منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش از 35 هزار دلار شد
ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد

ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش از 35 هزار دلار شد

سعید درویشی
1399/10/17
۰

علی رغم اصلاح شدید قیمت بیت کوین در این هفته، داده‌های مشتقات BTC و ورود گاوها به بازار در قیمت پایین ادامه رشد بیت کوین را تضمین می کند. این ارز توانست ساعتی پیش از سطح 35 هزار دلار عبور کند.

ادامه رشد بیت کوین : دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش از 35 هزار دلار شد

دو هفته پیش، تعداد کمی از سرمایه گذاران انتظار داشتند که قیمت بیت کوین (BTC) به بالاتر از 20000 دلار افزایش یابد. در حقیقت، اکثر آنها در بهترین حالت تا اواسط سال 2022 یا اواخر سال 2023 قیمت 30،000 دلار را برای بیت کوین پیش بینی کرده بودند. این بدان معنی است که بسیاری از دارندگان احتمالاً غافلگیر شدند. قیمت بیت کوین فقط 17 روز پس از عبور از مرز 20،000 دلار به 34،800 دلار افزایش یافت.

ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد

نمودار-قیمت-بیت-کوین

به طور کلی، تحلیلگران انتظار دارند یک اصلاح شدید به دنبال افزایش 150 درصدی بیت کوین از ماه نوامبر انجام شود. با این حال در حال حاضر، هیچ شاخص فاندامنتالی وجود ندارد که این نظر را تأیید کند.

برداشت سود سرسام آور اخیر باعث کاهش قیمت بیت کوین شد. این دارایی دیجیتال افت قابل توجهی تجربه کرد. قیمت بیت کوین در مدت 3 ساعت 5600 دلار کاهش یافت. بیش از 1.2 میلیارد دلار برداشت سود و به دنبال آن شمع بلند قرمز رخ داد. به طور معمول این نوع حرکت باعث ایجاد زنگ خطر می‌شود. با این حال تحلیلگران پیش بینی می کنند رشد بیت کوین ادامه خواهد یافت. این ارز توانست ساعتی پیش از سطح 35 هزار دلار عبور کند و همچنان در حال پیشروی است.سرمایه شرکتی پشتیبان بازار بیت کوین

هر بار که بیت کوین به اوج جدیدی می‌رسد، سرمایه گذاران انتظار نوعی اصلاح را دارند. با عدم موفقیت در شکستن مقاومت 34500 دلاری، قیمت در 4 ژانویه به سرعت به زیر 28000 دلار سقوط کرد. این رویداد ممکن است برخی از خریداران را به بازار جلب کرده باشد. با این حال پشت این اصلاح نشانه های بسیار مهم وجود دارد.

طی هفته گذشته، تسلط بیت کوین به بالاترین سطح از مارس 2017 و به 73٪ رسید. فعالیت خرید قابل توجهی توسط سرمایه گذاران شرکتی این اتفاق را شکل داده است. مخصوصاً اضافه کردن 72،950 BTC توسط شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale) به خرانه خود در دسامبر سال گذشته گامی بسیار بزرگ بود.

علاوه بر این، سرمایه گذاری‌های انجام شده توسط مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، روفر اینوستمنت (Ruffer Investment)، مس موچوآل (MassMutual) و اسکای بریج کپیتال (SkyBridge Capital) نیز شواهد انکارناپذیری در مورد ورود شرکت‌ها هستند. بنابراین، بیت کوین در حال تبدیل شدن به گزینه سرمایه گذاری مورد علاقه و تقریباً انحصاری آنها در میان ارزهای دیجیتال است.

سقوط بیت کوین یک فضای کوچک برای ادامه رشد آلتکوین ها ایجاد کرد

صرف نظر از حرکت معامله گران حرفه‌ای، بازرگانان خرده فروشی تأثیر زیادی بر آلت کوین‌ها دارند. بنابراین، رالی بیت کوین فرصتی را برای یک آلت سیزن ایجاد کرد. به نظر می‌رسد توکن های مربوط به دیفای بیشترین سود را کسب نمودند.

ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد

جدول-تغییرات-یک-هفته-ای-قیمت-15-ارز-برتر

در هفته گذشته بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به 15 آلت کوین برتر بازار داشت. به جز حرکت اخیرش که به رشد 12 درصدی در 24 ساعت گذشته منجر شد این ارز توانسته به طور متوسط هر روز 9٪ صعود کند. از همه مهمتر، حجم کلی بازار توانست رکورد سال 2018 خود را بشکند. این موضوع هر گونه تردید در مورد تعطیلات آخر هفته یا پامپ های تعطیلات با مشارکت کم در بازار را از بین می‌برد.حق بیمه GBTC گری اسکیل نرمال شده است

حق بیمه (GBTC) در 21 دسامبر در 41٪ به اوج خود رسید. با این وجود از آن زمان تاکنون با میانگین 90 روزه خود به 19٪ بازگشته است. شایان ذکر است که فقط مشتریان شرکتی واجد شرایط مجاز به خرید مستقیم سهام از گری اسکیل هستند. باقی معامله گران نیاز به خرید آن در بازار ثانویه یا فرابورس دارند. همین دلیل برخی از اختلاف قیمت‌ها است که این سهام را برای سفته بازان جذاب می کند.

ادامه رشد بیت کوین: دلایلی که باعث رسیدن قیمت به بیش 35 هزار دلار شد

نمودار-قیمت-GBTC

این سطح فوق العاده را می‌توان با تعلیق موقتی سهام جدید در حال انتشار توضیح داد. با متوقف کردن عرضه به مشتریان شرکتی، هر تقاضای اضافی باید توسط فروش ثانویه تأمین شود، بنابراین فشار برای حق بیمه بیشتر ایجاد می‌شود.

بودجه معاملات آتی دائمی ثابت است

معامله گران حرفه‌ای تمایل دارند که بر قراردادهای آتی بلند مدت با تاریخ انقضا تعیین شده تسلط داشته باشند. بنابراین، با اندازه گیری معاملات آتی گران‌تر در برابر بازار روزانه معاملات، یک معامله گر می‌تواند سطح صعود قیمت را بسنجد. معاملات آتی در تقویم ثابت 3 ماهه معمولاً باید با سود 1.5٪ یا بالاتر در مقابل صرافی‌های عادی ارزهای دیجیتال معامله شوند.

نمودار-قراردادهای-آتی

هر زمان که این نشانگر محو یا منفی شود،  یک پرچم قرمز هشدار دهنده برافراشته می شود. چنین وضعیتی که به عقب ماندگی نیز معروف است، نشان دهنده نزولی شدن بازار است.

نمودار بالا نشان می‌دهد که شاخص برای مدت کوتاهی به سطوح بالای 5٪ را دست یافته است. با این وجود، علی رغم افت اخیر بیت کوین به 28،000 دلار در 4 ژانویه، این میزان بیش از 3٪ بوده است.

بنابراین، شاخص بالاتر از حداقل آستانه 1.5٪ قرار دارد. این بیانگر خوش بینی معامله گران حرفه‌ای نسبت به ادامه رشد بیت کوین است. این داده‌ها مثبت است، زیرا نوسان غیرمنتظره اخیر خریداران را متزلزل نکرده است. از طرف دیگر، اگر تصفیه حسابهای ناگهانی در طولانی مدت باعث حذف سود می‌شد، نگران کننده بود.با ادامه رشد بیت کوین فعالیت شبکه‌های اجتماعی به اوج خود رسید

داده‌های تای (TheTie) همچنین نشان می‌دهد که رشد قیمت بیت کوین در حالی ادامه می یابد که توییت های مربوط به ‘Bitcoin’ به بالاترین سطح از دسامبر 2017 رسیده است.

نمودار-فعالیت-کاربران-توییتر

در حالی که رشد قابل توجه در فعالیت‌های توییتر لزوماً با خرید خرده فروشی شدید برابری نمی‌کند، مطمئناً با ادامه روند صعودی بیت کوین به جلب توجه بیشتر کمک می‌کند.

صحبت‌های پایانی

این داده‌ها نشان می‌دهد که خوش بینی سرمایه گذاران پس از رشد 17 درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته، نسبتاً ادامه یافته است. به طور کلی، شاخص های مورد بحث یک دامنه خنثی تا صعودی را حفظ کرده اند. معامله گران حرفه‌ای با وجود نوسان قیمت 4 ژانویه موضع صعودی خود را حفظ کرده‌اند. این یک نتیجه دلگرم کننده برای خریداران است.

همانطور که BTC به سرعت از سطح 35،000 دلاری عبور کرد، گاوها با باز کردن موقعیت‌های لانگ (خرید) پس از هر افت، اعتماد به بازار را نشان دادند. برای نتیجه گیری، هیچ نشانه‌ای از فرسودگی و یا فشار بیش از حد خریداران وجود ندارد.

مطالب مرتبط
افزایش ارزش اتریوم: دلایل اصلی افزایش قیمت ETH نسبت به بیت کوین در سال 2021 چیست؟
افزایش قیمت اتریوم همزمان با کاهش اندک تسلط بیت کوین؛ بازار به آلت‌ها روی خوش نشان می‌دهد؟
قیمت 12000 دلار برای بیتکوین در این هفته امکان پذیر می‌شود؟ ادامه روند صعودی بیتکوین
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether