از 58000 دلار به اتمام برساند، آلتکوین‌ها همچنان در آغاز فصل آلتکوین‌ها از تجمعات قدرتمند خریداران لذت می‌برند.

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

ویوز “Waves (WAVES)” ستاره برجسته دیروز بود که با افزایش قیمت 41 درصدی به رکورد 36.41 دلار رسید. اتریوم کلاسیک “Ethereum Classic (ETC)”  نیز با 15٪ افزایش به بالاترین قیمت جدید خود در سطح 50.90 دلار رسیده است.

میکر “Maker (MKR)” پس از افزودن 17.84٪ به ارزش خود، قیمت 5816 دلار را در 24 ساعت گذشته ثبت کرد. این ارز در حال حاضر در رده اول برترین پروتکل امور مالی غیرمتمرکز قرار دارد. این پروتکل اکنون ارزش کلی برابر با 10.92 تریلیون دلار را در خود قفل کرده است.

در حال حاضر نرخ کل بازار ارزهای رمزنگاری شده 2.29 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 46.6٪ است.

ورود استیبل کوین‌ها به بازار نوید خروج بیت کوین از رنج را می‌دهد

عرضه در گردش چهار استیبل کوین بزرگ بازار به بالاترین میزان خود رسیده است. این افزایش نشان از آن دارد که خریداران به زودی در بازارهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال ورود خواهند کرد.

سرمایه کلی تتر (USDT)، سکه دلار (USDC)، دلار بایننس (BUSD) و دای (DAI) از ابتدای امسال تاکنون با 190٪ افزایش از 27 میلیارد دلار به تقریباً 78 میلیارد دلار رسیده است.

گلس نود، ارائه دهنده تجزیه و تحلیل‌های زنجیره‌ای، گزارش 3 هفته‌ای خود را منتشر کرد. این شرکت در گزارش خود اشاره کرد که تتر کاملاً به عنوان رهبر بخش استیبل کوین‌ها قرار دارد. USDT اکنون دو سوم سرمایه کلی چهار استیبل کوین برتر را به نام خود ثبت کرده است. کل عرضه معاملات USDT در پایان هفته گذشته تنها در هفت روز، با افزایش 1.48 میلیارد دلاری یا 3 درصدی، به بالاترین رقم 51.78 میلیارد دلار رسید.

به گفته کوین گکو، عرضه USDC نیز طی هفته گذشته تقریباً 1 میلیارد دلار افزایش یافته است. این در حالی است که سرمایه آن در حال حاضر 14.5 میلیارد دلار محاسبه می‌شود. سرمایه بازار سکه دلار سیرکل در 30 آوریل به بالاترین حد 15 میلیارد دلار رسید.

عرضه BUSD در تاریخ 3 مه رکورد 7.8 میلیارد دلار را ثبت کرده است. این در حالی است که عرضه DAI در بالاترین سطح 3.9 میلیارد دلار قرار دارد.نسبت عرضه استیبل کوین‌ها به بیت کوین افزایش پیدا کرده است

با افزایش عرضه، گلس نود تأکید می‌کند که نسبت عرضه بیت کوین به استیبل کوین (SSR)، در پایین‌ترین نرخ سالانه 13.4 قرار دارد. این معیار میزان عرضه بیت کوین تقسیم بر عرضه استیبل کوین را اندازه گیری می‌کند. به نظر می‌رسد این معیار به کمترین حد خود رسیده است.

نسبت عرضه استیبل کوین‌ها به بیت کوین

این نمودار نشان می‌دهد که SSR طی سال‌های 2020 و 2021 به طور مداوم پایین بوده است. در این سالها عرضه استیبل کوین‌ها به طور عمده متناسب با افزایش قیمت بیت کوین رشد کرده است.

طبق داده‌های گلس نود، کاهش ارزش SSR یک سیگنال صعودی است. این نشان می‌دهد عرضه جهانی استیبل کوین‌ها به نسبت بزرگترین ارز بازار بیت کوین افزایش می‌یابد.

” افزایش عرضه کل سکه‌های ثابت، نشان دهنده افزایش” قدرت خرید “سرمایه بومی‌رمزنگاری است. استیبل کوین‌ها می‌توانند به سرعت برای خرید BTC و دارایی‌های دیجیتال دیگر استفاده شوند.”

مشوق‌های استخراج نقدینگی اوه (Aave) که در تاریخ 27 آوریل راه اندازی شد نیز می‌توانند تقاضای استیبل کوین‌ها را افزایش دهند. اکثر پاداشها برای تامین USDT، USDC و DAI هدف گذاری شده‌اند. سرمایه گذاران دیفای مشاهده کرده‌اند که تولید محصول اوه تأثیر فوری بر حجم وام‌های استیبل کوین دارد. این وام‌ها از اواخر آوریل بیش از دو برابر افزایش یافته است.

مطالب مرتبط
حباب ها برای بیتکوین
رشد سولانا و کازماس: SOL و ATOM روند صعودی را پس از به روزرسانی پروتکل حفظ کردند
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس