منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بازگشت گاوها به بازار: سرمایه کل بازار با جهش بیت کوین به بالای 42 هزار دلار 5 درصد افزایش پیدا کرد
بازگشت گاوها به بازار: سرمایه کل بازار با جهش بیت کوین به بالای 42 هزار دلار 5 درصد افزایش پیدا کرد

بازگشت گاوها به بازار: سرمایه کل بازار با جهش بیت کوین به بالای 42 هزار دلار 5 درصد افزایش پیدا کرد

آخرین صعود بیت کوین بازار جهانی را حدود 5 درصد افزایش داده است. با تغییر شاخص ترس و طمع از ترس به طمع به نظر شاهد بازگشت گاوها به بازار هستیم. تحلیلگران معتقدند بیت کوین در حال آماده سازی برای بازگشتی است که باید آن را به عنوان تکرار سالهای کلاسیک 2013 و 2017 معرفی کرد.

بر اساس داده‌های سایت معیارهای کوینگکو (CoinGecko)، قیمت بیت کوین از 40،000 دلار به بالاتر از 42،000 دلار رسیده است. این امر با مثبت شدن روند کلیه ارزها نشان دهنده بازگشت گاوها به بازار است.

پادشاه ارزهای دیجیتال از ماه ژوئن در محدوده‌ای بین 30 تا 40 هزار دلار گیر افتاده بود. با این حال دیروز با بازگشت گاوها قیمت 42599 دلار را تست کرد. بیت کوین اکنون با کمی اصلاح در قیمت 42300 دلار معامله می‌شود.

با بازگشت گاوها، بیت کوین در یک حرکت سریع از 39،109 دلار در ساعت 8 شب به 41،780 دلار در ساعت 11 شب روز جمعه افزایش یافت. این افزایش بقیه بازار را نیز به حرکت درآورد. سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال با 5.2 درصد افزایش به 1.74 تریلیون دلار رسیده است.

بازگشت گاوها به تمام بازارهای مالی شروع شده است

همزمان با رونق بازار ارزهای دیجیتال، ما شاهد هفته‌ای قوی برای اقتصاد ایالات متحده نیز هستیم. چندین شرکت بزرگ فناوری، از جمله فیس بوک، آمازون، اپل و گوگل، سود هنگفتی به دست آوردند.

این جهش نیز اندکی پس از پایان قرارداد 1.5 میلیارد دلاری آپشن بیت کوین در بورس مشتقات دریبیت (Deribit) رخ داد. این امر به معامله گران این امکان را می‌دهد تا بیت کوین را با نرخ تخفیف خریداری کنند تا بتوانند در آخرین افزایش قیمت ضررهای خود را جبران نمایند. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر سرمایه گذاری گلدن تری (GoldenTree)، صندوق سرمایه گذاری ایالات متحده با 45 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، در بیت کوین نیز منتشر شده است.

بازگشت گاوها باعث ایجاد فوق چرخه بیت کوین در سه ماهه چهارم خواهد شد

رویدادهای اخیر به این معنی است که ممکن است بیت کوین به رقم‌های خیره کننده در سال جاری دست یابد. بیت کوین با افزایش قیمت به بالای 42 هزار دلار توانسته بیش از 23 درصد سود هفتگی کسب کند.

با بالا رفتن قیمت تا 42،400 دلار در 31 جولای، صحبت هایی در سراسر بازار با موضوع شکل گیری یک “فوق چرخه” صعودی برای بیت کوین است. بیت کوین از اواسط ماه مه مشغول‌ ترمیم تأثیر سرکوب ماینرها توسط چین بوده است. با این حال پیشرفت قیمت هفته گذشته قوی‌تر از آنچه پیش بینی می‌شد بود.

BTC به جای ثبت رکورد از سودهایش محافظت می کند

بیت کوین به جای کسب رکورد جدید قیمتی توانسته دستاوردهای خود را حفظ کند. در زمان نگارش این مقاله بیت کوین 23٪ در یک هفته سود کسب کرده است.

چیزی که فقط هفت روز پیش غیرممکن به نظر می‌رسید، اکنون موضوع صحبت اصلی در بخش فزاینده‌ای از جامعه تحلیلی است. بازگشت گاوها به بازار امید را در بین سرمایه گذاران افزایش داده است. این دقیقا اتفاقی است که در سال 2013 رخ داد.

“تاریخ خود را تکرار می‌کند. تکرار می‌تواند حرکت افزایشی بیت کوین در سه ماهه چهارم سال به بالاترین میزان خود باشد. به نظر می‌رسد دستیابی به ATH (بالاترین قیمت تاریخی) جدید تا سال 2022 احتمال بیشتری دارد. چرخه فوق العاده/آخرین چرخه به آنچه در 2023 اتفاق می افتد بستگی دارد.”

(ChartsBtc) 31 ژوئیه 2021

جف راس (Jeff Ross)، بنیانگذار و مدیر عامل ویل شایر کپیتال (Vailshire Capital) است. وی در توییتر گفت:

“در سال 2013 پس از سه ماه اخبار منفی و کاهش قیمت، بیت کوین پنج شمع ماهانه سبز پشت سر هم ثبت کرد. این ارز در نیمه دوم سال 2013 تا 10 برابر افزایش یافت. من هنوز ادعا می‌کنم که 2021 رفتار مشابهی خواهد داشت.”

بازگشت گاوها به بازار: سرمایه کل بازار با جهش بیت کوین به بالای 42 هزار دلار 5 درصد افزایش پیدا کرد

نمودار بیت کوین علامت گذاری شده توسط جف راس

در همین حال، BTC/USD توانست میانگین متحرک نمایی 21 هفته‌ای خود به دست بیاورد. چیزی که تحلیلگر رکت کپیتال (Rekt Capital) آن را “یک شاخص بازار گاوی آزمایش شده در طول تاریخ ” توصیف می‌کند.

با بازگشت گاوها به بازار، “شوک عرضه” شکل گرفت

راس می‌گوید چنین پیش بینی‌ای “فقط یک حدس” است. با این حال او تعداد زیادی از شاخص‌های زنجیره‌ای را برای حمایت از حدسش مطرح می کند.

نرخ هش پس از پایین آمدن در 83 EH/s به بالای 100 اگزاهش در ثانیه (EH/s) بازگشته است. این در حالی است که سختی شبکه اولین تعدیل مثبت خود را پس از سقوط قیمت در روز شنبه مشاهده کرد.

رفتار سرمایه گذاران از بازگشت احساسات مثبت با ورود گاوها به بازار حکایت می‌کند. هودلرهای قوی که سابقه فروش بیت کوین کمی دارند، اکنون شروع به تجمیع بیت کوین در سطوح بالا کرده اند. چیزی که قبلاً مشاهده نشده بود. آنها از زمان بالاترین رکورد بیت کوین در ماه آوریل در 64.500 دلار، این میزان انباشت انجام نداده بودند.

لکس موسکوسکی (Lex Moskovski)، مدیر شرکت سرمایه گذاری موسکوسکی کپیتال (Moskovski Capital) است. وی در کنار نموداری از گلس نود (Glassnode)، گفت “این پدیده بسیار صعودی است”. این نمودار نشان می‌دهد که حجم فزاینده عرضه BTC از دسترس معامله گران و بازار خارج می‌شود.

بازگشت گاوها به بازار: سرمایه کل بازار با جهش بیت کوین به بالای 42 هزار دلار 5 درصد افزایش پیدا کرد

نمودار عرضه در دسترس بیت کوین

ویلیام کلمنته، تحلیلگر دیگر، در مورد همین داده‌ها اظهار داشت: “شوک عرضه” بیت کوین اکنون در سطحی است که قبلاً قیمت را تا 53 هزار دلار برد.

“تجمیع پس از 10 شمع روزانه سبز بسیار منطقی است اما همچنان در هفته‌های آینده صعودی به نظر می‌رسد.”

بقیه بازار ارزهای دیجیتال نیز شاهد جهش در قیمت ها هستند

اتریوم در موفقیت آخر هفته به بیت کوین پیوست. دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار با افزایش 4.8 درصدی به 2600 دلار رسید. این بالاترین قیمت اتریوم از اواسط ماه ژوئن است.

آخرین صعود چند روز قبل از هارد فورک لندن انجام می‌شود. هارد فورک لندن که در تاریخ 4 آگوست راه اندازی می‌شود، هزینه‌ها را به جای پرداخت به ماینرها می‌سوزاند. این هاردفورک توسعه دهندگان را تشویق می‌کند تا انتقال به اتریوم 2.0 را تسریع کنند.

با بازگشت گاوها به بازار موجی از خوش بینی را در بازار شاهد هستیم. می‌توان انتظار داشت که بازار روزهای خوبی را در کوتاه مدت پشت سر بگذارد.

مطالب مرتبط
افزایش خرید بیت کوین با سقوط دلار آمریکا و رکود اقتصادی محتمل است. نظر استیون روچ
تردید بیت کوین؛ نوسان شدید قیمت 1000 دلاری در هر ساعت بازار را ناآرام کرده است
ریپل و اتریوم گوی افزایش قیمت را از BTC ربودند، بیت کوین 700 دلار کاهش یافت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether