منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  دلایل عدم موفقیت تریدرها: چرا اکثر معامله گران در معاملاتشان شکست می‌خورند؟
دلایل عدم موفقیت تریدرها: چرا اکثر معامله گران در معاملاتشان شکست می‌خورند؟

دلایل عدم موفقیت تریدرها: چرا اکثر معامله گران در معاملاتشان شکست می‌خورند؟

رضا باغانی
1400/05/17
۰

معاملات ارزهای دیجیتال با وجود نوسانات زیاد یکی از سرمایه گذاری‌های پرریسک محسوب می‌شود. بسیاری از معامله گران در این بازار شکست می‌خورند. یکی از راه‌های یاد گیری انجام معاملات پر سود این است که دلایل عدم موفقیت تریدرهای بازنده را بررسی کنیم.

بسیاری از تریدرها به دنبال یادگیری انجام معاملات پرسود هستند. بنا بر باوری اشتباه این افراد در جستجوی فرمول موفقیت، سرمایه خود را به باد می‌دهند. انجام معاملات ارزهای دیجیتال مانند هر حرفه دیگری نیاز به تجربه و آموزش دارد. یکی از قدم‌های ابتدایی برای درس گرفتن از تجربیات معامله گران حرفه‌ای دانستن دلایل عدم موفقیت تریدرها است.

دلایل عدم موفقیت تریدرها

پیش از شروع توضیحات در مورد هر یک از دلایل عدم موفقیت تریدرها آن‌ها را به طور خلاصه به شما معرفی می‌کنیم.

  • اهرم بیش از حد اغلب نتیجه اعتماد بیش از حد یک معامله گر به نتیجه یک معامله است. این باعث می‌شود معامله گر در هر نوسان در معرض خطر انحلال یا لیکویید شدن قرار گیرد. مشکل این رویکرد این است که فوق العاده ناپایدار است.
  • حفاظت از وجوه با دستورات ضرر و زیان و به حداقل رساندن خطر ضرر برای همه معامله گران مناسب است.
  • هنگام شروع کار، حفظ تک تک منابع مالی حیاتی است. بنابراین، شما باید از قوانین سختگیرانه مدیریت پول برای محافظت از سرمایه خود پیروی کنید.
  • شیوه‌های بی انضباط و غیرمسئولانه یک چرخه رایج است که معامله گران تازه کار در آن قرار می‌گیرند. این یکی از دلایل مهم عدم موفقیت تریدرها محسوب می‌شود.
  • تجارت برای هر کسی یک کار چالش برانگیز است. با این حال، معامله در بازارهای رمزنگاری، معاملات آتی یا مارجین به دلیل نوسان شدید موجود در این بازارها دشوارتر است.

برای حرکت امن در بازارهای رمزنگاری، معامله گران باید بدانند چگونه ریسک خود را مدیریت کرده و از اشتباهات پرهزینه‌ای که به سرمایه گذاری آنها آسیب می‌رساند اجتناب کنند. بنابراین، درک همه مشکلات رایج که باعث شکست معامله گران می‌شود، ضروری است. با شناخت دلایل عدم موفقیت تریدرها می‌توانید از آنها دوری کنید و معامله گر موفقی شوید.

استفاده بیش از حد اهرم

یکی از دلایل متداول عدم موفقیت تریدرها، استفاده بیش از حد از اهرم است. استفاده بیش از حد از عواقب اعتماد بیش از حد یک معامله گر به نتیجه یک معامله است. مشکل این رویکرد این است که فوق العاده ناپایدار است.

استفاده از مقادیر زیاد اهرم می‌تواند دو نتیجه را برای معامله گران به همراه داشته باشد. بهترین نتیجه این است که معامله موفقیت آمیز باشد و منجر به سود قابل توجهی می‌شود. با این حال، در صورت نامطلوب بودن موقعیت، موقعیت‌های دارای اهرم بالا می‌توانند به شدت به سرمایه اولیه شما آسیب وارد کنند.

با توجه به این که معاملات رمزنگاری فوق العاده بی ثبات و غیرقابل پیش بینی هستند، احتمال اینکه ضرر سنگینی قبل از دریافت سود متحمل شوید بیشتر است. اگر بازار بسیار بی ثبات باشد، این ضرر می‌تواند کل وجوه یک معامله گر را منحل کند. اتفاقی که در چند ماه پیش بسیار رخ داد. در حرکت نزولی بیت کوین بیش از یک میلیارد دلار پوزیشن لانگ لیکویید شد. از طرف دیگر در هفته گذشته همین بلا سر خرس‌هایی که در پوزیشن شورت بودند آمد.

معامله گران موفق هرگز معامله‌ای را انجام نمی‌دهند که بیش از توان حتی فراتر از استراتژی آنها باشد. به این ترتیب، معامله گران مبتدی باید بیشترین توجه را به حفظ سرمایه داشته باشند. تریدرهای موفق به دنبال پیروزی‌های کوچک و مداوم هستند. این معاملات با گذشت زمان و بیشتر شدن تجربه افزایش خواهد یافت. رشد مداوم و آرام در مجموع معاملات به عنوان یک استراتژی بسیار مهم است. رشد کوچک اما ثابت به معامله گران اجازه می‌دهد تا سرمایه گذاری خود را در بلند مدت ترکیب کنند.

مدیریت ریسک ضعیف

یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت تریدرها، مدیریت ضعیف ریسک است. استراتژی‌های مدیریت ریسک باید به طرز باورنکردنی برای هر میزان ضرر مشخص باشد. صرافی‌هایی مانند بایننس و کوینکس، ابزارهای معاملاتی مانند سفارشات توقف ضرر را ارائه می‌دهند. این ابزارها ضرر معاملات را به حداقل می‌رساند. دستورات توقف ضرر به معامله گران اجازه می‌دهد در صورت عدم عملکرد مطابق انتظار، از موقعیت خود خارج شوند.

یکی از دلایل عدم موفقیت تریدرها این است که از ابزارهای معاملاتی محافظ موجود در صرافی‌ها استفاده نمی‌کنند. این کار سرمایه گذاری آنها را در معرض خطرات غیر ضروری قرار می‌دهد. ابزارهایی مانند سفارشات توقف ضرر به معامله گران در محافظت از وجوه خود کمک می‌کنند. این ابزارها حتی در زمانی که کاربر فعال نیست، فعال می‌مانند.

مثالی را در نظر بگیرید که اهمیت سفارشات توقف ضرر را نشان می‌دهد. فرض کنید بیت کوین یک شبه بیش از 10 درصد سقوط کند. این باعث می‌شود موقعیت لانگ شما به خطر بیفتد. تنها راه شما این است که به وثیقه خود بیافزایید. اما اگر در آن زمان شما به بازار دسترسی نداشته باشید چه؟ در نتیجه، کل سرمایه گذاری شما به طور کامل از بین خواهد رفت. دستور توقف ضرر می‌تواند به طور کلی از این امر جلوگیری کند. بنابراین، محافظت از وجوه خود با همه ابزارهای موجود و به حداقل رساندن خطر ضرر برای همه معامله گران مفید است.

پوزیشن های بزرگ و پرریسک

معامله گران تازه کار اغلب طعمه ایده “پولدار شو یا بمیر” می‌شوند. آن‌ها بیشتر سرمایه خود را صرف یک معامله می‌کنند. این نه تنها بی پروا و خطرناک است، بلکه از نظر منطقی نیز کاملاً ناقص است. هنگام شروع کار، حفظ تک تک منابع مالی حیاتی است. بنابراین، شما باید از قوانین سختگیرانه مدیریت پول برای محافظت از سرمایه خود پیروی کنید. در حقیقت، موفق‌ترین معامله گران از قوانین و محدودیت‌های مشابهی در هر معامله پیروی می‌کنند.

تجارت 10 درصدی برای اکثر سرمایه گذاران یک تجارت بسیار پر ریسک محسوب می‌شود. به عنوان مثال، اگر شما 1000 دلار برای معامله دارید، معامله با 10 ٪ سرمایه به ارزش 100 دلار یک معامله پرخطر خواهد بود. این خطر به این دلیل که اگر 100 دلار را از دست می‌دهید (بدون احتساب هزینه‌ها و هزینه‌های تأمین مالی)، فقط 10 معامله دیگر را می‌توانید انجام دهید. قبل از اینکه بودجه شما تمام شود.

در عوض، معامله کردن با 5 درصد یا حتی کمتر بسیار عاقلانه‌تر است. به این ترتیب، می‌توانید نحوه عملکرد بازار را بیاموزید و بدون ضررهای هنگفت تجربه کسب کنید. با جمع آوری بردهای بیشتر، در نهایت بودجه بیشتری برای کار خواهید داشت. در آن زمان، شما ممکن است با مقدار بیشتری معامله کنید، اما درصد بودجه شما متزلزل نمی‌شود و شما را تبدیل به یک معامله گر با تجربه می‌کند.

معامله مسئولیت پذیر نیست

روانشناسی و احساسات بر نحوه تجارت معامله گران تأثیر زیادی دارد. به همین دلیل، اقدامات بی انضباط و غیرمسئولانه یک چرخه رایج است که تریدرهای تازه کار در آن قرار می‌گیرند و باعث عدم موفقیت آن‌ها می‌شوند. به همین ترتیب، معاملات اجباری و قمارمانند راهی مطمئن برای از دست دادن سرمایه در دراز مدت هستند. هنگامی که معامله گران با یک دور شکست روبرو می‌شوند، تغییر مسیر و جلوگیری از ضرر بیشتر ممکن است چالش برانگیز باشد. در این شرایط، گاهی اوقات، بهترین معامله، معامله نکردن است.

بایننس مکانیزمی برای کمک به معامله گران در اجتناب از این رفتار ایجاد کرده است. این مکانیزم تابع دوره خنک کننده نامیده می‌شود. این امر فعالیت معاملات آتی را برای مدت معینی غیرفعال می‌کند.

شکل غیرمسئولانه دیگر معاملات زمانی اتفاق می افتد که معامله گران تازه کار درک روشنی از محصولات مورد معامله خود ندارند. به عبارت دیگر، آن‌ها کورکورانه معامله می‌کنند. صرف وقت برای آشنایی با محصولاتی که معامله می‌کنید و فاندامنتال آن‌ها، مزیت رقابتی بیشتری به شما می‌دهد. این امر به شما کمک می‌کند تا کنترل بیشتری بر اعمال خود داشته باشید.

نتیجه گیری درباره دلایل عدم موفقیت تریدرها

معامله گران اغلب شکست می‌خورند زیرا معاملات را به اندازه کافی جدی نمی‌گیرند. اکثر معامله گران بی تجربه به دنبال روشهای سریع ثروتمند شدن هستند. آن‌ها شیوه برخورد خود با موقعیت‌های مختلف در بازار را نمی‌آموزند. در واقع، برخی از معامله گران بی تجربه قمار می‌کنند بدون اینکه حتی خودشان متوجه شوند. از سوی دیگر، معامله گران موفق قمارباز نیستند. آن‌ها مسئولیت اعمال خود را می‌پذیرند. معاملات باید به خوبی برنامه ریزی شده و متفکرانه انجام شود. اگر می‌خواهید به طور مداوم سود کسب کنید، باید مسئولیت پذیر معامله کنید.

هنگام معامله مسئولیت پذیر، هر معامله باید دارای هدفی باشد و تا حد ممکن تحت حفاظت قرار گیرد. از ابزارهایی که برای به حداقل رساندن ریسک است استفاده کنید. وقتی معاملات با موفقیت انجام شوند، نتایج بهتری خواهند داشت. معاملات سودمندتر تریدرها را تشویق می‌کند تا بهترین شیوه‌ها را اجرا کنند.

مطالب مرتبط
بک تستینگ یا آزمایش مجدد در بازار کریپتو چیست؟ همه چیز در مورد این استراتژی تجاری
آموزش ترید در کوینکس
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether