قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال ARRR و شبکه بلاک چین پایرت چین Pirate Chain چیست؟

ارز دیجیتال ARRR و شبکه بلاک چین پایرت چین Pirate Chain چیست؟

ارز دیجیتال ARRR و شبکه بلاک چین پایرت چین Pirate Chain چیست؟

در این مقاله آشنایی با آلتکوین ها، تصمیم گرفتیم نگاهی به ارز دیجیتال ARRR و پایرت چین بیندازیم. در این بررسی، ما به عمق این پروژه خواهیم رفت و پاسخ تمام سوال‌های شما را می‌دهیم. ما در این بررسی پروژه، تیم پشت آن، توکنومیکس، جامعه و سایر معیارها را مرور خواهیم کرد.

بررسی اجمالی ارز دیجیتال ARRR

توکن ARRR یک سکه حریم حصوصی بر روی بلاک چین اثبات کار POW پایرت چین (Pirate Chain) است. این ارز اولین بار در آگوست 2018 به بازار عرضه شد. جامعه هدف این سکه کاربرانی هستند که می‌خواهند با استفاده از آخرین فن آوری حریم خصوصی ساخته شده بر روی پروتکل زی کش (Zcash) یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال حریم خصوصی تراکنش‌های خود را انجام دهند. هدف اصلی ارز دیجیتال ARRR ارائه جایگزینی برای سکه‌های حریم خصوصی موجود در بخش ارزهای دیجیتال به عنوان یک سیستم پرداخت است.

مورد اصلی استفاده برای پروژه پایرت چین این است که به عنوان یک راه حل بلاک چین خصوصی و ناشناس بهره برداری شود. آن‌ها قصد دارند این کار را با تلفیق راه حل‌های نوآورانه فناوری انجام دهند.

طبق گفته وب سایت این پروژه تراکنش‌ها با استفاده از ارز دیجیتال ARRR صد درصد خصوصی انجام می‌شود. این پروتکل از پروتکل حریم خصوصی خاصی استفاده می‌کند که با فعالیت سایر کاربران در شبکه نمی‌تواند به خطر بیفتد. بیشتر سکه‌های حریم خصوصی با باگ‌هایی همراه هستند که توسط حریم خصوصی اختیاری ایجاد می‌شود.

“پایرت چین از زی کی اسنارکز (ZK-Snarks) برای محافظت 100٪ از همتایان جهت انجام معاملات مشابه در ساختار بلاک چین به صورتی بسیار ناشناس و خصوصی محافظت می‌کند.”ارز دیجیتال ARRR چگونه کار می‌کند؟

پذیرش کنونی ارز دیجیتال ARRR در بخش حریم خصوصی معمولاً در اطراف بازارهای دارک وب (فضای غیرقانونی اینترنت) وجود دارد. بیشتر استفاده کنندگان از آن فضا به دنبال انجام معاملات ناشناس هستند.

پایرت چین قصد دارد با تشویق به پذیرش ارز دیجیتال ARRR به عنوان روش پرداخت در میان فروشندگان آنلاین عادی، یک گام رو به جلو بردارد. این بلاک چین در حال حاضر در افزونه ورد پرس (WordPress) و اسپاتی فای (Shopify) به همراه یک راهنمای ادغام برای هر دو امکان به صورت نسبتاً یکپارچه وجود دارد.

این تیم همچنین در حال توسعه سیستم فیزیکی پوینت آف “Point of Sale (POS)” است. (POS) اجازه می‌دهد ارز دیجیتال ARRR به عنوان سیستم پرداخت در فروشگاه‌های فیزیکی پذیرفته شود. به این ترتیب آن‌ها می‌خواهند بازار جدیدی را برای پذیرش بیشتر این ارز هدف قرار دهند.

فهرست عمومی‌خرده فروشانی که ارز دیجیتال ARRR را در وب سایت خود پذیرفته‌اند وجود دارد. این فهرست به کاربران اجازه می‌دهد خرده فروشانی را که پایرت چین را به عنوان روش پرداخت می‌پذیرند بیابند.

گوست شیپ سیستم عامل پایرت چین

پایرت چین اخیراً سیستم عامل گوست شیپ (Ghostship OS) خود را به عنوان سیستم عامل این شبکه راه اندازی کرده است. این اولین نسخه از سیستم عامل پایرت محسوب می‌شود.

این نسخه عمدتاً بر روی کیف پول و امنیت کاربر متمرکز است. این سیستم عامل نیاز به یک سیستم عامل لینوکس USB پایدار دارد که فقط با کیف پایرت چین استفاده شود. با این سیستم عامل به راحتی می‌توان در دفاع از حریم خصوصی با استفاده از فناوری پایرت چین استفاده کرد. هدف سیستم عامل این است که کاربر را از اشتباهات خود محافظت کند. با سیستم عامل گوست شیپ هیچ داده کیف پولی وجود ندارد. بنابراین هیچ نگرانی در مورد تنظیم آن نیز وجود نخواهد داشت. با این مدل امنیتی پایرت چین توانسته استفاده کاربران جدید را آسان‌تر کند و از دارایی‌‌‌های آنها در برابر اشتباهات خودشان محافظت نماید.

استفاده دیگر از پایرت چین توانایی استفاده از فناوری آنون (anon) است. این فناوری برای ارائه خدمات میکسر به کاربران جهت انتقال سرمایه از بلاک چین‌‌‌های شفاف و متمرکز طراحی شده است. به وسیله این ویژگی شما می‌توانید کوین‌هایی مانند BTC و ETH را از طریق میکسر پایرت چین جا به جا نمایید. با این حال، این ویژگی در حال حاضر از طریق سیستم عامل گوست شیپ در دسترس نیست.رقبای اصلی و مزیت پایرت چین

رقبای زیادی در بخش حفظ حریم خصوصی وجود دارد، از جمله مونرو (Monero)، زی کش (Zcash)، دش (Dash) و دیگران.

از نظر ویژگی‌ها و فناوری، زی کش نزدیکترین رقیب ارز دیجیتال ARRR محسوب می‌شود. تفاوت این دو در این است که معاملات پایرت چین به طور پیش فرض ناشناس هستند. این شبکه با تأخیر اثبات کار (dPOW) ایمن می‌شود. این مکانیزم اجماع شبکه پایرت چین را در برابر حمله 51٪ بسیار مقاوم و ایمن می‌کند. در بین سکه‌های حریم خصوصی محدودیت قابل توجهی وجود دارد. بنابر تجربه ما، اغلب پروژه‌هایی با فناوری منحصر به فرد و نوآورانه هستند که از نظر جامعه و رشد قیمت به بزرگترین پروژه‌ها تبدیل می‌شوند.

طبق داده‌های پایرت چین می‌توان این ارز را در زمره این پروژه‌ها قلمداد کرد. درست است که این پروژه کمی‌بعدتر از توکن‌‌‌های اولیه به بازار آمده ولی فن آوی ارز دیجیتال ARRR بسیار پیشرفته است.

عرضه در گردش و توکنومیکس ارز دیجیتال ARRR

با توجه به خصوصی بودن بلاک چین پایرت چین، هیچ لیست معتبری در کاوشگر بلاک رسمی‌آن وجود ندارد. بنابراین ما قادر به تجزیه و تحلیل عرضه در گردش آن نیستیم.

استخراج این ارز دیجیتال حدود 25 سال ادامه خواهد داشت. در این مدت پاداش بلاک ARRR به 0 خواهد رسید و عرضه نهایی در حدود 200 میلیون ARRR خواهد بود. هالوینگ قبلی پاداش بلاک ARRR در 23 فوریه سال 2020 انجام پذیرفت. پس از آن عرضه کوین جدید در ازای هر بلاک به 64 ARRR کاهش یافت.

اجماع شبکه با استفاده از الگوریتم اثبات کار POW اکویی هش (Equihash) در بلاک چین پایرت چین انجام می‌شود. پس برای استخراج این ارز به ماینرهای این الگوریتم احتیاج خواهید داشت.

با این حال، میزان هش “واقعی” با استفاده از اثبات تأخیر کار در زنجیره کومودو (Komodo) و پس از افزایش در بلاک چین بیت کوین تقویت می‌شود. با این کار امنیت بلاک چین با نرخ هش موثر فراهم می‌گردد. بنابراین، اطمینان حاصل شود که این شبکه  یکی از قوی‌ترین و ایمن‌ترین شبکه‌ها پس از شبکه بیت کوین است.موارد استفاده از ارز دیجیتال ARRR

پایرت چین در حال حاضر به عنوان نوعی سیستم پرداخت از طریق وب سایت‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورود پرس و اسپاتی فای با برنامه ریزی برای معرفی سیستم پوینت آف سل از این سیستم استفاده می‌کنند.

همچنین برنامه‌هایی برای استفاده از ویژگی‌های آنون در پایرت چین به عنوان سرویس میکسر وجود دارد که هم اکنون در دست توسعه است.

تجربیات تیم بنیانگذار پایرت چین

تیم کاملاً متشکل از اعضای مختلفی از جمله توسعه دهندگان و اعضای تیم بازاریابی / تبلیغ و طراحی می‌باشد.

از اعضای برجسته تیم می‌توان به جین مرسر اشاره کرد. وی یکی از توسعه دهندگان اصلی و باتجربه در کومودو است. وی قبلاً بر روی پروژه زی کش نیز کار می‌کرد. او همچنین مشاور هیئت مدیره ویل فاندیشن (Veil Foundation)، سکه دیگری برای حفظ حریم خصوصی در بخش رمزنگاری است.

Jl777، که در حال حاضر توسعه دهنده اصلی پروژه کومودو است، همچنین یکی از توسعه دهندگان اصلی در پایرت چین است.

در حال حاضر هیچ شرکت یا بنیادی برای پایرت چین ثبت نشده است. با این حال، این تیم قصد دارد یک بنیاد را در آینده ثبت کند. این تیم با ترکیبی از نام‌‌‌های واقعی و مستعار در لینک دین و حساب توییتر که به هر نمایه پیوند دارند، در وب سایت خود به عنوان نیمه شفاف ذکر شده است.

با توجه به ماهیت پروژه، قابل درک است که چرا برخی از اعضای تیم ممکن است بخواهند هویت خود را خصوصی نگه دارند.

مشارکت‌ها و مشاوران پایرت چین

هیچ مشارکت قابل توجهی در وب سایت ذکر نشده است. با این حال، تیم یاد آوری می‌کند که آنها در حال حاضر با چندین پروژه بلاک چین، از جمله وروس کوین (Veruscoin)، ترتل نتورک “Turtle Network (TN)” و کومودو همکاری می‌کنند.

این مشارکت‌ها شامل ایمن سازی بلاک چین کومودو از طریق dPOW پایرت چین است. در ضمن پیاده سازی پایانه‌های پوینت آف سل  از طریق VerusPay نیز دست اجراست. در نهایت آنها شبکه (TN) را برای توسعه قابلیت قرارداد هوشمند بهینه می‌کنند.

آینده بازار پایرت چین

تجزیه و تحلیل پروژه نشان می‌دهد که تیم پایرت چین از زمان راه اندازی این پروژه در سال 2018، با توجه به شرایط بد بازار برای کل ارزهای دیجیتال، به طور قابل توجهی رشد کرده است. اضافه شدن اعضای تیم، به ویژه تعداد توسعه دهندگان، برای پروژه ارزیابی مثبت را به همراه داشته است.

نقشه راه، اهداف تکمیل شده را از زمان راه اندازی نشان می‌دهد. این اهداف شامل موارد متعددی می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان ادغام چندین صرافی با پروتکل آدرس Z را برشمارد. این آدرس هسته اصلی برای اطمینان از ویژگی‌های حریم خصوصی پایرت چین است. از سوی دیگر ادغام ویژگی پرداخت پایرت چین، راه اندازی سیستم عامل گوست شیپ و به روزرسانی پروتکل ساپلینگ (SAPLING) را می‌توان عنوان نمود.امور مالی ارز دیجیتال ARRR

این تیم اظهار داشت که منابع مالی فعلی پروژه شامل موارد زیر است:

 • جمع آوری کمکهای مالی جامعه
 • گره‌های تیم Notary KMD
 • بودجه KMD به تیم پایرت چین اهدا شده است
 • هزینه استخر تولید شده توسط استخر رسمی‌استخراج پایرت چین
 • سیستم پوینت آف سل

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال ARRR در حال حاضر هیچ درآمد قابل توجهی کسب نمی‌کند. به عبارت دیگر هیچ گزارش مالی عمومی‌در حال حاضر برای این پروژه وجود ندارد. ما پیشنهاد می‌کنیم همه پروژه‌ها هر ساله حداقل یک صورت مالی عمومی‌ارائه دهند.

مطالب مرتبط
افزایش امنیت حساب بایننس: با انجام هفت مرحله ساده از دارایی‌های دیجیتال خود محافظت کنید
کسری سازی NFTها، نوآوری جدید در بازار توکن‌های غیر قابل جایگزینی
ارز دیجیتال هلیوم (HNT) توکن بومی شبکه هلیوم Helium Network چیست؟
فرستادن دیدگاه
 • محمد رضا
  6 روز پیش پاسخ

  به نظرتون این ارز آینده خوبی خواهد داشت؟؟؟ میشه روش سرمایه گذاری کرد؟؟ آخه تو این 30روز،، 2هرار درصد رشد داشته

  • رضا باغانی
   6 روز پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، سیاست های بیت پارس به ما اجازه نمی ده که مشاوره سرمایه گذاری داشته باشیم. ما در این سایت ارزهایی رو که می تونن آینده خوبی داشته باشند رو معرفی می کنیم. این شما هستین که باید با تحقیقات بیشتر تصمیم خودتون رو بگیرید. ما با اطلاع رسانی درباره ماهیت و فناوری پشت ارزهای دیجیتال به شما کمک خواهیم کرد.

 • ما را دنبال کنید